Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó riasztó (bekötés)
 
Témaindító: tom79, idő: Szept 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 42
(#) akos70 válasza dzsozi2 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
ÉN??
Fémgőzöltek az üvegek, leárnyékolja a távirányító jelét.
(#) Inhouse válasza emts hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Szívesen.

Üdv
Inhouse
(#) duhonyizoli hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Üdv!
olyan gondom van a Rhino ht 18 al vagy ennek régebbi típusával, hogy ha akulcsal bekapcsolom a riasztót akkor szól a sziréna, de nem tudom le oldani semmivel mármint a távirányítóval. mintha nem érzékelné a jelet.
Az elemt kicseréltem és próbáltam másik távvezérlővel, de nem jó akor sem.
tudna vki valamit segíteni ezen problémában?
(#) kozy266 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
szia egy kerdesem es egy keresem lenne!
1 kerdes: van egy ford escordom 97 es kerdes van benne kozponti zar de nem tudom mijen kulcsra nyillik mindegyik 1x re, de nincs tav iranyito hozza szeretnek rakni tav iranyitot(riasztot is) vakumos vagy electromos?
2 keredes elkuldened a valaszt emailbe? kozy266@yahoo.com koszi szepen!
(#) akos70 válasza kozy266 hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Bár nem nekem címezted, de:
1 electromos
2 nem.
(#) emts válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Sziasztok, volt itt szo egy Suzuki Wagon R+-rol, hogy honnan vegyem az ajtonyitas jelet... rakotottem a belso vilagitasra, mert az folyamatosan vilagit, amig nyitva barmelyik ajto. Na, szepen megcsinaltam, jo is, mukodik is... csakhogy, amikor az auto gyari taviranyitojaval nyitom az ajtokat, akkor az felkapcsolja a belso vilagitast.... es szepen inditja a riasztast... a fene enne meg. Nincs valakinek egy jo otlete, Suzukin honnan lehetne kozpontilag levenni a jelet? Igazabol nem szeretnem mind az 5 ajtot kulon bevezetekelni, ha az elkerulheto. Koszonom szepen!
(#) Inhouse válasza emts hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Vagy megtalálod azt a pontot ahol szétválaszthatod az ajtókapcsolókat a kp.zár kapcsolt kimenetétől, vagy marad a külön vezetékelés.
Nem igazán értem, hogy akkor most van egy gyári távirányítós kp.zár, és raktál bele egy riasztót külön? És azt mivel kapcsolod?

Üdv
Inhouse
(#) emts válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Szia, igen, ugy ahogyan irod es a riasztonak is van egy sajat taviranyitoja. Nem szep es idealis megoldas, de ilyen cucc volt otthon elfekvoban.
(#) Czimby hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Vásároltam egy SPAL AS-90 tipusú riasztót.
A csomagban volt 2db dióda is (1N4007) de a bekötési rajzon sehol sem szerepelnek.

Ha valaki tudja, hová kell őket felhasználni a bekötés során, kérem ne tartsa magában!

Én az index villogtatü kimenetre vagy a kp-zár kimentre gondolok mivel ezekből van 1-1pár.
(#) jimmi12 hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Helo mindenkinek,

Egy olyan gondom lenne, hogy szeretnék a VW Golf IV-es típusú autómba egy bicskakulcsos autóriasztó szettet vásárolni. Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy ez a riasztó össze köthető-e a kocsiban levő komfort elektronikával? Jelenleg van az autóban egy utólag beépített riasztó (Caesar 2), ezzel azonban az a gondom, hogy nem dolgozik össze az elektronikával és így össze-vissza kapcsolgatja az ajtózárakat, teljesen összekeveri a komfort elektronikát.
Jelenleg kikötöttem ezt a riasztót, így a komfort elektronika működése helyre állt, a kulcsal tudom zárni és nyitni mindegyik ajtót.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Inhouse válasza Czimby hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Indexvillogtatáshoz kell, hogy szét legyen választva a 2 oldal.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza jimmi12 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ha össze-vissza kapcsol, akkor ott valamit elkötöttél.

Üdv
Inhouse
(#) jimmi12 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Helo,

Sajnos ezt még nem én kötöttem be, az előző gazdája csinálta. kb fél éve van nálam az autó, eddig nem volt vele gond, az utóbbi időben kezdte el, először a csomagtartót nem nyitotta, aztán a bal hátsót, az utóbbi időkben pedig véletlenszerűen nekiáll riasztani.
A csomagtartót megnéztem, ott az volt a gond, hogy bezárta ugyan az ajtót, de nyitáskor már nem működtete a motort. (vezetékek, motor rendben) Viszont ha kulccsal működtetem a központizárat akkor rendesen működik minden.
(#) Czimby válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
A riasztón belül szét van választva a két oldal mivel 2 külön relé van bent a két oldalnak(2x7A) és két kimente is van a riasztónak az indexek számára.

De javíts ki ha tévedek!?
(#) Inhouse válasza Czimby hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Hát, ha külön relé nincs is, de 2 független érintkezője lehet neki...közben megnéztem, valóban nem oda kell, ezen van külön kimenet.

Akkor azt a 2 diódát még akármire is használhatod!

Üdv Inhouse
(#) Czimby válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Akkor jól gondoltam, hogy mégsem oda kell.
Köszi a segítséget.
(#) akos70 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Gyakran van 2 külön relé. Legalábbis a régebbi riasztókban. Olyan is előfordul néha, hogy az egyik beragad, és a fél oldala mindig világít.
(#) akos70 válasza Czimby hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Esetleg bizonyos tipusoknál az ajtókapcsolóhoz kellhet. Van, olyan, ahol külön van kötve a bal első ajtó, és egy másik körön a többi három.
Meg olyan is, hogy mind a 4 külön van.
(#) Czimby válasza akos70 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Köszi az ötletet!

Utánanéztem nekem együtt van a két ajtó.

Igaz a sofőr ajtó gyárilag diódázva van, a csipogó miatt.
(Ha rajtafelejtődik a villany)

Itt egy kép a kapcsolási rajzból:
(#) duhonyizoli hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Üdv!
olyan gondom van a Rhino ht 18 al vagy ennek régebbi típusával, hogy ha akulcsal bekapcsolom a riasztót akkor szól a sziréna, de nem tudom le oldani semmivel mármint a távirányítóval. mintha nem érzékelné a jelet.
Az elemt kicseréltem és próbáltam másik távvezérlővel, de nem jó akor sem.
tudna vki valamit segíteni ezen problémában?
(#) Inhouse válasza akos70 hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Lehet, nem láttam még olyat.

Üdv Inhouse
(#) Inhouse válasza duhonyizoli hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Meg kell nézned, hogy a távirányító ad-e jelet.
Ha igen, akkor meg kell tudni, hogyan lehet ráprogramozni a riasztóra.
Egyéb lehetőség, hogy nem ahhoz való...

Üdv Inhouse
(#) duhonyizoli hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Eredetileg működött vele, csak egyszer meg kattant.
Aztán kapott új elemet mert a másik levolt merülve de igí sem tudtam kinyomni a visiítást.
Hogy tudom megnézni h ad e jelet?
Mondjuk 2 távvezérlővel is kipróbáltam egyikkel sem lehet hogy a vevő egység *** be?
(#) emts hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok, nalam is ugy vannak az ajtolampa kapcsolok, hogy a vezetoldal kulon van szedve es van rajta dioda is (gondom a csipogo miatt, illetve a tavkapcsolon egy kapcsolasra csak a vezeto oldal nyilik ki). Az lenne a kerdesem, hogy van annak valami veszelye, ha meg a dioda ele (vagyis a dioda es az ajtolampa kapcsolo koze) kotom be a riaszto negativra kapcsolo vezeteket? (van egy bemenet a riaszton, amin ha elesitett allapotban megjelenik a test, akkor kapcsolja a szirenat). Vagy ilyenkor a dioda utan kell kotni?
koszonom szepen
emts
(#) qcy hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Üdv.:Mindenkinek!

Keresek SPAL AS80 riasztó bekötését. üdv.:qcy
(#) Inhouse válasza qcy hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Aki keres, talál:
Spal AS90 (nem AS80, de szerintem ugyanaz)

Üdv Inhouse
(#) qcy válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Köszi ,de ez nekem is megvan !
De sajnos nem azonos, A csatija az AS80-nak 2x9 lábú. Ettől kezdve,már nem is jó.

üdv.:qcy
(#) tamas125 válasza qcy hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia!
Parancsolj: AS-80 Wiring
(#) Inhouse válasza qcy hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Na most ha mondom, hogy ugyanaz!

Üdv
Inhouse
(#) qcy válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ok Köszönöm!
De ha jól megnézed a csatlakozót a rajzon,az 2x10 pólusú. Igaz a leírásban 2x9 pólusút ír.
Akkor nem tudom a bekötést,mégsem. És a csatlakozón nem jelzi a színeket,így nem tudni melyik
hová van kötve.
Bocs,hogy akadékoskodok . De akkor sem tudom valójában hogyan van bekötve.
Következő: »»   12 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem