Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   4 / 43
(#) erbe válasza lacc42 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Vannak szünetmentesek, amik terhelés nélkül nem hajlandóak elindulni. Ez az alap terhelés a szünetmentes teljesítményétől függően 30-100 W között lehet. Vannak ezenkívül régi "fapadosak", amin még kapcsoló sincs, épp csak néhány LED meg sippantyú a jelzésre. Az APC-k elég komfortosak, már a nagyon régiek is. Köztük is volt olyan, ami terhelés nélkül nem volt hajlandó üzemelni. De a terhelésnek nem kell feltétlen számítógépnek lennie. Az csak legfeljebb naplózni tudja, mit észlel a szünetmentes, de nem vezérelni.
Mire mész vele, ha a számítógéppel kikapcsoltatod a szünetmentest, ami táplálja?
(#) sirály12 válasza lacc42 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Egy típusszámot írhatnál, és kép is jól jönne. Nehezen hiszem, hogy gép kellene ahhoz, hogy bekapcsolhasd.
Nekem is van apc szünetmentesem, de gép nálkül is megy rendesen.
(#) lacc42 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Köszi ! Holnap küldök képet meg tipust most hulla vagyok. Próbáltam terhelni de nem reagált lehet hogy rossz? Akkor jól becsaptak mert kettőt vettem!
(#) lacc42 hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Így néz ki a szerkezet .
(#) lapose válasza lacc42 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Szia!

Nekem van ilyen szünetmentesem. Minden vezérlés nélkül működik rendesen.
Akkor nem kapcsolt be nálam, ha az akku rossz volt benne.
(#) Reggie válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Illetve akkor sem kapcsol be, ha nem erzekeli a bejovo 230-at.
(#) lapose válasza Reggie hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Idézet:
„Illetve akkor sem kapcsol be, ha nem erzekeli a bejovo 230-at.”

Miért ne kapcsolna be? Akkor mitől szünetmentes?
Első próbánál új akkuval kábelek nélkül indítottam be..
(#) Reggie válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Az enyem bejovo 230V nelkul nem kapcsol be. (Tipusa APC SmartUPS 2000). De ez is tipusfuggo, mint ahogy van amelyik ha van 230V hajlando hibas akksival is elindulni.
(#) lapose válasza Reggie hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Hát én egy helyre, illetve cégnek telepítettem ilyesmi szünetmentest(kb. 50 darabot), de azok is indultak 230V nélkül.
Akkor nem indulnak el, ha a hozzáadott soros kábellel(nem szabványos soros kábel) összekötöd a számítógéppel. Ilyenkor a számítógép védelme miatt nem tud elindulni.
Az offline rendszerű szünetmentesek sok esetben rossz akkuval a 230v-ot átengedik magukon, de folyamatosan csipognak az akku miatt.
(#) Reggie válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Mert valoszinuleg amit te telepitettel, azok fiatalabbak Amugy akar ra van kotve a soros kabel, akar nincs a jelenseg ugyan az. (A csatlakozas ketfele uzemmodu(egyszeru jelkivezetesek vagy adatatvitel), es ugye az elobbiben lehet a kikapcsolast forszirozni ezert lehetne ilyen gond, de biztos nem ez az oka). Az enyem a tipusa ellenere offline ups, mig az uj smartups-ek mar online-ok ekkora teljesitmenynel.
(#) Milan90 hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Üdv!
Van egy szünetmentesem, de nem működik. Nem bírtam rájönni, mi lehet a baja. Szinte bármi, mert bekapcsolt állapotban kint ázott az esőben (az elektrolízis nyomai látszanak az alkatrészek lábain). A töltő tápegysége jó, az erősítő step-up -ot már javítottam, és a D-osztályú végfok mind tökéletesen működnek. A probléma az, ha bekapcsolom pár rövid pittyenés után lefagy a szoftvere, vagy azt jelzi nincs benne akku, és attól áll le. Ha néha elindul, akkor meg a hálózat megszűnésekor fagy le látszólag (gombokra nem reagál, minden led világít), viszont ekkor megint működik. Hálózat nélkül jelzi az akkuk töltöttségét, de ha bármilyen gombot megnyomok, megint lefagyás, folyamatos sípolás.
Szóval mi lehet ez ? Már csak a procira bírok gondolni.


Jó lenne életet lehelni bele, mert ahogy elnézem boltban hasonlókat 5, vagy 6 számjegyű áron vesztegetnek. Ezért: 1500W folyamatos, 2500W csúcs, tiszta szinusz kimenet (mértem, gyönyörű), van rajta USB, RS232, és LAN csatlakozó. 48V-os hálózatra köthető, és akkukkal kb. 25-30 kg. Ja és 1000Ft-ért vettem. :yes:
(#) erbe válasza Milan90 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Azzal kezdd, hogy izopropil alkohollal (gyógyszertár), vagy ennek híján denaturált szesszel sikáld át a panel forrasztott oldalát. Ha kétoldalas, óvatosan az alkatrészek között is. Főképpen az IC-k lábainál. Néhány őrás, den. szesz esetén legalább 1 napos meleg helyen szárítás után akrillakkal lakkozd le az alkatrész nélküli oldalt.
Ha szerencséd van, a hibajelenség megszűnik. De addig ne is nagyon erőltesd, míg valami igazából meg nem adja magát.
(#) Milan90 válasza erbe hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ezt már próbáltam, meg a vezérlőpanel tüskesorait is átforrasztgattam. Tisztítás előtt még el sem indult.

A vezérlő panel 3 oldalas (középen is egy) smd. Pár furat teljesen szétrohadt, azokat még rendbe hozom.
(#) erbe válasza Milan90 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Akkor bizony nem sok remény van rá. Az IC-k alatti szennyeződések, szivárgó áramok megszüntetése majdnem reménytelen.
(#) Ricsi89 válasza Milan90 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ha már rohadásnak indult a nyák, akkor nem sok esélyt látok a javításra. Esetleg ultrahangos tisztítással lehetne a szennyeződéseket kimosni a hozzá nem férhető helyekről.
(#) KMarci hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Nemrég találkoztam egy Blazer tápegységgel, aminek a kimenetén akkuról használva 55V körüli feszültség jött ki.
ESR mérővel átnéztem az elko-kat, kicseréltem 4-et, ami rossz volt, átmértem a félvezetőket, átforrasztottam, ami KH gyanús volt, de semmi változás.

Tegnap két APC gyártmányú futott be akku cserére és azok is 55V-ot adnak ki, persze új akkuval is próbáltam.

Jó lenne valami előrelépés az ügyben, mert ezt a két APC-t már sajnálnám leminősíteni kukára emiatt.

Üdv
Marci
(#) kadarist válasza KMarci hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Szia!
Terheléssel mérted vagy csak úgy üresjárásban a szünetmenteseket?
(#) KMarci válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Szia!

Amivel először találkoztam (2 hete) a Blazert, azt üresen mértem, tettem rá egy LCD monitort és ahogy lehúztam a 230ról kikapcsolt új akkuval.
Ezeket az APC-ket ebből kiindulva már ki sem próbáltam, mert úgy gondolom, hogy üresen is 230on kell menniük.
Valami tipikus szünetmentes hibára gyanakodok ebből kifolyólag.
(#) klimás56 hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok! Az itt :Bővebben: Link látható négyes csatlakozót keresek. Van infója valakinek, hol kapható?
Nem szünetmentesbe kellene, egyszerűen "lusta" vagyok négy különálló konnektort bereszelni a dobozba.
(#) mrmarkbauer hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok !

Van egy APC Smart-UPS 600-as szünetmentes tápom és ezzel kapcsolatba lenne kérdésem. Konkrétan nem működik szegényke és használni szeretném.

Hibája: mikor akksiról kéne működnie, Overload (túlterhelés) hibát jelez és sípolni kezd. Nem az akukkal van a baj, azokban van 27V és 10A-es terhelés mellett is tartják a 25V-ot. A végfok működőképes (a Fetek nem halottak), a meghajtásban sem találok hibát (szkóppal mértem)

Valakinek van valami ötlete, miért csinálhatja ezt ? Vagy rendelkezik valaki kapcsolási rajzzal ? Valaki írta, hogy lehet paraméterezni kéne..... Eltudnátok mondani, hogy kell ezt csinálni ? Bármilyen infót szívesen fogadok. Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Mrmarkbauer
(#) bazsamasza hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
sziasztok!
nekem van egy szünetmentes tápegységem.
az a baja hogy ha rákötöm a hálózatra akkor működik és ha elmegy az áram akkor átkapcsol. de ha nincs rajta a hálózaton és egy fogyasztót rakok rá akkor nem kapcsol át . csak akkor kapcsol át ha előtte be volt dugva.
nem tudjátok hogy mi lehet a baja?
(#) szerzetes válasza bazsamasza hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia.
Akkumulátor van benne és jó is mert én is jártam már egyszer így és az akkumulátor volt a ludas
(#) szerzetes hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok.

A napokban került hozzám egy POWERWARE 3105 típusú szünetmentes táp. A probléma az vele hogy akkumulátoros üzemmódban terheletlenül 165V-ot ad a kimeneti pontokra terhelten még nem mértem. Esetleg valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baja. Az aksi jó benne 13.5v-ra töltve.
A választ előre is köszi.
(#) zolika60 válasza szerzetes hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Próbáld terhelve mérni, mert lehet, hogy ez normális.
(#) Busz hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Van egy APC Smart-UPS 620 INET tipusú szünetmentes tápom. Akksi nélkül meg se nyikkan, normális ez??

Tehát ha nincs benne akku akkor úgy tesz mintha döglött lenne. De ha rakok bele akkut akkor meg jó...


De bekapcsoláskor csinál egy akkutesztet. Ha van rajta egy közepes terhelés akkor szintén letilt túlterheléssel és nem adja át az áramot...
Szabadna ezt neki?

Ennek a tápnak elméletileg tudnia kéne az AVR-t. De nem korrigálja a fezsültséget, simán ingadozik az is a táp után is.

Mi lehet a gond?
(#) lapose válasza Busz hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Akksi nélkül meg se nyikkan, normális ez??”

Teljesen normális.
Idézet:
„De bekapcsoláskor csinál egy akkutesztet. Ha van rajta egy közepes terhelés akkor szintén letilt túlterheléssel és nem adja át az áramot...
Szabadna ezt neki?”

Igen. Bekapcsoláskor ellenőrzi az akku állapotát, és ha nem megfelelőnek találja letilt. Hagyd bekapcsolva egy-két óráig, hogy töltse az akkut. Ha jó az akku utána működni fog.
(#) Busz válasza lapose hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
EZ baj nekem hogy akksi nélkül nem megy. mert úgy voltam vele hogy sima feszültség stabilizálásra is jó lesz.
Tehát ha behal az akksi akkor nem fogom tudni használni?

Vagy max úgy hogy akksi helyére bekötök egy akkutöltőt?
(#) lapose válasza Busz hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Idézet:
„Tehát ha behal az akksi akkor nem fogom tudni használni?”

Igen.
Idézet:
„Vagy max úgy hogy akksi helyére bekötök egy akkutöltőt?”

Csak ha tönkre akarod tenni a szünetmentest!
A szünetmentes tápegységek pont az akkus üzemre lettek optimalizálva, ezért elég jól letesztelik az akkut induláskor(a jobbak legalábbis). Hiába kötsz oda egy akkutöltőt nem fog vele elindulni, ellenben nagy esélyed van arra, hogy hazavágod a szünetmentest. Maradj inkább az akkunál.
(#) westhorses hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Üdv! Van egy Back-UPS 500 as szünetmentesem nem volt jó, nem is foglalkoztam vele, megint előkerült gondoltam szétszedem, és meg is van a probléma hogy mért ment tönkre! Három tranzisztor gajra ment, de úgy hogy nem tudom leolvasni az értékét! Tudna nekem valaki segíteni hogy hogy pontosan melyek ezek a tranzisztorok(típus)! Kettő amely a nagy hűtőbordán van, és egy amelyik szembe van vele!! (csak 4 db van benn abból 3-om elszállt)
Előre is köszönöm a segítséget!!
(#) Arnyek19 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy szünetmentes tápom, nemrég vettem használtan. A gond az lenne, hogy amikor bekapcsoltam és hozza kötöttem a monitorhoz két tranzisztor kiégett a lapon. Minden mást lemértem és jól megy, tehát fogalmam sincs mi lehetett a baj. Ha tudtok légyszi segítsetek.
És még azt szeretném megtudni hogy muszáj ugyanilyen értékű tranzisztorokkal helyettesíteni a régieket vagy esetleg megfelel más értékű tranzisztor?
Előre is köszönöm
Következő: »»   4 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem