Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   5 / 23
(#) petemazi hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
mégse
(#) válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!

Egyszerűbb lett volna törölni a hozzászólást, mint beírni hogy mégse
Egyébként mi volt a hiba forrása?
Válaszoltam volna, csak itt kellett hagynom a gépet kicsit, aztán mire megnéztem hogy ki mit reagált, akkorra már láttam hogy tárgytalan.
(#) petemazi válasza hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Ja, hogy olyat is lehet?
Igazából én voltam hülye, mert nem is a graetz teteje repült el, hanem a graetzre kötött kondi. Ezzel az ideiglenes graetzzel működik, bár még rengeteg minden forrasztás, és wd40 sprickolás lesz hátra.
(#) válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Igen, amíg tudod módosítani, addig törölni is

Egyébként ha esetleg nem működik benne még valami, akkor csak szólj, tudok a sajátomban méregetni neked.
(#) petemazi válasza hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Összeraktam, patent.
Nincs kh, nincs semmi, szépen szól. Csak egy rendes graetzet fogok bele venni, és be fogom kötni a bekapcsolás ledet. (meg persze kap mentőövet.)

Viszont: Valami van a hangerő szabályzással. Ugye kéttengelyes poti, az egyik a balansz, egyik a hangerő. Ezt az erősítő nem tudja, szerinte a bal csatornát a hangerő poti, a jobbot pedig a balansz poti szabályozza. Forrasztási hiba nincs, vagy nem látom. Mitől lehet?


Illetve tudnál küldeni egy jó minőségű, nagy felbontású képet a panel hátáról? Lehet mégis én vagyok hülye, és átforrasztgatáskor valamit véletlenül összecineztem..
(#) válasza petemazi hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Neem, tévedsz, ha tényleg így szabályoz a poti, akkor minden a lehető legnagyobb rendben van
A potinak ugye két tengelye van, egyik a másikban. Namost az egyik tengely az egyik csatorna hangerejét, a másik pedig a másik csatornáét állítja. Tulajdonképpen így oldották meg a balansz kérdését, hogy a két csatorna egymástól függetlenül szabályozható.

Mellesleg rajta van az előlapján is rögtön a poti felett (illetve a Volume felirat alatt) egy kis piktogram, az mutatja hogy a külső tengely (nagyobbik gomb) a jobb csatorna, a belső tengely (kisebbik gomb) pedig a bal csatorna szabályozója.
(#) petemazi válasza hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Akkor viszont hülye vagyok, és tényleg!
Soha nem gondoltam volna, hogy így szabályoz!

Ezek szerint rakhatom össze, mert hibátlan a cucc!
(#) válasza petemazi hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Na, ennek igazán örülök
Egyébként IC-s vagy tranyós a végfokozat benne? Akármelyik is, vigyázz rá nagyon, mert az IC-t sehol nem lehet már beszerezni, és a Tesla KD605-öst is csak nehezen.
Hozzátenném, ezt az erősítőt körülbelül csak széttaposni lehet, máshogy nem nagyon megy tönkre . Megeszi a 8 ohmnál jóval kisebb impedanciájú terhelést is a kimeneten, bár ilyenkor már fűt is mint egy kazán.

Nem egy csúcsgép, de jól meg van konstruálva, és nekem tetszik a hangja.
(#) petemazi válasza hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
IC-s, fostam is rendesen első indításnál.


Amúgy nem használatra csinálom első sorban
(bár megpenészedni nem fog), mert amit folyamatosan használok, az egy Vidi kistorony. Annak meg az erősítőjét kéne kondizni, mert fullad mint a franc, erős mélyeknél.

UI: Sajnos ki kell cserélnem a hangerő potit egy tengelyes sztereó potira.. A sokat használt alsó részen ki van kopva a bal oldali szén.
(#) Jani350 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Üdv!

Van egy Se 1025 -ös erősítőm ami kis és nagy hangerőn is recseg, torzul össze-vissza, IC-s. Valaki tud valami konkrétat mondani ?
(#) djgombi válasza Jani350 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Lehet az ic hibás benne. Nem nagy gáz de sajnos sehol nem kapni már bele. Így marad a helyettesítése de ezzel az eredeti állapotát elveszti.
Üdv!
(#) laszloboy hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Nekem is ilyen van És egy pár Denon SC-500-ast hajtok vele.és imádják a szomszédok
(#) mathee hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem rég sikerült szert tennem 2 Orion erősítőre (se1025B). Iskolából kaptam, régen mérték őket. A kérdésem az hogy nagyon kicsi a kimenő jel és ki át is vannak monora alakítva. A jelszint mitől lehet kicsi van-e bármi ötletetek. Hátha találkozott már valaki ilyennel.
Előre is köszi az infókat.
(#) water válasza hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Idézet:
„Hozzátenném, ezt az erősítőt körülbelül csak széttaposni lehet, máshogy nem nagyon megy tönkre”

Elég csak egy rövidzár a kimeneten...
(#) válasza water hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Az enyémnek az egyik oldala már kétszer záródott rövidre egy hibás (rossz minőségű) kimeneti csatlakozó miatt. Mindkét alkalommal nagy megnyugvással tapasztaltam, hogy mindössze a - fullos védelemnek egyáltalán nem nevezhető - üvegcsöves biztosíték szállt el. Hidd el nekem, hogy a KD605-ök nagyon sokat bírnak..

(Egyszer egy ismerősnél egy egész napon keresztül dolgozott a kis Orionom 2 ohmra, mire kiderült, hogy azért tűzforró a ház, mert a hangdoboz impedanciája negyedakkora, mint kellene... Attól sem lett baja, pedig itt már valóban lett volna rá oka.)
(#) dollerakos hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Üdvözlet!
Lenne nekem egy 1025B-m, amelyről még korábban itt olvastam egy módosítást arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne kivédeni azt, hogy folyton leégjen a végfok. Ha jól emlékszem, annyi volt a lényege, hogy nem a hangszóró-kimeneti meleg-pontokat kell védeni 2,5 A-es biztikkel, hanem a végkfokok +/- tápját egy-egy 1,5 A-essel. - Jól emlékszem? Tegnap még megjött ez az oldal, amelyet innen nézhettem meg, de mára már egy piros ablak jelenik megy a helyén, hogy támadó weboldal. Kérdés, hogy valóban jól emlékszem-e és esetleg nem lehetne-e megszerezni a szöveget is hozzá, mert volt ott valami komoly leírás is, fólia-rajzokkal . Köszi a segítséget!
(#) petemazi válasza dollerakos hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Nézd meg az oldalt internet explorerből.
(#) dollerakos válasza petemazi hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Köszi a tippet, de mindegyik keresővel ugyanaz a helyzet. íme a link: http://gilszkilabor.freeweb.hu/elektronika/se1025b/se1025b.html
(#) CHZ válasza dollerakos hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Nekem működik . Csatolom a rajzot .

1.gif
    
(#) dollerakos válasza CHZ hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Nagyon köszi, gyorsan el is mentettem a képet....
(#) petemazi válasza dollerakos hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Nekem is gondolkodás nélkül bejött firefoxból is..
(#) dollerakos válasza petemazi hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Köszi, ma már nekem is, nem tudom, mi volt ez az egész......
(#) feca33 hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Sziasztok!
1025-ös erősítő problem: hálózati fesz alá helyezés után zúgó hang a hangfalakból. A kiválasztott bemenetekről erősít, de teljesen lehalkítva is nagyon zúg.

Tippek???
(#) Moszkvai hozzászólása Júl 30, 2010 / 2
 
Sziasztok! Szeretném egy örömömet megosztani azokkal akik szeretik ezt a kis erősítőt. A minap hozzám került egy működésképtelen IC-s 1025-ös. Sikerült kiváltanom a végfokot egy hasonló és még beszerezhető STK-val.
Még több kép:
ITT
(#) bekeipeter válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 31, 2010 / 1
 
Én is kiváltottam az enyémben kb. 6 éve STK4191V típusra, mivel a szobatársam megsütötte. A bekötése ugyan az, mint a te verziódnak. Ha nyákrajz kell, itt van!
Beültetési rajzot nem mellékelek, mert az IC gyári adatlapja alapján gyerek játék!
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Azta! Ez nagyon jól néz ki! Gratulálok!!
(#) Moszkvai válasza bekeipeter hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Jó kis végfok az is! Azzal talán még 30wattnál is többet tud. És az adatlapja is szebb.Bár az ára is jóval több.
(#) tuzhuszar hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen erősítőm és zene közben egyszercsak megállt, se power led se semmi. Rámérve a tápból nem jön ki semmi sem. Mennyi leeht egy táp újratekercselés(és hol?), vagy egy új táp?
Köszi előre is
(#) szamóca válasza tuzhuszar hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Védőbiztosíték is jó? Primer oldalon kap feszültséget?
(#) tuzhuszar válasza szamóca hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
végfok biztosítékra gondolsz vagy van valahol máshol is benne? Primer oldalon kap feszt.
Következő: »»   5 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem