Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   146 / 562
(#) cimopata válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Idézet:
„Maci esetében elég lenne bele egy 5-ös áttételű trafó is. Ez ugye azt jelenti, hogy az IGBT-ken jóval kisebb áram folyna, ha ugyanazt a kimeneti áramot akarjuk elérni.”


Valóban a nagyobb áttétellel csökkenne az IGBT-k terheltsége.
Én egy olyan megoldáson gondolkodtam, hogy van 2 független 30V-os kimenet. Az egyikre egy Step-up konverter dolgozik, ami feltölt a kimeneten egy pár 10µF fólia kondit a gyújtófeszültség szintjére mondjuk 80V-ra.
Amikor a pálcával megtörténik a gyújtás a kondi kisüléséből eredő akár több 10A azonnal beindíthatná a nagyáramú szekunder részt.
Így a gép primel oldala kimenőáramtól függetlenül akár 100% kitöltéssel is mehetne ellentétben a forward megoldásokkal ami 40% körül dolgozik.
(#) szücsien válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ezt a kapcsolást kerested?

pwm_heg_2.pdf
    
(#) polgiy hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Jó estét uraim.
Igaz nem Hegesztő de hasonló.
Lenne 1 SOS kérdésem.
letekertem 1 rossz 12 v-os trafóbol a vastagabb huzalt, namost azt kellene nekem olyan 150 cm hosszan felmelegíteni valamivel. Vágó eszközt szeretnék csinálni amit holnap már használni is kellene.De nem tudom hogy hogy csináljam van 1 régi orosz aksi töltőm 12v ami talán jó lenne. csak nem tudom milyen ellenálást tegyek elé.
ötlet?
(#) (Felhasználó 46585) válasza cimopata hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia Cimó!

Öszinte legyek? Nem értem. Csinálj légyszi egy rajzot...
(#) (Felhasználó 46585) válasza szücsien hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Igen, ez az. Szépen látszik a plusz beépített szórás, az L2 formájában. Hol találtad?
(#) mpisti válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szerintem az 1A akár elég is lehet, hiszen az ív begyújtásakor már jelen van a nagy íváram létrehozásához szükséges teljesítmény is. Ha az ívcsatorna már létrejött,akkor az ívgyújtást segítő áramkörnek már csak a cseppátmeneteknél lesz funkciója. Mivel a kommersz inverterek kezdőárama 5-10A környékére esik, ezért véleményem szerint az 1A 80V mellett elégséges.
(#) (Felhasználó 46585) válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Igen, a cseppátmeneteknél. Valószínű ez így nagyon is menne...

Na, akkor már csak rá kellene Walakit beszélni arra, hogy próbálja ki... ez azt jelenti, hogy a Maciba egy másik főtrafó kellene... tehát, egy meglevő Maci kellene. Az sem baj, ha a tulaj tud hegeszteni... szűkül a kör... Végül is meg kell tudnia ítélni, hogy jó e így vagy nem... ehhez meg gyakorlat kell.
(#) mpisti válasza cimopata hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
"Így a gép primel oldala kimenőáramtól függetlenül akár 100% kitöltéssel is mehetne ellentétben a forward megoldásokkal ami 40% körül dolgozik."
Szerintem a 100% kitöltési tényező tiszta egyenáram.
azt viszont nemigazán lehet transzformálni.
(#) mpisti válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Figyelsz Gábor?
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nem tudom mivel érdemeltem ki, hogy "kényszeresen" ki akarsz igazítani, és bizonyítani hogy Te egy überokos (ahogy felénk mondják) fickó vagy, írnak a fórumon elég sok badarságot mások is miért nem azokkal foglalkozol?
De azért próbáld meg mégis megállni, vagy ha nem megy, fordulj szakemberhez...
(#) szücsien válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
A gépemen
Nem tudom már honnan töltöttem le. Ha kell az egész gépkönyvet föl tudom tenni, bár sok plusz infó nincs benne.
(#) (Felhasználó 46585) válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hm... ez nagyon célzatos volt... telitalálat...
(#) mpisti válasza polgiy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szerintem ne rézhuzalt használj,mert túl"jó" a vezetőképessége. Használj inkább vashuzalt,de a legjobb az ellenállás huzal lenne. Ha vágni akarsz vele(pl. habszivacsot vagy nikecellt)akkor a 0,5-0,6mm átmérőjű huzal a legjobb-de nem rézből! Próbáld autóakkuról, a hozzávezető vezetéket pedig válaszd olyan hosszúra hogy a huzalod felforrósodjon,de ne szakadjon el a melegtől.
(#) (Felhasználó 46585) válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Lehet, hogy tényleg űberokos vagyok. De nem hinném, hogy ezt különösebben akarnám bizonyítani. Azt viszont nehezen viselem, ha az engem érdeklő témákban zöldségeket írnak le. Tudod, ezt a kezdők is olvassák és nem igazán jó, ha sületlenséget olvasnak... mit csináljak, kedvenc témám a kapcsolóüzemű, meg az analóg technika. De nyugodtan keresgélj a pic-és mindenféle mütyűr témákban, ott nem szoktam előfordulni...

A javaslatodat, miszerint forduljak szakemberhez megfontolás tárgyává teszem...megkérdezem, hogyan tudnék hatékonyabb lenni a magadfajtákkal szemben. Bár, nem hiszem, hogy szükségem lenne tanácsadásra, nagyon találékony vagyok... egyébként tényleg jó lenne, ha tartanád a saját magad által felállított mércét, miszerint nem kellene személyeskedni.... persze, ha másképp nem bírod ki, akkor nyugodtan. Bár volna egy javaslatom: írj inkább egy mailt, abban leírhatod az összes sirámodat. Egyébként, hidd el, nincs sok értelme: megváltoztathatatlan vagyok... és biztos lehetsz benne, ebben a sportban is sokkal hatékonyabb, mint te...
(#) (Felhasználó 46585) válasza szücsien hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nem baj, töltsd fel, vagy ha megkérhetnélek küld el nekem e-mailben. Előre is köszönöm.
(#) mpisti hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Itt van az általam említett megoldás gyújtófeszültség növelésre. Bár nem inverter,de ötletet adhat. Erre a megoldásra hivatkoztam az ESAB gép esetében.
(#) polgiy válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hali.

Max vékony vashuzal van ithol (kötöződrót) rézzel nemrég probáltam meg auto aksival ami felizzott de nem nagyon mertem azzal melegíteni mert féltem hogy felrobban.
Egyébként habszivacsot akarok vágni vele 300*110cm szendvicspanelt 14cm vastag ketté kéne vágni 7 centisre.
(#) mpisti válasza polgiy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
El lehet vágni vas huzallal is,de a huzalt fixen és feszesen kell tartani, a mozgatni pedig a szivacsot kell.
(#) polgiy válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
És azt merjem rákötni direktbe a kocsi aksira??
Nem fog elszolni?
És fog vajon melegedni?
(#) Tubi56 válasza polgiy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
vásárolj vasalóba, rezsóba való fűtőszálat vagy kávéfőzőbe valót ez kb 0.4mm vastag, vágd méretre ez kiválóan alkalmas ilyen munkákra! nem kell hozzá nagy áram sem!
(#) mpisti válasza polgiy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
A kocsi akksira nem direktbe kötöd,hanem valamekkora vezeték közbeiktatásával. A vezeték olyan keresztmetszetű legyen,hogy ne az melegedjen,hanem a vashuzal.
(#) polgiy válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
azt gondoltam hogy vezetékkel kötöm össze a direktet arra értettem hogy minden ellenálás nélkül.
Nem akarok savas robbanást melettem.
(#) polgiy válasza Tubi56 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
a hangsuly most az ithon fellelhető anyagokon van.
Nincs miből vásárolni.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Mivel Te kezdted, neked is illene abbahagynod!
Kösz a felajánlott lehetőséget, hogy e-mail-ban vegyük fel a kapcsolatot, de köszönöm nem szeretnék élni vele, mert az már valamiféle személyes viszonyt feltételezne.
Te vagy a legveszélyesebb téveszme terjesztő itt a fórumon, mert valóban legtöbbször helytálló amit írsz de közben a tévedéseidet nem vagy hajlandó belátni, és korrigálni, pláne nem megvitatni! Ezért a kezdők a tévedéseidet is készpénznek veszik. Bár az alapismereteket nem egy fórumon kellene megszerezni!
(#) (Felhasználó 46585) válasza polgiy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Fog melegedni, hajaj. Inkább olyasmit gondolok, hogyha kifeszíted ezt a drótot, akkor ha már felizzott, akkor meg fog lágyulni és nem lesz elég feszes. Valami olyasmit gondolok, hogy a drót egyik végét befogod fixen és rákötöd az akksi egyik pontját. ( satuba ) A másik végét ( olyan távolságra, hogy a habszivacs aláférjen ) valami csigaszerűn átveted és rákötsz valami nagyobb súlyt, hogy az még az izzó drótot is feszesen tartsa, húzza lefelé, a föld felé. Mint a villamosnál, trolinál is valami ilyesmi felsővezeték feszítőt láttam volna.
Ha nagyon izzik a drót a 12 V-os akksira, akkor használj hosszabbat, legfeljebb nem az egész hosszat használod vágásra.
(#) (Felhasználó 46585) válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 6, 2010 1 /
 
Esetleg, tudnál mondani egy példát a tévedéseimre? Mert én tudok a tiedre. Nos?
(#) polgiy válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ok köszi már csak azon aggodok hogy az aksi fel ne robbanjon.
(#) (Felhasználó 46585) válasza polgiy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Azért az nem megy olyan könnyen...
(#) cimopata válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Bár ez most nem Step up, de pl így is lehetne.

Egyébként van ötleted, hogy hogyan lehetne szimulációban villamost ívet csinálni?
(#) pimi9 válasza cimopata hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nem kell bonyolítani step-up konverterrel, sem egy flyback-el.

Kell két szekunder, egy nagyáramú, ami a hegesztőáramot biztosítja, és egy elég kis áramú, amivel sorosan van kötve egy fojtó, és egy dióda tölti vele a nagyáramú tekercs egyenirányítója utáni 4u7-es mkp kondit.
Amíg a kis teljesítményű tekercs megy, addig az egész flyback üzemmódú, és amint megnő az íváram, átvált forward üzembe.
Tapasztalatom nekem az hogy 4u7-s kondi kb. a minimum ami elég a kimenetre ahoz, hogy a pálcát közelítve elég hosszú ideig tartson fenn egy ívet, amíg a pálca elég közel ér ahoz hogy a nagyáramú ív is stabilan fennmaradjon.
Következő: »»   146 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem