Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   1 / 191
(#) mokus hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Mivel nem találtam a pákákról szóló nem márkaspecifikus topikot gondoltam nyitok egyet és rögtön egy kérdéssel vezetem be.

Mivel kezdő elektrós vagyok, de már nem felel meg a pillanatpákák nyújtotta minőség és technika. Elkezdtem nézelődni hogy mi lehetne egy olcsó belépő szintű "forrasztó állomás" és akkor akadtam rá a Farenheit 28020-asára ( 230 V • 60W • 150-480 °C). (árusító)
Kinek mi a véleménye erről? Esetleg van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban?
(kép - Farenheit 28020)
(#) Topi válasza mokus hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Majdnem mindegy igazából mit veszel, jó nagy teljesítményű legyen, vigye az ötös páka hegyet is.

Lehetőleg wellert, vagy olyat vegyél amibe jók a weller pákahegyek! Az a leggyengébb pont. Lehet hogy 3000 forint ez a forrasztó állomás, de nem kapsz hozzá pót hegyet, akkor cs*szheted...
(#) mokus válasza Topi hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Ahonnan linkeltem ott is van vagy 4 féle hegy hozzá, de elektrokonthában is lehet kapni legyalább ennyit.
(azt nemtudom, hogy weller hegyeket bele lehet e rakni...)
(#) (Felhasználó 1947) válasza mokus hozzászólására (») Jún 4, 2007 / 1
 
Szia !

Szerintem vegyél egy olcsóbb Weller állomást.
Modjuk a WS-50(WS-51) már használhatónak mondható otthoni melókhoz.Széles választék van hozzá pákahegyekből,
és szinte elnyűhetetlen.Csak ajánlani tudom.Ha újat nem tudsz megengedni magadnak, nyugodtan vegyél egyet használtan.Ezeket a kinai sz..okat felejts el.

Üdv ! Luki
(#) gulyi88 válasza mokus hozzászólására (») Jún 4, 2007 / 1
 
cső nekem ugyan ilyen van.. és 4800 ért vettem kb 3 éve, most 6000 ért láttam
kezdésnek nem rossz, sőtt egész jó kis cucc, de ezt is ki lehet nőlni.. én is most akarok valami komolyabbat ..

annyi a hibája hogy túl hosszú, és ha kicsit remeg a kezed az elég idegesítő.
nekem állandóan eltörik a hegye (csak a végéről 4mm, utána meg elpárolog belülről a réz és, akkor lehet újat venni, szerencsérte nem nagy pénz 500 huf)
ami az eddigi kínzás alatt tönkrement rajta az a hegyek, meg a tartójában (fekete cucc oldalt) eltört a műanyag ami a pákát fogja (lásd: kép) vanank fülei és azok lefáradtak róla..

összességében ha elfogadható áron van, akkor megéri
(3600 huf ért simán megéri )
csá
(#) gulyi88 válasza mokus hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
weller hegyet soha nem raksz bele, az tuti
(#) maTaKee válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
nekem is olyan farenheit páka állomásom van és eddig én még ilyet nem hallottam h eltörte vki a hegyet ! amúgy egy ilyenbe nem nagyon bele weller hegy :no:
(#) PCB válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„sőtt egész jó kis cucc,”




Idézet:
„annyi a hibája hogy”


És itt leírod, hogy kukába való


Kétféle páka létezik (1) Metcal (2) Weller....... többi valami aminek meleg a vége.

Az a kérdés csak mennyire foglalkozol azzal a dologgal amihez páka kell. Ha csak hétvégenként és nagyon hobbiból, akkor találsz magadnak a kínai piacon förmedvényt.
Ha hosszútávon, komolyabban, és elszántan szeretnél jót, és szépet csinálni, akkor minimum Weller.

Üdv!
(#) Sonix válasza PCB hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Azért én megemlíteném az ERSA-t is! :yes:
Ha bírja a pénztárcája az embernek.
Volt alkalmam dolgozni ERSA állomásokkal, nagyon jól beváltak, öröm volt velük forrasztani.
Ismerősnek van Solomon állomása (10.000 Ft) és nagyon dícséri!
Elég nagy hegyválaszték van hozzá és 300Ft darabja.
Állítólag bírja az "iparibb" használatot is.
(#) gulyi88 válasza PCB hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
hát ár-érték .. kinek mi, hogy, honnan, és mire!....
sztem normális profi cuccot nem kapsz 4-5000 ért..
pisztoly után tökéletes lesz mokusnak ez a ... "valami aminek meleg a vége"
nem tom, h mokus milyen szinten űzi a szakmát ,de valszeg nem érné meg neki egy metcalt vagy egy wellert venni... ráér, akkor majd ha elég magas szintre jut ... addig ez a páka megteszi

te láttál már hibátlan cuccot? nekem nem remeg a kezem, de tény hogy hosszú a páka. Ha vigyáz rá az ember, akkor a töbi baj elő se jön. hányódás miatt tört le mindketőő (2 pákahegy meg a műanyag cucc)

nem a páka teszi a mestert
ennyi csá
amúgy ha elolvasod h mokus mit akar akkor nem jössz a wellerrel meg a metcalal...
(#) cooler15 hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Sziasztok...
Látom pákáról beszélgettek...
nekem is kellene egy páka, csak az a gondom, hogy túl drágák nekem.
Én max egy 7000-et tudok rászánni.(állomással együtt)
Gondoltam rá, hogy 24V-os pákát veszek és megépítem én az állomást, de ami ott van minőségben az eladó szerint is az kb 8 -10 ezer de ez belépő szint
Találtam is egy pákát amit egy pesti cégnél a Concorde nál lehet venni
ITT
csak az a bajom, hogy nem nagyon találok gyártó weboldalt... :no:
Talán azért mer szó szerint Kínyai fos
De lehet, hogy tévedek..
Szóval kéne a tanácsotok, hogy mit vegyek.
Mivel nem vagyok fuxos ezér jó lenne olyan amivel lehet SMD-t is próbálgatni, de a normált is jól viszi.
Én személy szerint bárhova elmegyek a pákáért nem akadály ha pl. Győrbe van, mer sajnálom a pézt a szállításért
Télleg a használt cuccokról mi a véleményetek?
előre is köszi...
(#) lgyk válasza mokus hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Hát így távolról nem rossz páka. Én egy éve nyúzok egy ennél gagyibb 30 W-os SMA pákát, még nem volt vele gondom, érzékenyebb alkatrészek sem mentek tönkre alatta. Az egyetlen érzékeny pont a hegy, lehetőleg olcsó legyen (vagy tartós). A Weller-pákahegyek tartósságát esetleg el lehet érni egy védőréteg galvanizálásával, de szerintem nem érdemes ilyesmivel foglalkozni.

Kétségtelen, hogy a kínai termékek tartósságban és megbízhatóságban lényegesen a márkák alatt vannak, de ne felejtsük el, hogy a fogyasztói társadalmunk jóvoltából nem célszerű olyan terméket gyártani, ami idővel nem "fogy el". Érdemesebb az ár/érték arányt figyelembe venni.

Egyébként pontosan annyira nem páka ez, mint amennyire nem autó a Suz*ki egy mercis szemében, vagy nem TV az Orion egy Pan*sonic überházimozis szemében. Használható, ennyi pénzért tökéletes.
(#) lgyk válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Használt cucc=kínai piacos cucc, mert:

-Nem tudod, honnan származik pontosan
-Nem tudod, mik a kisebb hibái (nem fogják reklámozni)
-Általában a legrosszabbkor szokott kiderülni a hiba...

Szerinten tökmindegy, hogy azért megy tönkre, mert kínai, vagy azért, mert az előző tulaj kalapácsvetőset játszott vele...

Ha itt az oldalon találsz valakit, akinek van eladó, az még hagyján, de a Vakera meg a társai...
(#) vega55 válasza Sonix hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szerintem erosen tulmisztifikaljatok a Weller pakakat! Teny, hogy nem rosszak, de mara mar erosen elhaladt felettuk az ido. Ma mar csak olyat szabad venni komolyabb celra, aminek finoman szabalyozhato a homerseklete.

A topiknyito pakaban nekem 2 dolog nem tetszik:
az hogy nagyfeszultsegu...
az hogy ezek a hegyek sem tul jo minoseguek...

Ettol fuggetlenul kezdonek, haladonak(?) jo lehet..., aztan ugyis valt majd...

Idézet:
„Ismerősnek van Solomon állomása (10.000 Ft) és nagyon dícséri! Elég nagy hegyválaszték van hozzá és 300Ft darabja. Állítólag bírja az "iparibb" használatot is.”


Biz`a!!!
Jopar eve en is vettem egy Solomon SL-1 24V/48W pakat kb 4000Ft-ert. Majd terveztem hozza egy digitalis, kijelzos tapegyseget, hofokszabalyozassal, stb. Ha erdekel valakit, kiteszem a kapcsolasat...Ez volt a masodik PIC programom...

Kozepes gyakorisaggal hasznalom, es meg mindig az egyik eredeti kb 300Ft-s hegy van benne, pedig utalom a rossz hegyeket! Ezzel nem azt mondom, hogy csucs hegyek, de a Weller utanzatoknal sokkal jobbak, tartosabbak!!!
(#) cooler15 hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
hi
szerinted akkor kezdésnek megéri?
melyik legyen egy fahrenheit vagy ez?
Mer az is van kb ilyen áron...
Én láttam rosszul, hogy ennek a pákának azon kívűl, hogy NET ...akármi azon kívül nincs neve ?
Mer akárhogy kerestem rá... nem nagyon találtam gyártót ez meg nem valami jó előjel a számomra.. :yes:
(#) vega55 válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Idézet:
„hi szerinted akkor kezdésnek megéri?”


Ezt kitol kerdezed?
Ha valakitol kerdezni akarsz, akkor celszeruen a "valasz" feliratu szovegre kattints, ne az "uj hozzaszolasra"!
(#) cooler15 válasza vega55 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
bocsi...
akkor úgy kérdezem, hogy szerintetek akkor egy kezdőnek melyik éri meg jobban ha egy Farenheit (bocs ha rosszul írtam de fogalmam sincs hogy kell ) vagy az a páka amit belinkeltem, vagy a Solomon...
télleg a Solomon-t hol lehet kapni?
Jah és ha kérhetlek rakd már fel a Solomon pákához készített szabályzódat...mer kíváncsi lennék rá..köszi...és még az is lehet, hogy jól jönne...
thx
(#) Norberto válasza PCB hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Idézet:
„Kétféle páka létezik (1) Metcal (2) Weller....... többi valami aminek meleg a vége.”


Ezek szerint nem hallottad még a JBC márkanevet ...mondjuk az tény, hogy a Metcal-tól is drágább, és a Metcal az a JBC-től "vette át, hogy szépen fogalmazzak", a gyorsan felfűtő technológiát...
(#) vega55 válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Hat..., a Solomon egyertelmuen jobb, de allomaskent joval dragabb is. Mast nem tudok mondani roluk...

Csatolom a kapcsolasi rjzot...

Paka.pdf
    
(#) cooler15 válasza vega55 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
thx...
de azért valami támpontot adhatnál amit nézni kell...egy pákánál... pl.. hegy....stb..
a solomont hol lehet venni?
mer én nem találtam googleba.:: :no:
(#) PCB válasza Norberto hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Ezek szerint nem hallottad még a JBC márkanevet”


De hallottam, csak nem akartam minden pákanevet és gyártót felsorolni feleslegesen. Ez a két tipus is húzós lehet egy - egy amatőrnek.

Üdv!
(#) cooler15 hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
helloo
akkor megtudnátok mondani, hol lehet ilyen pákát venni? (Solomon)
nem akarok én sekit se sürgetni, csak azé kéne a páka mer fébe van egy forasztandó cuccos és azt kéne csinálnom, mer fontos..
köszi
(#) szabi83 válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
hqvideo, electroart...

üdv
(#) Sonix válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Az előző hozzászólásomban az aláhúzott Solomon egy link!
Itt van még1x!
Solomon forrasztóállomás
(#) tatabike hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Sziasztok,

akár szakbarbárnak is nevezhettek, én még mindig a régi csehszlovák pillanatpákámmal nyomulok, ami kb. 25 éves. Egyszer kellett izzót cserélnem benne, de szoktam vele műanyagot vágni, kiforrasztáshoz tuti jó, és még eddig egyetlen alkatrészt sem sikerült megsütnöm vele. Igaz, én nem dolgozom smd-kel, meg nagyon kicsi/kényes kütyükkel, ezért nekem jó. Egyszer vettem a Conrad-nál egy 12 voltos mini pákát, pöttyözni az is jó volt, de 1,5 év után megadta magát, pedig direkt figyeltem, hogy stabilizált tápról menjen csak...

TaTa
(#) (Felhasználó 1947) válasza Norberto hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Szia !

Ne haragudj,ki kell hogy javitsalak.
A JBC leendő mérnökei még azt modták az autóra hogy "tütü",mikor a Metcal piacra dobta az indukciós elvű
forrasztóállomásait.
Az a tény hogy a JBC gyárt ilyet, nem azt jelenti hogy onnan ered az ötlet.
PCB kolléga gondolom onnan indult ki hogy ezt a két tipust lehet és érdemes megvenni, az elérhető ár, és a széleskörű használhatóság miatt.
A JBC állomások sem rosszak, de az ár/érték viszonyuk
gyengébb a többinél.

Üdv ! Luki
(#) Norberto válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Hány éves a Metcal vállalat? Mikor dobta piacra az első indukciós állomását?

Várom a választ!

Nem mellébeszélést, választ! Tőled!
(#) mokus hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Köszönöm az értékeléseket.
Én nagy ritkán forrasztgatok (időhiány), tényleg csak hobbi céllal kell ahhoz a pár kütyühöz amit meg akarok építeni, viszont kell valami mert a pillanat pákát már nem tudom elviselni.
Belevágok ebbe a pákába (Farenheit 28020) aztán majd meglátjuk, ha kinövöm kerítek egy másikat. (hátha akkorra sok jól használható infó lesz itt )

vega55!
"A topiknyito pakaban nekem 2 dolog nem tetszik:
az hogy nagyfeszultsegu...
"
Kifejtenéd ezt bővebben? Miért nem jó?
(#) Norberto válasza mokus hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Szerintem ezt az ESD védettség (vagy annak hiánya) miatt mondta vega55!

Tehát magyarul: nagyfeszültségű az egész állomás mindenestül, így az ESD védelemben hiányos alkatrészeket (főleg régebbi, de spéci IC-ket) akár ki is nyiffanthatja valamilyen módon az állomás, ha éppen rossz napja van...

Legalábbis szerintem ezt gondolta

Ha mégsem ezt, akkor majd kijavítja, amit mondtam :yes:
(#) vega55 válasza mokus hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Idézet:
„Kifejtenéd ezt bővebben? Miért nem jó?”


Ha jol latom, ez kozvetlenul van jaratva a 230V-rol, egy valoszinuleg triakos szabalyozon keresztul.
Emiatt nagyfeszultsegu.
Ez akkor jelenthet gondot, ha nincs a paka lefoldelve a velejeig, akarom mondani a csucsaig bezarolag. Ebben az esetben ugyanis feltoltodhet akar 325V potencialra is, ami statikus tulajdonsagu ugyan, de ellentetben ezzel, itt nagyon gyors az utanpotlas, tehat az nem mukodik, hogy forrasztas elott "kisutom" a pakat.

Mondjuk ez a veszely elsosorban kisteljesitmenyu szigetelt gate-es alkatreszeknel all fenn, de a tobbinel sem elhanyagolando...
Következő: »»   1 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem