Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   3 / 43
(#) bandikala hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Tudom,hogy nem ide tartozik ,de nekem is volt egy de azt szétszedtem és a trafóját áttekertem és most egy quad 405-öst hajt.
(#) a1lovag válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Hat nem igzan. Az trafo azt mondtak hogy kicsit megegett, meg szaga is volt. Es tenyleg megtekertek mert latni rajta. Ha viszont ezt a tekercset leveszem rola akkor nem vagja ki a biztositekot, a tekecsek kivezetesei ket rellere megy ra.

Udv
Tom
(#) a1lovag válasza idlob hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Nem autotrafo. Es tenyleg meg lett tekerve, latni rajta.
(#) Plank hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Szeretnék egy kis segítséget kérni. kaptam egy szünetmentesem de sajna szét szedve. Össze raktam de van benne két sárga vezeték, nem találom hová kell bekössem
(#) Plank hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Bocsi de nem írtam a lényeget ,a típusa APC BACK-UPS 600,
(#) desz hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Na nekem is egy ilyen APC BACK-UPS típusú szünetmentes tápom van, aminek a trafóján, mint bbizonyára tudjátok, a szekunder oldalon öt kivezetése van . Nem ide vág, tudom, bocs, hogy kellemetlenkedek, de tudnátok valamilyen paramétereket mondani a kivezetések közti értékekről, meg ilyenekről? (Mihez hogy kössem őket?) Ez utóbbit, ha nem nagy gond, mellékelhetnétek a kábel színéhez is:
Van itt KÉK BARNA FEHÉR LILA és ilyen sárgásfehér, legyen kikiáltva SÁRGÁnak. Kösz a segítséget, minden jót. P.S.:Említették még nekem, hogy valamiért ezek nem jók pl. erősítők tápjaiba. Ezzel mi a helyzet?
(#) eyee hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Hali!
Segítséget szeretnék kérni, mivel nem vagyok nagy szakértő.
Kaptam egy Pulsar EL 7 szünetmentes tápot darabokban.
Az előző tulaja szétkapta darabokra mivel azt hitte elromlott, pedig csak az akksik mentek tönkre.
Van valakinek esetleg kapcsolási rajza, vagy akár kép a belsejéről, hogy mi hova van bekötve?
Köszi előre is.
(#) masterknave hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Üdv!

Ide írom mert szerintem ez a szünetmentes tápok topikja.

Van egy samart ups 1400-am amibe van egy hálozati kártya AP9606 típusú.

Rákötöttem a belső hálózatra és nem látja, mit kellene vele csinálni? Reset meg volt. Sima/fordított LAN kábel meg volt.

Ötlet, vagy kuka
(#) papa22 hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Sziasztók van egy szünetmentes tápom asználtan vetem akuk nélkül tetem be akukat rendesen megy de sajnos nem volt meg a rs232-tes adat kábele boltokban már kérdeztem azt mondják nem igazán van ijen
és javasolták csináljak egyet DB9-M és egy DB9-F csatlakozobolmeg egy utp kábelböl namost ez rendben is van de kéne valami sematikus rajz ami alapján ösz tudom kötni ez a táp egy Best power Patriot pro1000 azaz 1000W-os igy nagyon jól megy neten keresgetve találtam rajzot de nemtudom minden tápnál ez a bekötés modja vagy ahány táp anyi variáció egyátalán hogy tudnám kimérni segitségeteket elöre is nagyon szépen köszönöm remélem jó ez a rajz és ha nem ti tudtok okosabb megoldást

ups.gif
    
(#) tunning16 hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
üdv
van egy apc Back-Ups 250-es szünetmentes tápom.
ha hálózatrol megy (230v) akk semmi gond de amint az aksirol kellene mennie csak sípol és áramot nem ad.
valami ötlet mi mehetett tönkre benne?
(#) cubailaci hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok! A forumot böngészve az én problémámra nem találtam választ.Mondanom sem kell nekem is van 1 ujbeszerzésű ups,Compaq t1500h.Kamionban használom kompresszoros hűtőhöz ill.mikrohoz.Majdnem tökéletesen müködik csak van 1 kis bökkenő.Terhelés nélkül 4 perc után kikapcsol,márpedig a hűtőmotor nem megy állandóan ami életben tartaná.Kis buherával folyamatos üzemre tudnám kötni de ezt a lehetőséget tartogatom utoljára.Kérdésem,hogy a készülék hatulján lévő 9 polusú adatátviteli csatlakozón keresztül átlehetne e állitani a müködését folyamatosra ill.23 volt akkufesznél ne ébresszen fel a vinnyogásával hanem egyszerűen kapcsoljon ki. A motor 23v ról még indul.Az ups üresjárati árama 1.27 amper ami azért reggelre rendesen le tudja hervasztani az akksikat.Köszönöm előre a válaszokat.
(#) 7805 válasza tunning16 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Az akun mérted a feszt? Mert 12-volt alatt nem fog semmit csinálni átlag 13.5-volt kell az akuban terhelés nélkül ha ez meg van akkor hálózatról leveszed és megnézed hogy ahogy sípol hány volt van az akun.
Szóval ebben csak az aku mehet tönkre...(tapasztalat)
Nekem is ilyen van csak 300-as ban.
(#) tunning16 válasza 7805 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
igazad van máma kiderült h az aku ja döglőtt mostmár müködik
(#) 7805 válasza tunning16 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Tudtam
(#) tunning16 válasza 7805 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
most van egy olyan kérdésem hogy hogy lehet az ha lekapcsolo rajta a fökapcsolot és kihuzom a konektorbol és a főkapcsoloját viszza kapcsolom utánna már nem ad áramot
(#) 7805 válasza tunning16 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nem csak sípolni fog de áramot nem ad.. De hogyha le kapcsold a főkapcsolót és nem húzod ki a konektorból akkor szükség esetén tölteni fogja az aksit--.
(#) tunning16 válasza 7805 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
én ezt mos ugy értem hogy elöször kihuzom a 220 bol és utánna lekapcsolom majd viszzakapcsolom 220 at nem adok neki és inverterkén müködtetném ha lehetséges
(#) 7805 válasza tunning16 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hát ezt csak úgy lehet hogy bekapcsolt állpaotban leveszed a 220-at csak akkor lesz egy inverter amúgy sajna nem..
(#) tunning16 válasza 7805 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
kár de azé köszi
(#) sirály12 válasza tunning16 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Némely szünetmentes ha nincs 230, akkor is bekapcsolható. Nekem pl. mind a kettő bekapcsolható, ami van. Az egyik egy APC smart ups 1000-es a másik egy netups 450i. Általában a jobbak(drágábbak) tudják ezt.
(#) cubailaci hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok! Lehet rossz oldalon vetem fel a problémámat de végül is a szünetmenteshez van némi köze. Olyan rajzot keresnék ami a kamionban használt szünetmentesemet (960w), állítható kb 23 v akufesznél kikapcsolja . Éjszakai üzemre is szükség van (hűtő),viszont lehervadt akuval reggel nem lehet indítani.De ,hogy ne legyen nagyon egyszerű,a beállított érték ne pillanatnyi legyen hanem tartós,inditáskor a feszültség leesik bőven 23v alá. És még nagyon fontos,hogy a szünetmentesről megy egy 1200w-os 220v-os mikró is. Köszönöm előre a válaszokat
(#) tunning16 hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
üdv érdekelne ha egy 160w os szünetmentes ben kicserélem a trafót 500w osra akkor nem e megy tönkre valaki benne
(#) Kocska hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Compaq 1000VA szünetmentes tápegységem, de folyamatosan súg 230V üzemben is. Mi lehet a gond? Esetleg a 3,3µF 400V kondenzátor? (a kép telefonos, szükség esetén csinálok géppel is (le van merülve). Szeretném használni és a folyamatos súgás idegesítő. Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) robing16 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Valakinek van esetleg egy APC Smart UPS 600 kapcsolási rajza?
Egy idő után befagy, és sípolni kezd a készülék, mikor bekapcsolva van, utánna nem lehet vele mit kezdeni, kivéve akkor, ha leveszem az akkumulátorokat...

Köszi
(#) papa22 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok van egy best power 1000 tipusu ups-em és bekapcsoláskor is és ha akkurol megy sokkal hangosabban zug mint edig és mostmár be se kapcsol ha leuzom az akkut és bekapcsolom vissza dugom az akku vezetékét akkor bekapcsol és ugyszint nagyon zug és füstöl benne egy tranzisztor ami egy hütöbordán van (gondolom valami végfokozata lehet az inverternek ami a trafot hajtja meg) de szerintem nem önmagába a hibás valami tulterhelést kaphat nincs valakinek kapcsolási rajz rolla véletlen eöre is köszönöm. További szép napot mindenkinek
(#) gathidi hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy öreg Tessa SE2050 típusú szünetmentes tápom.
Mostanáig működött, de most beadta a kulcsot.
Ha leveszem az akkut róla, akkor megjelenik a 230V a kimeneten, de ilyenkor ugyebár nem szünetmentes.
Ha rajta van az akku, akkor állandóan arról táplálja a rákötött eszközöket, hiába kapja vissza a hálózatot.
Tudna valaki adni hozzá egy kapcsolási rajzot?
Esetleg találkozott már valaki ilyen hibával UPS-nél?

Előre is köszönök minden segítséget ...
(#) lacc42 hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a szünetmentes tápegységet hogy tudom elinsítani számítógép nélkül?
Nekem egy fűtés vezérléshez kellene áramszünet esetén!
Előre is köszi!
(#) kadarist válasza lacc42 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia!
Szünetmentes tápegység önmagában is működőképes. Nem kell hozzá számítógép.
(#) lacc42 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Köszi. Nekem egy APC van és azt írták a kezelésiben hogy csak a gép tudja vezérelni! Én már összeraktam de ha megszüniok a 230V nem történik semmi! Ha tudnál segíteni jó lenne . Ha kell küldök képet róla.
(#) kadarist válasza lacc42 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
De milyen vezérlést igényel? Ha a kimenetre rákötsz egy 60W-os izzót, akkor sem kapcsol a kimenetre áramot?
Következő: »»   3 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem