Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Átmenet nélküli alkonyatkapcsoló
Lapozás: OK   2 / 4
(#) DuMatyi válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Nem találom, valahová tegnap feltetted a NYÁK rajzot. Megnézném, ha belinkeled. Jó pár éve olvastam a Rádiótechnika fejtörő rovatában hasonló problémát. Egy relé kapcsoltató áramkör szintén astabil. A találós kérdés megoldása: az elkók fordítva voltak bekötve. Nézd meg ezt a variációt is.
(#) rammeradrian válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Nem tévedsz nem tettem fel a nyákot de ha kell mondd milyen formátumban és feldobom (Sprint layout 5-tel készült).
És az elkók polaritása jó!Ha a rajzon(kapcsolási rajzon) jól volt.Kapcsolás
(#) DuMatyi válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Köszi, ha kellene pikk pakk megrajzolnám redisz tollal.

Azt javaslom, hogy kösd ki a fotoellenállásos részt. Próbéljuk behatárolni a hibát. A Föld felé lévő BC t vedd ki, és ha minden igaz billegni kell az áramkörnek. Máskülönben nem jó az astabil.

Mielőtt ezt feltennéd, mérj a bc107 kollektorán feszt. itt közel 0 volt van, ha minden igaz.

Mire szeretnéd használni? lehet hogy elég lenne kapcsolóáramkör. A kondik helyébe jó kisebb is.
(#) rammeradrian válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Na melyik BC107-est mérjem?
De működött csak igen rövid ideig.
És lézeres fénykapu lesz belőle!
(#) DuMatyi válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Amelyik testre zárja a bistabilt. Köbzoli rajzol neked egy egyszerűbbet.
(#) rammeradrian válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
10 mV a collektor és a test között
(#) DuMatyi válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Akkor szépen megadta a a testet, azaz nyitva van.
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Na most akkor mi a baja a kapcsolásomnak?
Mert nem igazán akarok újat maratni ha ez megoldható?
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Egyébként úgy terveztem hogy a fotoell. belemegy egy csőbe a végét régi Floppylemezzel letakarom és akkor a természetes fény nem befolyásolja és erre az árnyékolásra irányítom a lézert és ha a sugár megtörik akkor a relé behúz.Én gondoltam ezt de ha egyszerűbben megoldható írjátok de ha ezt már megépítettem és esély van hogy jó lesz akkor nem akarok teljesen újat építeni kössz!
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Én a fotóellenállás helyett egy kétkivezetésed fototranyót vagy egyszerűen ledet használnék
szerintem a fotoellenállás lassú egy ilyen "munkára"
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
LED-et azt hogy gondoltad?
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A led is fényérzékeny ! ha rávilágítasz egy piros ledre
több millivolt feszültséget mérhetsz rajta egy digit műszerrel !
(#) rammeradrian válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Erre egy konkrét kapcsolás? esetleg
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Köbzoli megelőzött , ez a kapcsi szerintem
működik fototranyóval , és lehet hogy leddel is
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Kösz szépen de most megyek mert holnap sulivan
Viszlát!
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Heló az a kapcsolás 12V-ról is üzemel mert nekem 12V-os kéne de az csak 9V! És milyenFOTOellenállást vegyek?
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
oks köszi akkor nem veszek de elöbb megpróbálom átkötni a már meglévő kapcsolást!
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Köszönöm szépen minden működik!
(#) csatika hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Üdv !

Szeretnék egy alkonyatkapcsolót csinálni de nekem egy egyszerű konstrukció kellene . Egy telefontöltőről szeretném táplálni és 3-4 ledet szeretnék vele meghajtani. A lényeg az lenne hogy mikor besötétedik akkor világítsanak a ledek (hogy este ne menyek neki a fürdőszoba ajtónak )Ha estleg tudnátok nekem valamilyen kapcs rajzot adni azt megköszönném
(#) rozsascs hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Egy rovarcsapdához szeretnék alkonyatkapcsolós megoldással ledes fényforrást készíteni, ami egy 12V 4Ah-s akkuról üzemelne. A fórumot átnézve a mellékelt kapcsolással képzelném el. A véleményeteket szeretném kérni, hogy ez így működőképes lenne -e.

Előre is köszönet.

alkonyat.JPG
    
(#) rozsascs hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Az előző érdésemhez kapcsolódóan, gyorsan összedrótoztam a kapcsolást, a kéznél lévő npn tranyókkal C945 (K212) és az R1 ellenállást és a fotóellenállást egy 8K2-s ellenállásal helyettesítettem,
a párhuzamos ágban lévő kétszer 3 db led helyett csak egy ledet kötöttem be 330R előtéttel , a táp 12V,
így a Q1 tranyó bázisán 6V-os értéket mérek, a led jól van bekötve de mégsem müködik.
(#) proli007 válasza rozsascs hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Hello!
A Q1 bázisán, semmi esetre nem mérhetsz ekkora feszültséget, mert ott, csak a két tranyó bázis-emitter nyitófeszültsége lehet. Ami kb.1,2..1,3V körüli érték. (kivétel, ha már egyszer R1 ellenállást rövidrezártad..)
Gyanítom, hogy nem jól vannak bekötve a tranyók.
üdv! proli007
(#) rozsascs válasza proli007 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Nagyon figyelmetlen voltam tényleg megfordítottam a tranyót, így a B és E felcseréltem. Köszönöm, rögtöm cserélem.
(#) alex199303 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Hali
Érdekelne olyan alkonykapcsoló ami egy relét kapcsolna. lehetőleg olyan ami kibír egy évnél többet, mert megcsináltam a 2db bc182vel felépített kapcsolást még tavaly és most mondta be az unalmast. ha valaki tud segítsen mert nem találtam semmi megfelelőt a számomra
köszönöm szépen
(#) zolika60 válasza alex199303 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Nem gondolnám, hogy a BC182 volt az oka.
(#) sandorat hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Hello,
Tudnátok segíteni, hogy ez a kapcsolás milyen alkatrészekből áll?
Köszi

alkony.jpg
    
(#) proli007 válasza sandorat hozzászólására (») Jan 17, 2011 / 1
 
Hello!
- Egy 6,2kohm-os ellenállás (ha jól látom a színeket)
- Egy NPN tranzisztor, mondjuk BC547 (vagy akármi)
- Egy fototranzisztor pld. L53 P3C
- Egy piros Led

De ez nem alkonyat kapcsoló, hanem fényre kapcsol be. De csak 1,5V-os elemhez lehet használni, ha a piros Led nyitófeszültsége 1,5V körül van. Mert nincs áramkorlátozó ellenállás a Led-el sorban. (Esetleg van olyan 12V-os Led amibe ma már benne van)
üdv! proli007
(#) sandorat hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Köszi!
(#) store92 hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Heló!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a Zext cz20-as alkonykapcsolót, hogy kell bekötni? Három vezeték van kék, barna, sárga-zöld.
(#) zolika60 válasza store92 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Nem világos a kérdés. A kék 0 a barna fázis a zöld-sárga védőföld. Hol itt a kapcsoló? Tegyél fel egy fényképet.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem