Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   70 / 580
(#) zoz11 válasza lidbab hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hello
Olvasni kéne vissza, kapcsolási rajz az felejtős, ha meg van, akkor úgy is irtózatosan nehéz értelmezni.
Ez a hiba nem feltétlenül programkapcsoló hiba, lehet az motor, fűtőbetét, szintszabályzó, akármi, először azokat kell végig nézni.
Üdv: Zoltán
(#) imikee10 válasza gyozo.hu hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
Az 1-es kivezetésnél ott csak el van vékonyítva a vezető sáv és nincs semmilyen alkatrész ültetve. A 2-es sávon az elégett smd az egy 220k-s ellenállat.
A motort simán 220 ráadásával az álló és a forgó részt sorba kötve kitudod próbálni, de csak kis ideig mert direkt 230-al szétforogja magát elég hamar.
Sok sikert hozzá.

Üdv Imi
(#) gyozo.hu válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm, már forrasztom is.
gyozo.hu
(#) lidbab válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) rapid07 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Hello.Segítségre lenne szükségem.Indesit WS84TX 6 éves mosógépünk van.A következő hibát produkálja.Elindítás után a gép felszív egy kis vizet ,vár pár másodpercig majd elkezdi kinyomni és a programkapcsoló elkezd körbe forogni.A kis lámpája pedig 10-et villog.Lenne valakinek ötlete?
(#) zoz11 válasza rapid07 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hello
Hibakódokba imikee10 barátom a profi.
De én a fűtőbetét és a motor ellenőrzésével kezdeném, kapásból.
Üdv: Zoltán
(#) imikee10 válasza rapid07 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hello!
F10 — ÜRES VAGY MAXIMÁLIS VÍZSZINTSZABÁLYOZÓ ÁLLÁS, VAGY SEM ÜRES, SEM MAXIMÁLIS NYOMÁSÉRZÉKELŐ ÁLLÁS
1. Ellenőrizni a CN1 csatlakozó érintkezéseit a kártyán.
2. Ellenőrizni a vízszintszabályozó csatlakozásait.
3. Ellenőrizni a CN1—vízszintszabályozó kábeleinek folytonosságát, és a vízszintszabályozót.
4. Kicserélni a vízszintszabályozót.
5. Kicserélni a kártyát.

Ez a hivatalos eljárás, de eddig még "indesitt-be" nem cseréltem vízszintszabályzót.
Ahogy Zoz11 Mester is írta motor és fűtőbetét ellenőrzése. Test zárlatra is!
Üdv Imi
(#) rapid07 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Üdv.
A vizszintszabályzóval volt a gond,valószínüleg kosztól el volt tömődve a membrános kapcsoló előtti cső.Szétszedtem a kifolyóig,a membrános kapcsolót is ellenőriztem, végül jó lett.Köszi a tanácsokat.
(#) rapid07 válasza rapid07 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Hello.Még egy kérdésem lenne.Ellenőriztem a fűtőbetétet is,eléggé el volt vizkövesedve.Érdemes cserélni vagy várjam meg amíg megadja magát?
(#) borbelylajos1957 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!!
Van egy whirlpool AWT 5100 tipusú mosógép.
Programkapcsolót szeretnék bele venni,de sajnos az új ára horibilis .
A kérdés az lenne,hogy melyik tipusé jó még bele a sajátján kívül? Az ajánlatok között sajnos 5100-ást még nem láttam.
Előre is köszönöm kedves segítséget..
Üdv.:Lajos
(#) imikee10 válasza rapid07 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Hali!
Igen a légsűrítőt kihagytuk... de már annyira alapvető, hogy ez az első, azt hittük túl vagy ezen.
A fűtőszálat esetleg takarítsd meg, de cserélni felesleges mert úgy is vízköves lesz... Ami rárakódik vízkő ha vastagon van már rajta úgy is lepereg mivel a vízkőnek más a hőtágulása és ezáltal lepattog amikor már vastagon van. A test zárlatot nézd meg ezen is. Ha esetleg test zárlatos akkor cseréld mert legközelebb elő jön az alattomosabb f8-as hiba ami majdnem mindent takar ezáltal fűtőszálra is érvényes és így kisebb az esélye...

Üdv Imi
(#) imikee10 válasza borbelylajos1957 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!
Mi baja a réginek?
Általában csak a hozzá való jó bele mivel a perifériák, tudás az egy más számúnak teljesen mást tartalmaznak az EEPROM-ban elmentett adatok.
Vagy kell venni egy "üres" panelt és beleégetni a géphez való adatokat vagy pedig meg kell csinálni a régi panelt.

Imi
(#) Bajusz1 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Nem vagyok gyakorlott mosógép szerelő ezért kérdezem,
hogy egy energomat thermál gépnél a fűtés nem megy a betétek maguk jók a klixon alul alapban nyitva (ennek úgy kell lennie?)
Köszönöm a segítséget!
Balázs
(#) borbelylajos1957 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Szia Imi!
A programkapcsoló megállás nélkül forog.
(#) imikee10 válasza borbelylajos1957 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Dugd be fordítva a konnektorba.
Ha megoldódik akkor valami test zárlatos ha nem akkor pedig a program kapcsoló szinkron motorjának a triakja drót lett.

Imi
(#) imikee10 válasza Bajusz1 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hello!
Nagy valószínűséggel az az előmosás hőkioldója. Csak akkor lép tovább ha ez zár vagyis elérte a kellő hőfokot.
Általában a thermal gépekben a hőfokszabályzó kis panel szokott rossz lenni.

Imi
(#) alap válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hali
Érdeklődni szeretnék tudnál e olyanba segíteni hogy mosógép vezérlő panelok programozása?
Milyen formátumú program ill égető szükséges hozzá?
üdv Feri
(#) Swedhart hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Hali van sajnos eggy Whirpool AWO/D 43136 tipusu 6. érték mosogépem ,a hiba: ha kimos nem centrifugáz na ezen tudtam segiteni tettem mellé NDK centrifugát de ki ir következö mosásnál F6 F9 F2 F12 már csak a C4-et hiányolom valaki tudna mondani hogy mit lehetne kezdeni vele? Garancia szerviz kilöve 10 napja lejárt a gari elöre is köszi.
(#) zolika60 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Itt van egy fórum, ahol elárulják a kódok jelentését.Bővebben: Link
Így találtam:Bővebben: Link
Felületesen beleolvasva azt gondolnám, hogy valami párásodási gond.
(#) Swedhart válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Köszi de más hejségben is csinálja állitolag szoftwer hiba azt hogy lehet frissiteni ill összekötni géppel?
(#) zolika60 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Sajnos nem tudom. Majd a szakik megmondják. Bár a párásodás a mosógépen belül keletkezik. Csak kis mértékben függ a külső viszonyoktól.
(#) imikee10 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hali!
F6: Motor fordulatszám mérő hiba
F9: Túltöltés
F2 vagy FA: Aqua stop
F12: Fűtőszál és környéke
A C4 hibár ne hiányold mert akkor lesz egy Electrolux csoport gépeiből is egy rossz.
Kábelezést nézd meg, de ennyi hiba kód az valószínűleg panel lesz. Amikor nem centrifugázott akkor nem is kezdte el felpörgetni és nem volt halványodó ledek?

Imi
(#) Swedhart válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hali a C4-et már mérgemben kivánom neki mert már annyira idegesitö.A ledek nem villognak csak a service jelzés is villog pirosan söt a textil is világitott már pirosan. Ez a mosogép keresztrejtvényeket ad fel unatkozo háziasszonyoknak.Csak elfelejtettek mellékelni centrifugát és keverötárcsás mosogépet mellé hogy a mosás is haladjon.Amugy köszi csak a panelhibával mit kezdjek
(#) help hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok,

Whirlpool típusú felültöltős mosógépem van. Van rajta egy kódszám is: AWT 7125/S

Az elmúlt években szépen működött, de most újabban azt csinálja, hogy mosás közben egyszerűen leáll. Újra kell indítani, hogy végigmenjen a mosás.

Valakinek van valami tippje, hogy mi lehet a baja, illetve mit lehet ezzel kezdeni, vagy egyáltalán merre induljak el megkeresni a baj okát?
(#) imikee10 válasza help hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Hali!
Valószínűleg a légsűrítő el van dugulva. Olvass visszább már le írtuk egy párszor a menetét.

Imi
(#) help válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Köszi a választ!
Sose hittem volna hogy légsűrítő is kell egy mosógépbe Na akkor holnap visszaolvasok, hogy mi az pontosan és hol található, jó éjt!
(#) help válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia,

visszaolvastam, 2009 Jún 1-én valaki ezt írta be:
"A szintszabályzó előtti légsűrítő tartály tisztítása után minden úgy működik mint azelőtt. Ehhez le kell venni a gép elejét és a dob alja környékén jobb oldalon van egy kis műanyag tartály amibe sok volt a kosz. "

Na most én nem tudom hol lehet a szintszabályozó, de a gép elejéről nem tudom levenni a borítást, mert nem látok sehol csavarokat. A gép hátán vannak csavarok bőven, azokat lecsavarva ha jól látom az oldalsó lemezek lejönnének. De a csavarok egy része hat ágú csillagfejes, ilyen csavarhúzóm meg nincs (ha kell hétfőn veszek).

De hogy haladjunk, egyik élére állítottuk a gépet, és benéztem, hogy milyen alulról. Alulról nincs semmilyen borítás, szépen belátni, csak nem tudom, ott van-e a légsűrítő, és ha igen, el lehet-e fektetni az oldalára a gépet?

Le is fényképeztem alulról a gépet, a képek csatolva. Látszik ott egy fekete gumi-cső, az lenne az?
(#) alap hozzászólása Jan 8, 2011 / 1
 
Hali
Valaki tudna abba segíteni hogy mi a különbség a két IC eeprom között 24c02 Wb, és a 24c02 6 os között mert nem találom a katalógust róla?
üdv
(#) imania hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Zanussi T834V mosógép, ami a múlt hét óta nem hajlandó mosni.

Ha kiválasztok egy programot, feltölti a dobot vízzel, majd azután magas hangos felvisít a motor, majd leáll. Nem tud se mosni, se centrizni.

Gondolom túlmagas fordulatszámon pörög a motor, ezért az elektronika leszabályozza. Mi lehet a hibás? Motor vagy vezérlés?

FHP U112 G40 motor van benne.

Ennek esetleg valaki tudja a bekötést? Vagy magának a mosógépnek megvan a kapcsolási rajza valahol? Én sajnos sehol nem találtam.

Szerelő nézte. Kicserélte a motort, persze nem ugyanolyan tett bele, hanem egy nagyobb teljesítményűt. Ennek az lett az eredménye, hogy bekapcsoláskor lenyomta a kismegszakítót, feleségem meg is ijedt rendesen.

Ha valaki tud, kérem segítsen.

Köszönöm előre is.

Üdv
(#) Swedhart válasza imania hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Hali régebben foglalkoztam ijesmivel ,rossz hirem van motor forgorész hiba lehet, Ugy tudod leprobállni hogy a forgorészt és állorészt sorbakőtve egymással és ampermérővel adsz neki kb 150v ot az áramfelvét max 3 amper lehet terhelés nélkül. Ez a legegyszerübb ha jo a motor akkor a triak zárlatos vagy annak meghajtoja ja a szijjat mindenképp le kell venni probálláskor. :yes:
Következő: »»   70 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem