Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   165 / 489
(#) knobor hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
A tekercselés az előző réteg felénél ért véget.
Így 2,5 réteg lett ez így nem jó ugye?
(#) patexati válasza knobor hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Szia! Nem a legjobb de fog működni!
(#) knobor hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
szia
Mivel rögzítsem le a technokol jó?
(#) patexati válasza knobor hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Pillanatragasztó megteszi..
(#) Auf válasza patexati hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Halihó!
Elég sok programmal meg próbáltam nyitni a file-okat, de mivel van rajzolva?
Köszi.
(#) vicsys válasza Auf hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
A sprint layout v5.0 simán nyitja. Mentsd le a fájlt és úgy nyisd meg.
(#) Auf válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Ja, hogy van már 5.0. Hoppá. 4.0-val próbáltam, mivel a kiterjesztés azt sugalta, hogy spirit-es.
Valahonnan leszedem az 5-öt és már nézem is.
Köszi.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Kerékpár-küllőre szerelendő megoldásról mint ami az alábbi linkeken látható, volt már itt szó?
Bővebben: Youtube
Bővebben: KÉP
Vagy: létezik valahol kész propeller óra projekt RGD LED-ekkel? Mondjuk az se lenne ide teljesen jó, mert szerintem az alacsony fordulatszám miatt nem egy hanem több LED sor kellene és ilyen propeller clock projekt biztos nincs.
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Szerintem is több sor kellene.
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Villódzásmentes képhez minimum 20 frissítés kell másodpercenként - jobb minőséghez 50... Egy kerékpár kerék kerülete kb 2m. A sebesség 40 m/s illetve 100 m/s lenne, azaz 144 km/h vagy 360 km/h. Egy ledsorral igazán teperni kellene. Ha a minőséget tartani akarjuk kb 10 sorral kellene megépíteni.
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Kiszámoltam és tényleg... az én bringám kerekének átmérője 2178mm. Ahhoz, hogy 20km/óra sebességnél 25FPS legyen, tényleg 10db LED-sor kellene.
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Akkor 40 km/h-nál már csak 5 sor kell?

Egyébként hosszútávon ez nem bírható tempó, kisebb szakaszokon MTB-vel is eseleg, rövid ideig...

Hp41C, köszi a kifejtést.
(#) Attila86 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Idézet:
„Egyébként hosszútávon ez nem bírható tempó”

Dehogynem! Én 25-28km/órával szoktam menni minden gond nélkül. Mondjuk nekem trekking bringám van, MTB-al nehezebb gyorsan menni mert kisebb a kereke.
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Én a 40-es tempóra gondoltam.

A hosszútáv az min. 20 percet jelent állandó 40-es vagy afölötti sebességen. Nagyon sok tekeréssel és versenybiciklivel elképzelhető ennek a könnyedsége.

Az átlagtempó nálam is 25-27 körüli MTB-vel, ha épp nem fúj ezerrel a szembeszél vagy nincs előttem zavaró tényező...
(#) szepazelet hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Nagyon megtetszett ez az ora, es szeretnem en is megepiteni. El kezdtem nezegetni a topicot, egeszen az elejetol,de ott meg regi konstrukciok vannak. Kerdesem az, hogy mostani allas melyik a tuti kapcsolasi rajz, alkatreszlistaval, programmal a mikrokontrollerekre? Ha valaki ezt igy kompletten belinkelne/elkuldene, azt naggyon megkoszonnem! Csak mert sokat olvastam, es rengeteg konstrukcio volt, nem tudom, hogy jelen allas milyen (nem lustasagbol nem keresem, talaltam csomot!)
Sikerult vegul az ora pontossagat beallitani?

Koszi
(#) c27 hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Szia janocsi.
Fura dolog történ az egyik capstan motorommal. Gondoltam befogom ventinek ebben a kellemes időben a gépnél pont elég legalább letesztelem hogy bírná ha a propellert hajtaná. Kb. 3-4 napja volt igazán használva, de összesen sztem nálam ez a motor nem ment 100-150 óránál többet, tegnap pedig úgy nézett ki vége van. Most addig kínlódtam, hogy az egyik forgásirány működik, de ahhoz össze kellett kötni két kivezetést egy néhány ohmos ellenálláson keresztül. Ha13403-as ic-vel van ellátva és a LIm és Ref kivezetéseket ha összekötöm egy nem tudom talán 3ohmos ellenállással akkor megy, de furcsa eddig csak a VCC VS és Gnd volt bekötve és ment szépen. Igaz néha langyos volt a hűtőborda de nem volt gond. Tegnap ha a kezembe vettem az egyik vezetéket és a másikkal megérintettem a földpontot elindult, de csak melegedett az ic és már arra se reagál mindig. (eddig úgy néz ki, hogy megy ezzel az átkötéssel az egyik irány, de a másik irány amiben használtam semmilyen körülmény között nem megy, csak kicsit szikrázik a vezeték amikor feszt. kap.) El akar halálozni az ic vagy mi baja lehet?
(#) Hp41C válasza szepazelet hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Szia!

Jelige: A zip csomagban benne van minden (kapcsolási rajz, forrás, kezelő program), de a nyák terveket külön kell letölteni. Keress rá a fájlmellékletek között az dőlt betüvel szedett kulcsszóra.

Távirányító: A cikkben említett kevés parancsot tud kiadni, ezért feltöltöttem egy "lapozós változazot".. RC5x.

Bázis:
- 16F628(A) -cal a cikkben,
- 16F628(A) -cal, 20 időpontos ébresztés, RS232 kapcsolat PC -vel: Base_628
- 16F87, 16F88 -cal, 40 időpontos ébresztés, RS232 kapcsolat PC -vel: Base_628 (a megfelelő kontrollerre kell fordítani...)
- 16F886 -tal: A fentiek és hőmérséklet, páratartalom fény és légnyomás méréssel, DCF77 szinkron, öröknaptár: Base_886
Az ébresztős verziók a hét napját figyelembe veszik az időpontoknál...

Propeller:
- 16F628(A) -val a cikkben,
- 16F628(A) -val (egy csomó hiba javítva), fordulatszám mérése, RTC opció: Prop_new_628
- 16F648A -val: RTC-vel, évszázaddal, a hét napja 16 nyelven: Prop_new_648
- 16F690 - fényerő szabályzás, RTC, évszázaddal, a hét napja 16 nyelven, öröknaptár
- 16F886 - 8 pont magas karakterek, külön tick és másodperc led, fényerő szabályzás, RTC, évszázaddal, a hét napja 16 nyelven, hőmérséklet, páratartalom, buffer feszültség mérése,
- 16F886 - 8 pont magas karakterek, külön tick és másodperc led, fényerő szabályzás, RTC, évszázaddal, a hét napja 16 nyelven, öröknaptár, hőmérséklet mérése, 3 csoportban vezérelhető belső ledek (analóg óra a digitási kijelzés közepén)
(#) szepazelet válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Van esetleg alkatreszlistad a 16F886-os verziohoz? Vannak olyan nyakok (leginkabb a 886-os base es taviranyito is ilyen) amelyen nincsenek pontosan feliratozva az alkatreszek, ezert sajna nem tudok veluk mit kezdeni, :no: mondjuk a segitsegeddel legalabb a nyakok elkeszitesenek nekiallhatok. Egyebkent meg a cikk nyoman van egy alakatreszlista, de gondolom az mar 60-szor modositva lett...

Koszi a segitseget megegyszer!
(#) szepazelet hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Fememerult megvalami:
16F886 SMD Prop v-4.lay-bn szereplo rejtelyes SMD alaktresz, amelynek jelolese 0 vagy O. Ez milyen alakatresz, csak mert SMD temaban nezegettem, es talaltam egy oldalt, ahol ezeket az SMD feliratokat lehet megtalalni, es ott ez volt:

O --> BAT14-03W RF Schottky 4V 90 mA
0 --> 2SC3603 Npn RF fT 7GHz

Most akkor melyik?
(#) Hp41C válasza szepazelet hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia!

Az egy nagyon titkos altatrész - egy 0 ohm-os ellenállás, átvezetés (csak azért használják, hogy egy vezetéket átugorjanak vele)....
(#) szepazelet válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
mini szupravezeto!
(#) Hp41C válasza szepazelet hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia!

Alkatrész listát még nem csináltam, a pozíció számok a panel tervben benne vannak, a zip -beli kapcsolási rajzhoz igazodnak. Van egy két meg nem nevezett alkatrész, de azok értéke a fotoérzékelőtől, páraérzékelőtől stb. függenek. A 12F629-et nem kell beültetni - csak egy elképzelés volt - nem használtuk fel...
Az USB csatlakozó csak a 18F2550 verzióhoz kell, de ez még nem készült el sajnos
(#) nurseboy hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Már tul vagyok az eredeti óra megépítésén, tökéletesen müködik. szeretném megépíteni patexati óráját is. De mivel kezdő vagyok kellene segítség.
Az alábbi nyáktervek kellenek hozzá? És melyik távvezérlő nyákja kell? Illetve jó lennének a kapcsolási rajzok és a programok is a vezérlőkhöz.
Ezt így egyben feltennétek, főleg Patexati! Na igen és a HQ-nál nem találok 16f886-os pic-et, van ennek más tipusszáma is vagy csak náluk nem kapható?

Üdv: Attila
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 19, 2010 / 1
 
Szia! Igen ezek a tervek már működnek! Ha vársz a bázissal az át lesz tervezve nemsokára egyszerűbbre de még csak terv..Építs egy egyszerű bázist egyenlőre! Az alkatrészeket a Lomex-ben és a ChipCad-nál lehet beszerezni hol szerintem ha két helyről is rendeled (mi szerintem elkerülhetetlen) olcsóbb! Érdemes venni többet a későbbi felhasználásra.. A led a Lomexben olcsó már ez miatt is megéri ( a HQ-ban nincs is!)Távszab
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!
Köszi a választ, akkor már csak légyszi a hexeket mutasd meg amit be kell égetni, mert tul sok a bejegyzés.

Kösz Ati
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!

Sok beállítás a távirányítótól függ.... Az óra címe 0x1D, a parancskódok a Keys.txt -ben....
(#) szepazelet hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Az SMD tapot, mint egyseget pontosan hova teszitek az oran, es milyen osszekottettesben all a tobbi reszegyseggel (propeller, bazis, stb. ). A cikkben meg nem szerepelt, ezert vagyok kisse tanacstalan. Trafobol mennyi teljesitmenyt kell kihozni, ugy ertem hany VA-es legyen?

Koszonom
(#) Hp41C válasza szepazelet hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!

Az 16F886_SMD_táp a rotor alatt helyezkedik el, és három ponton csatlakozik ahhoz: +, -, Data. Ez utóbbi még nem használt.... A rotorral együtt forog (3 csavarral hozzá van erősítve), csak mágneses (forgó trafó - ld. a cikkben) és mechanikai (tengely) kapcsolatban van az állórésszel.
A forgó trafónak 15V körüli fszültséget kell leadnia a maximális fényerőnél is, az árama az alkalmazott led-ektől függ elsősorban: kb. 100 - 200 mA.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Köszönöm!

Ezt a távszab építeném: Prop távsz 3x16 kétoldalas, ehhez is elkérhetném a hexet + a bázishoz??


Attila
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!

- Milyen kontrollert teszel a távirányítóba?
- Melyik bázist építed?
Következő: »»   165 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem