Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   71 / 122
(#) Gyozo92 válasza szsimi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Optocsatolóval meg lehet oldani. De nem feltétlenül látszik a csövön, ha tönkremegy. Lehet, hogy csak a gyújtófesz kevés már neki. Vagy lehet, hogy rossz a tirisztor. Biztosan javítható, bár így nem tudunk látatlanban segíteni benne.
Ha újat akarsz feltétlenül csinálni, akkor csak egy optocsatoló kell, és megy hang vezérelten is.

Üdv,
(#) levaitamas hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Kb. másfél éve készítettem el a strobimat, és végre el is jutottam odáig hogy csináljak róla egy pár képet. Igaz nem lettek a képek a legjobbak, de a lényeg látszik. XOP-15-ös csővel kifogástalanul működik. Tükörlemezből készült és egy, az Elektrokonthában kapható egységcsomagból született egy kissé feltuningolva. 50mikroF-os a motorindító kondija, a puffer pedig 385mikroF. A cső 625V-ra van előfeszítve és egy ZTR32-es trafó adja a gyújtóimpulzust. Távvezérelhető és további strobi meghajtásához továbbfűzhető, illetve önmagában is villog ha a belső trigger van kiválasztva.
(#) tahi válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Gratulálok nagyon szép munka. A kapcsolást föl tudnád rakni ami alapján készült? Előre is köszönöm.
Üdv.
(#) djgombi válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Grat hozzá! A hűtőbordán mi van?
(#) levaitamas válasza djgombi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm, a 10Ohm / 25W-os ellenállás. Sajnos mindig elégett, kénytelen voltam bordára tenni. A gyakorlat viszont azt igazolta, hogy nem fogja elutasítani a ventilátort sem, ami folyamatosan üzemel. Így már stabilan üzemel csak a cső végei izzanak.
(#) levaitamas válasza tahi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm, erről a kapcsolásról van szó.

strob.jpg
    
(#) djgombi válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ezen nem lehet a fényerőt szabályozni. A cső pedig azért izzik mert melege van A ventiknek arra is fújni kellene a szelet mert úgy hosszabb lehet az élettartama a csőnek. üdv!
(#) bobz válasza djgombi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Elnezest, lehet hgy hulye lesz ez a kerdes, de szabad ezeket a csoveket huteni?
(#) djgombi válasza bobz hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Gyári strobikban is van hűtés. A cső mögött kivágások találhatók amelyeken át pont a csőre fújja a levegőt a venti.
(#) bobz válasza djgombi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Azok a ventillatorok nem az elektronikat hutik?
(#) djgombi válasza bobz hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Mit kell hűteni az elektronikán?
(#) bobz válasza djgombi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
attol fugg milyen az elektronika, mert van olyan melyben az ellenallas nagyon melegszik.
(#) djgombi válasza bobz hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ez így igaz! De a nagy teljesítményű 1500-1700 wattos strobiknál már nincs áramkorlátozó ellenállás. Ezeknél a csövet hűtik a ventivel.
(#) Georgee válasza djgombi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Én beletettem az áramkorlátozót, mert a kismegszakítót OFF állásba teszi, de ugyanúgy működik, elég erős a fénye.
(#) djgombi válasza Georgee hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hány amperes az automata? 1500-as strobi? Mekkora az áramkorlát?
Én amit javítottam abban nem volt áramkorlát. A gratz-ről egyből a cső kapta a kraftot. De nálam nem verte le az automatát. Mondjuk az 20A-es
(#) tahi válasza djgombi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Ez igaz, de amit szaktársunk épített az kondenzátoros.
Amiről te beszélsz az a villanás pillanatában a hálózatról veszi az energiát.
(#) Georgee válasza djgombi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Lecseráéltem a megszakítókat, mert el voltak öregedve, azóta nem néztem, hogy mit művel, anno 16A-s volt, az áramkorlátot meg már fejből nem tudom, mert régóta megvan a strobi. 1500-as a strobi
(#) djgombi válasza tahi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ezt nem tudtam. Így érthető.
(#) djgombi válasza Georgee hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Azzal már lehet barnulni
(#) bobz hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Az a kerdesem lenne hogy a bika strobiban a TIC106-os tirisztort mivel lehetne helyettesiteni? Itt Ukrajnaban nem kaphato, es az orosz KY202H-es nagyon lefolytja az optokaput es nem kapcsolja a magastrafot...

Tic.JPG
    
(#) errors01 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!!
Épp egy stroboszkóp vásárlása előtt állok. Használtan vennék, találtam is egyet csak nincs benne izzó. Az izzó tipusa: BH0647. Szerintetek érdemes lenne megvenni? Mert neten nézegettem de nem igen sok van ebből a fajtájú izzóból....
(#) Gyozo92 válasza errors01 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Pontosabban vakucső, vagy villanócső. Hát ez attól függ, hogy mennyiért kapnád meg. Illetve villanócső nélkül nem tudod kipróbálni, hogy működik-e.
(#) errors01 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
5000ér de keveset használt jó állapotó látszik is rajta csak nincs hozzá izzó...
tulajdonképp ez is jó lenne?(FT-152G)
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Hát hasonlóan néz ki, kérdés, hogy bele lehet-e busnyázni. Illetve illik-e a foglalatba. Jó volna róla adatot találni, pl, hogy mennyi a gyújtófesz.
(#) errors01 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Márkát így nem találtam de erről a csodáról lenne szó.
(#) levaitamas válasza errors01 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ilyen csövet milliószám találni. Szerintem a HEStorban is van. Ha jól tudom ezek a csavart csövek 250Ws-os általános villanócsövek. Pl itt:Bővebben: Link
(#) Gyozo92 válasza errors01 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Gondoltam, hogy ez az, a cső típusa miatt. A búra alatt az nem egy pók? Az első képen
(#) errors01 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
XD nem elemeztem ennyi de kajak úgy néz ki...xD az a kérdés h kerülhetett be a zárt búrába?:O

Látom új vagy közöttünk.
Kérlek a chat-szlenget, rövidítéseket mellőzd. Mint láthatod itt nem ír senki így. Ez itt alapkövetelmény, mint a helyesírás is.
Köszi.
szamóca
(#) errors01 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
köszi nem nemtudom h az a három lábas csatlakozása jó lessz e ehez a tipushoz... hát szószó úgy néz ki h meg kell venni és tuána derül csak ki
Írtam még egy mailt a zajnak kíváncsi vagyok a válaszra h ők mit reagálnak am köszi a segítséget
(#) levaitamas válasza errors01 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Zajéknál nem találtam, de én is a linkelt helyről vettem az XOP-15-ös csövet és semmi baja nincs. Ezért mertem ajánlani.
Következő: »»   71 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem