Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   73 / 1120
(#) ptesza válasza Norberto hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Akkor az xp lesz minden idők legöregebb használatos OP rendszere. 2001.szeptember.11 miatt késett a kiadása.
(#) didyman válasza Stadi hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
ha RAM, akkor ott nem BGA van, hanem SO.
(#) didyman válasza Stadi hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Ó, sokkal izgibb oka is van. Példul a szomszédos (fizikailag szomszédos) cellák egymásra hatása, melynek során csak bizonyos bitkombinációkban jön elő hiba.
(#) didyman válasza Stadi hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Persze, de minél inkább ért az ember a géphez, annál rövidebbé válik a szükséges idő. Ahol van céges gépre rendes rendszerkép és központi adattárolás, meg ügyfél nem piszkálhat bele, ott 20 perc alatt elkészül egy újratelepítés és nem nagyon kell törődni a részletekkel, ahol nincs, ott meg mire a megelőző állapotot visszaállítod, az nem fél óra, és úgyis lesz aztán 20 telefon ügyféltől, hogy ezmegaz nincs meg, ha backup-ból dolgozol, akkor biztos, hogy valami már hiányozni fog belőle.
Múltkor volt két érdekesem, az egyik gépen fájlrendszerhibák sorozata után XP elhasalt (alig 30.000 indexbejegyzés sérült meg például, valamint a rendszerindító terület is, de a chkdsk addig nem tudott a kötethez hozzábagózni, amíg nem írtam rá új boot-szektort, szóval érdekesen alakult..). Javítottam, elindult, szintén sok perc szünet, majd nagyjából ment, volt net, satöbbi. Kiderült, az RPCSS nem tudott elindulni hozzáférés megtagadva hibával (ami azért fura, mert nélküle a gépnek sem kellett volna). Mivel nem tudott elindulni, a dll-jét felül lehetett írni a szervizcsomag gyorsítótárából. Első ötletem volt, bejött. Negyed órát sem tököltem vele (az indexeket ezután pakoltattam rendbe vele, ahhoz már nem kellettem). Másik gépen egy kodekcsomag telepítése után (nem én voltam! ) az lsass nem akart elindulni, ezen asztal sem jött be. Javítókonzol, registry software ágát behúztam másodpéldányból, s elindult. Befűztem az eredeti software-t, aztán kiszedtem, amiről úgy gondoltam, hogy köze van hozzá, majd ismét azzal indultam-nem jött be. Másolat vissza, csak elfelejtettem átnevezni ismét az eredetit, úgyhogy viszlát, telepített programok. Itt sem kellett rendszert újrarakni, csak a telepített programokat.
Nem mondom, hogy nem kell hozzá megszállottság .
Géphez: Process explorer, meg bootvis eszközzel készíts egy időtábát, hogy pontosan ki akad meg. Napközben újraindítva is marhul?
(#) belfi2 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Hali! Igen arra gondoltam .Úgy tudom hogy csak 2014-ig lesz támogatás hozzá .De addig sok víz lefolyik a Tiszán.
(#) Stadi válasza didyman hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Process Explorer a SysInternals-féle? Mert azt hogy futtatod, amíg nincs felhasználói felület? BootVis-t sosem használtam. Az eseménynapló azért van, hogy abban legyen benne, mikor mit csinál a rendszer. Vagy ha "magától" nincs benne, akkor "bele lehessen tenni" (mint Linux alatt...). Szóval az a gond, hogy napjában 1x jelentkezik a hiba, az ügyfél cirka 50 km-re van, úgyhogy reinstall lesz. Egyébként a "lyuk" az IMAPI előtt volt. (Az előző szolgáltatás a Remote Desktop vagy Terminal Services vagy valami ilyesmi volt, már nem emlékszem. Az IMAPI letiltása mindenesetre nem segített.)
(#) didyman válasza Stadi hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Persze, hiszen az a hiba után indul el. Terminal services-re szükség van? Process explorer-rel a már futó dolgokat kéne átnézni, nincs-e valami oda nem való folyamat, ami induláskor nekiáll hevesen a hálózat felé kommunikálni. A bootvis-t, ha eddig nem használtad, hát most használd . Az eseménynapló nem is biztos, hogy fut a kérdéses időben, meg pár függő szolgáltatás sem még. Amúgy meg naplóz az XP induláskor, csak tudni kéne erről is: Az F8-menüben választható naplózott rendszerindítás, a végeredmény az Ntbtlog.txt-ben lesz elérhető. Újratelepítés előtt én megnézném.
(#) belfi2 hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
Hali ! Mostanában többször leállt a monitorom ,gondoltam megnézem a foglalatot.Az első két érintkezője törött a többi egy kicsit szorul ki kellene cserélni. Hol lehet videokártya foglalatot kapni?
(#) ptesza válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
VGA kártya dsub 15 csatlakozóval van szerelve , ilyent keress.

Bővebben: Link
(#) belfi2 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Köszi! De nekem nem az hanem ez kellene. Lehet rosszul fogalmaztam, akkor most egy kicsit pontosítok.Alaplapi 100akárhány érintkezős videokártya slot.
De a zért kösz még egyszer.
(#) didyman válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Akkor az AGP vagy PCI-E foglalat lesz. Bontasz egyet alaplapról. Szép munka lesz.
(#) abcdabcd válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
A lomexben a multkor láttam pci-t lehet van nekik más is... a pci egyébként "memória foglalat" néven volt kiírva as szem 100ft ért a turkálós részben volt jópár darab...
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Sziaszt,ok.Van egy problémémám a számitogeppel.Egy tv kártyát tettem bele ,el is indult ,freltettem a drivert is,amikor ujra akartam inditani azt irta ki hogy rossz lemez van a megajtoban(A).kikapcsolt és azota nem akar indulni.vagyis indulna ,a merevlemez ledje egyfojtaban eg ,de nincs semmi kép.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Ja,a tv kartyat kivettem
(#) tiggersoft válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Tedd vissza a kártyát, de egy másik PCI slotba.
(#) Kovidivi válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
rossz lemez van a megajtoban(A) - ez olyan, mintha a bios resetelődött volna, és fel sem ismeri a HDD-t. Nézd meg nem lett-e kontaktos a csatlakozó, kap-e feszültséget. Ezen a vonalon kellene elindulni: BIOS boot része megfelelő-e, felismeri a HDD-t. Legrosszabb esetben azt tudom elképzelni, hogy a HDD boot szektorában történt valami gubanc.
(#) .Cs. hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, de annyi lenne a problémám, hogy valamiért nem tudom átnevezni a media player mp3 fájlokat az eredeti névre. Mi lehet a baj, hol kellene valamit állítanom?
(#) ptesza válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Időzített felvétel? Automatikus bekapcsolással?
(#) belfi2 válasza .Cs. hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Hali Semmi.NévXXXXXX.mp3
Tehát fájlnév( XXXXX ). kitrjesztés max 3betű mp3,mp4,) WMA =mp3
(#) belfi2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ne tudd meg. Kész vagy ok (totál) de minden rendben.+1 púpos kondi
(#) ptesza válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Nekem ez szinte a hihetetlen kategória. :eek2:


Egy kondicserénél még nem mentem tovább...
(#) Kovidivi válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Az emberek 90%-a ilyenkor új alaplapot vesz (/vetetnek vele), vagy javíttat, súlyos pénzekért...
(#) szilva válasza didyman hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Az XP véleményem szerint az eddigi legjobban sikerült win, most már van itthon nem is egy olyan gép, amiben több vinyócsere is történt az évek során, de az XP mindig klónozva lett az előző vinyóról és sohasem újratelepítve. Az is igaz, hogy ezek nem torrent-ről szerzett, ki tudja, milyen eredetű telepítőkről telepedtek annak idején, és a frissítéseket is meg szokták kapni rendszeresen. Persze kétes eredetű hulladékokat sem rakunk fel rájuk, az ilyesmire ott van a virtuális gép, ha nagyon ki akar valamit próbálni az ember.

Tulajdonképpen azt kell mondjam, hogy az összes olyan nyűg, amit tipikusan "szarvinnóz" felkiáltással szoktak lerendezni (kékhalál és hasonlók) hardverhibákra, vagy a mérhetetlenül gagyin megírt driverekre voltak visszavezethetők és nem a win hülyeségére. És ezekből sem volt sok, talán egy kezemen meg tudnám számolni az elmúlt, kb. 8 évet.

Az utóbbi fél évben már van a környezetemben Win7 is, nekem is van egy virtuális gépemen. Még hezitálok a dolgon, de hajlok rá, hogy a hetes képes lesz sikeresen leváltani az XP-ket, első benyomásaim elég jók róla. Korábban egyébként w2k-t használtam évekig, azt is nagy megelégedéssel. Érdekes módon a Vista teljesen kimaradt az életemből (többek szerint örüljek neki), pár hónappal ezelőtt csak azért telepítettem egy virtuálisat magamnak, hogy lássam, mi az, amit annyira szidnak sokan.

A unix egy teljesen más világ. Én nagyon szeretem, a saját laposomon Ubuntu van, de sajnos vannak olyan programok és környezetek, amik igénylik a win-t, így virtuális XP-n dolgozom, ha szükséges. Persze a unix nem csak a különböző Linuxokat jelenti, én előbb találkoztam "nemlinux" unixokkal, mint az asztali PC-n futtatott Linuxokkal. Nagy szívfájdalmam, amit a Linux erényének szoktak felhozni sokan, mégpedig, hogy nyílt, ezáltal bárki bármilyen ötletet belefejleszthet: ezáltal egy kicsit úgy érzem, hogy "túl sok lett a jóból", átláthatatlan, hogy mi mire való, mi mivel hogyan fog együttműködni. Ha nem a saját disztrójához tartozó csomagot akar az ember életre kelteni, akkor rendszerint kezdődik a bitfaragás; ha viszont megmarad a disztrónál, akkor szerintem elég jól kézben tartható a dolog.
(#) belfi2 hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Sziasztok! Utána érdeklődtem a VGA slot-nak.Reménytelen,de más megoldást találtam.A videokari első két (Jobb, bal) érintkező párja közül az egyik üres a másik pont a ventit táplálja (12V.)A kártyára ráforrasztottam egy tűcsatlakozót .az alaplapra pedig egy vezetéket az anya csatlakozóval.amit átbujtattam a slot alatti lyukon .Így félig alaplapi kártya lett de szükség esetén cserélhető is.A kondit cseréltem bár egy picit nagyobb az átmérője de azért még belefért.Indít és már ketyegett is a masina.Valószínűleg ez az egyetlen járható út a foglalat hibák javítására házilag ,mert a lyukgalvanizált furatokból lehetetlen eltávolítani az ónt, még szívópákával is.Csak roncsolással szerelhető majd az érintkezőket egyesével kiszedni ,és ha van új akkor bele a másikat. Esetleg ha valakinek van speciális pákafej ami az összes lábat egyszerre melegíti ,az jó lehet.
(#) ptesza válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Azt hittem kiforrasztottál egy AGP-t.
(#) belfi2 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Félig. Aztán vissza az előbb leírt okok miatt.De az is jó "móka "volt
(#) belfi2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Én akkor a maradékhoz tartozom.Mivel saját gép nem nagyon zavar hogy hogy néz ki belűről .Van már benne egy két saját gyártású dolog (NTC vezérelt vinyó hűtő,LED-es belső világítás),amit megtudok oldani azt megoldom.
(#) didyman válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Lehetetlen? Cseréltem én már agp foglalatot is, nem olyan lehetetlen az, csak sok türelem kell hozzá .
(#) didyman válasza szilva hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Én imádtam bash-ban programozni, ahogy DOS alatt kötegfájlokat gyártani. Mi suliban 21 colos monitorral szerelt, önálló működésre nem képes HP terminálokkal kezdtük az ismerkedést, meg még lynx alól neteztünk, az is egy érdekes időszak volt .
(#) horvathrobert2006 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Köszi a segitseget.MNa beindult a gép.nem tudom mi volt a gubanc.
Következő: »»   73 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem