Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jégkásagép Panelprobléma
 
Témaindító: Atka15, idő: Aug 27, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Atka15 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Sziasztok.
Ismételten van egy problémám, de most kicsit nehezebb lesz megoldani szerintem.
Van egy JÉGKÁSAGÉPEM, ami nem hűt, és nem forgatja az egyik tégelyben a kását.(2 tégelyes). Kompresszor jó,relék jók,kapcsolók jók, szóval ami mechanikai az jó. A panelon találtam egy rossz IC-t, ezt már előttem is cserélték(ráfolyt a víz),ki is cserélte, és így a másik tégely is forog, de a kompresszor nem kapcsol be. néztem, és a relé ami indítaná nem húz be. Megvizsgáltam,de külön jó, úgyhogya panelon rossz vmi. Mivel hibát nem találtam az alkatrészek megvizsgálásakor,ezért addig-addig nézegettem, míg feltűnt egy kis hiányosság. Az egyik helyen (bekarikáztam a fótón) vminek a lába maradt ott. Szerintem nem átkötés, de AKKOR MI MEGY ODA?
Szóval ez itt akérdés,mert én nem tudom hogy kell visszanézni a nyákról, hogy milyen alkatrész megy oda.
Kérem aki tud segítsen.
A NYÁK 2 OLDALAS.
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
köszönöm a gyors választ, igen szerintem jók a tranzisztorok(bár csak úgy mértem meg, hogy szakadáskeresővel, de nem ért össze) de az IC megkapja az 5V-ot meg minden szal szerintem az a hely lehet a baj.
Kondi? És mégis milyet rakjak oda(milyen értékűt?)
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
rendben volna ha értenék ahhoz, hogy mi az a béta, de van itthon ilyenem jó (BC547B) majd beteszem, de ez előtte nem tudom, hogy működött-e. Szerintem ott volt vmi mert ott van a nyák alján a forrasztás is.
NEM VOLT ZÁRLATOS AZ EGÉSZ NYÁK.
nem állt a vízbe, hanem rácsöppent, és már szerintem jó ideje így mehetett.
Ott volt vmi, de mi?
A csík télleg ott van, és nem vettem észre, de csak holnap tudom megnézni.
(#) aquaplant válasza Atka15 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szia!

Mennyit vártál áram alatt a kompresszor indításra?

Lehet, hogy védelem.. Gyakran a kompresszor késleltetve indul, percek múlva, mert ha áramszünet volt, a rendszerben levő nagy nyomást nem tudná leküzdeni a nyomó oldalon. Nem indulna el, erőlködne, rossz esetben le is égne. Emiatt szokott lenni 5-10 perc késleltetés a bekapcsolástól a kompresszor indításig, ez alatt a nyomó oldalon le tud csökkenni a nyomás.

Szia!
(#) Atka15 válasza aquaplant hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
szia neked is köszönöm a választ, az apukám hűtőgépszerelő, és külön el tudta indítani a kompresszort.
szóval a nyomás jó, meg minden csak az a fránya relé nem húz be.
(#) aquaplant válasza Atka15 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Kérlek, olvasd el ismét, amit írtam. Nem azt mondtam, hogy rossz a kompresszor, hanem azt, hogy az elektronika késlelteti a bekapcsolását, hogy NE legyen rossz később se

A panelen van egy nagy tantál kondi. Tutti, hogy időzítő van belőle építve.

Az egész panelen nincs 300Ft alkatrész.. max. 20 per az egész cseréje..

De előtte tedd a helyére, és mutasd meg apukádnak, amit írtam, Ő érteni fogja...
(#) Atka15 válasza aquaplant hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
ÉRTEM én amit írtál, csak ÉN írtam kicsit bénán.
Szóval apa hűtőgépszerető.(megvárta az ídőt, és a forgása sem indul rögtön)
Azt, hogy a kompresszor jó, és kipróbáltuk, azt azért írtam mert azt hittem az lesz a következő kérdésed.
(kisebb félreértés mert bénán írtam le.)
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
köszi, ezt fogom tenni(letakarítottam már alkoholos vattával)az alkatrészeket ki is mérem majd holnap, de engem idegesít az az üres hely.
tudom, hogy kicsit nehéz eset vagyok.
(#) Rumcájsz válasza Atka15 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Ha újra kicserélted az IC-t ami ismét meghibásodott, tehettél volna bele egy IC foglalatot, ha ismét tönkremegy -minden forrasztás nélkül- egyszerűen ki lehet cserélni.
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
dehogynem megy!
bekapcsolódik a nyák másik oldalán lévő átkötésbe.!
nézd csak meg!
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
100% hogy oda van forrasztva, és bocsi a messzi képért.
ha vmiről nagyobb változat kell akkor szólj.
(#) Atka15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Figyelj: ennek mi az értelme?
nézd meg ezt a képet. kékkel jelöltem a vonalát a nyákon.
Mi lehet annak az értelme, hogy átkötötték oda, de sehova sem megy?(a nyák másik oldalán sem)

miez.png
    
(#) kissi válasza Atka15 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia!

Nem biztos, hogy mindennek kel menni valahova: nagyon sokszor ugyanazon NYÁK szolgál különböző verziójú gépek kiszolgálására! Ez azt jelenti, hogy bizonyos gépeknél nem kell minden alkatrészt beültetni, sőt lehet benne felesleges alkatrész is ( mert a gyártósort így nem kell átprogramozni, esetleg tévesztési lehetőség, stb. és az a pár filléres alkatrész feleslegesen kevesebb költséget okoz! )!

Steve
(#) Atka15 válasza kissi hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
köszönöm válaszod, valószínű, hogy nem megy oda semmi, mert az alatta lévő átkötés sem megy sehova.
Ha majd ma megmértem, meg kicseréltem pár alkatrészt, akkor írok hogy mi volt a baj.
(#) pako válasza Atka15 hozzászólására (») Aug 28, 2010 / 4
 
Szia!
A hiányzó alkatrész biztos, hogy kondi. Felülnézetből a jobboldali láb egy másik kondi negatív lábára megy, a másik 2 összezárt láb pedig a jobb felső sarokban lévő IC (talán 74541-es buffer, ha jól látom) 14. lábához, ami a tápellátása. Ide szerintem elég lehet egy 100 µF-os kondi.
A reléknél lévő tranzisztorokat mindenképp mérd ki, kiforrasztva, ha nemjó valamelyik, csere. Ha mindkettő jó, a középső IC-t cseréld ki mégegyszer (74HC14? - inverter), az kapcsolja a tranzisztorokon át a reléket.
Ezek az IC-k 5V-ról üzemelnek, mérd meg nem-e kapnak többet/kevesebbet. Bár fesz-stabot nem látok a panelen, hacsak nem a hátulján az a "fekete-doboz" lenne az.
(#) Atka15 válasza pako hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
szia.
köszönöm válaszod, igen aZ ic egy CD74HC, a nyák hátulján a fekete doboz meg egy áthúzás elleni védelem, mert a fekete doboz alatt egy szigetelő van.
Ma még nem értem rá, de holnap megcsinálom és ha jó a kondi meg minden akkor tiéd a pont.
előre is köszönöm.
(#) pako válasza Atka15 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Nincs mit, de az IC-k táplábainál mindenképp mérj rá a feszültségekre, 5V körül kell lenniük. (Min. ~3V, Max 6V) Az IC-k 7. és 14. lába között mérd. Pár csepp víztől nem szoktak elhalálozni.
Amúgy nem az a lényeg, hogy "CD74HC", hanem az ez után következő 2-3 számjegy, ez azonosítja be az IC-t, hogy mi a feladata. (Remélem ez ELŐTT is 74HC14 volt benne, és nem csak az első számra figyeltetek!)
És a kondi polaritására is figyelj majd oda, a 3 forrszem közül a 2 összezárt a pozitív, az egyedülálló a negatív.
(#) Atka15 válasza pako hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
kösz, az 5V-t megvan azzal nincs gond. Az Ic-t pedig elvittük az előzőt és az alapján kértük ezt szóval szerintem jó. A számok passzolnak.
Kösz h figyelmeztettél a polaritásra, el is felejtettem.
(#) Atka15 válasza pako hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia.
Köszönöm, betettem a kondit és jó lett.
Elindul, megáll, szépen dolgozik.
Köszönöm mégegyszer.
A pont a tiéd.
(#) Amistad hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok.
Jégkása gépet rakunk össze barátommal, viszont hiányzik ez-az a boldogulásunkhoz. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudok hozzájutni 10 vagy 15 literes tartályokhoz és csigalépcsőszerű keverő tengelyekhez(műanyag vagy esetleg alu)?
A gép egyébként egy használt mikrohullámú sütő, egy használt 60 literes fagyasztó és egy régi fúró felhasználásával készül
Segítsetek kérlek, mert nagyon elakadtunk!
(#) sprofan hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Ha ennyire home made, akkor nyugodtan meg lehet csinálni a tartályt 10 literes (?vagy lehet 15?) henger alakú víztartályból, a lapátot pedig több formára vágott sörös dobozból könnyen meg lehet formázni. (mechanikai stabilitás miatt ajánlatos több réteget használni a lapátoknál) Ha ez nem, akkor a lapát készülhet még vastag falú pvc csőből is szintén formára vagdosva. Az említett víztartályt a gazdaságos áruházban 1-2 ezer Ft-ért megkapod, az irodai ivóvíz automatáknál használt tartályra gondolok. Bővebben: Link
(#) Amistad válasza sprofan hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia.
Köszönöm válaszodat, a pvc csöves megoldás jó alternatíva lehet és a többi ötlet is hasznos. A felhasznált eszközök nagy része nem fog külsőleg látszani, több megoldás is van a dizájn javítására, valószínűleg rozsdamentes acéldobozva lesznek beépítve az eszközök. Fontos lenne, hogy a kocka vagy téglatest alakú tartály és a jégkását keringető tengely is bizalomgerjesztő és stílusos legyen. Erre viszont kevés megoldást találtunk eddig. Pedig már a háttérvilágítását is kiötleteltük...
Ebben a formában van további ötletetek?
(#) anagma válasza Amistad hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia! Ha esetleg van átlátszó vagy színes plexitek otthon,abból készíthetnétek tartályt.
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok. hoztak hozzám egy ugolini mt 2 mini jégkásagépet. és azt csinálja hogy menetközbe lefagy a keverő lapát szerintetek mitől lehet létezik hogy termosztát baja van termosztát kapcsol 2 fokozaton probáltam
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem