Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips TV
 
Témaindító: BA, idő: Nov 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 18
(#) kadarist válasza bszissz hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szia!
Ez megint forrasztáshiba lesz. Az alkatrészek előszeretettel szakítják ki magukat a furatukból. Az új ólommentes-gyantaszegény tecnológia átka.
(#) barl hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Szép estét mindenkinek! Van egy olyan gondom egy Philips model: 32PW8608/12 tipusú TV-vel,hogy bekapcsolás után a kép alsó részétől egészen a közepéig elkezd ugrálni..függetlenül attól,h most felmelegedett e,vagy sem.Az egész saszi átforrasztva és átkondizva,s az STV 9379 cserélve van...Várom a véleményeket,ötleteket...Egyébbként erre a linkre feltettem,h működik most http://www.freevlog.hu/video/27133.html
(#) acdc hozzászólása Jún 5, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Van egy philips 21PT 1542/58 H-típusú tv-m, a minap a következő probléma merült fel: Ha kikapcsolom távirányítóval, akkor nem tudom visszakapcsolni sem távirányítóval sem nyomógombbal az elején, csak úgy ha kihúzom 4-5 percre és úgy dugom vissza, hogy bekapcsolva van... Tudnátok ebben segíteni, hogy mit lehetne vele kezdeni, vagy esetleg mit nézzek át benne?
Amúgy, ha sikerül bekapcsolni akkor jó a kép rajta és hang is van.. Előre is köszönöm a segítséget..
Üdv.: Peti
(#) GLaller hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Philips 28pt7306 tv-m csatorna átváltáskor kattan egyet. Csak a bal hangszóró!
Mit tegyek hogyan álljak neki a javításnak?

Köszi előre is a segítséget.
(#) laci004 hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
szijasztok van 1 philips match line 100 hz-s tévém és az vele a gond hogy bekapcsolom a fő kapcsolot és egy pillanatra elindul a táp majd rögtön leáll és egy kék folt jelenik meg a képernyön középen ..a tévé zöld ledje fojamatosan világit de a fö táp nem megy távirányitóval kapcsolom ugyan ezt csinálja köszönöm a segicséget elöre is
(#) rony85 hozzászólása Szept 15, 2010 /
 
Heló!

Egy abszolúte kezdő fordulna hozzátok!

Csupán annyi lenne a kérdésem, hogy:
Philips matchline tv kikapcsolt, de utána sehogy sem tudom visszakapcsolni. Az elején az összes led világit, semmi nem kattog, ciripel, zúg... Az a poén az egészben, hogy hosszabb idő után viszont nincs baja, aztán pl egy-két hónap használat után ez megint előjött...Általában,, ha egymás után többször volt áramszünet (de ez nem biztos, hogy összefügg vele)

Azt szeretném tudni, mivel böhöm nagy, hogy cipeljem-e szerelőhöz, lehet-e csinálni vele vmi értelmeset, s ha igen, cirka mennyibe fájna?

A válaszokat előre is köszönöm, és epekedve várom!!
(#) gaben62 válasza rony85 hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Átkell forrasztani a táprészen,primer és szekunder oldalon, majd az elkokat kicserélni, 1uf-100µF/400V,és az 1000µF/35V,470µF/35V,kondikat is.
Szerelője válogatja a javítási díjjat,3-4ez.ft,kb.ennyit szoktak kérni.
(#) kisvodka hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
sziasztok!

kaptam egy tv-t philips 33pt9101/58.
a jlenség, bekapcsolás után a kép piros, és fehéres párhuzamos csíkok vannak rajta keresztbe.
mit lehet ezzel kezdeni?!
előre is kösz!
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia!
Ez egy viszonylag gyakori hiba.
Ha ilyen világos, és fehér csíkos képernyőt látunk akkor az első dolog: ellenőrizni a video-végfokozat (képcsőpenelen) 200v körüli tápfeszültségének meglétét (katód tápfeszültség). Kérlek, használj nagybetűt mondatkezdésre!
Valamilyen kép van, vagy semmi?
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia!

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan valaki reagálni fog, köszönöm!

Szóval mint mondtam, piros a kép telibe, és fehér csíkok vannak keresztbe, kettő egymáshoz közel, majd egy pár centis kihagyás, és ismét kettő egymáshoz közel, ez telibe a képernyőn. Ráakasztottam az antennámat, "a háttérben" látható valami az adásból nagyon halványan, és ugyanez a helyzet akkor is, ha a menűbe belépek.

P1040355.jpg
    
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Lehet, hogy megszakadt egy ellenállás a képcsőpanelen. Feszültségeket kellene mérni. Rajz: Get Manual
(#) kisvodka hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Bocs, hogy ismét írok, de nem tudtam szerkeszteni az előzőt

Méregettem, és ha a cső végén lévő nagyobb panelről van szó, akkor ott DC 300V-ot mérek.
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Bocs, a rajz nem jó hozzá. Valószínű, hogy a piros katódhoz tartozó video-végfok IC ment tönkre a képcsőpanelen. Milyen feszültségeket mérsz a képcső-katódokon?
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
A legtöbb helyen 300V de volt 260 és 240 egy helyen, majd további két helyen 0V. Ha egyáltalán jó helyen mértem, lemerűlt a gépem, megpróbálok egy képet még összehozni vele, és felrakni azt.
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Igen, csinálj képet a képcsőpanelről!
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Ennyit tudtam, oszt lemerűlt

ha nem jó, vagy nem erre gondoltál, mond, mire van szükséged!
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
A bekarikázott pontokon mekkora feszültségek vannak? Mérésnél a tuner fémháza legyen a test.
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Melyik bekarikázott pontokon, nem küldtél képet vissza, nem egyértelmű.
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Lemaradt a kép!

katódok.jpg
    
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
190,70,190, majd egy idő után átfordul, és akkor kb.:100,190,100 lesz
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Átfordul? Ilyen átforduláskor mit látsz a képernyőn?
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Gyakorlatilag semmit, de az"átfordulás" után ki is kapcsol pár másodpercel későb,(lehet ezzel van összefüggésben) gondolom azért, mert nincs jel, a tv be volt programozva, a szobaantennámmal meg nem igazán talál csatornát.
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Egyelőre az IC lesz a gyanús. Cseréld ki a R-csatorna TDA6101 IC-jét.
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Ok, ma megpróbálok egyet beszerezni, és kicserélni. Szólok, hogy mire jutottam, addig is kösz szépen a segítséget! Ha esetleg van tipped, hol lehet beszerezni, megköszönném!
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Itt kapsz ilyen IC-t: Bővebben: Link. De egy, a közeledben lévő elektronikai alkatrész-kereskedés is meghozza, ha megkéred őket.
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Köszi, még ma kicserélem.
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Na megvan az IC, kiforraszt beforraszt, és nem változott semmi

Méregettem is, az sem változott , ugyanazon értékeket mértem.
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
A vezérléseket is ellenőrizni kell(IC 3-as láb, feszültségmérés). Keress szakadt ellenállásokat a panelen. Az IC 6-os lábára megjön a 200V? A 2-es lábára megérkezik a 12V?
IC adatlap:Bővebben: Link
(#) kisvodka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Mintha délután megszokták volna egymást a tv-vel, lehet működni fog. M1 nagyon szemcséssen bejön feketefehérben, most próbálok egy univer. távkapcsal csatornákat kerestetni, ha nem jön össze, akkor összedugom valahogy a pc-vel. De néha még így is beugrik egy pillanatra halványan a piros kép, de most legalább már működik valammennyire
(#) kadarist válasza kisvodka hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Akkor ez fólaszakadás lesz, vagy ellenállás-szakadozás. Sajnos akármikor előjöhet újra ez a probléma.
Következő: »»   4 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem