Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   40 / 199
(#) proli007 válasza golem hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Hello!
Itt meg a rajz. (alkatrészeket majd beazonosítod, mert nem látom)
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza janóczi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia! Lehet egyszerűbb lenne a nyákot az eredeti terv alapján elkészíteni (SAA1042-es kialakításnak megfelelően) és egy másik nyákot készíteni az új STEP DIR motormeghajtó számára. ( Az L298N-t már érdemes lenne hűtőfelületre szerelni. S a STEP DIR vezérlést is meg kell oldani...) Így csak a vezérlő jeleket kell átvetetni a új motormeghajtó áramkör számára.
A nyák teljes újratervezése is biztos megoldható!
Csak kicsit időigényes munka.
A STEP DIR vezérléssel és az L298N kérdésekkel a Léptetőmotor vezérlés. (Bővebben: Link) témában biztosan kapsz segítséget. :yes:
Üdv.: _jani_
(#) janóczi hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
_jani_:

Köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal. A panel újratervezése ugyan megfordult a fejemben, csak a tudás hiányzik. Jónak érzem az ötletet, miszerint az lehetséges volna az eredeti nyákhoz kapcsolni az új L298N vezérlő jeleit, de félek ez meghaladja jelenlegi tudásomat. Természetesen az általad adott linket még pár százszor biztosan végigmazsolázom, talán találok valamit, amivel elindulhatok. Ezt mindenképpen köszönöm, de bátorkodnék tetézni a dolgot egy újabb kéréssel: egy sematikus rajzból már képes vagyok nyákot készíteni. Ha időd engedi és kedvet is érzel hozzá, egy számomra - pillanatnyilag - megoldhatatlan problémán segítenél keresztül, ami már hónapok óta leköti agyam teljes processzoridejét.

Köszönet

üdv: - janóczi -
(#) janóczi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
köszi, megnézem!!!
(#) _JANI_ válasza janóczi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A léptetőmotoros témában kellene a vezérlést összehozni. S ha már megvan a végső motor meghajtó áramkör, a nyák ellenőrzése már nem lesz nagy feladat...
(#) David.zsombor válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Köszi!


A kevesebb néha több...
Frankye
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nincsmit!

[off]UI: Néha jól esik halat is fogni és nem csak horgászni "tanítani"...
(#) janóczi válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
"A léptetőmotoros témában kellene a vezérlést összehozni"

Igen, a cél ez volna!
(#) lewi hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!

A pár oldallal előbb már volt kérdésem egy nyákterv ellenőrzésénél, azt meg is csináltam de volt benne pár hiba. Ezeket utólagosan kijavítottam, de új nyákot csináltam, mert kicsit változtak az igényeim, és gondoltam, hogy akkor már csinálok egy új nyákot, hogy tiszta legyen minden, és ne legyenek a panelom fólia felől forrasztott tranzisztorok, meg egyebek.
Az új nyák amit csináltam viszont nem akar működni. A hibakeresést persze a tranzisztorban kezdtem, véletlen se magamban. Másik tranzisztorral bebizonyosodott, hogy nem a tranyó a hibás. Szóval most gőz erővel valami buta elkötést keresek. Mint már oly sokszor olvastam a fórumon, hogy aki segítséget kér, az azt mondja, hogy a bekötéseket, nyákot, értékeket leellenőrizte, s mégse megy. Nos ezt én is megpróbáltam elvégezni, így én azt mondom, hogy nem látok benne elkötést, de mint sokszor volt már, valószínűleg most is valami hasonló lesz.
A csatolt képemen mutatom a kapcsolási rajzot, és a nyáktervet. A hiba, hogy a bejelölt tranzisztor csak melegszik, ha feszültséget adok az áramkörnek, és nem szól.
Esetleg tudnátok segíteni, hátha valami hibát vétettem a második nyáknál?
Köszönök szépen mindent! lewi
(#) niedziela válasza lewi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Kimeneted nem a kimenet.
Kimenet nem a 27K hanem a két 100 - 100 között van.
(#) lewi válasza niedziela hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
aaahhh.
Nagyon szépen köszönöm!
Mindjárt kipróbálom. De szerintem megvan a bűnös. Ha működik visszaírom.
(#) Frankye válasza janóczi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
_JANI_ arra utalt, hogy ne ebben a témában beszéljétek meg!
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
:yes: ... s még linket is (Bővebben: Link), mellékeltem pár hozzászólással ezelőtt.
Szerintem több segítséget fogsz ott kapni a kérdéseidre, mert az csak léptetőmotoros vezérlésekkel foglalkozik. ( Elsősorban. )
(#) saca200 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok nincs meg valakinek a castone 300w-os nyák terve.Elöre is köszönöm.Üdvözlettel saca
(#) DJanosi hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Hali van egy tervem van egy 4x7 es Led tablam amin 2 essevel vannak parhuzamba kotve egy Led nek 3 V kel es ^ V os tapot igenyel a Led tabla es szeretnem ha Villogna egyszerre az egesz es utanna kikapcs es utanna megint.......Kaptam egy tervet vajon jou?ha nem akkor ha tud valaki megkoszonemm nekies meg egy kerdes ha jo a kapcsolas akkor az 50 K alkatresz az IC tol balra az egy Potmeter?a Kozepso szaraval Lefele es a ketsz elso a ket iranyba ?A valaszitokat nagyon megkoszonnem
(#) DJanosi hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Ja es a ^ helyebe 6V ot akartam irni*
(#) _JANI_ válasza lewi hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Márt volt egy kijavított elvileg jó nyákterved! Bővebben: Link!
Miért került elő ismét egy hibás változat. ( Ráadásul el is lett készítve... )
(#) proli007 válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Hello+
Először azt kell tisztázni, milyen kapcsolási rajza (képe-típusa..) van ennek a "Led táblának". Aztán, hogy mit is szeretnél tőle. Mert érdemi válasz, csak akkor várható..
És olvasd el a file nevét, amit belinkeltél. Mert köze nincs ahhoz, amit írtál.
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Az áramkör amit feltöltöttél (Bővebben: Link) egy PWM (Bővebben: Link)-es fényerőszabályzó. S a LED és VILLOG szóra (Bővebben: Link) meglepően sok találatot hozott a fórumkeresője!
Nézz szét a témák között!

Bővebben: Link
(#) storm hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Terveztem egy JHL erősítőt szerintetek van benne elkötés, vagy valami szépséghiba?
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
A kimeneten lévő alkatrészek hol vannak? A pozició számok miért a fólia oldalra kerültek? A csatlakozási pontok is kerülhetnének egyvonalba. C6 pozició száma hiányzik. Q3, emitter-collector között nagyobb távot kéne hagyni, mert a rögzítő csavar anyája összezárhatja. C3, szerintem nem párhuzamosan van kötve R2-vel.
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Próbáltam kijavítani amiket mondtál illetve betettem még pár alkatrészt a negatív ágban lévő ellenállás ami a kapcsolásban van aztis betettem a biztonság kedvéért Így mi a véleményed?

JHL2.lay
    
(#) storm válasza storm hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Na senki?
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello!
A C8 alja, most nem jó helyre megy, mert a Q3 emitterén a helye. (Ha már az a 2..15ohm bekerült, ami nem tudom mire való.) És Cki kondi nem a panelen lesz?
üdv! proli007
(#) storm válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
De ha a Q3 emittere a földre megy és C8 alja is a földre van kötve az úgy nem jó?Csatolok azért egy rajzot megint

JHL2.lay
    
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello!
Így jó, csak ez előtt ott volt egy ellenállás..
üdv! proli007
(#) storm válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Igen közbe módosítottam ezt-azt amit mondtál akkor így nagy valószinűséggel szólnifog ugye? Habár e nem ide tartozik de azért megkérdem, hogy szerinted 23-24V-ról még megszólal?
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello!
Én nem készítek erősítőket, csak azért írtam, mert nem volt vállalkozó. Menj az erősítős topikokba, ott vannak az embereid.
üdv! proli007
(#) belganarancs hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
Megpróbáltam készíteni egy nyáktervet a mellékelt fülhallgató erősítő rajzához.A rajzon csak egy oldal van,a nyáktervem már stereo,ilyet még soha nem csináltam,a végére picit belekavarodtam,meg az is gyanús,hogy túl gyorsan elkészült.Bármilyen észrevételnek örülnék,a poti és a két kondenzátor a bemenetnél nem végleges,át lesznek pakolva,csak gondolkodás nélkül felrajzoltam,hogy ne hiányozzanak a lapról.Bővebben: Link

Üdv.:Zoli
(#) _JANI_ válasza belganarancs hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Az elvi rajz lemaradt...
De a két oldal tükrözése szerintem jó. Illetve egyforma.
Következő: »»   40 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem