Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   103 / 177
(#) jdani válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ilyet még én se csináltam, de biztosan megoldható
(#) kaqkk válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nem bonyolult a dolog ! Egy 16f628 ba röhögve belefér .
3 számláló kell (egy az 1s es időalapnak és kettő a két
időzítés beállításához , a többi a logikai komparátorok dolga .
(#) dcsabi válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 2, 2011 / 1
 
Induláshoz talán megfelel...

timer1.PIC
    
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2011 / 1
 
Talán valami ilyen lehetne .
(#) GyusziS hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Nagyon köszönöm dcsabi és kaqkk gyors segítségét. Már próbálgatom a módosítgatásokat
(#) aderka hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Üdv!

Készítettem egy Óra programot 7 szegmenses kijelzőkre multiplex vezérléssel megvalósítva. A kérdésem az lenne, hogy így a programot látva működhet? Közös Anódos kijelzőket fogok hajtani vele. Adatkiküldéssel szinkronban kapcsolgatom a kijelzőket. Amit így hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy mekkora frekvenciával érdemes ezt a kapcsolgatást csinálni? Most 20ms-os periódusidőt adtam meg, de sejtem ez sok lesz.

Dávid

ora.PIC
    
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Működni működhet , De a kijelzés nem lesz jó .
villogni fog a kijelző és összemosódnak a számok .
keresd meg itt a témában van egy programrészlet
ami tökéletesen viszi a 7szegmenses kijelzőket , (ha jól emlékszem 4 digitre írtam de értelemszerűen tovább bővíthető . Talán dig4 lehet a file név
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Találtam egy 2 digites meghajtót ezt bővítheted a multiplexerek bemeneteinek növelésével és a számláló
nullázásának átvariálásával .

dig2.PIC
    
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Értem, de miben kell módosítanom az én programomat, hogy ne mosódjon össze? Egyáltalán mi miatt mosódik össze? Körülbelül mikor tetted fel azt a programot?
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Épp az előző hsz ben a te kedvedért feltettem egy két digites meghajtást , nem nézted ???
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
De néztem, csak nem nagyon értem miben különbözik.. Más megoldásokat látok, de nem hinném, hogy az befolyásolná a működést. Szimulálni meg abszolút nem tudom, még ha megadok értékeket a multiplexer bemeneteire akkor sem. IF1 bemenetén mit akar jelenteni az az NC?
(#) Panhard válasza aderka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Vannak olyan dolgok, amit nem lehet normálisan megcsinálni a parsiccal. A kijelzők multiplex meghajtása is ilyen. Ezt mindenképpen include fáljban kell megoldani, akkor lesz tökéletes. Mutatok majd egy működö megoldást is, csak a másik gépemen van a project.
(#) aderka válasza Panhard hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Vagy megcsinálom 877-essel és minden kijelzőt külön porton vezérlek .. Legalább kihasználom a lábakat..
(#) kkrisz75 válasza aderka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A mintapéldák közt van fent jól működő 4 számjegyes 7 szegmenses kijelző vezérlés, multiplexeléssel.

Az alapján működött az én számlálóm is, és nem vibrált.

Meg is kerestem itt van...

Kis módosítással, hozzá igazítással be teszed a programodba és működik.

EXAMP3.PIC
    
(#) aderka válasza kkrisz75 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Hm..
Enyém ugyan ilyen.. az oszlopok kapcsolgatása van máshogy megoldva, de maga a multiplexelés ugyan az. Az lesz a legjobb ha kipróbálom.. Nem nagyon akarom elhinni, hogy nem működik. Ennél bonyolultabb programok is lefutottak stabilan.
Kösz!

Dávid
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Pedig elhiheted ! A hétszegmenses kijelző a parsicban
(a gyári példa ) szépen fut amíg kicsi a program "a háta mögött" De ahogy nő a program úgy jönnek elő a hibák
villogni kezd ,és teljesen összemossa a számokat , én kb két hónapot szívtam vele mire összejött tökéletesre .
valahol a téma közepén találod a progit amit erre a célra írtam Sajnos most nem tudom előkeresni mert egy vírus miatt minden régebbi cuccom elveszett .
(#) Panhard válasza aderka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Mellékelek egy include fájlt, ez 6db hétszegmenses kijelzőt kezel. Próbáltam érthetően felkommentezni.

kijelzo.INC
    
(#) s_ervin válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!
Hogy varázsoljak, hogy a szimulátorral lássam is a működést?
(#) s_ervin válasza s_ervin hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Elnézést! Látom, csak nem vártam eleget.
(#) s_ervin hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
A Delay késleltetőt hogy lehet alapra állítani, újraindítani?
(#) dcsabi válasza s_ervin hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Konkrétan mire gondolsz?
Ha lejár a beállított ídő, alapra áll.
Ha a kiváltó feltétel újra megjelenik a bemeneten, újra indul.
Szerintem a gyakorlatban is próbáld ki és megtapasztalod...
Az a modul vagy egy bizonyos hosszúságú impulzus előállítására, vagy egy "bit" késleltetésére való.
nagyon hosszú időzítéseket nem célszerű ezzel a modullal csinálni.
Inkább egy 10-20ms-os "Timer" modul jeléből, számlálóval és még egy két másik modullal, van erre is bőven példa a a topicban.
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Kaqkk!

Úgy látszik, csak nálad volt valami probléma. Ma délelőtt folyamán összeraktam, és tökéletesen működik..

Dávid
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
És mekkora a program a "háta mögött "?? Nálam már egy 99ig számláló eredményjelzővel is villogott .(2db 10 es számláló ) Ja és Dcsabinál is probléma volt ? nála sem ment rendesen a gyári példaprogram
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Felteszem én a programot.. Hidd el tökéletesen működik.

Dávid

mora1.PIC
    
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
De látom te nem olvasod el amit a másik ír !
A 877 ben ez az óra csak 8% ot foglal !
told bele 628 ba és ott nézd meg mit művel ! ott már kb 40 % ot foglal és nem is lesz jó a kijelzés ! Üdv
(#) GyusziS válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Sziasztok
Egy egyszerű módosítást csináltam az LCD-re kiírásnál, de nem tudok rájönni mi a hiba. Az LT9 villogtat a munka állításkor egy > jelet. Az LT10 - nél ugyan ez lenne a feladat, de a P1:X3-nál nem megy át a jel.
Ha simán összekötöm akkor működik.
Mi lehet a hiba?
(#) dcsabi válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
A PIC-et így állítsd be...
Az összekötő zászlókat nem szükséges használni
egy lapon. Ha igen akkor nevezd át úgyanarra a "bitre"
az egymáshoz tartozó "vezetékeket".
Jobb egér gomb...stb

PIC_SET.JPG
    
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Akkor csináld 877-el .. Én már a legelején mondtam, hogy 877-el csinálom, Te meg erősködsz hogy Parsiccal nem lehet multiplex vezérlést. Most akkor lehet vagy nem lehet? Ha 628-al nem lehet akkor csináld 877-el..
(#) GyusziS válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Hiába állítom nem az a baj. Ha kipróbálod és egyet kattintasz a munka idő állításra akkor az egyik "P1:X2" együtt villog a másik "P1:X2" lábbal tehát össze vannak kötve és az Lcd-n villog a legelső kockában a > jel.
Ha most a szünet idő állítására kattintasz egyet az egyik "P1:X3" láb villog viszont a másik "P1:X3" láb nem. Olyan mintha nem lennének összekötve.

Tehát a kérdéses a "P1:X3" lábak közötti szakadás.
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Én egyszer sem mondtam hogy nem lehet ! Ha visszaolvasol
És rendesen átolvasod amit írtam akkor rájössz ! Azt írtam hogy a gyári példa nem tökéletes : Ahogy nő a program úgy romlik a kijelzés . . Egyébként én megcsináltam a kijelzést úgy hogy nagyobb program előtt sem romlik el , és fel is tettem ide a témába !
Következő: »»   103 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem