Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   15 / 144
(#) bakos13gab válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Hát amerre csak olvastam erről, sehol nem ajánlják audióra. Nekem is van itthon, de még nem próbáltam TL-helyére. Biztos, hogy oka van annak, hogy sehol nem teszik bele erősítőkbe.
(#) HA3GX hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok!

LM386-al mikrofon erősítő Line in bemenetre. Kivitelezhető valami egyszerű kapcsolással?

Utólag szerkesztve: Kapcsolás Köszönöm.
(#) HA3GX válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szia Zoli!

Nem jól fogalmaztam meg a kérdést. Elnézést.
A line in és a miki közé szeretnék egy erősítőt. A hangszóró kimenetet kötném a Line in-re és a mikibe beszélnék. Kivitelezhető így?
Köszönöm!
(#) stereo hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
A canampot megtudja hajtani egy gitár vagy kell elé valami előfok?
(#) Robert Natus hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Üdvözlöm a forumtagokat! fülhalgatóhoz vagy akár hétvégi Gitáros akciómhoz szeretnék egyszerü a osztályos vagy mosfetes veszteségmentes hangzást. Köszönöm.
(#) Bassmester válasza Robert Natus hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Hali!
Sajnos a leírt óhajod eléggé ellentmondásosnak tűnik...
Fülhallgató-gitár, A osztály-veszteségmentesség, sehogy sem passzolnak össze. Mire volna szükséged?
(#) reloop hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
zt szeretném, hogy a számítógép elejéről egy potival tudjam a fejhallgató hangerejét szabályozni.
Némi erősítésre is szükség volna, mert van amikor játék közben halknak bizonyul a hangerőbeállítás.
A hangkártyát sajnálom buherálni, normál 3,5-es jack-kel, árnyékolt vezetékkel vinném a jelet a potihoz.
A PC +12 Voltjáról táplálnám, ott fityeg a szabad csatlakozó a CD rom alatt. Van hely az erősítőnek, egy vakablakon lenne a poti és a jack aljzat.
Próbáltam tda2822-vel, hát... nem ilyen lovat akartam, lejjebb olvastam: a tea2025 és az lm386 sem lényegesen jobbak. Nagyon tetszik a műveleti erősítő a BD párossal, de a -12 V-ot nem vinném bele.
Tárgyaltátok már, hogy a számítógép táp és a földvezeték milyen zajos. A 12V-ot majdcsak megszűröm valahogy, a hangkártya is azt használja tudtommal.
Abban segítsen aki tud, hogy a hangkártya test, és a CD rom test közötti hurkon létrejövő zajt miként lehetne elnyomni
.
A DI-box túl drága ehhez a feladathoz. Úgy emlékszem a visszacsatoló ágba kötött bejövő test javít a helyzeten. Lefotóztam, hogy tranyós füleserősítőnél hol tartok a tervezésben. A C1-re jön a hangkaritól az árnyékolt vezeték.
Akkor is írjatok ha rossz topicot választottam.
(#) MolnarG válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Ha a végfokrész szimmetrikus komplementerpár nem földszimmetrikus +/- táp fog kelleni?
Itt egy egyszerű szimpla tápról.
(#) reloop válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Köszönet! Zajban és torzításban verhetetlen megoldás.
Nekem nélkülözhetelen 10-12 dB erősítés, és marad még az a fránya földhurok. Nagyon fájna berakni egy trafót a gépházba azért küzködök.
(#) reloop hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Tisztelt topictársak! Ennek a fejhallgató erősítőnek a végtranzisztorain mekkora nyugalmi áram folyik?
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Nekem van egy ilyenem, ha fontos akkor megmérem.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szervusz Bassmaster! Délután összerakok egy próbakapcsolást, méregetek, és szeretném kikérni a véleményedet.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szerintem jó hangú erősítő, bár úgy rémlik, hogy volt aki szerint torzít... NJM 2068D-vel adta a nekem legjobban tetsző hangot, de OPA 2134-gyel is jó volt. Tetszett anno, de már nem hallgatom amióta ez elkészült
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Üdv!
Alakul a nyugalmi áram.
A 4 ohm samott ellenállásom a valóságban 0,4 ohm, kiméréskor nem vettem figyelembe a mérőzsinór ellenállását.
Egy 10 ohm-ossal helyettesítettem a két emitter ellenállást, a nyugalmi áram 5 mA lett.
Ha meg vagy elégedve a te készüléked hangjával nem is piszkálnám.
Változtattam az R5, R6 ellenállások értékét, tapasztalható: a diódákon folyó áram egyenesen arányos a tranzisztorokon folyó árammal.
A nyugalmi áram nagyon érzékeny a félvezetők hőmérsékletére. Pákával megérintve a dióda, vagy a tranzisztor lábát feleződik, vagy duplázódik az áramfelvétel.
Ebben a pillanatban 8 mA. Ha ráfújok a tranzisztorra már csak 6 mA. Érdemes-e a diódát felfogatni a tranzisztor mellé, vagy tegyek rá egy izmosabb hűtőbordát, esetleg alkalmazzam mindkettőt?

Kép 001.jpg
    
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Én nem foglalkoztam vele szinte semmit amikor elkészült. Akkor éppen demófelvételt csináltunk és ahhoz kellett, merthogy 3 db fülest is elbír.
Szerintem próbáld ki a diódák tranzisztorra szerelését is, baj nem lesz belőle
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Hű de jól néz ki. Van egy dobozom tele csövekkel, át fogom gondolni.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Köszöntem, összerakom ezt a masinát, meglátjuk mi sül ki belőle.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Érdemes mert a hangja az a "topclass" kategóriába sorolható. 30 Ohm feletti füleshez célszerű ilyet csinálni. A végcső az 6N13SZ, de jól szól 6080-al is, a kis cső pedig 6N1P, de a 6N23P-EV is szépen zenél benne :yes:
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ha csak fele olyan jól szól mint ahogy kinéz, már akkor is érdemes egy ilyen szépséget megépíteni. A füles 32 ohm, mi más lenne mint Reloop (rh 3500).
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Az enyém a tiédhez képest egy erőmű , tudom nincs rá szükség de anno erre volt anyag , és csak úgy építettem nem is szép meg semmi extra ...
6NSZ13SZ csövekkel van és oldalanként párhuzamosan a két csőfél , így eléggé letud menni az illesztés , az egyen is csöves .
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
A kivitel még nem végleges, mert sajnos leejtettem és a fából kitört egy darab, amit elég csúnyán sikerült csak rendbe hoznom
A fedőlapra is kell vágnom néhány szellőzőt, mert a végcső katódellenállásai eléggé fűtenek. (A-osztályú, OTL)
Továbbá végre sikerült beszereznem kémiai hidegbarnítót, így hát az ócska festés helyett a szálra csiszolt acéllemezt fogom feketére színezni. Majd az lesz ám csak szép :yes:
Ez a kapcsolása, de én módosítottam rajta egy kicsit, a saját ízlésem szerint.
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Igen, ezt sokat nézegettem már én is. Jól néz ki nagyon. Azt a kerek vasat hogy csináltad? Hengerítővel? Vagy készen bontottad valamiről? Gondolkozom még azon is, hogy megépítem ugyanezt két végcsővel, és kapcsolótáppal, mert a 80VA-es toroid eléggé melegszik vele, ha sokáig hallgatom.
A két paralel végtrióda katódjára mekkora ellenállókat raktál? Jól látom a 470 Ohm/10W -ot ? Mekkora toroid táplálja?
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Bennem még az él, hogy a kimenetet trafóval kell csatolni. Hiába: változik a világ! Azért az R6 szép egy darab lehet. El kell ismerjem, ekkora tápfeszültség mellet egy fülesnyi jel linearitásában még mikroszkóppal sem lehet hibát találni.
Építettem már ECL 86 csővel, ECC 83 volt a hangszín szabályozó, ha jól emlékszem. Bár nem voltak csúcs alkatrészek, mégis olyan szépen szólt, hogy azóta minden félvezetős erősítő hangja érdesnek tűnik.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
ECC 85-tel ez is eléggé érdesen, keményen szól. Meg kell hozzá találni a jó hangú csöveket. Nálam jelenleg a 6N1P a favorit.
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
A dobozoláshoz nem használok bontott alkatrészeket , mindig saját gyártmány . Az elkészítéseiről másik topikban már irtam , de ha szorosabban érdekel akkor megint megteszem .
Bővebben: Link
Igen mivel a két trióda párhuzamos ezért az 1K az feleződik így 470 ohm és 5W lenne de mivel ebben fűt ám minden rendesen ezért ez az ellenállás 10 W-os lett , talán kisebb hőt produkál ?
Az egész füles erősítő táplálását 2 darab trafó látja el , az egyik ami fölül látható az a csövek fűtését szolgálja , ez egy 150 W -os toroid amit én tekertem az adott fűtő feszültségekhez, nem egy gyönyörű példány de a kiszemelt feladatra megfelelően végzi a dolgát .
Bővebben: Link Az anód trafóm az meg ami alul van az sajnos nekem is csak 100W -os és az sajnos a határ érték közelében van mert egy olyan 1-2 órai üzem után igencsak tűz forró , ide jó lett volna egy kétszer ekkora / de nem volt /
Bővebben: Link
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Az esztétikai és az akusztikai élmény előtt fejet hajtok. Javíts ki ha tévedek: 100 W teljesítmény felvételből 100 mW hasznosul? :miaz:
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Jól látod !
Ez A-osztály sajnos valamit valamiért , mondjuk nálam ez nem gond hisz nem napi rendszerességgel van ez használva .
Meg mint mondottam is ezt csak úgy építettem kiváncsiságból meg némi demo célzattal mint általában mostanság szoktam mindent .
Ha már A-osztály akkor félvezetősből ajánlom ezt megépítésre szépen szól ez is !
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Köszönöm! Nem vagyok igazi audiophile, érzékelhető e vajon ha a tranzisztort fettel helyettesítem?
(#) marcall hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Üdv!

Szerintetek elég a Heed Canamphoz ez a trafó!?
17VA 2*24V-os!
A feszültség nem érdekes mert majd stabilizálom!
Előre is köszi!
üdv

rjggr.jpg
    
(#) rockersrac válasza marcall hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szerintem elég hozzá, mivel gyárilag 16vA-s trafót használnak hozzá, szóval elvileg elég kell legyen!
Következő: »»   15 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem