Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   37 / 1318
(#) pet hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Segítenétek légyszi, hogy honnan lehet letölteni a PICBasicet.

Kösz!
(#) dpeti válasza pet hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
hihetetlen mikre nem képes a google:
PICBasic
(#) Stakypot hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Sziasztok

Milyen PIC-et érdemes venni ha a fő szempontok:
-gyorsaság
-több I/O port
-"amatőr" körülmények között programozható
-és nem PIC16F84

Mit tudtok ajánlani?

Ha tudtok mondani típusokat, akkor leírnátok az órajelet, meg hogy hány I/O portja van, és a személyes tapasztalatokat.

Előre is köszönöm

Üdv
(#) dpeti válasza Stakypot hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
http://www.microchip.com/ParamChartSearch/chart.aspx?branchID=1004&...eId=74
http://www.microchip.com/ParamChartSearch/chart.aspx?branchID=1002&...eId=74
http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=74

itt mindent megtalálsz... keresel olyat ami szimpatikus neked, megnézed milyen programozód van otthon (ha van), és hogy tudja-e kezelni, megnézed kapható-e a chipcadnél vagy a környékbeli elketronikai boltban (akik ált. chipcadtól szerzik be ), ha nem volt programozd, akkor meg keresel olyat ami jó hozzá...
ajánlom a pickit2-t, kb 5e huf, és szinte mindent tud programozni
(#) miklajos válasza Stakypot hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Kezdésnek szerintem a 16F627A tökéletes, elégg kiforrott PIC (kevés hibája van amitől a falnak lehet néha menni)
és olcsó is. Megha valami hibádvann vele akkor itt gyorsan kapsz választ. Amúgy annyi PIC van mint égen a csillag így igazából amikor komolyodik a dolog olyat tudsz választani amilyen a legmegfelelöbb.
miklajos
(#) h482871 hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Egy kis segítség a kezdők piceseknek, de talán a haladóknak is jól jön

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) h482871 hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Lenne egy meglehetősen "gyagya" kérdésem! Több pic programot elkészítettem már assembly-ben és PicC-ben is, de a mai napig még nem jutottem el oda, hogy megépítsem a saját programozómat, mivel eddig a sulis ICD2+Chipcad próbapanelt használtam.
A kérdés az lenne, hogy:
-Hogy olyan programozót lehet-e készíteni, ami több fajta esetleg más lábkiosztású 16Fxxx, 18Fxxx pic-et is tud programozni?

Vagy inkább érdemesebb egy ICD2-vel felvérteznem magam és minden céláramkörbe beépíteni a kommunikációs interfészt az ICD2-vel?

A válaszokat és a tapasztalatokat előre is köszönöm!
(#) dpeti válasza h482871 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
építs meg egy olyan programozót ami tud ICSP-t, vagy vegyél pickit2-et, és vegyél egy breadboardot, azon teljesen szabadon programozhatsz akármilyen PIC-et...
vagy csinálj egy nyákot, amire rápakolsz egy programozó bemenetet, és kivezetsz tüskékkel a végükön 5-6 drótot ebből, bele teszel egy "amolyan kicsatolható tok aminek nem jut eszembe hirtelen a neve és belepakolható bármilyen szélességű és X lábszámú dip tokos IC"-t, annak a lábaival párhuzamosan beleforrasztasz egy tüskesor aljazatot, és így mindig a megfelelő IC-hez dugod össze a panelt...
(#) h482871 hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Köszi a választ, kb sejtem mire gondolsz...de:
1. Mi az a ICSP?

2. Ha megépítem az ICD2-es fejlesztő programozó debugger csodát, akkor ha a céláramkörbe beépítem a programozó bemenetet, akkor minden további nélkül tudom programozgatni a PIC-et, vagy előtte a mindenféleképpen be kell egy külön programozóba pakolnom és felprogramoznom?
(#) Norberto válasza dpeti hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
dpeti!

Ez az úgynevezett ZIF socket, azaz Zero Insertion Force (nulla "behelyezési erőt" igénylő) foglalat :yes:
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ha utána nézel az 1.-es kérdésednek(itt kell visszaolvasnod néhány oldalt, mert most volt éppen szó az ICSP-ről), akkor a második kérdésedre is megkapod a választ.

A programozóról annyit, hogy én még soha nem használtam debuggeres "égetőt", még is elkészült néhány tucat áramköröm.
Ha építesz egy LPT-s(nyomtató portos), ICSP-s programozót(egyébként mindegyik ICSP-s, csak van amelyikre foglalatokat terveznek, számomra meg nem érthető okokból! ), akkor szinte mindegyik PIC-et fel tudod majd programozni.
Ha USB-s ICSP-s progizót építesz(pickit2), akkor már nem mindegyik PIC-et tudod beégetni, mert még egyelőre nem támogatják az égető programok az összeset. Nézz fel az oldalamra, találhatsz két féle LPT-s ICSP-s égetőáramkört, programot és ajánlásokat is más programokra, amikkel évek óta minden gond mélkül dolgozom.
(#) h482871 hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszodat!

Tehát összefoglalva:

1. Ha elkészítek egy ICSP -s égetőt, akkor akármilyen tokozású, lábkiosztású PIC-et fel tudok programozni, csak meg kell nézni, hogy hogyan kapcsoljam hozzá az ICSP interfészt.(remélem jól gondolom).

2. Én személy szerint ICD2-t akarok erre használni, mivel eddig is azt használtam, csak nem saját volt.
Na most, a probléma ott kezdődik, hogy az ICD2-be is van 2 PIC amit fel kellene progizni. Tehát hogy megépítsem az ICD2-t előtte egy soros portos égetőt kellene építem (például olyat ami a te oldaladon van) azzal beprogizni az ICD2 PIC-jeit és utánna már szabad a pálya.......?
(#) Topi válasza h482871 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ha ICD2-t építesz akkor igen, tudod majd programozni mindegyiket. De ha csak sima programozót alkotsz, akkor már kérdéses.
Felesleges megépíteni valami bonyolult programozót. Én az első sorosportos ICD2-met ezzel programoztam fel.
Bővebben: Link

Igaz, hogy utánna az USB-s ICD2-m PIC-jeit meg már a régi sorosportos ICD2-vel égettem. De ezzel is menni fog. IC-Prog vagy winpic szerintem tud 18f4550-et programozni. Azzal lehet baj egyedül. a 877-et tuti tudja mindegyik.
De különböző programozó programok terén várj még véleményeket, több mint 4 éve nem használok ilyen külön programozókat, csak ICD-t.
(#) h482871 válasza Topi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Köszi a gyors választ!

Akkor majd neki is fogok a projektnek lassacskán!

Amit ajánlottál égetőt tényleg egyszerűnek tűnik, ez lényeges is mert csak átmenetileg fogom használni.

Viszont még annyir kérdésem van, hogy az gondolom
nem gond, hogy a 18F4550 és a 16F877 40 lábú viszont az égető kapcsolásában 18 lábú PIC szerelepel ->> a megfelelő lábakat a 40 lábú Pic-eken is megtalálom?
(#) Topi válasza h482871 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Igen. Csak a táp, PGC, PGD és MCLR kell.
(#) dpeti válasza Norberto hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
azaz, az égnek nem jutott eszembe a neve...
arra emlékeztem, hogy 3 betűs (mint szinte minden ebben a szakmában )
(#) dpeti válasza Topi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
azért föld sem árt :p (csakhogy nekem is meglegyen a napi kötözködési adag )
(#) Topi válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Kötöszködhetünk, de a táp jelenthet táplálást is. Tehát...
(#) dpeti válasza Topi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
:p
de jelenthet állat eledelt is, amiről köztudott hogy nem jó ha nagyobb mennyiségben fordul elő a nyákon
(#) maestro válasza Topi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Üdv Topi!
A soros portos égetőd milyen PIC-ekkel boldogul el?
Elbír pl. a PIC16F870 I/P PDIP-el?
(#) Topi válasza maestro hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
PDIP-el az lényegtelen. Az az égető elvisz mindent. Maga az IC-Progtól függ. Az áramkör maga egy módosított JDM.
Én akkor a legelején IC-Prog-ot használtam hozzá. Az tudja ezt a típust égetni az tuti.
(#) tszaboo hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Egy gyors technikai kérdésem lenne.
ChipCad Kft telephelye 1094 Budapest, Tűzoltó u. 31.
Itt személyesen is be lehet menni valami "boltba" vagy csak csomagküldéssel lehet tőlük beszerezni dolgokat?
Mert ha minden klappol, elkezdek foglalkozni picekkel Persze csak a szóbeli érettségi után
(#) Frankye válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Be lehet menni, bár egyáltalán nem olyan, mint egy bolt.
Inkább irodaház! A földszinten biztonsági őr, de nem kell félni tőle, nem harap!
Megmondod, hogy csipkedékhez mész, beszállsz a liftbe, irány a legfelső szint. Kiszállsz, szemben ajtón be, kedves ifjú hölgy az asztalnál. Nem Hozzá kell menni (először, sajnos ), hanem a fiúk valamelyikéhez. Elmondod, mit szeretnél, Ők megírják a papírt, ezzel mész ifjú hölgyhöz, fizetsz, pecsétel, mész a folyosón kisablakhoz, papír be, kis várakozás, papír ki, PIC ki, boldogan balra el...
A házat figyeld, modern épület, sarkon van, egy beugró van előtte (mint a kapu előtt), könnyű "túlszaladni rajta".
(#) tszaboo válasza Frankye hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Köszi szépen! Most kellett rájönnöm, hogy van olyan, hogy pickit 2, és az nekem kell. Már csak azt kellene eldöntenem, hogy melyik pic-ből szerezzek be párat, mert nem szeretnék naponta szaladgálni értük, ha elégetem vagy felhasználom. Gondolkodok a 16F628-ban, mert az kompatibilis a 16F84-gyel, amihez egy csomó program van a neten, viszont láttam olcsóbban nagyobb tudásút is, szóval elbizonytalanodtam. Ötleteket tudnátok adni?
(#) dawe válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Szerintem egyszerűbb ha bemész egy sima elektro boltba és ott veszel. Pl az elektrokonthában is van elég sok féle.
(#) tszaboo válasza dawe hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Lehet, hogy csak én nem találtam meg (nem valószínű), de nem árulnak pic kit 2-t. Nem csak az ic kéne, egyébként tényleg egyszerűbb lenne.
(#) Norberto válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
(#) dpeti válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
most látom hogy akció is van, a starter csak 800 ft-al drágább, érdemes azt megvenned,
egy 16f690 van rajta, 4 led, 1 nyomógomb, egy potméter, meg egy kis hely, ahová forrasztgathatsz, meg egy csatlakozója...
van hozzá kb 12 lecke, ami végigvezet az alapokon, ha azokat megérted, akkor sínen vagy
(#) h482871 válasza Topi hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Helló köszi a választ!

Kérdés:
Azt értem, hogy PGC, PGD, MCLR lábak kellenek meg táp és föld, de mit hova kössek?
Boccs már, hogy ilyen bugyuta kérdésekkel jövök, de az égető kapcsolási rajza szerint ez így nem túl eggyértelmű.

Válaszodat előre is köszi!
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
PGC (órajel)
PGD (adatjel)
MCLR/Vpp (13V égetőfesz)
Vdd (5V táp)
GND(táp testpont)

A rajzokon fel szokták tüntetni, melyik láb melyik.
Neked van már kész égető áramköröd? Ha igen, akkor nem tudod melyik kivezetés mire való? :miaz:
Következő: »»   37 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem