Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázlézer, házilag
 
Témaindító: Kartalljani, idő: Feb 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) m00nk válasza cydor hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Erre biztosan képes az LG dvd iró lézere .
(#) Collector válasza m00nk hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Te is egy fél éves hozzászólásra reagáltál, lol
(#) Georgee válasza Collector hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Ahha tippeket tudsz adni???? Polietilén ? fólia üzemben dolgozok
(#) Collector válasza Georgee hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Az fantasztikus, gondolom tudod, hogy egy kondi hogy néz ki. Na azt csináld meg PE-ből, és több réteg alufóliábaól.
régi oldalam
Kis infó, képekkel. A lényeg, hogy ne legyen lezárt a fólia hosszirányba, csak oldalirányba (mint egy nagyon 'mély' zsák). A kivezetéseket vékonyabb hegesztőkábellel kell megoldani, amit a fegyverzetekhez nagyon-nagyon nagy felületen kell csatlakoztatni. Ha nem így van, kigyullad a kondenzátor. A kivezetéseket ragasztópisztollyal, vagy egyéb mozgatásbiztos dologgal kell megoldani.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Mintha elhalt volna az érdeklődés
(#) laszlo987 hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
egy kicsit...., pedig ennek is megvan a varázsa, mostanában mindenki a könyebb felét választja, diódás lézerek
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Ez van. Ha valakinek kérdése van, beírja, és megbeszéljük.
(#) b-max válasza Collector hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Annyit fűznék hozzá, hogy egy régebbi RT évkönyvben volt leirás, elvi és gyakortalti épitésről is.
Ha érdekel valakit, megkeresem otthon, esteleg bescannelem ha lehet .
(#) laszlo987 válasza b-max hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Ha jók az emlékeim nitrogén lézer volt, még el is kezdtrem megépíteni..... normál levegővel ment, és vízcsapra kött egységgel készítette el a vákumot.
(#) Collector válasza laszlo987 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Nitrogénlézerhez nem kell vákum. Szabad levegőn is működik, csapnivaló hatásfokkal.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nekem van gyári 60 W-s Cső elkészítési leirás. ha van kedve valakinek betársulhat.
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Terv az van a neten is sok. De milyen cső? CO2? Nyitott rendszerű lézert nem nagy dolog összehozni, csak ott folyamatosan cserélni kell a gázt +kell vákumszivattyú. Zárt rendszerhez meg a gáz iszonyú drága a xenon miatt.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Széndioxid gázlézer. és a hozzávaló keverék az a lézergáz. Linde forgalmazza. egy nagy palack 2005 ben 25000 Ft volt. Ezt agy Amada 1500 W -s lézervágohoz használtuk. Kis palckban 7000 Ft.
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
De ez nyitott rendszerű akkor. Ezeknek mennyi a gázátfolyása? Erről nem nagyon találtam sehol információt.
Én egyébként zárt rendszerű CO2-t próbáltam összehozni, csak ahhoz 300k a keverék. Igaz, nagyon sok lézerbe elég lenne, és aztán többet nem is nagyon kéne töltögetni, de nincs ennyi pénzem rá.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ha jól emlékszem 1-2 liter / perc De ha a gázhűtést megtudjuk oldani akor nem kell átfolyásosnak lenni. A csövet egyébként is vízzel hűtik. Ami a tervben van. Már szereztem be minihűtőt amivel a vizet lehet visszahűteni, már csak a gázt kell hűteni, ( az megoldható spirálos hőcserélővel az egész leírásban megvan, hoyg mekora lehet a gáz hőmérsélete stb.) és keríngteteni. akkor nem kell átfolyós. A nagy ipari lézereben is ilyen megoldás van. A gáz az elhasználódott gázt pótolja . Azért van a gép mellett a nagypalack lézergáz. Na meg a vágógázok. Annak kettős funkciója van. Egy hűti a fejben a fókuszáló optikát és védőgázként funkcionál, valamint kifújja az ömledéket.
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
De zárt rendszerűhöz nem elég a normál gázt visszahűteni, oda speciális 5 gázból álló keverék kell.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szerintem ugyanaz a gáz kell. A nyitott rendszerű ami nekem van lézergázt írt, keveréket.
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Nem. Zárt rendszerűhöz nem jó a sima gázkeverék, ez biztos. A zártba xenon is kell, ami iszonyú drága.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ezt honnan tudod ennyire biztosan?
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ezt írják mindenhol.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
egy linket mutatsz?
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
(#) Collector válasza Collector hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Valamiért nem tudtam módosítani az előző hsz-t, na mindegy itt van még egy. Itt én kérdeztem meg, hogy tudnak-e ajánlani olcsó zárt CO2 gázt:
Bővebben: Link
Idézet:
„It is my understanding for sealed tubes, unlike flowing gas ones, require very careful mixing and just buying a strait bottle of mixed gas won't necessarily give a good lifetime. Traditionally you would have separate tanks for He N2 CO2 H20 Xe CO etc and fill with separate tanks. Furthermore, you need to have very pure gases, which further raises the price. You might be able to get away with a bottle of normal CO2 laser mix, and a separate H2O and Xe source (or whatever the tube in question is supposed to be filled with), you only need a tiny amount so a small 'lecture bottle' would probably do the job.”
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A H2O az milyen gáz? Érdekes amit ír. Na mindegy . A CO2 gézlézerhez ha zárt hanem az a gáz kell amivel eddig is működött a gép. Abban meg He, NE, N2, CO2, gázok vannak Attól függően, hogy milyen tipusú a gázkeverék. Xe-n egyikben sem volt.. Ez a keverék a CO2 Gézlézerre vonatkozik..
(#) szabics válasza szabics hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
(#) szabics válasza szabics hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Na ennyivolt az érdeklődés..
(#) Collector válasza szabics hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Akkor miért nem használ mindenki zártat? Ha ugyan az a gáz használható hozzá változtatás nélkül, és mégis nagyon sokan átfolyásosra tervezik, az pénzkidobás.
Egyébként én nagyon örülök neki, ha megy, mert csövet tudok venni 15-20 k között 80W-ra, gázból meg 30Torr nyomásnál éppen hogy kell bele egy nagyon kevés, ami xenon nélkül ráadásul iszonyú olcsó.
(#) szabics válasza Collector hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Neked mániád a Xenon. A CO2 lézerben nincs Xenon. Valószínűleg a teljesítmény és az üzemóra miatt. A teljesítmény a csőátmérő és hossz függvénye. Egy idő után a gáz elhasználódik. (hogy mitől ebbe most nem mennék bele) A lényeg kikell cserélni néhányezer üzemóra után. Az ipari lézerek sokkaltöbbet üzemelnek mint a sima garvirózók és egyéb 100 W alatti lézerek. Ott nincs arra mód, hogy bizonyos üzemóra után cserélgessék a csöveket. A feltöltés után újra tükörállítási procedura stb.. Az átfolyósnál nincs iylen gond.
Amit belinkeltem leírást abban is van egy puffer amit feltőlt időnként ha elhasználódik a gáz. Mert egyébként zárt rendszerű.
(#) NickE hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Tervezek egy 40W CO2 lézer építést kínai csővel. Néhány helyen láttam, hogy a hűtővízbe jeget tesznek. Hány fokosnak kell lenni a víznek, ill. mennyire kell pontosan tartani a hőmérsékeltet?
(#) horcsab válasza NickE hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
20-25C max. Ha e fölé megy akkor rohamosan csökken az üzemóra. Az sem jó ha nagyon lehűtöd.
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem