Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Geiger-Müller számláló (hobbi)
Lapozás: OK   22 / 52
(#) Laslie74 válasza Collector hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Hehe. Csak olyan volna mint egy orosz poloska: 1 szekrénnyel több a szobában, és 9V-os elem helyett GK akkuról se bírná sokáig. Viszont kíváncsi lennék mit hozna ki egy 2A3 vagy 300B csöves erősítőből dizájnra, ha pár nyamvatt nixit így feldob.
(#) Beachway hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon. Olvasom, hogy egyre többen kezdenek bele egy számláló építésébe. Áruljátok már el honnan tudtok beszerezni a csövet hozzá? Vagy csak én vagyok ilyen béna? A választ előre is köszönöm.
(#) Collector válasza Beachway hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ebayról bármikor lehet venni. Néha vaterán is van fent komplett számláló, de van, amikor csak mérőfej, vagy cső.
Nekem egyébként van vagy 6 darab dupla diódás mérőfejem (ugye ez a félvezetődetektor), lehet hogy abból eladok párat, annak aki nem szereti a csövekhez szükséges nagyfeszültség használatát.
(#) FordPrefect válasza Beachway hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
SBM-20. Elektroncső.hu
(#) Beachway válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Vááá! Király vagy! Köszi
(#) Collector válasza Collector hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Tévedtem, csak 4 van. Feldobtam a hirdetések közé őket.
(#) Collector hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Tegnap vettem 2 műszert, egy IH12-es geiger számlálót, és egy IH2-es ionizációs kamrát. Mindkettő magyar gyártmány. IH12-esem volt régebben, de ez szebb állapotban van.
Az IH2-esről készült belső képen látni az ionizációs kamrának a rácsait, ami mindenféle védőburkolat nélkül van a műszeren belül elhelyezve.
Az IH12-es az nagyjából 2R/h-ig mér, az IH2-es pedig 200R/h-ig.
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Nagyon szép darabok
(#) Collector válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Még egy csoportkép. Az IH2-esben lévő elektroncső marha lassan fűt fel, nameg a szobában 1R/h-s sugárzást mutat, bár ez biztos a rács elmozdulása miatt lehet.
Az IH12-es ahogy néztem jó, a tórium-oxidra (lámpaharisnyából) 2,5mR/h-t mutatott közvetlen közelről.

cucc2.jpg
    
(#) neonline hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Van egy IH 11-esem.
Van róla valakinek rajza?
(#) velkey hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Valakinek sikerült már mérnie a japánból eredő sugárzást? Nekem csak a fogtömésem sugároz.
(#) Collector válasza velkey hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Idézet:
„Valakinek sikerült már mérnie a japánból eredő sugárzást?”

Nem valószínű, mivel nem ered Japánból semmiféle sugárzás. Az, amennyi onnan kijutott, max a környéken lévő országokban kimutatható marha érzékeny műszerekkel (geiger számlálóval nem).
Ami terjed a világban, az a tudatlanság.
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Ott a pont! Egyszerűen döbbenetes dolgokra képes a média…
(#) Collector válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Ebayon jelenleg minden műszer ára megtízszereződött.
Bővebben: Link
Ilyen 4 digites 100 forintos számlálót 890$-ért árulnak, és már vett is valaki.
Bővebben: Link
Ez pedig a CDV715 ionizációs kamra, amiből csak most áprilisban 51-et adott el az ember, és csak US-ben.
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy majd a boldog ionizációs kamra tulajdonosok mégis mit fognak vele mérni.
Nameg kapnak hozzá olyan dozimétert, ami 200R-ig mér, ez ismét érdekes, hogy miért is van szüksége hirtelen ennyi embernek, ilyen hatalmas dózisok mérésére.
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Ezt én is láttam, hogy a doziméter a top termékek közt van, és több féle is Na mondom, sok balffff… De nem néztem, mennyibe kerülnek - bár lehetett sejteni. Bearanyoztad vele a napom
(#) Laslie74 válasza velkey hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
(#) sztojanov hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
találtam egy nagyon profi kapcsolást, egy ukrán csávó készítette: két darab cső van párhuzamosan bekötve, ezen kívűl gps, hőmérsékletmérő, microsd-re log lehetőség, és az egészet egy 3310-es Nokia kijelzőn látod... de a probléma csak most jön: sehogyan sem tudom megnyitni a nyákterveket. becsatoltam a hibajelzést is. ezekkel a progikkal próbálkoztam: Protel Design Explorer 99 SE SP2 v6.0.4 és Altium Designer v10.391.22084

valaki segítene, hogy mivel tudom megnyitni? innen származnak a cuccok
(#) Collector válasza sztojanov hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Az eagle sem ismeri. Az oldalt meg a gúgli fordító nem fodítja le végig nekem.
Azonban belenéztem a fájlba, és az első pár sorában ez áll:
II Ľ

;P-CAD 2006 Schematic V19.00.6667
P-CAD 2006 Schematic Binary (Rev 5)

 19.00.6667  Binary
OLD_LICENSE_INFORMATION
19.00.6667 {39518E67-CD0F-4A98-A21C-4059F86975F2} ý d -    C ES   .< MultiLayerSheet

P-CAD lehet a program neve, én sosem hallottam még.>
(#) Beachway hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Nézzétek csak mit találtam! A cső feszültségét kell csak a megfelelő értékre igazítani. Teljes a projekt. Bővebben: Link
(#) Collector válasza Beachway hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Az túlzás, hogy teljes, ez csak impulzus számláló. Kéne hitelesíteni is, mert ez idáig nem igényel különösebben nagy munkát, aki pár napot gyakorol mikrokontrollert programozni, össze tud hozni ilyet. Az előző link az komolyabb verzió, bár nekem a GPS teljesen felesleges lenne.
(#) Beachway válasza Collector hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
A teljeset úgy értettem, hogy PCB, beültetési rajz, alkatrész jegyzék, HEX a mikrovezérlőhöz.
(#) sztojanov válasza Collector hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
*** meg pont király hogy van benne gps, így loggolja hol merre mennyi volt a sugárzás. nekem bejön

igen én is belenéztem a fájlba totallal, de nekem sincs gőzöm se hogy mi lehet az a P-CAD progi...
(#) zobertke hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy arduiono platformos mini projekthez (http://brohogan.blogspot.com/) keresek csövet, van esetleg valakinek eladó csöve és ha van mennyiért. Nem kínoznám magam az ebay-el ha van más megoldás. Köszi.
(#) FordPrefect válasza zobertke hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Küldtem pü-t
(#) Collector hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Az IH12-eshez készítettem egy kis erősítőt, így már sztereóban hallgathatom a kattogást. Készítettem egy meghajtót az S-1-es félvezetős detektorhoz, de egyelőre se kép se hang. Szóval azt még át kell néznem, mi a probléma.
Egyébként az IH12-esben végablakos a GM cső, míg amit építettem, abban nem. Látni, hogy mekkora az érzékenységben a különbség emiatt. A végablakos viszont képes alfa sugárzást is detektálni.
(#) sztojanov válasza zobertke hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
nem rossz project, szeretek atmega-val dolgozni! építesz hozzá lcd-t is?
(#) Beachway hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Kaptam csövet egy fórumtársunktól. A Csibi féle műszert tervezem megépíteni. Viszont abban tanácstalan vagyok, hogy belső, vagy külső szondás legyen. Egy kéziműszer szerű dobozba tenném bele, ami egy elemről menne. Próba panelen már megépítettem. A trafóval van még némi gond, de alakul. Beleférne a cső a dobozba is, de külső szondának is meg lehetne építeni. Igazából nem tudom melyik megoldás lenne a jobb számomra. Ha ebben valaki tudna nekem "okosságokat" mondani azt előre is köszönöm.
(#) Collector hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Hát ez már tényleg komikus:
Bővebben: Link
A CDV700 sima analóg műszerére (csak a mutatós műszer) kezdtek licitálni a 'szakemberek' egymás hegyén-hátán
1 hónap múlva lehet 200$ lesz az ára, de még a 90$ sem végleges ennél, hihetetlen.
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
A barmok…
(#) Beachway válasza Collector hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
A kereslet szabja meg a piacot! Én csak azt nem értem, hogy a nagy USA piacon miért nem kezdi el valaki gyártani tömegcikként. El tudna adni sok százezer darabot is jókora haszonnal.
Következő: »»   22 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem