Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális labortápegység
Lapozás: OK   1 / 22
(#) Irkaxka hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam egy digitális labortápegységet amit meg is építettem de sajnos hiába programozom fel az atmega8-at indításkor semmit nem mutat a kijelző
Eredetileg a rajzon HD44708-as 2x16 karakteres lcd van hozzá de nekem csak RC1602B volt itthon. Szerintetek a kijelzővel lehet a gond vagy maga a kapcsolás se működőképes?

Előre is köszönöm a segítséget


Erröl lenne szó

És itt van a nyákterv amit készítettem hozzá de kérlek ne nevessetek rajta mert nyáktervezésben nem vagyok a toppon

labortáp.LAY
    
(#) nikolatesla válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hali!
Van már ilyen téma.
Talán ott próbálkozz.
(#) Irkaxka válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!

Melyik az a téma ahol feltehetném a kérdésemet?
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia. Több verziója van ennek a kapcsolásnak.
Az oldal alapján te az 1. verziót építetted meg. Az 1. és 2. hardver verziók 10 bit ellenállás létrával vannak kialakítva, míg a 3. verzió 8 bit ellenállás létrával és 5 bit PWM vezérléssel szabályozza a kimenetet !!!

mellékelem a 2. és a 3. verzió letöltésének oldalait. Próbáld meg a 2. verzióhoz tartozó szoftvert!
(Sajnos az 1. verzióhoz már nem találok szoftver letöltést)

V.2. szoftver

V.3. szoftver
(#) sityu39 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Dolgozom már a fent emlegetett tápegység PIC-es kivitelén, amely szabályozható pákatrafó is lenne egy személyben ,
de ez még sok idő, abból meg nekem kevés van.
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia.

Beleírtam a 2es verzió tartalmát de ugyan az a helyzet
Ponyprogal írom bele de avr isp-vel is írtam már. Még kezdő vagyok ezekben a mikrokontrollerek égetésében és elvileg 4Mhz re kellene beállítani a procit de én a sok állítgatással kiütöttem már 5 atmega8-at is abban tudnál segíteni hogy ponyban hogy kell beállítani hogy 4 Mhz-en menjen?
(#) pz87 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A fuse biteket beállítottad?
Ha nem, akkor biztos azért nem megy.

Próbáld meg ezt a beállítást amit mellékeltem.
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Sajnos AVR-el még nem kötöttem jó barátságot.

Amit javasolnék, hogy nézd át alaposan a nyákot esetleges zárlat és szakadás után (sípoltatás az AVR kivétele után).
Ellenőrizd az alkatrészek helyes beültetését és a tápfeszültségeket is.
Elképzelhető, hogy ráakadhatsz a hiba okára.

Majd ha ezután sem megy, akkor az LCD-t kösd le és egy ledet köss rá az egyik szabad lábára, majd írj egy rövid programot, ami egy gombnyomásra kigyújtja a ledet. Ezzel az AVR működőképességét igazolhatod.

Ha a led működött akkor vissza kellene kötni az LCD-t és írni egy rövid progit, ami valamit kiírna az LCD-re.
Ha ez is működne, akkor lehetne a többi áramköri részt feszegetni.

Ha az AVR programozásával problémád lenne, akkor az alábbi fórumot ajánlom:
AVR - miértek, hogyanok ...
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Amiket leírtál mindet végigjátszom és írok hogy mi lett a fejlemény remélem hogy elfog indulni végre mert most van egy kis időm vele foglalkozni.

Köszi
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
komoly hibákat vétettél a kivitelezésben.
Már dolgozom az összeírásukon. Légy türelemmel.
Ne csinálj semmit, mert hiba van a táp vonalon !!!
(#) sityu39 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A nyák tervet át kell tervezni. Ha tudsz holnapig várni, akkor megcsinálom.
Ha van valami, amit módosítani szeretnél, akkor most írj.
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szinte gondoltam hogy a nyáklappal lesz gond pedig átnéztem egy párszor de sajnos nincs sok tapasztalatom e téren.
Várok
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Még egy kérdésre válaszolj. Mivel táplálnád a kapcsolást?
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Persze hogy tudok várni
Én rád bízom hogy valósítod meg mert már így is sokat segítesz nekem azzal hogy tervezel egy normális nyákrajzot.
Hálás köszönet érte. :worship:
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
2x12 vagy 1x24v 5a táppal táplálnám.
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Feltételezem tudod, hogy a graetz hídnak is el kell bírnia, és megfelelő (min 2200-4700 µF / 50 V) puffer kondit is be kell kötni.

Az az igazság, hogy én is erre alapozom tápomat, de én PIC-el akarom megcsinálni, plussz néhány egyéb funkciót is szeretnék.
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Persze ezek már megvannak oldva
10.000uf 50v kondi van rajta és egy nagyteljesítményü graetz.
(#) Irkaxka válasza pz87 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia.

Ez lenne a 4Mhz-es beállítás? Na ezt is jó most már tudni
sajnos a nyákom nem megfelelően lett sajnos megtervezve de amint elkészül a működőképes változat akkor az általad közölt fuse beállításokkal fogom megírni a procit.

Köszönöm
(#) pz87 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen, ez a beállítás jó 3Mhz-től egészen 8Mhz -ig.
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 30, 2010 / 1
 
Szia

Kész a nyákterv. Néhány változtatást eszközöltem:
- Először is ki vannak javítva a hibák. Alkatrész beültetéskor szigorúan kövesd az értékeket (pl.: 30V-os zéner értéke rossz! Helyette 15V zéner kell!). Az egyetlen eltérés a háttérvilágítás (backlight) ellenállása (Rx) esetében lehet. LCD függő, hogy mekkora az értéke. Javaslom, hogy az alábbi lehetőségek közül válaszd a "C" lehetőséget elsőre.
- 3 féle módon megtáplálható az LCD háttérvilágítása (backlight):
a. egy ellenállással közvetlenül a szűrt 24 (33) V-ról
b. egy ellenállással közvetlenül a zéner után
c. egy ellenállással közvetlenül a 7805 után
- beállítható végre az LCD kontrasztja
- Az LCD most már közvetlenül összeköthető a panellal
- Az AVR programozó csatlakozója +5V táp tüskével lett kiegészítve, biztosítva a programozás alatt az AVR tápellátását. Egy jumper dönti el, hogy az AVR Vcc vonala a 7805 IC-vel van összekötve, vagy a programozó eszköztől kap táplálást.
- A tápellátást jelző led lekerült a nyákról.
- a táp bemenetén lévő 470 µF kondit töröltem.
- a táp bemenetén a Conn6. csatlakozó 3. lábát és a hozzá tartozó 2 alkatrészt töröltem.
- A nyák mérete kisebb lett
- kevesebb az átkötés
- az alkatrész feliratozás tökéletesítve, és a csatlakozók tüskéit feliratoztam a könnyebb építés végett.

PDF fájlban csatolom a nyák rajzát és az alkatrész beültetési rajzot. Nyomtatáskor tiltsd meg a nyomtatónak, hogy átméretezze a rajzokat, így 1:1 arányú lesz a nyomtatás. Továbbá 1200 dpi a felbontás !!! Mellékelem a beégetendő hex fájlt is.

Figyelem! A hex fájl beégetéséhez a jumpert tedd "Pp" helyzetbe és az ISP csatlakozó Vcc lábára adj +5V-ot! Enélkül nem tudod felprogramozni az AVR-t.
Égetés után a jumpert ne felejsd el vissza tenni "Pn" helyzetbe.

Várom a fejleményeket.
Ha jól működik, akkor lehet hogy én is elkezdek foglalkozni az AVR mikrovezérlőkkel és én is után építeném a rajzot. Minden tapasztalatodra kíváncsi vagyok.

Remélem olyan lesz a kapcsolás, mint a nyák rajz

ui.: ha valamit nem értesz, akkor nézd át az alkatrész beültetési rajzot, elvileg minden megtalálható rajta. Nagy kalappal az építéshez.
Holnap Du 16:30-tól leszek megint elérhető.
(#) Irkaxka válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!

Hálás köszönet a segítségért! Sajnos egy pár alkatrész nincs itthon hozzá így rendelnem kell, ma fogok rendelni és elvileg péntekre ér ide mert külföldről szoktam nagy tételben. A leírásod alapján mindent megértettem
A nyákot illetve ami van itthon hozzá és ami a rossz panelon van beültetem az újba. Ha megjött a többi alkatrész is és sikerült felélesztenem akkor jelzek mindenképp.
Még egyszer köszi
(#) Hp41C válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Az R - 2R létrában ügyelni kell az ellenállások értékére, tűrésére: 6 bitesnél 2%-os, 7 bitesnél 1%-os, 8 bitesnél 0,5%-os, 10 bitesnél 0,1%-os vagy pontosabb ellenállások kellenek. A legtöbb esetben nem lehet ilyeneket kerek értékben kapni. A lehető legjobb megoldás, ha egyformát veszünk és a 2R-t kettő darab sorbakapcsolásával készítjük el. Ekkor nem is érdekes a konkrét érték, csak a nagyságrend és a pontosság. A 4k7 -10K alkalmazása a létrában 6% tűrésnek felel meg, ami 3 bitnek felel meg. Az 5k1 - 10k már 2%-os, ami 6 bitesig alkalmazható, feltéve, hogy a pontosságuk jobb, mint 1%
(#) pz87 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Juj, várjál, most néztem meg a kapcsolási rajzot.
Azt hittem kristály oszcillátorral megy mert ez annak a beállítása, de amint látom ezen nincs kristály tehát a belső oszcillátorral kell, hogy menjen, annak viszont ez nem jó, utánnanéztem, hogy mi a jó beállíás hozzá, csatoltam.
(#) Irkaxka válasza pz87 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Oké
Még jó hogy nem programoztam fel előre a procit
Igaz még csak a nyáktervnél járok mert egy kicsit elakadtam sajnos nem tükrözött és nem tudom így vasalni
(#) pz87 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Akkor nincs gond.
Egyébként tetszik ez a tápegység, lehet én is megépítem majd, de én szeretném módosítani 35V és 4-5A-esre. Ennek még utánna kel járni, hogy milyen módosításokat kell tenni hardver, szoftverben.
(#) HeZ válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Az 1% (vagy pontosabb) ellenállások drágák (bruttó 62,5 ft/db a HEStore-ban). Helyettük megfontolásokkal és tervezéssel digitális potenciométert (6-8 bites, up/down vagy SPI/I2C buszos, EEProm/felejtős verziókban pl MCP41010, bruttó 412 ft) ajánlok.
Javaslatok?
(#) elektromos hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!
A V.3-as kapcs rajzát hol találom meg? Amugy a Lomex-nél smd-ben van 1% 1206-os ellenállás, én ezt használtam a 2 verziónál.
(#) sityu39 válasza Irkaxka hozzászólására (») Aug 31, 2010 / 1
 
Szia.

Bocsi. Este már fáradt voltam. Itt vannak a tükrözött rétegek a nyomtatáshoz
(#) sityu39 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia.

Köszi az ötletet, erről elfeledkeztünk. A saját PIC-es verziómat az R-létra és a PWM kombinációjával szeretném majd megtervezni. (7-8 bit R létra + 5 bit PWM).
(#) sityu39 válasza HeZ hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia

A sebesség és a felbontás miatt vetettem el digit poti alkalmazását. Ha jók a számításaim, PIC16F887-el 20,000-40,000 szabályzó ciklust lehetne elérni másodpercenként (25-50 microsec. reakcióidő!), ami elfogadható rövidzár védelem és áramkorlát kezeléséhez. Ha I2C kommunikációt is integrálni akarom a digit potival, mint végrehajtó egységgel, akkor a fenti reakcióidő több lenne. Másrészt 10 bites felbontású digit poti beszerzése is problémás.
Az ellenállások beszerzése szerintem sokkal egyszerűbb.
Következő: »»   1 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem