Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   559 / 1268
(#) nagy7702 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
De így akkor nem tudok vele csinálni semmit taníthatós távval?
Mert az eredeti távja már annak se nem volt meg akitől való.
Köszi a segítséget!
(#) Watson hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Helló!
Egy Samsung CK 5322 Z TX tévét javítanék,de nincsen rajzom,sajnos az elektrotanyáról már nem tudok letölteni.A képcső panelen a forrasztási oldalon szétvált(szétrobbant)egy alkatrész,amit nem tudok azonosítani,ráadásul valami sziloplaszt szerű anyaggal oda is volt ragasztva elég nagy felületen,amitől a vezetősávok sem látszanak,eltávolítani meg csak együtt lehetne őket.Az alkatrész egy barna kerámia tárcsakondira hasonlít,de metszett élű,mint egy gombelem,és úgy tűnik mintha a két színvégfok közé lenne forrasztva.Minden segítséget szívesen vennék.
(#) Paltimer hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Hm remek már legalább ennyit tudok. Ha nem elég majd még kiáltok , köszönöm szépen.
(#) nagy7702 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Fentebb említett
Recor
Model:RC-4421PST tipusú tévének melyik az eprom ic-je és hogy lehet átírni?
Köszi a segítséget!
(#) fredee4444 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok.

Hozzám kerult egy LCD tv (Orion LCD T15-B) aminek nem volt távirányítója. Javítás után hozattam hozzá egy állítólag ehhez való távirányítót, de egyáltalán nem reagál rá (képen van amit hozattam RC-1055 -os). Kiprobáltam az itthoni Oravás tv-mhez való távot, azzal meg azt csinálja, hogy be tudom vele kapcsolni (pl. ha megnyomom a 7-es gombot, akkor a 7-es csatornán nyitodik fel), de bekapcsolás után egyetlen gombra sem reagál. Oszcilloszkóppal megmértem, hogy a proci megkapja-e az infra-vevobol a jelet --> megkapja. Kicseréltem már az infra vevot is, a helyzet ugyanaz. A Beleépített panel viszont BEKO-s (XKU 190R-3). Nincs otletetek, hogy vajon a távirányító nem ehhez való (egyáltalán milyen való hozzá, ha nem ez), vagy a TV-nek lehet valami problémája? Minden otletet szivesen fogadok. Koszonom.

02033.jpg
    
(#) karaszbandi válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ez a táv ez vesteles. Ahoz meg beko kell. Olyat keress, mint ami a képen van. Ez azé a készüléké. (sajátom)

634929.jpg
    
(#) kopi-zoli hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni:Kaptam egy Philips Matchline 15 PF 9925 monitor-tv-t.Bekapcsolva a kijelzö egy kicsit elsötétedik,a készenliti led halványabban világit,de kép nincs,csak néha halványan csíkok futnak rajta.Néha halkan sistergés is jön a hangszóróból.A tv bemenetre antennát kötve sem megy semmi és a scart-on keresztül sem megy semmi.10-15 sec után kikapcsol.Újra bekapcsolva mindig ugyanez a jelenség.Nem reagál sem a menü gombra sem másra,csak a TV/Video gombot nyomogatva változik a kijelzö zöldesröl feketére.Mi lehet a gondja?Távirányitom nincs hozzá,de nélküle is menni kellene nem?Köszönöm a segitségeteket!
(#) fredee4444 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Hát ha nem tévedek, ez COM-3918-as, ilyennel is probáltam egy ismerosomével, de ezzel is csak felkapcsolni tudtam, sot, a számokra egyáltalán nem reagált, csak a bekapcsoló gombra. Pedig ez a távirányító a BEKO-k tobbségéhez jonak kellene, hogy legyen. Ezért fura a dolog...
(#) kalkri hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Gondoltam ide is beírom, mert nem nagyon mozog a sony tv javítós topik.
Van egy Sony Trinitron tv-m az azonosítója kv- x294 1D.
A problémám az az, hogy hol van szín hol pedig fekete fehér a kép. Az érdekesség az hogy a teletexten nem megy el a szín, vagyis fekete-fehér állapotban is színes a txt. Rádugott dvd lejátszónál is fellép ez a probléma. Idő intervallumhoz nincs köze, teljesen változó időközönként elmegy a szín.
Milyen területén kezdjek neki? Antenna bemeneti egységet megkocogtatva sem történik változás (ezt javasolták). Még azt is olvastam neten, hogy a pal-secam/ntsc átkapcsolásnál esetleg lehet valami, de mivel nincs kezelési a tv-hez így nehéz rájönni a beállításokra. Tud esetleg valaki ehhez a típushoz letölthető kezelésit/használatit?
Egy másik téma: az elektro tanyához van valakinek meghívója esetleg? üdv: kalkri
(#) zolika60 válasza kalkri hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Tuner hibára gyanakodnék.
(#) karaszbandi válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Hát, lehet hogy tévedsz egy kicsit, mert kinézetre hasonlóval én is próbáltam, de kevés sikerrel. A képen lévő viszont az eredeti gyári.

A sininél 607511 számon találod.
(#) karaszbandi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ha tuner hiba, akkor a DVD-vel nem csinálná a hibát.
A dekódernél keress trimmert és próbáld meg egy kicsit állítani.
(#) zolika60 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Igaz. Ha csak nem az antenna bemeneten van az a DVD.
(#) fredee4444 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Igen, már látom a kulonbséget. Rákerestem, ez nálunk Szlovákiában nem is kapható, csak hasonló (helyettesítok), de az sem ehhez a típushoz. Majd megprobálok Magyarbol rendelni. Nagyon koszonom az infot, sokat segítettél.
(#) olasz731 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ha jól látom ez 1, CK-5668-T típus.
A készülék bekapcsol mert hang az rögtön van,csak a kép késik 20-40 mp-et!
Köszi a segítséget!!!
(#) kalkri válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Üdv.
Nem az antenna bemeneten van a dvd, hanem scart-on megy a jel.
(#) kalkri válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Oké megpróbálok állítani rajta, láttam egy trimmert. Köszi
(#) Katona Béla hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Helló!Van egy philips leégett sorkimenőtrafóm,(31112/op546)az azonositószáma,keresem hellyettesitőjét,de eddig nem sok sikerrel jártam.Ha van ötletetek,szivesen fogadom.
(#) BarnaPili válasza Katona Béla hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
TV típusszám,sassziszám...ilyenekt még írj le ide.
István
(#) Pigi válasza Katona Béla hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Esetleg náluk próbáld megkeresni: www.hqvideo.hu
(#) kadarist válasza Katona Béla hozzászólására (») Dec 10, 2011 / 1
 
Szia!
Innen megrendelheted, vagy akár tőlük is.
(#) bihari laci válasza nagy7702 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hello, talán evel a távirényitoval el tudnád inditani com3170 ez,az eredetinek a hasonmása.
(#) Katona Béla válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nagyszerü!Ez az,amit kerestem,kösz kadarist.Na meg persze kösz többiek is!...
(#) Hurka hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Hellosztok!

Van egy Videoton TS3354 típusú tv-m. A következőt csinálja:

Főkapcs. be -> stand by ok -> indítás a távnyomkodóval -> indulna (a sorvégfok tápfesze felugrik 117V-ra) -> ,,lelövi magát" -> visszaáll stand-by-ba(nem mindig).

Van, amikor sikerül elindítani, olyankor akár órákon át nem jelentkezik a probléma...

Amit eddig csináltam:
-C44 2,2nF/1600 V NKP-t cseréltem 2,2nF/4kV kerámiára
-Megmértem a primer oldali puffert (nem kapacitáshiányos)
-Megmértem a szekunder oldali kondik kapacitását (minden OK)
-Megmértem D44 nyitóirányú feszültségét, az nem zárlatos
-Kicseréltem a sorvégtranyót azonos típusra
-Korábban kicseréltem a sorkimenőt, mert az átütött

Esetleg az átütés miatt elszállhatott benne valami? A sorvégtranyót trafócsere után cseréltem.

A sorvégfok tápja: 117,2 V-118,2 V. (képtől függő)

Egyébként a készülék megérné a melót, nagyon szép, tiszta színei vannak :yes:

Merre felé nézzek szét még? Esetleg DL46 (még nem mértem, sorvégtrafó ,,visszarúgásától" védő dióda)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Hurka
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Miután bemelegszik a készülék, már nem produkálja a hibát. (friss észrevétel). A védődióda is jó.
(#) BarnaPili válasza Hurka hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szia!
Primer oldali kis elkók,TEA2029 melletti elkók.A sorvéget leakasztva ,égővel terhelve is csinálja ezt?
(#) Hurka válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Még nem próbáltam, holnap ezzel fogok indítani.
Ha bemelegedett a készülék, már nem produkálja a hibát... Ilyet én még nem láttam igen rövid műszerészi pályám alatt
(#) BarnaPili válasza Hurka hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ha melegedésre javul,akkor nagy valószínűséggel elkó lesz.
(#) Szigetközi Médea hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok!Az LG 42 pc 1 rr számú tv-m tegnap este pukkant eggyet,és elment róla a kép,tiszta fekete,de hang az van.Tudna nekem valaki segíteni,hogy mi baja lehet,és hogy kb mennyibe kerül majd a javítása?A tv most 3 éves.Előre is köszi a választ!
(#) Orion90 válasza Hurka hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia!

Mérd meg a táp modulon a BU 208-as bázisán lévő elkót. Valószínűleg ez lesz az 1. számú gyanúsított. De erősen ajánlott a többi elko cseréje is a tápegységben.
Következő: »»   559 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem