Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   81 / 580
(#) otto54 válasza Atka15 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Helló!

Ez esetleg hasonlít rá?
Bővebben: Link

Ottó
(#) Atka15 válasza otto54 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Igen!
Köszönöm szépen
(#) alap hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Sziasztok
Lenne egy WITS102 vezérlő panelom a problémám az kimos a gép de centrizsénél nem teljesen pörög fel a motor , vagy el sem indul . Hol lehet a probléma ?
Ha tud valaki legyen szíves segíteni!
Köszönöm előre a segítségeiteket.
(#) mike70 válasza papa62 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Szia!
Benéztem a tranyót, az 557-es máshol van, ACS085S van 6 db, amihez csak hasonlót találtam a neten (alldatasheet), de ez valami nagyfeszültségű kapcsoló talán varisztor is van benne.Mosni kellene már és összepakolás után sem ment a gép, így hirtelen felindulásból bedobtam egy kis 230-as relét, ami frankón működött, direkt 230-at adagolt a mágnesszelepnek.....és ment is vagy 10 mp-ig, aztán a szelep meghalt, szakadást mérek rajta. Nyilván ez kínlódhatott már, holnap mehetek beszerző körútra. Talán ennyivel megúszom. Ismételten köszönöm hogy időt szakítottál rám.

Üdv:Mike
(#) zolika60 válasza alap hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Szerintem a motort vizsgáld meg először.
(#) alap válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
HAli
A motorba cseréltem szénkefét már, de így sem pörög fel.
Mi lehet a hiba talán a triak nem nyit ki teljesen és ezért nem tud felpörögni?
(#) zolika60 válasza alap hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Kommutátort felcsiszoltad?.
(#) alap válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hali
A kommutátort felcsiszoltam.
Milyen hiba lehetne még?
Üdv
(#) zolika60 válasza alap hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Vezérlő nélkül megnézném felpörög-e a motor. Sajnos én nem ismerem a paneljét, így nem tudom mi baja lehet. Viszont vízszint érzékelő is okozhat ilyen hibát. Ha nem érzi teljesen üresnek, nem hagyja felpörögni a centifugát.Vannak itt nálam sokkal profibbak is. :yes:
(#) alap válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Köszi ezt megnézem még.
(#) imikee10 válasza alap hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hali!
A kommutátort ha felcsiszolod akkor MINDIG ki kell takarítani mert lehet tekercselni vagy cserélni a forgórészt!
A nem centrizés az lehet a szint. szabályzó és a légcsapda hibája is.
Esetleg a panelen a motor triak.

Üdv Imi
(#) zolika60 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Na ugye mondtam. Vannak profik is.
(#) imikee10 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
A profitól azért még messze vagyok
(#) papa62 válasza mike70 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Helló!

Működik-e már a gép,ha cseréltél tekercset és nem működik,akkor cseréld át az űres tekecs triakját.Igy legalább a triak árát megspórolhatod.

Üdv.Csongor
(#) Zsuci30 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok
Adjatok tanácsot.Egy felültöltös whirlpool mosgép a programkapcsoló alatti részen a suly alatt elrepedt a dob körül lévö müanyag ház.Egy bontott gépböl kivettem ugyanezt a müanyag házat beleépitettem és egy mosás után ugyanott elrepedt mitöl lehet?A tartó rugok a helyén eredetiek a teleszkopok a bontottból valók.A tartó rugok miatt lehet?Elöre is köszönöm.
(#) papa62 válasza Zsuci30 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Helló!

Az üst aljáról nem hiányzik esetleg az ellensúly és az miatt felüt,amitől aztán elreped?

Üdv.Csongor
(#) Zsuci30 válasza papa62 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia!
Mind a két dobon rajtavolt az ellensúly.
(#) vinyov hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Kedves Indesit mosógépet használó társaim!
A fórumban talált leírás megspórolt nekem és családomnak kb. 30- 35ezer forintot. A három éves indesit Wise 127 tip. mosógépünk természetesen a garancia lejárta után 2 hónappal f-08 hibákódokkal jelezte, hogy olasz vagy kínai vagyok itt az idő a cserére. A gép különben szépen és csendben dolgozik és küllemre sem csúnya. A lényeg tehát "f-08", szerencsére a fórumban talált leírás segített. ULN2003AN IC cseréje úgy látszik megoldotta a hibát. Egy barátom segítségével ULN2003AD IC-re kicseráltük és működik.( Az IC 94Ft+ posta kültség), De nem ajánlom az otthoni barkácsolást inkább bízzátok profira a cserét, mivel a panel minősége is igen gyenge és könnyen tönkre megy a fólia. Azóta már kaptam 10ezer forintos ajánlatot is a panel cserére. Hogy változnak az árak egy héten belül, ja és ezt másik szervíz adta! Tehát nem kell bedőlni a szervizesek fejcsóválására és hümmőgésére, hogy nagy a baj és súlyos ezrekbe kerül!
Én nagyon köszönöm, hogy létre jött ez a fórum és segített! Üdv. MIndenkinek
(#) zsujo21 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni hátha valaki már járt így de én nem jövök rá semmi pénzért sem a problémára.Van egy indesit felül töltős mosomasa.Nem megy a motorja de viszont nincs leégve a motor.A Panelon fekete kormosodás van de ahol látszik kiszedtem a kondikat és az ellenállásokat és minden jó.Még a trafo is.A szénkefék szinte teljesen ujjak.A panelokon nincs gátszakadás sem forrasztási gond.De mégsem jó!Minden más működik de a motor nem.Ha valaki tud akkor segítsen.Előre is köszönöm.
(#) ati_81 válasza zsujo21 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!
Mi a pontos típusa a gépednek?
Semmi hibajelzést nem ad? Feltölti magát vízzel és utána csak úgy van és nem indul a motor?
(#) zsujo21 válasza ati_81 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia ati 81!
A pontos típusa:Indesit WITL86.
Így van felengedi vízzel és egyszerűen nem megy a motor.Áll mindent megnéztem rajt amit csak lehetett a szénkefétől a kábeleken keresztül mindent.Köszönöm a segítséget előre is.
(#) ati_81 válasza zsujo21 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Akkor annyira sok lehetőség nincsen a hibára, ha biztos vagy benne hogy a motor álló/forogórésze/szénkefe jó és nem is testzáraltos akkor a következő a kábelezés lehet, húzd le a vezérlésről és a motorról is a kábelezést aztán próbálj meg átmérni a vezetékek között ha át tudsz akkor ott a baj, a motor stekker belül összeégett és abban az eseteben sem indítja a motort, ha az is jó akkor viszont sajnos vezérléshibád van amit így látatlanban orvosolni nem megy nekem
Ezek az ötleteim vannak , próbáld meg hátha....
(#) kibe hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy 4,5 éves Samsung R843 mosógépünk, szépen működött eddig (azaz volt már egy szivattyúcsere) de mostanában többször megtörtént, hogy a centrufugálás elindul, nagyon lassan pörög a dob, a vizet leszívja, a számláló 7. percig visszaszámol és utánna újrakezdi a centrufugálás programot. Többszöri próbálkozás után vagy sikerül neki vagy leállítom és hosszabb ideig pihen a gép és utána újra működik (másnap pl). Van valakinek valamilyen ötlete? Mire számíthatok? Köszi!
(#) zsujo21 válasza ati_81 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ.Megmondom őszintén erre nem is gondoltam.Köszönöm a segítséged és jelzem feléd hogy mire jutottam.
(#) ati_81 válasza kibe hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!
Általában ez a jelenség samsung-nál kiegyensúlyozatlansági hiba, ez akkor jelentkezik amikor kevés ruhát mosol benne mondjuk pl egy farmert vagy ilyesmi és a gép nem tudja elrendezni a ruhákat hogy kitöltse a dobot rendesen és ilyenkor letilt visszateszi a centrifugálás elejére a programot és újra megpróbálja elrendezni ha meg végképp nem megy neki kapsz egy UE hibakódot is. Tulajdonképpen ezzel nem tudsz mit kezdeni, max annyi hogy ha nem centrizi ki akkor megvárod amíg kinyit és kicsit szétszeded a ruhákat amik össze vannak gubancolódva.
Ettől a gépnek meg baja nem lesz, menni fog az még sokáig, jók a samsung gépek, csak ez tud bosszantó lenni.
(#) imikee10 válasza zsujo21 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hello!
Vagy az amit ati_85 írt vagy pedig a 1270-es fehér szíjat ki kell cserélni.

Imi
(#) attrax válasza ati_81 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ha nem tudja kinyomni a vizet akkor is ez van(dugulás?)
(#) ati_81 válasza attrax hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ha nem nyomja ki a vizet akkor sem centrifugál, ennek több oka lehet, pl dugulás (elnyelet valami zoknit vagy ilyesmit a gép, vagy fali lefolyó dugulás) vagy a szivattyú tönkrement, de ilyen hibára mindenképp ír hibakódot, az nem volt?
(#) zsujo21 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!
A gépen nem csak egy szíj van?Mármint ékszíj?
(#) zsujo21 válasza ati_81 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!
Még csak egy kérdés? Ebben a típusban van súly érzékelő?Mármint ha sok vagy túl kevés a ruha akkor is elindul a gép?Mert én üres dobbal akartam ki próbálni!Így lehet hogy ez a gond?De állítólag nem megy a motor és lehet hogy a gazdája meg sokat rakott bele?
Következő: »»   81 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem