Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s PIC égető
 
Témaindító: Electro, idő: Ápr 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 7
(#) Electro hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Hello mindenkinek!

Szeretnék építeni egy PIC égetőt, de USB-ről kéne működnie. Az oldalon nem találtam ilyen kapcsolást , de jó lenne, ha valaki tudna adni egy kapcsrajzot vagy egy linket.

És jó lenne, ha valaki tudna esetleg adni egy programozó progit is hozzá, + nincs itt meg valakinek a MicroPacsal. Azzal elég jól lehet PIC-et programozni , de nem találtam letölthető fajtát a Google-ba se.

Előre is köszi.
(#) tbence3 hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
a honlapomon található egy usb-s pic égető.
itt van: USB-s PIC égető.rar Progi minden benne van.
Találsz egy honlap címet is ott le van írva minden. Remélem tudtam segíteni!
(#) Prinner válasza Electro hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Nem találtál letölthető verziót? Van letölthető demó a mikroe honlapján: http://www.mikroe.com/zip/mikropascal/mikropascal_6002_setup.zip
Asszem csak annyi különbség van a full verzió között, hogy a demóban csak 2kword hosszú progit lehet fordítani.

USB-s PIC égető?????
PicKit2-schemic csatolva

De szerintem építs inkább egy ICD2-őt!
(#) bbatka válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
A PIC16F628 forrását nem találom benne. Anélkül mit kezd vele?
(#) tbence3 válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Azért mondtam, hogy ott a honlap cím! Onnan van minden lementve.
(#) tbence3 hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Itt van a K149v4-hez a HEX
A többit is megtaláljátok itt!!
(#) bbatka válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Köszi ! Én is körüljárom kicsit.
(#) potyo hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Ha USB-s égetőt akarsz, akkor csak a Pickit2-t vagy az ICD2-t érdemes építeni. Igaz, hogy nem a legegyszerűbbek, de gyáriak, és ez igen sokat jelent (legalábbis nekem).

Idézet:
„Az oldalon nem találtam ilyen kapcsolást”

Azt jelenti, nem is próbáltál találni, ugyanis a kapcsolások között az első helyen ott van.
(#) Electro válasza potyo hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Azzal az égetővel csak ICD2-t lehet égetni, nem a legjobb PIC-ekhez.
Ráadásul én még most kezdek áttérni a digitális electronikára, s ezért kezdenék még csak az egyszerűbb PIC-el.
De azért köszi a tippet.
(#) Electro válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Köszi!
Ezzel már lehet vmit kezdeni. :taps:
(#) Electro válasza Prinner hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Az nem baj, ha demo. Az astalavista.box.sk oldalra beírom a verziószámot, és kiadja a licenskódot.
Az ICD2-vel még he lehet nem próbálkozok, most kezdek áttérni a digitális electronikára. Majd talán később kipróbálom.
(#) Electro válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Hol lehet megrendelni ezt az égetőt? Ja, és mennyi? Az is jó lenne, ha tudnál adni egy olyat, amit én is meg tudok építeni házilag.
(#) tbence3 válasza Electro hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
A honalapon találsz infót!
Ha kicsomagolod a rar-t akkor van benne egy Kapcsolási rajz_k128.pdf amiben a 9.oldaltól egészen a 13.oldalig le van írva minden, nyák, alktrész stb...
Nekem egy FT232BM kellene amit itt Szegeden ~2000Ft-ért tudok megvenni. Jah meg persze a 628.
Honlap: http://www.kitsrus.com/pic.html
(#) bbatka válasza Electro hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Az ICD2-öt sem nehezebb használni. Az Mplab alapból kezeli. Egy sorosportos verziójával égetek legtöbbet.
(#) potyo válasza Electro hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Idézet:
„Azzal az égetővel csak ICD2-t lehet égetni, nem a legjobb PIC-ekhez.”

Egy újabb jele, hogy nem olvastad el a cikket. Ettől jobb nincs a picekhez, amit otthon össze tudsz rakni.
(#) potyo válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Szerintem pont azt a legkönnyebb használni, hiszen két kattintás az MPLAB-ban, és már benn is van a program. A Pickit2-nél még a legtöbb tipus sajnos nem támogatott az MPLAB alól, így azokat a külső programmal kell égetni (ami szintén nem bonyolult). Az összes többi égetőt ettől nem azt mondom, hogy bonyolultabb használni, csak kevésbé kényelmes.
(#) Norberto válasza Electro hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Idézet:
„Azzal az égetővel csak ICD2-t lehet égetni, nem a legjobb PIC-ekhez.
Ráadásul én még most kezdek áttérni a digitális electronikára”


Szerintem inkább kezdj az abszolut! alapokra rátérni, mindenestül, hogy legalább azt tudd: mi, mit, hogyan, mivel, mikor, miért éget...

Méghogy az ICD2 nem a legjobb PIC-ekhez

Ennél nagyobb hülyeséget még iszonyatos erőfeszítésekkel se tudtam volna kitalálni...

Olyan, mintha bárki azt mondta volna: "A csavarhúzó a legrosszabb eszköz csavarok kiszedésére/betekerésére"
(#) Electro válasza potyo hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Tényleg. De akkoris van 1 bökkenő. Az csak 40 lábashoz jó, de nekem mindhez kell működjön!
(#) potyo válasza Electro hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Az ICD2 mindhez működik, mondom, hogy nincs jobb tőle. Olvasd el mégegyszer, főleg a céláramkör szóra figyelj.
(#) Electro válasza potyo hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Az rendben van, de a foglalattal van a bökkenő. Az csak 40 lábashoz jó, de nekem mindhez kell.
Úgy érzem az lesz a jó, amit tbence3 ajánlott!
(#) potyo válasza Electro hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Akkor úgylátszik, mégsem olvastad el rendesen azt a cikket az ICD2-ről. Mielőtt bármihez hozzákezdenél, olvasd el ezt: http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/30277d.pdf
(#) Mdavid hozzászólása Máj 1, 2007 / 1
 
sziasztok! PIC16F873-hoz keresek kapcsolási rajzot (mindegy, hogy USB-s, vagy nem). keresgettem a Google-lal, de csak LCD kijelzőset, vagy hasonlókat találtam. kösz! üdv
(#) Prinner válasza Mdavid hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
A 16-osokhoz én a következő égetőt használom:
ICSP
Igazából ez a cucc áramkörben történő programozáshoz ajánlja a szerző. Az se zavarjon, hogy csak 3 féle mikrovezérlő típust ír. Csak be kell kötni az öt kivezetést (MCLR, Vdd, GND, PGC, PGD). Viszont a PGM láb legyen a földre húzve egy ellenálláson (1k) keresztül programozás közben.
Vagy használhatsz ProPic2-őt is. Ez a másik bevált égető, 18-as PIC-et is tudsz vele progizni.
ProPic2
(#) MPi-c válasza Electro hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
Idézet:
„Az rendben van, de a foglalattal van a bökkenő. Az csak 40 lábashoz jó, de nekem mindhez kell.”

Milyen foglalat?
Itt van elöttem az asztalon, de olyan foglalatot nem látok rajta, amibe az égetendő PIC-et kellene rakni...

Ez megint egy szerencsétlen kijelentés volt tőled. :rinya:
Miért nem hallgatsz a tapasztaltabbakra - potyo, Norberto - és inkább olvasol?
potyo honlapjáról:

Idézet:
„Az ICD2 a Microchip cég által gyártott programozó és hibakereső eszköz. Igen hatékony fejlesztést tesz lehetővé, mivel közvetlenül az MPLAB-ból tudunk vele programozni, de mégsem ez teszi olyan különlegessé a számunkra. Az ICD2 segítségével a céláramkörben futó programot tudjuk nyomonkövetni. Lehetséges a program lépésről-lépésre végrehajtása, adott pontig (ún. Breakpoint) történő végrehajtása, bele tudunk nézni a memóriákba, és azokat módosítani is tudjuk. Az ICD2 5 vezetéken keresztül kapcsolódik a céláramkörhöz (Vpp/MCLR, Vdd, GND, PGD és PGC).”

(#) zoox hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
Hali all!

Nekem ilyen ICD2-öm van .Mindent tud amit kell neki.

DSCF1485.JPG
    
(#) paul64 hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
tbence3-féle égető megépítve, nagyon király, alig nagyobb mint a textool foglalat. nagyon tetszik, köszi az infót tbence3!!!!!!!!! Ha valakinek kell, nyákterv, gerber szóljon.
(#) tbence3 válasza paul64 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Nagyon örülök, hogy sikerült!
Majd írd le, hogy milyen. Elsőre ment? Kellet valamit változtatni?
(#) szilva hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Beleolvastam ebbe a topicba, de nekem változatlanul az a véleményem, hogy a PICKit2 olyan "pofátlanul" olcsó, hogy nem biztos, hogy érdemes nekiállni építgetni egy ilyet.

Persze, ha az építés kedvéért csinálja az ember, az más Egyébként a PICKit2 is teljesen utánépíthető otthon.

Nekem van egy PICKit2-m, amikor PIC-ekkel kezdtem foglalkozni, akkor egy ismerős ajánlotta, miután vagy két hetet a neten kotrással töltöttem, hogy milyen programozót építsek magamnak a kezdéshez. A tanács hatására megvettem a PICKit2-t és nem bántam meg. Azóta minden fejlesztésemet úgy csinálom, hogy rajta legyen a PICKit2 ICSP csatija, így bármikor belenyúlhatok a már kész cucc programjába is.

Most pl. nagyon szemezek a PICKit2 Debug Express kiadással, mert akciós a ChipCAD-nél.
(#) paul64 válasza tbence3 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Átterveztem furatszereltre a panelt, de nem változtattam a rajzon semmit az ft232 maradt, a hqvideo-nál 1000valamennyi Ft-volt. Ha kell nyák szólj, mert van még vagy4-5Db készen.
(#) tbence3 válasza paul64 hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Raknál fel pár képet, hogy milyen lesz a kész áramkör?
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem