Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó riasztó (bekötés)
 
Témaindító: tom79, idő: Szept 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 42
(#) Inhouse válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Nem tudom ki a francnak van ez a topic a másik mellett...

HE : Autóriasztó és központi zár topic

Üdv
Inhouse
(#) sirály12 válasza dbase hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Igaz, kicsit fáradt voltam már.
(#) sirály12 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ezt most miért nekem?
(#) victorio válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hát igen. Már lassan 2 éve nyílt a topic.
(#) Inhouse válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nem neked, csak mormogtam az orrom alatt...
Neked egyébként meg szívesen!

Üdv
Inhouse
(#) sirály12 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Ó tényleg, a keresett rajzok, kösz.
(#) Inhouse válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Na, azért!

Üdv
Inhouse
(#) oak hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy Thunder CA103-as riasztóm egy új Swiftben. Van rajta ablakemelő kimenet, az autóban meg ablakemelő. Ezt be lehet valahogy kötni, vagy kell hozzá ablakemelő modul?
Másik kérdésem, hogy adott egy ultrahangos érzékelő, ami még egy korábbi riasztóból maradt a kocsiban. Ezt rá lehet kötni erre a riasztóra? Az érzékelőből egy kéteres kábel jön ki, míg a központon egy három eres csati van.
Elnézést a valószínűleg dilettáns kérdésekért.
(#) oak válasza oak hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Upsz , most látom, hogy a másik topik a preferált. Bocs, beteszem oda.
(#) cibi hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Pilot YA400 autóriasztót,és a volkswagen passat-ba (1990-s malac) szeretném betenni! Régebben egy Pager ugrókódos volt benne de az bedöglött és ennek a helyére próbálkoztam betenni bekötési rajz alapján! A bibi csak annyi hogy nem nyit és nem zár, riasztó beriaszt de a központi meg se nyikkan! Tud esetleg valaki segiteni?
(#) cibi válasza cibi hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
javitok nem pager hanem prestige volt benne!
(#) Inhouse válasza cibi hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Sokat segítettél...esetleg ennek a Pilot YA400-nak a bekötése?

Üdv
Inhouse
(#) cibi válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
itt a bekötési rajz! elektromos központival működik kipróbáltam! Köszi előre is a segitséget!

pilot.JPG
    
(#) Inhouse válasza cibi hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Esetleg van a hozzá adott rajzon olyan rész, amin a kp zárhoz kapcsoló rész látható, mert ezen nincs olyan...

Idézet:
„elektromos központival működik kipróbáltam”


Ez mit jelent? Üdv Inhouse
(#) cibi válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
A riasztóhoz bekötöttem egy elektromos(motoros) központit és azzal szépen működött minden funkció nyit, zár stb!
(#) Inhouse válasza cibi hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
A Passatba beszerelt Pilot YA400-ra kötöttél egy kp zárat, ami nem volt beépítve az autóba? Csak a motort kötötted rá, vagy annak a vezérlőjét kapcsolta a riasztó?

A Passatban nem levegős kp zár van?

A kibontott Prestige típusa megvan? A bekötését felírtad valahova? Mert ez esetben megkeresném a bekötését és vissza lehetne vezetni, hogyan volt vezérelve a Passatban levő.

Egyébként 2 fő variáció van:
- elektromotoros kp zár, 99%-ban test-tel vezérelhető, 2 szál van, nyit/zár
- levegős, folytonos jel kell, meg kell szakítani és közé kötni a riasztót
Ha az utóbbi lenne, akkor bontás és nem megfelelő visszakötés esetén magában a kp zár sem működne...

Ne kelljen már jósnak lenni, írj le minden infót mielőtt kérdezel, mert így elég nehéz segíteni!

Üdv
Inhouse
(#) cibi válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Szóval akkor kezdem előről! A passatomba egy prestige (típusát nem tudom így vettem a kocsit, ennyi van ráírva prestige) riasztó volt bekötve ami megdöglött, azt kiszedtem és a helyére tettem be a pilot-t. A prestige nyitó és záró kábele a vezető oldali ajtó központi zár kábeléhez volt kötve ami egy 4 eres kábel, és a 2 pozitív száljába volt bekötve. Ugyan ide kötöttem a pilot nyító és záró szálját és nem ment! Van egy különálló központi zár rendszerem ami elektromotoros, vezérlőjével együtt, a vezérlőt rákötöttem a riasztóra és ezzel működött! Csak én szeretném a levegős központival használni mert az zárja a tankajót és a csomagtartót is!
Szóval ez lett vona a probléma, de ma volt szerelőnél a kocsi és ezt a pilot riasztót nem lehet levegős központihoz kötni azt monda! A következő kérdésem az lenne tudsz e mondani egy olyan riasztót ami jó hozzá?
(Elnézést ha nem elég információt adtam meg)

Üdv
Cibi
(#) akos70 válasza cibi hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Idézet:
„de ma volt szerelőnél a kocsi és ezt a pilot riasztót nem lehet levegős központihoz kötni azt monda!”


Keress egy másik szerelőt.
(#) emts hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Sziasztok, Suzuki Wagon R+ nal nem tudja valaki, hogy az ajto kapcsolok jelet hol lehetne levenni egyszeruen? Nem szeretnem valamennyi kapcsolot kabelezni. Azt figyeltem, hogy a belso vilagitasrol le lehetne venni a kapcsolt testet, de az csak akkor mukodik, ha az izzo benn van es mukodik (a pozitiv fix az izzonal es valszleg csak a negativot kapcsolja)... ez nem tunik tul elegans megoldasnak... szerintetek van ennel jobb? Koszonom szepen,
(#) Inhouse válasza cibi hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Bocs, kicsit megkésve, de biztosan...

Szinte biztos, hogy lehet állítani az időt, 0,75s-ról pár másodpercre. Innentől pedig már csak bekötés... Ha mégsem, akkor is megoldható, kell egy külön áramkör, de nem fog....
Van erről a riasztóról valami papír? De ne az legyen, ami a múltkor, mert az kevés...

Valamit még nem értek, ha valóban levegős a kp zár, akkor ha kibontottad a régi riasztót, magának a központi zárnak sem szabad már mennie se kulccsal, se gombbal. Mivel a levegősnél a vezérlés átmegy a riasztó reléjén, ha kiveszed, megszakad az eredeti kör is...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza emts hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Szinte az összes autónál testet kapcsolnak az ajtókapcsolók, de az izzótól függetlenül lehet ezt használni.
Mire kell?

Üdv
Inhouse
(#) emts válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Szia,
van egy bemenet a riaszton, ahova a motorter vedelmet kell kotni. Ez egy kapcsolo, ami testet zar, ha nyitva van a motorhaz teto. Ide szerintem jo lenne az ajtolampa kapcsolo is (a riaszto nem eszleli az ajtonyitast mas modon, valami regi darab).
Nem akaronek minden ajtotol elvinni egy vezeteket a kozpontihoz. Az utaster vilagitas viszont mindig felkapcsol, ha valamelyik ajto (beleertve az 5. ajtot is) nyitott es a belso vilagitast nem lehet kikapcsolni (suzuki wagon r+). Arra gondoltam, hogy leveszem onnan a testet, egy kabellel meguszom es kesz is vagyok (a belso vilagitasnal a pozitiv allando 12V, tehat a negativ kapcsolja a vilagitast). Be is kotottem, de csak akkor mukodik, azaz akkor szirenazik a riaszto ajtonyitasra, ha az izzo bent van a foglalatban. Ha az izzo nincs benn, akkor az ajtonyitast nem erzekeli (ugy, hogy a vezetekem a negativ labara tettem az izzonak)... ez nem valami elegans megoldas, vagy csak en vagyok balfek... nem ertek hozza igazan, de az autovasrlas lenullazott es nincs penz szakira).
Koszonettel: emts
(#) akos70 válasza emts hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Pedig annak így müködnie kell, akár izzóval, akár anélkül. Gondot esetleg az okozhat, ha a belső világításod késleltetett kikapcsolású.
(#) Inhouse válasza emts hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Igen, ennek működnie kellene. A Suzukiknál előszeretettel diódáznak, nincsenek fixen összekötve az ajtókapcsolók vezetékei.

Üdv
Inhouse
(#) emts válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Koszonom szepen a segitseget. Akkor elviszem az egy darab kabelt a belso vilagitasig, rakotom a negativra, s kesz is vagyok (elso nekifutasra beneztem es a pozitivra kotottem... jo forro lett a vezetek semmi perc alatt). Koszi meg 1x.
(#) duhonyizoli hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Üdv!
olyan gondom van a Rhino ht 18 al vagy ennek régebbi típusával, hogy ha akulcsal bekapcsolom a riasztót akkor szól a sziréna, de nem tudom le oldani semmivel mármint a távirányítóval. mintha nem érzékelné a jelet.
Az elemt kicseréltem és próbáltam másik távvezérlővel, de nem jó akor sem.
tudna vki valamit segíteni ezen problémában?
(#) dzsozi2 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok.Tudna valaki segíteni,vettem egy thunder ca 103-as riasztót,be is van kötve,csak van vele valami.A riasztó,halkan és szaggatottan szól,a távvezérlő,pedig nagyon közelről müködik.Ha valaki tudna benne segíteni,légyszives írjátok le mi lehet a baj.Köszi
(#) akos70 válasza dzsozi2 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Véletlenül nem francia autóba raktad?
(#) dzsozi2 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
eltaláltad citroen xsara 2-es
(#) dzsozi2 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
ha jól látom te raktad be,nincs valami ötleted?
Következő: »»   11 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem