Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó riasztó (bekötés)
 
Témaindító: tom79, idő: Szept 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 42
(#) Inhouse válasza qcy hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Nem értelek... a színeket csak látod, nem?

Üdv
Inhouse
(#) qcy válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Üdv!

Azért nem tudom a színeket ,mert a csati nincs meg. Csak a riasztó és a táv vezérlők.
Ugyan is ez egy bontásra került autóból lett kiszedve. A csati persze benne maradt. És valójában ez 2x9 pólusú. Ennyi a történet.

üdv.:qcy bonk:
(#) Inhouse válasza qcy hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
És ezt honnan kellett volna tudnunk? Megpróbálok keríteni pozíciós rajzot...

Üdv Inhouse
(#) Inhouse válasza qcy hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Egyébként a huzalozási rajzon a csatlakozó képe csak jelképes, mellette írja, hogy 18 (2x9) pólusú.
Faternak elvileg a hétvégén raknom kell elektromos ablakot, neki AS90 van, leírom a színek pozícióját neked.

Itt már a fele megvan!

Üdv
Inhouse
(#) qcy válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ok !
Nagyon szépen köszönöm ! Várom az infót !

üdv.:qcy
(#) Inhouse válasza qcy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Sajnos a hétvége egyre kevésbé biztos... Fater úgy néz ki nem fog ráérni, és így a kocsi sem...

Nem tudsz egy autóriasztós boltot a környéken? Csak megengednék, hogy belekukkants...
Vagy írj a vaterásnak, hogy kellene 2 jó kép a csatlakozó 2 oldaláról...

Üdv
Inhouse
(#) qcy válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Ok !

Majd megoldom valahogyan. Üdv.:qcy: *(
(#) lucifercrx válasza newlnyul hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia!

Érdeklődnék hogy sikerült-e találni bekötési rajzot a riasztóhoz?
Ha igen megtudnád velem osztani?

Előre is köszönöm lucifer
(#) jihaad hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok.

Nemrégiben én is vettem egy autóba való riasztót és végig olvasva az eddigieket szinte mindenre rá tudtam jönni ami a bekötéseket illeti.De 5szál vezetékkel nem tudok mit kezdeni.Ebben kérném segitségeteket.A következő a helyzet,nem értem hogy kell bekötni a riasztó kék,fehér,zöld,sárga,narancs szinű vezetékeit.Addig meg van,hogy a zöld(Trunk release) a csomagtér lámpához,narancs(Foot breaking switch) a fék pedálhoz,kék(Negative door triggering) az ajtó kapcsolóhoz,de a fehér(acc on wire) meg a citrom sárga(engine power cut off loop) egyáltalán nem világos hogy kell bekötni.
Ha valaki esetleg el tudná magyarázni,megköszönném.
(#) akos70 válasza jihaad hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
zöld: nem csomagtérlámpa, hanem csomagtérnyitás (ha elektromosan nyitható a puttony, akkor a távirányítóval nyitható. mechanikusnál nem kell)

narancs: féklámpakapcsoló kapcsolt pontjára. Jelet ad a riasztónak, első fékezéskor lezárja az ajtókat. Nem szoktam bekötni, veszélyesnek tartom egy baleset esetén. És idegesítő a központi zár csattogása.)

fehér: gyújtás+ra kell kötni

citromsárga: indításgátlás, a mellékelt relé felhasználásával (a gyújtáskapcsolónál az indítómotor vezetékének átvágásával szoktam bekötni.)

kék: ajtókapcsoló, ha az testet kapcsol

Megj.: mi az a szinte minden, amire ezeken kívül rá tudtál jönni..?
(#) jihaad válasza akos70 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Értem,és köszi szépen a segitséget.A szinte minden az az a rész ahol a központi zárak vezérlése megy.Mivel nem értek annyira a dolgokhoz és nem szeretném tönkre vágni a 2napja megvett cuccot inkább kérdezek mint cselexem.Még 1 kérdés a fehér vezetékre akkor megy áram ezek szerin mikor kontaktot adsz rá igaz?
(#) jihaad hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Meg tudná e mondani valaki,hogy a jumper nél mit lehet állitani az (Anti-hijiacking without extinguish) és az (Anti-hijiacking with extingusing) között?Mert erre nem igazán tudok rájönni,hogy mit módosit.Előre is köszi a segitséget.
(#) kadika77 válasza qcy hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
az as 90 nek is 2 x 9 a csatija csak a rajzon 2 x 10
(#) kadika77 válasza qcy hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Így már más !
Na szóval :
Szemben nézve pöcökkel felfele balrol jobra felső:
LILA , SÁRGA , PIROS , SÁRGA , PIROS/ZÖLD , ZÖLD/FEKETE , ZÖLD , KÉK , KÉK/FEKETE

ALSÓ SOR:
FEKETE , NARANCS , BARNA , SZÜRKE , SZÜRKE/FEKETE , FEHÉR/FEKETE , FEHÉR , KÉK PIROS
(#) kadika77 hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Gyári távirányítóhoz milyen riasztót ajánlanátok ?

Nem szeretném kivenni .
(#) kadika77 válasza qcy hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
nem érdekelne csati hozzá?
Van ledem is meg anterna is no meg a riasztó is csak távomat lopták el
(#) kadika77 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Látom te vagy itt aki sokat tud meg tudnám oldani gyári távommal a riasztót? (as90)??
(#) Inhouse válasza kadika77 hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Nem vagyok én ász egyáltalán, szereltem ezt azt...

Az AS90 a sajátjával vezérlehető, szóval szerintem nem.
Lehet kapni riasztókat a gyári távirányítós autókhoz, nézz szét a neten! Ilyet még pl. nem is szereltem, igaz már nem is nagyon szeretnék...

Autó gyári távvezérlőjével vezérelhető riasztók

Üdv
Inhouse
(#) robit74 hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Sziasztok,

Van egy Rhino HT36AL-4 autóriasztóm, ami élesített állapotban maradt. Nem tudom kikapcsolni, mivel nem reagál egyik távirányítóra sem. Olyan mintha "elfelejtette" volna a távirányító a kódot és ujra kellene tanítani. A gondom az, hogy az kevéske infó amit találtam a távirányító betanításáról, úgy kezdődik,hogy a riasztó legyen kikapcsolt állapotban , amit ugye sajnos nem tudok elérni, mivel nem reagál a távírányítóra. Valaki segítsen, akinek már sikerült megoldania ilyen jellegű problémát.

Köszi.
(#) robit74 válasza eddy980 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Szia,

Olvastam, hogy neked sikerült betanítani a távkapcsolót, már küldtem számodra mailt is, de látom, hogy másnak is van ilyen jellegű problémája, ezért az is megfelelne, ha a fórumban írod le mit is kell csinálni.
(Többet nem veszek Rhinó riasztót az biztos, mivel alig van valami infó rólla a neten )
(#) duhonyizoli hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Üdv!
Ugyan ez a problémám nekem is mint borit74-nek.
Ha valaki tud vmi okosságot. Szóljon.
(#) robit74 hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Sziasztok,

Senki nincs aki tudna segíteni?
(#) laci83 válasza newlnyul hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Üdv! Képzeld, leírás hiányában már két éve csücsül egy 802sa riasztó a fiókomban. Akkoriban keresgéltem, de nem találtam hozzá semmit. Már fontolgattam, hogy felkeresek egy forgalmazót, de a lustaság győzött.
Használtan vettem egy autót és ápolás végett az első héten kivettem az akkut, el is felejtett mindent a riasztó
Na meg brutál gány módon volt bekötve is.
Tiszta véletlen, hogy ma ismét rákerestem...
Köszönet a leírásért! Remélem nem olyan megbízhatatlan mint ahogyan írják. Én is vacakolok vele egy kicsit
Megmenekült a kuka karmaiból...
(#) robit74 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Szia,

Köszi a választ, de ezen már túl vagyok, sőt azon is, hogy gyújtásráadásakor nyomom a táirányítót. Ez a dög továbbra is csak egyfolytában visít

Valami más?
(#) Inhouse válasza robit74 hozzászólására (») Okt 8, 2010 1 /
 
Honnan találtok még egy 86-dik autóriasztós topicot?

Gondolom a távirányítót már leellenőrizted pl. a TV-s módszerrel, hogy ad-e...

Üdv
Inhouse
(#) robit74 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
A távirányító működik, ez biztos, csupán azt kellene tudni, hogyan kell tanítani a Rhinot, hogy észlelje.
(#) Inhouse válasza robit74 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Ha beütöd a riasztód nevét és típusát a google-be, akkor van 2 magyar fórum találat, ahol 2 ember jelzi, hogy meg van neki a leírás hozzá, próbálj beszélni velük.
Nekem egy Rhino TX-320W szerelési útmutatóm van, ebben nem írnak távirányító tanításról.

Üdv
Inhouse
(#) robit74 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Nekem a google csupán ezt a fórumotdobja ki
(#) robit74 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Igen, de a távírányító tanításáról semmi. (Sajnos a magyarnyelvű leírás nem tartalmazza)
Úgy látom, hogy örök titok marad a megoldás.
(#) VIM válasza robit74 hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Szia!
Idézet:
„Nem tudom kikapcsolni, mivel nem reagál egyik távirányítóra sem. Olyan mintha "elfelejtette" volna a távirányító a kódot”

Talán ellenőrizni kellene még egyszer a bekötést. Ha első alkalommal nem a készenléti módból tudtad indítani, hanem egyből a riasztásból próbáltad némítani, akkor ott el van kötve valami. Talán ha vázolni tudnád a mit hová kötöttem ábrát és majd meglátjuk.
Következő: »»   13 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem