Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   104 / 177
(#) HeZ válasza aderka hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Hahó, nektek több pénzért kevesebb kell???
A 16F877 drága cucc az 1100-1800 nettó árával.
Miért nem használtok 650 nettóért pl 18F46K22-t?
40 láb, 64KB flash, 3896 bájt RAM, nincs lapozás és még kb 33 előny. A sok láb, a sok memória még sose okozott gondot, a kevés gyakran. Küszködtök a 4 digites multiplexszel egy szűkös és drága IC-vel, közben ezzel portonként egy LED meghajtható, kényelmes fényerő szabályozással. Persze a 6-8 digit más tészta (oda a 64 vagy 100 lábúak kellenek ).
Nekem CSAK azért van egy 16F887, (nem 877), mert ezt adták PicKit2-vel anno 6000 forintért együttesen.
Az igazi szakértők (nem én :friday már sokszor leírták: lépni kell a 18F családra, majd feljebb is, ma már nem drágábbak, sok fejlesztési energia megspórolható. Ez a fejlődés...
(#) kaqkk válasza HeZ hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Igen "több pénzért kevesebb" Ez egy olyan program ami
kifejeztten a 12-16 os szériára készült , sajnos már nem is fejlesztik tovább . De aki gyorsan - vagy ritkán akar
valamit piccel megoldani annak tökéletes . (hobbi célra megfelel )
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Néztem a programodat , még egyszerűbb is lehetne . A 4 tabulátor helyett elég lenne egy a multiplexer kimenetén , és a bemenetekre közvetlenül mehetnének a számlálók . Ja és éppen most "fejlesztek" egy 6 csöves nixi órára programot (multiplex vezérléssel ) A csöveknél bináris kimettel és optotriakos anódmeghajtással .
(#) HeZ válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Tényleg nem reklámozni, sem kötözködni nem akarok, de pont ezekkel szívnak a kezdők, lásd az egyszerű multiplexelést:
"De aki gyorsan - vagy ritkán akar valamit piccel megoldani annak tökéletes . (hobbi célra megfelel )"
Szerintem: vagy bitszintű utánépítés vagy feljebblépés olcsón, gyorsan, egyszerűbben. Olybá tűnik, az utánépítéssel gondok vannak, marad a sikertelenség, a kezdők kedve elmegy a mikrovezérlőktől, pedig csupán rosszul választottak...
(#) kaqkk válasza HeZ hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Na már megint kezdődik : Akinek jó ez a program ezt használja , akinek nem jó az nincs rákényszerítve !
Ez a téma arról szól hogy aki használja az megosztja a tapasztalatait ,gondjait a többi "őrülttel" aki itt van a témában ,és pont ! Egyébként Ha bármilyen nyelven
fejlesztett programból csak a hex et leled fel ,az építés már gondmentes . Nem értem mit értesz bitszintű utánépítésen ? Teljesen mindegy hogy milyen nyelvről fordított a szerző HEX-re .

Csak egy kérdés : akarod használni a pasic-ot vagy csak
"hittérítőt" játszol ?
(#) HeZ válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2011 1 /
 
Segíteni próbáltam, nem hittéríteni. Tanácsainkat nem kell megfogadni, szabad kínlódni pasic-kal, korlátokkal, tapasztalatlansággal és a multiplexeléssel (majd I2C-vel, LCD-vel, RTCC-vel, PWM-mel, SD kártyával, stb, stb). Én inkább tanyulmányoztam egy-két példaprogramot a spanyolviasz feltalálása helyett, ezért nem is volt gondom ezekkel és nem más írta meg helyettem a programot.
Az újrafeltaláláshoz az alkotás helyett sok türelmet kívánok, uff, elnémultam, míg nem publikálom a saját szörnyeimet. Kérlek Te is publikáld a Nixie csöves órádat, bizonyosan sokat lehet majd tanulni belőle.
(#) kaqkk válasza HeZ hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nemsokára fent lesz a cikk (Atosz- barátom most írja )
Az elektronika közös ötletek alapján készült , a program meg itt tesztelődik az asztalomon . Két három nap teszt és megy a cikk a modiknak
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Jah tudom, rájöttem én is az eredeti programot látva . De a mora1.pic már módosítva van. Ott 1 Tabulátort használok.

üdv. Dávid
(#) GyusziS hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok
Hogyan lehet azt beállítani, hogy az LCD a második sorban kiírt szöveget törölje, ha az érték a beállított alá esik?

demo.PIC
    
(#) aderka válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 10, 2011 / 1
 
Szia!
Ez egy megoldás rá.

Dávid

lcd.PIC
    
(#) kaqkk válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 10, 2011 / 1
 
De akár így is lehet (felülírod az előző szöveget)
de arra figyelj hogy az Lcd mindíg "órajelet" kapjon
mert nem szereti az egyenfeszt .

demo-1.PIC
    
(#) Panhard válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Mi az, hogy órajelet és egyenfeszt? Ez így hülyeség, ne vezess félre senkit.
Az lcd text modul felfutóélre írja ki a szöveget. A mellékelt programodban 20ms-onként küldesz rá egy felfutóélt, ami teljesen felesleges, mert csak statikus szöveget írsz ki rá. Ha egy változót íratsz ki a kijelzőre, akkor van értelme folyamatosan frissíteni a kijelzőt, de akkor sem ilyen gyorsan.
(#) kaqkk válasza Panhard hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Én azért Finomabban fogalmaztam volna (mondjuk : tévedés) És valószínűleg nagyon rosszat nem írtam (nálam minden kijelző tökéletesen megy evvel a beállítással ! Szerintem nem "hülyeség " csak más mint amit te szoktál csinálni . Ja és ha megszokja hogy statikus szövegnél elég egy felfutóél , majd néz a változónál hogy nem jó a kijelzés , de ha folyamatosan frissít akkor az minden helyzetben működik !
(#) Panhard válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Bocs, tévedés. Működik, persze, csak ha majd tele írod a picet, és elfogy a hely, akkor lesz probléma, hogy tele van ilyen felesleges dolgokkal. A parsic amúgy is zabálja a memóriát.
(#) kaqkk válasza Panhard hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Semmi baj mindenkinek lehet" rossz napja " én általában egy "időalapot" használok és mindent arról osztok le tehát egy kijelző max 6-8 és kapuval megoldható
(#) GyusziS válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Köszönöm aderka és kaqkk gyors és jó ötleteit, valamint segítőkészségét.
(#) 925 hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok
Valaki próbált már DS1820-as hőmérőt parsic-ba?
ha valakinek lenne példája rá, feltehetné ide gondolom nem csak engem érdekelne.
(#) kaqkk válasza 925 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Ha jól emlékszem DCsabi már tett fel példát erre
nézd át a témát
(#) proli007 válasza GyusziS hozzászólására (») Márc 10, 2011 / 1
 
Hello!
A hibát ott követted el, hogy a "Szünet idő beállítás" alatt elhelyezett P1:X3 címkét, bemeneti portként (destination=célként) adtad meg. Holott annak kimeneti (Source=forrásnak) kellett volna lenni. Így az LG2 kimenete vezérli a P1:X3-at, csak éppen az LT10 bemenetéhez csatlakozó P1:X3-nak nincs forrása. Így nem is vezérli azt. De ha a baloldalit forrásnak (Source) jelölöd meg, akkor egyből vezérli a jobb oldalit is.
üdv! proli007
(#) GyusziS válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Tényleg kipróbáltam ez volt a hiba. Köszönöm!
(#) GyusziS válasza trfrici hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia trfrici.
Egy korábbi hozzászólásodban (Link) láttam egy fűtés vezérlést. Mi lett a vége? Sikerült?
(#) GyusziS hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Sziasztok
A linkben szereplő
ZR1 számláló értékét hol lehet beállítani, hogy meddig számoljon?
(#) s_ervin hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 240 kontaktusom. Ezeket 24-es csoportonként 1-1 877-es portjaira kötném. Tehát 10 db 877-es lenne. Aztán egy "központi agy" szintén 877-essel, ami megvalósítaná a logikai kapcsolatokat a 240 input port és saját kimenetei között.
Kérdések:
1/ Hogyan tudna ez a 10 db kommunikálni a feldolgozóval?
2/ Hogy lehet definiálni a központi PIC-ben a 240 portot, ahhoz, hogy a központi PIC kimeneteit lehessen befolyásolni velük?
(#) s_ervin válasza s_ervin hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Természetesen ennek a problémának a grafikus megoldása érdekelne. Nem komplett programot kérek, csak a megoldáshoz vezető lehetőségeket.
(#) dcsabi válasza s_ervin hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Pl: egy-egy 8 bites változó figyeli a bemeneteket PIC-enként tehát három. A Parsic-ban ez célszeren a BV modul. Az adott Byte értékéről tudjuk, hogy az adott bemenetcsoport bemenetei, milyen állapotban van.
Tehát 30 ilyen változó szedi össze az adatokat 3-as csorortokban 10db PIC-ben.
Minden egyes Pic-nek kell egy címet adnod, illetve minden egyes változónak egy sorszámot is valamilyen logika szerint. (ez már a központban)
A központi PIC ezeket szépen sorjában lekérdezi.
A soros (UART) komunikációval is próbálkozhatsz.
De ha közel vannak egymáshoz egy engedélyező vezeték minden PIC-hez még megoldható, ez is indíthatja az adást a központ felé és csak egyírányú kapcsolat kell...-így egyszerűbb.
Tehát 1-es PIC engedélyezve, elküldi a saját címét (de nem is fontos, mert a központi -mester- tudja melyiket kérdezi le) és a három byte értékét. ha megérkezett, jöhet a következő...
(#) s_ervin válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Egy mákszemnyi kis példát mutatnál nekem? Mondjuk 2 adatgyűjtő és 1 feldolgozó PIC-re.
(#) dcsabi válasza s_ervin hozzászólására (») Márc 13, 2011 / 1
 
valami hasonló...(?)
Nem próbáltam ki, nem vállalok rá "garanciát".
Az mester RX lábára (RC.7) kell kötni az adó PIC-ek TX lábait (RC.6) minden TX lábról diódát kell beiktatni, és az áramiránynak a mester felé kell mutatni...
(#) s_ervin válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) dcsabi válasza 925 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Megtaláltam amit barkácsoltam, nem a legfa...bb.
Próbáltam rajta alakítani de nem volt elég időm rá.
Ez az eredetije amiből ollóztam.
Mér, kijelez, de néha "más is beugrik"
(#) dcsabi válasza 925 hozzászólására (») Márc 14, 2011 / 1
 
Ezekből ollóztam ki "ami kellett".
Egyébként a DS18S20 a téma..., hogy mások is ráleljenek, vagy alakítsanak rajta
Következő: »»   104 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem