Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   102 / 177
(#) CoderKevin válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Értem, köszönöm. Viszont tanulmányozva a mintaprogramokat, LM75-el sima ügy a tizedes mérés, jól látom?
(#) vilmosd válasza CoderKevin hozzászólására (») Feb 9, 2011 / 1
 
Idézet:
LM75-el sima ügy a tizedes mérés, jól látom?”
iIgen Jol latod hogy nem jo: 9 biten kuldi ki a jelet, es a felbontasa 1/2 C. Meg egy kis problemaja van : 10-20 centin belul kell elhelyezni a procitol. Mivel soros vonalon kommunikal, ezert igen erzekeny a zavarokra. Alapbol elvesz ket labat. Amellett meg a SW is nyugosebb mivel I2C protokollt kell hasznalni. Az analog erzekeloknel 10 mV/C az erzekenyseg. 2.56 volt referencia feszultsegnel a 10 bites AD pontosan 1/4 C felbontast tud adni. Ennel jobbra sehogyan sem lehet megcsinalni, mert az erzekelok pontossaga is 0.5 C. Amugy sem ertem sohasem, mire kellhet 25 fokon 0,1 C felbontas. Mert a hidegerzet, a melegerzet az nem ilyen pontossagon mulik. Az atlagos szobatermosztatok pl 2-3 fok pontossaggal szabalyoznak, es ez maximalisan elegendo. Sot ennel pontosabb szabalyzas mar nem is jo a kazannak.
(#) dcsabi válasza CoderKevin hozzászólására (») Feb 9, 2011 / 1
 
Szerintem is elég a durvább felbontás, a tized fokos felbontáshoz hőelemet kell már használni, Pl. FeCuNi...
A hőérzetet még nagyban befolyásolja a levegő páratartalma.
Kimutatások szerint, 40-65% rel. páratartalom tartományban a hőérzet akár 2-2,5C-kal is csökkenhet
ha alacsony az érték.
Ezt a hőmérő nyílván nem fogja észrevenni, csak érdekességképpen jegyeztem meg.
(#) jdani válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szevasz. A saját karakterek használatával lenne egy kérdésem. Miért kell használni az R/W lábat is?
(#) vilmosd válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Nem nagyon fontos hasznalni. Ezt a hanshaking modszert ki lehet valtani egy kis idozito rutinnal. Masik problema meg ezzel, hogyha a LCD valami miatt nem kommunikal a PIC-el leall a program, mert varja a "Busy" jelet, ami soha sem fog megerkezni.
(#) dcsabi válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Az a példa anit feltettem, lehetséges, hogy nem egy kiforrott megoldás és minden környezetben nem állja meg a helyét a Parsicban.
Akkor nekem gyorsan kellett egy helyre, összedobtam, ott működött, megosztottam veletek is...ennyi.
Ha hiányosságai vannak, elnézést kérek a kellemetlenségekért ezzel kapcsolatban.
Ha lesz időm egy kicsit jobban átnézem és módosítok rajta, de ha ráér valaki, Ő is megteheti addig...
(#) HeZ válasza jdani hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Két parancs használja az R/W láb write módját a HD44780 kompatibilis kiejlzőknél:
1. le tudod lekérdezni a kijelző foglaltságát és címszámlálóját
2. adatot olvashatsz a CG- (karakter generátor) vagy a DD-RAM-ból (kijelző memória).
Elkerülheted a foglaltság bit használatát, ha időzítéssel többet vársz a kijelzőre, mint az adatlapban specifikált időtartam (pl: Display Clear parancshoz kell maximum 1 ms, Te vársz hármat, az elég lesz). Ha nem adsz elég időt a kijelzőnek a parancs végrehajtására, akkor nem ezt fogja tenni, amit Te vársz tőle. Lásd inicializálás, ahol fontos a parancsok sorrendje. Részletek: http://www.elektroncso.hu/cikkek/vfdlcd.php és HD44780 adatlap.
(#) jdani válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Én nem értek a módosításához, nincs is rá szükségem mivel működik. Csak azért kérdeztem hogy miért kell használni az R/W lábat, ha én nem használom, és mégis megy.
(#) david667 hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Ismét a segítségetekre lenne szükségem. Most már müködik nálam is a Parsicos convertálás Proteusban is. Jó lenne ha valaki rá tudna nézni hogy így a valóságban müködne-e, és nem rontottam-e el valamit. Illetve azt szeretném ehhez kapcsolodóan kérdezni tőletek, hogy a kvarc-nak kell-e feszt adni. És az utolsó kérdésem az lenne, hogy a multiplexelést ti hogyan oldanátok meg, mert én amit eddig kiprobáltam, az "megbolondult" Proteusban. Segítségeiteket előre is köszönöm!

Üdv.: Dávid
(#) makiszabi hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
sziasztok
a kerdesem az lenne hogy probalt mar e valaki egy digitalis potmerter adatait megertettni a parsic-kal?!?!nekem sehogy sem jon ossze! egy szamlalot kellene tekerjen fel le de sehogy sem jon ossze a dolog!!jol jonne valami otlet ! koszi
(#) CoderKevin válasza makiszabi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
A sima poti nem lenne jó? Azzal nekem simán működik.
(#) kaqkk válasza makiszabi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Valami ilyen számláló részlettel próbálnám .

digipot.PIC
    
(#) s_ervin hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok!
A 16F876A-hoz és a 16F877A-hoz hol találok olyan panelt, amit PicKit2-höz lehet csatlakoztatni?
(#) kaqkk válasza s_ervin hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
(#) vilmosd válasza s_ervin hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Hali
A konyvtaramban, a PIC/demo alkonyvtarban talalsz a PK2-hoz egeto foglalatot, ami univerzalis, a 8 labastol a 40 labasig minden DIL tokost eget. Talalsz meg probapanelokat is, valamint konyveket, mintapeldakat a PIC-ekrol.
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a progiban van egy olyan PIC, hogy 16C57C aminek az újabb változata a 16F57. Azt néztem, hogy lábakban megegyezik a két PIC. Tehát ha én írok egy progit a 16C57C-re akkor Annak fordítás előtt ha átírom az asm fájlban a PIC típust, és úgy fordítom le akkor az működik úgy? Vagy ennél azért bonyolultabb? A csatolt kép 14, 16. sorára gondoltam az átírásnál!
Előre is köszönöm a válaszokat!

16c57c.jpg
    
(#) s_ervin hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Kaqkk és vilmosd segítsége is rendkívül hasznos számomra, köszönet érte!
(#) jdani hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Hali. a TR1 timert lehet úgy használni, ahogy én csináltam? Egy enkóderrel, ami két nyomógombot helyettesít, tudnám beállítani (fel-le) a ZV1 értékét. Ahány jel jön, annyi az értéke. És ez így működne a valóságban is, ha a ZV1 értéke 1, akkor a kimeneten 1ms-os jel lenne, és ha mondjuk a jel pl 457 lenne, akkor a kimenet is ugyanez lenne?

(ZV1 restartját figyelmen kívül hagyni, az egy előbbi verzióbol ottmaradt.)

enkóder.PIC
    
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Miért nem próbálod ki ? Tegyél a programba még egy lcd-t és próbapanelon meglátod hogyan működik .
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
mert nincs itthon PIC
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
OFF: megrendeltem 5x 16F876A, csak nincs raktáron. Azért annyi, mert 3 Azonnal kell, 2 meg tartalék
(#) dcsabi válasza jdani hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A Timer-hez... Mi a célod vele? Inkább oldjad meg máshogyan. A kimenet RB.7 akar lenni?
2ms-os felbontással simán tudsz csinálni egy Timerrel és egy számlálóval.
Akkor Reset-eled a számlálót, amilyen hosszú impulzus kell. A Timer a ZV1 bemenetére, a számláló reset-je egy RS-t kapcsolgat két kapuval a bemenetén, így az impulzus szimmetrikus lesz. Ha a Qoartz frekit kisebbre írod, "akkor rövidebb" impulzusokat is kapsz.
Ezekre is van példa a Topicban.
Vagy ez alapján...

Imp_set.PIC
    
(#) jdani válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Egy olyan kimenetre lenne szükségem, amit 0Hz-től kb 500HZ-ig lehet szabályozni a legkisebb felbontással. Mondjuk ne egyesével nőjön az érték, hanem minél kisebb értékkel. Mondjuk 1hZ, aztán 1,1Hz, aztán 1,2Hz, stb.
(#) dcsabi válasza jdani hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
A feltett példa az majdnem ezt tudja...
Az "ide kell vezetni a számláló értékét" nevű bemenetre, a 10-es érték az 50Hz-et eredményez.
Ha egy számlálót teszel oda és 1-500 ig állítasz be értéket vele, akkor 500Hz és 1Hz közti értékeket fogsz kapni...
(#) jdani válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
És hogy tudok vele előizézni 1,7Hz-et?
(#) jdani hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Belső oszcillátor esetén elég az osc.int-re állítani, beírni az értéket és kész? Mennyi lehet max? Az alap olyan 4MHz?
(#) GyusziS hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Sziasztok.
Ez az első bátortalan hozzászólásom a Parsic-hoz, mert kezdő vagyok. Végigolvastam az egész topikot és próbálgattam is módosítgatni a feltett mintákat több kevesebb sikerrel. Olyan megoldást kerestem, ahol a ledet nem csak villogtatni lehet, de a bekapcsolás és a szünet idejét is külön-külön lehetne állítani/léptetni, valamint LCD-re kiíratva a két időt. Annyira még nem sikerült megtanulni a Parsic használatát, hogy egy ilyent önállóan összerakjak. Ha valaki tudna valami linket ajánlani azt nagyon megköszönném.
(#) jdani válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szevasz. Nem hiszem hogy Kezdőnek ajánlatos amit küldök, de nézd át, hátha szerzel belőle hasznos infót. A második oldalon van az időzítő, az első oldalon bal oldalt 3 nyomógomb. Exit, OK, Menü. Két kimenetet kapcsol, a beállított időre, a második kimenetet lehet állítani, hogy a kimenet szaggatva adja-e a jelet vagy nem. (így kérték, így csináltam)

dem.PIC
    
(#) GyusziS válasza jdani hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hű ez tényleg meghaladja a képességeimet. Tulajdonképpen egy aprítékégető vezérléséhez kellene amelyet jelenleg egy Relé: Link vezérel.
Bekapcsolása vagyis az adagolás ideje 0-30 sec. az adagolás szünete 10-120 sec. között mozog.
Tehát ha valami ehhez hasonló parsic mintát találnék ami egy LCD-n kijelezve le-fel gombbal állítható egy led ki és bekapcsolásának ideje onnét már talán el tudnék indulni.
Az a baj, hogy minden led villogtatónál amit eddig találtam az időzítő állításával csak azonosan változik a két idő. Olyan kellene ahol például hosszú szünet után rövid bekapcsolás állítható külön külön.
Következő: »»   102 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem