Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   1 / 167
(#) Woid hozzászólása Dec 13, 2006 /
 
Sziasztok, két kérdésem lenne.

Az első, a Conrad-on kívűl hol lehetne még szkópot venni, mert én nem igazán találtam ilyen céget ezen kívűl, de nyílván lennie kell. Nem ártana országos házhozszállítás.

Második kérdés, a Conradnal néztem ezt a 10 Mhz-es szkópot
Katt
Végülis a 10Mhz az elég szerintetek ha csak TV és monitor bütyköléshez lesz használva? Maga a készülék gondolom megbízható lehet mert ha jól tudom a márkája az jó...
(#) Marco_HUN hozzászólása Dec 13, 2006 /
 
Szija!
Nem vok vmi nagy elektronikai guru de én ha szkópot vennék akkor tennék hozzá még egy tizest és akkor jobbat vehetnél és hordozható lenne

itt a link hozzá:
választott szkópom
(#) Norberto válasza Marco_HUN hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Idézet:
„jobbat vehetnél és hordozható lenne”


Sávszélessége = 2 MHz...szerintem az már gázosan kevés...

Woid: nézz körül az Urbán elektronikánál...meg a Rádiótechnika újság honlapján is, a HAM-bazárban...
(#) bbatka hozzászólása Dec 13, 2006 /
 
Videojelhez kevés. Oda kell a 10Mhz-es. Ha digitális szkópban gondolkodsz majd esetleg akkor 100Msps. Ezek a tárolós szkópok már elég drágák, viszont nemcsak periodikus jelet tudsz velük vizsgálni. Gondolom ha csak TV javításhoz kell akkor megfelel az is amit kinéztél.
(#) Müszi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
I T T is lehet venni szkópokat igaz használtan
(#) árpix válasza Woid hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Helló !

a profitech.hu-n is vannak műszerek ,szkóp is
(#) Sebi válasza Woid hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
micilackó.hu-n két kis PHILIPS 10megása is volt, egyet én is vettem tőle, korrekt és elküldi jól becsomagolva. 24V-ról is megy!.
(#) Prinner válasza Sebi hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Én is onnan vettem a 20 Megás szkópomat, azóta is kiválóan műxik.
(#) joci válasza Woid hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Commedtrade.
Új és használt műszerek árusítása.
www.commed.hu
(#) Woid hozzászólása Dec 19, 2006 /
 
Hát akkor egyenlőre maradt a Conrad. Használtba nem szeretnék belemenni, a legtöbb cég pedig számomra iszonyat magas áron van, igaz szinte sehol nem találtam egysugaras 10-30Mhz szkópot,
csak a kétsugaras "hűdemodern" kategóriák mennek. Nekem ez felesleges is lenne, és drága

Köszönöm mindenkinek a segítséget, még a héten esetleg jöhetnek tippek ha valaki tud.
(#) Norberto válasza Woid hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Ehhez mit szólsz?

[link=http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=15752851]http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=15752851[/link]
(#) Knaliret hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
PC-s szkóp szóba jön?

- Two channels, 150 MHz Bandwidth
- 50 MS/s real time and 5 GS/s repetitive
- 10 mV/div to 5V/div in nine vertical voltage range
- 150 MHz spectrum analyzer with FFT using
- ETC Scope software for Windows 95, 98, ME, 2000 and XP included

ETC M621http://www.etcsk.com/products/m621/index.php?lang=eng

Magyarországon a SOS Electronic forgalmazza http://www.soselectronic.hu/www/app/index.php
(#) Dudus válasza Knaliret hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
A 150MHz peródusideje ~6,67ns

50MS/s az 50 millió pont másodpercenként, tehát 20ns -onként vesz 1 mintát.

Ergó nem ismétlődő jeleknél max 50MHz-et tudsz megfigyelni, de ezt is max 2 pontból fogja felrajzolni.

Ismétlődő, periódikus jeleknél meg 150MHz, csak itt több periódusig állandónak kell lennie a jelnek.

Sajnos van, amihez nem tökéletes, de nekem is pont erre fáj a fogam az FFT miatt, nameg a pici hordozható kivitel miatt, csak tudni kell mire jó és mire nem....
(#) Knaliret válasza Dudus hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Nem egyszerű ez a szkóp vásárlás.....

Kb. fél éve érdeklődtem ez ügyben.
- az újak 250-300e-nél kezdődnek, de ez az alja,
- a használt kapni 35-40e-ért(Bp. Keleti körül van egy használt műszereket forgalmazó bolt ) + kb ugyanennyi egy generál, hogy mérni is úgy mérjen ahogy illik.
- az ETC ~100e, de ugye ennek is vannak korlátai.

Mérlegelni kell.
(#) isamisa hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Sziasztok.

Nekem az lenne a kérdésem hogy valaki tud e valmi infót mondani nekem az EMG TR-4651-os szkópról.

Elvileg elég olcsón hozzá tudok jutni. De nem tudok sok mindent róla csak annyit hogy 1 sugaras.

Hány MHz-es ez a szkóp?

Amolyan kezdő máricskélős szkópnak szeretném venni. Amivel mondjuk még erősítőt is lehet mérni.

Köszi a válaszokat.
(#) Gory válasza isamisa hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Én a chipcad-nél vettem a Parallax PC-s szkópot kb 27 ropiért. USB-s jószág és nem egy nagy darab, meg nincs 30 deka az egész. 2 csatorna+external trigger. 1Mhz mintavétele van, úgyhogy hallható hangtartományt bőven lehet vele vizsgálni, mert 50Khz-es jelre is még 20 minta jut periódusonként.
(#) isamisa válasza Gory hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
hát igen. De én ehhez kb 10eFt-ért tudnék hozzájutni....

Annyit már sikerült megtudnom hogy ez 10MHz-es.

(#) pbalazs válasza isamisa hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Arra készülj fel, hogy játszani kell a triggerrel. Nem olyan "megnyomok egy gombot és bejön az álló kép" típus. Nekem ilyesmi van, csak 2 csatornás, onnan tudom.
Mérni lehet vele.
Mindenképpen próbáld ki, ha teheted. És úgy, hogy pontos, ismert frekit teszel rá (pl. hálózati 50Hz kéznél van, persze leválasztva!), hogy lásd az időalap hibáját.
(#) oldman válasza isamisa hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
TR 4651 EMG gyártmány Tranzicsope-M fantázianévre hallgat.
Y erősítő DC-10 MHz Időalap indított, hitelesíthető. Gyenge pontja a tápegysége Ge Trazisztoros, (ASZ1018) javításnál problémás lehet a végfok tranzisztorok (BF110) a bemenőfokozatok csövei
( 2dbPCC88 ha jól emlékszem) és a nagyfesz egyenirányító csövek, ez könnyebben helyettesíthető. Egyébként könnyen javítható semmi egyéb különleges alkatrészt nem tartalmaz. Impulzus ák is vizsgálhatók vele. Véleményem szerint jó választás (25 000 Ft-ig), megbízható stabil gép a kora (kb. 35 év) ellenére
(#) isamisa válasza oldman hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Köszönöm szépen. Neked is Pbalazs!
Amit irtatok az alapján eldöntöttem, ha nicsen hibája, akkor megveszem.
Kösz a felvilágosítást!
(#) oldman válasza isamisa hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Szivesen! Ha kell tudok tanáccsal segíteni a javításában és/vagy hitelesítésében.
(#) isamisa válasza oldman hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Köszönöm szépen.

Estleg majd a hitelesítésben kérek egy kis segítséget, elvileg most egy müszerésznél van, aki szépen átnézi.

Már csak azt nem tudom hogy ennek a csatlakozója az milyen tipúsu?
Mert az ujjaknak mindeggyiknek BNC-s a csatija. és azt is kéne vennem hozzá...

Esetleg azt is tudjátok?
(#) oldman válasza isamisa hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Amphenol csatlakozókat használtak azokban az időkben.
(4mm-es banándugó is belemegy, de ez azért nem egészen korrekt csatlakozás)
(#) Sebi válasza isamisa hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
DC-10Mhz-es, én a szinkronnal nem voltam kibékülve.

7.jpg
    
(#) isamisa válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Köszönöm a rajzot. Pontosan még nem tudom mi a szinkron. Valami időalapi dolog lenne?
(#) sixtek hozzászólása Márc 23, 2007 /
 
Itt a 10Mhz-es ST16B most akcioban csak 24 ezer Ft!
http://www.permanent.hu/akcio.php
Nekem van egy ilyen szkopom is evek ota, es elegedett vagyok vele. A merofeje nem birja sokaig, de 5 ezerert vettem helyette egy 100 megas nemet fejet.
Kicsi es konnyu ez a szkop, ezek nagy elonyok a nagy es nehez EMG-kkel szemben.
Meg konnyen is kezelhetoek...
Ezenkivul uj is ugyebar... ennyiert hasznaltan sem kapni...
Egyebkent ez a Conradban is kaphato Voltrcraft tipussal teljesen megegyezik... A Voltcraft csak rairja a kinai szkopra a markanavet.

Szoval ez egy igazan alkalmi vetel! (Ha egyatalan van meg neki es nem kapkodtak el az osszeset.)
En anno 40 ezerert vettem, de meg ugy is megerte igy visszagondolva...
(#) oldman válasza sixtek hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Ez az akciós ár valóban nagyon jó! Sajnos a műszaki adatok kissé hiányosak és dokumentációt sem találtam róla.
Egyébként a szóbanforgó EMG szkóp sem nagy 17x22x37 cm.
Sajnos a mai cuccokal nincs jó tapasztalatom, a cégnél vettek néhányat a jobbakból, (>> 300 000 Ft) két év után a javításuk nem bizonyut gazdaságosnak. Gazdasági totálkár! A régi EMG Tektronix, Philips, Brüel R&S müszerk a mai napig kifogástalanul működnek. és elvétve kell (a hitelesítésen kívül) hozzájuk nyúlni.
(#) Sebi válasza isamisa hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Nem pontosan... az időalap azt határozza meg, hogy a mérendő jel hány periódusát látod az ernyőn.
A szinkron - a mérendő jelből leválasztva - biztosítja, hogy ez a jel állni látszik.
(#) isamisa válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Jah értem, ezt említette Pbalazs is hogy játszani kell a trigerrel hogy ne futtkosson a jel a képernyőn.

A suliba a szkópokat állandóan igazítani kellet, remélem meg tudok vele birkózni..
(#) isamisa hozzászólása Ápr 16, 2007 /
 
Sziasztok
Megint én. Nem vettem meg a TR-4651-et, mert elhúzódott...

De a barátom most hozott nekem egy jó állapotban lévő szkópot, eredei doksijával, és az lenne a kérdésem hogy menyit ér meg.
Mert réggebben hozta haza a Faterja és csak porosodott nekik a garázsban én meg csak most tudttam meg milyen kincset tartogattak otthon

EMG 1564, TR-4660

2 csatornás, 30MHz-es
Az egyik VOLTS/div trimmerje kicsit kehes, de a többi rendben van. A belső 1kHz-es jel pedig nem igazán kijönni, bár csak egy darab dróttal tudtam kipróbálni. Viszont a számítógépép hangkariról az 1kHz-es jelel beállítva (a TIME trimmert szinte csontra eltekerve) és azzal mérve jónak tünt. Persze a belső 1kHz-es négyszögjelnél látni hogy túl nagy a kapacitása a kábelnek, ami nem is csoda.

Lehet ez a pontatlanság abból eredne hogy 220V-os ra van tervezve és egy normális mérőkábellel megoldódna a probléma??

Én 15eFt ot mondtam érte. Úgy gondoltam az nekem jó ár, de vajon nem túl kevés a barátom szempontjából??

Köszi szépen a segítséget!és egy pár kicsi gyors kép:
Következő: »»   1 / 167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem