Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   81 / 188
(#) abcdabcd válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Tényleg egyébként neked mekkora az Uesr0 feszültség? Milyen huzallal tekerted meg a vasmagot?
(#) Ferkógyerek válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Az Uesr0=440mV, az induktivitást pedig 6 szál 0,2mm átmérőjű összesodrott CuZ huzallal tekertem. Az ellenálása így 60m ohm környékén van. A vasmag választásom pedig teljesen véletlenszerű volt, a bontott panelen volt két N48/160-as és két N48/250-es mag. Csak miután kész lett a műszer olvastam vissza a topicban és láttam hogy p_istvan is ilyet használt.
(#) glaci hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Találtam régi KFKI-s panelon ezt a kondit.Igaz, hogy nem 33nF, de ha a +0,25%-ot veszem, mint legnagyobb eltérést, akkor is 1.28% a tűrés.Erősítsetek meg, hogy a célnak megfelel.
(#) p_istvan válasza glaci hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Megfelelő, de a pontos érték nem kritikus, lehet nyugodtan 5%-os is.
(#) stelok hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Hello Mindenkinek

Most építem az LCM3 műszert és olyan kérdésem
lenne hogy van nekem itthon reed relém de csak 200 ohm-os. Be tehetem azt vagy lényeges az 500 ohm?
(#) gerenk válasza stelok hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
A relét a PIC vezérli, ezért nem ajánlatos 500 helyett 200 ohm-mal terhelni. A 200 ohm-os relé használata esetén használj tranzisztort a PIC és a relé között.
(#) stelok válasza gerenk hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Köszi de inkább veszek egy relét.
(#) glaci hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
A watt féle minivel szeretném égetni a 16f690-nel épített LCM3 műszert.Betöltöm az ekőző oldalon feltett LCM3_v125.hex fájlt és a felugró üzenet "A nem Intelhex formátumú". Ettől függetlenül beégetem a programot, de a visszaolvasás a word kivételével hibás, még lassú égetés mellett is. Mi lehet a probléma?
(#) p_istvan válasza glaci hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Vagy a letöltéskor történt vele valami, vagy az égető program nem kezeli jól.
1; Próbáld még egyszer letölteni, (már a kapcsolásoknál is fel van téve)
2; Milyen szoftvert használsz az égetéshez? Esetleg másikkal próbáld meg.
(#) glaci válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
(#) p_istvan válasza glaci hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Van még egy pár: Bővebben: Link
Az Oshon F16-ot vagy az IC Prog-ot nézném meg.
(#) singidunum011 hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Megvolt nallam is a problema .Ameg nem keszitettem el ezt a variaciot is
http://webs.uolsinectis.com.ar/nancy/pic/pic_en.html

Ezzel nem csak a 16f690 est programoztam siman.De it is megvan az hogy nemely picket nem identifikal. Ez van sajnos ,vannak oljanok is hogy reset utan a programator megindul egy es ugyanaz pickel.
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Valóban nem kimondottan Intel Hex állomány. Ez a formátum nem csak ":" -tal kezdődő sorokat tartalmaz, hanem a végén van két ";" -vel kezdődő is. Jó sok program emiatt nem értelmezi Intel Hex formátumú állománynak. Az említett két utolsó sort ki kell törölni, akkor már megfelelő lesz...
(#) szepi003 hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Sziasztok. Nekifogok a fazékmagos LC mérőnek. Kérdésem lenne,hogy melyik a tuti hex program .Már annyi verzió volt,hogy nem tudok eligazodni.köszönöm szepi003
(#) laki1 hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Hali!
Szeretnem megepiteni az LCM3. Csak az a gondom, hogy nincs 16f690-as pic-em.. de van 1 rakata 16f870esem... lehetseges lenne atforditani a forraskodot 16f870 re?
Elore is koszonom!
(#) p_istvan válasza laki1 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szervusz!
Nem!
Üdv.: István
(#) (Felhasználó 5823) válasza laki1 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szia!

Bartelben tudok segíteni, bár semmi szükségem 870-re! De ha érdekel keress pm-ben!

Leiszt Jani
(#) karaszbandi hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Valakinek meg van-e az LCM-3 kapcsolási rajza és a panel rajz EAGLE állományban?
Köszi
(#) glaci hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Elkészült az LCM3. Dobozolva még nincs. A watt égetőjével sikerült beégetni a picet, többszöri sikertelenség után csináltam az égetőhöz egy vendégfoglalatot és abban sikerült az égetés.Köszönöm p_istvan-nak és singidunum011-nek a segítséget.Jól működik,az F0=502K;Fcal=357,7K;Re=0,238K;Uesr=91,8mV;Fser=88,5K.
Holnap teszek fel képeket.
(#) glaci válasza glaci hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Itt vannak a képek.A műszer érdekessége, hogy a nyáklap, a pic és a 47 Ohm kivételével minden alkatrész MÉH telepi elektromos eszközökből lettek kitermelve. Így lehet a feledésből, enyészetből újra életre kelni.
(#) glaci válasza glaci hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A mérés.
(#) gerenk válasza glaci hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Jó kis MÉH telepet találtál ha még a kapcsolók és az
LCD kijelző is kikerült, én is szétnéznék ott.
Egyébként örülök hogy a PIC égetés problémája megoldódott.
(#) Doncso válasza laki1 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szia, csinálj belőle ilyet: Bővebben: Link
(#) laki1 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
OK. Csak gondoltam nem lehet nagy gond atirni a forraskodot.....
Udv
(#) p_istvan válasza laki1 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Egyszerűbb egy megfelelő PIC-et beszerezni!
Másrészről a 16f870 memóriában elég szűkösen van ellátva a 16f690-hez képest, konkrétan a fele (az EEPROM méret a negyede) és már így is éppen hogy belefér a kód.
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni az LCm3 műszert. Valaki tudna segíteni PIC beszerzésben és felprogramozásban? Mivel nincs asztali gépem, amin van lpt port, így a programozás kilőve. Ha valaki tudna segíteni, az írjon privátot.
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Nekem is hasonló gondom van!
Kinyiffantottam a PIC-et, most kellene egy másik,(inkább 2) de szegeden nem tart egyik általam ismert bolt sem.
A RET pedig 5 darab alatt nem foglalkozik a beszerzésével....
Ha valaki tudna nekem segíteni ilyen ügyben azt megköszönném!!
(a progizást már megoldom)
(#) pipi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
A sütésben Kispesten tudok segíteni
(#) Ricsi89 válasza pipi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Igazából nekem az lenne jó, hogy valaki megveszi a PIC-et felprogramozza elküldi nekem és én meg kifizetem neki a PIC, a programozás és postázás árát.
(#) qvasz2 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
[OFF]Vagy keresel (akár apróhidető rovatban) egy közeli lakos kollégát, aki segít rajtad, és nem kell postát fizetni
Következő: »»   81 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem