Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   837 / 967
(#) Massawa hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
A szlovák meg cseh TV-k agymenései. A hatalmas studioban a szpikeren kivül nincs senki, minden kamera automata vagy távvezérelt.
Az utcán megbüntetnek, ha közelebb mész az idegenhez mint 1,5 m az üres studioban meg tolakodnak a kamerába.

IMG_4577.PNG
    
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Két kép lemaradt:
(#) yulo5310 hozzászólása Máj 7, 2020 2 / 5
 
Most olvasom: Panaszkodnak a papok,hogy nincs perselypénz! Azt tudjátok hogy hogyan o sztják el? Megrázzák és feldobják a levegőbe,ami fenn marad, az az Istené,ami meg leesik,az meg az övéké!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Cinema válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
(#) nagym6 válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Így van kire fogni a hiányt.
(#) yulo5310 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Repülőgépen: Szentatyám,egy kis aperetifet a vacsora előtt? Nem lehet kisasszony,nagyon közel vagyunk a főnökhöz.
(#) Gafly hozzászólása Máj 12, 2020 / 6
 
– Attól tartok, a feleségem meg fog süketülni – mondja Józsi bácsi az orvosuknak.
– Tegye próbára a felesége hallását, mielőtt elhozza a rendelőbe – mondja az orvos.
Aznap este a feleség a vacsorát készíti, Józsi bácsi pedig megáll mögötte három méterre, és azt kérdezi:
– Mi lesz a vacsora, drágám?
Semmi válasz. Józsi bácsi közelebb lép, és megpróbálja két méterről, de ekkor sem kap választ. Végül egészen közelről újra megkérdezi:
– Drágám, mi lesz a vacsora?
– Most mondom harmadszor, hogy sültcsirke!
(#) Kari55 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Ó B+
(#) Moderátor hozzászólása Máj 13, 2020
 
Ugye nem kell mondani, miért töröltük...
(#) sonajkniz válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 14, 2020 / 1
 
Ha egy pap szabadságra megy, akkor szünetet tart a hitében?
(#) tothbela válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Azt nem tudni biztosra, de valami főzős műsorban láttam a következőt.
Geronazzo Mária (alias száj) így szólt a sok sült hús láttán:
-Bár én köztudottan vegán vagyok és ezt jövő héttől továbbra is folytatni fogom, de ma megkóstolom az összes husit.
(#) nagym6 hozzászólása Máj 15, 2020 / 3
 
Ha nem lenne olyan messze (csatolt képen).

0Ponty.jpg
    
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Nincs az olyan messze. Öt perc sántikálás, és ott vagyok. De nem eszek halat.
(#) Hp41C válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Étteremben:
- Kérek egy főzeléket.
- Feltéttel?
- Feltétlenül!
(#) Massawa hozzászólása Máj 21, 2020 / 1
 
Egy ujabb csucsalkotás került a háztartásba. A konstruktör valoszinü, hogy egy feltörö agyfogyatékos titán és mindenképpen ujat akart alkotni. Nem másrol van szo, mint a világmárka egyik legdrágább papirfüzögépéröl van szo. Tökéletes design, aránylag jol is müködik, amig nem kell ujra tölteni.
Az észkombájn tervezöje erre egy szép gombot tervezett a felsö piros rész végébe, amit megnyomva ki kellene ugornia fioknak a feltöltéshez. Az észkolosszus azonban ugyanazt a rugot használta erre ami kapcsokat is hivatott kinyomni, amikor vannak a gépben. Azonban ha elfogy az utolso kapocs is, akkor elveszik a rugo hatása, az ember csak bámul, mint a borju az uj kapura. Nyomkodhatsz mindent, elö a feszitövas, szétszedve a nyomoszerkezetet, semmi nem ugrik ki. Végül egy csavarhuzoval sikerült kifeszegetni a fiokot és feltölteni. Ha van benne kapocs remekül kiugrik az egész fiok, amikor üres valoszinü a titkárnönek egynapos gyorstalpalon kell résztvennie, hogy diplomás füzögép kezelö legyen.
Különben a gép üresen csak henteregni fog.

IMG_4605.JPG
    
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Nincs ráírva, hogy rendben fog működni. Így semmi reklamáció, panasz nem lehet.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Sajnos van egy esetem a WIFI házörzö kamerákkal. A régi SD felbontásu 10 év után tönkrement, és nincs hozzájuk uj központ ami kompatibilis lenne. A kamerák mind müködnek.
Na jo mondom akkor veszek valami modernet HD-ban. Tavaly nyáron meg is jöttek két héttel a rohadt balesetem elött. A kamerákat még sikerült felszerelni, de a stabil müködésröl szo sem lehetett. Jeleztem a gyártonak, a fiam még egyszer leszedte a kamerákat a lakásban ujra összepárositottuk - minden ment. Vissza a helyükre ismét semmi.
A gyár: vegyek jobb antennákat - vettem holott a leirás szerint 100 m a hatotávolság a kameráim kivétel nélkül 15 m-n belül voltak, a kapcsolat szétesett.
Megjöttek az 6 dB antennák - semmi javulás. Jelzem a gyártonak, hogy visszaadom.
A gyár - probáljak még ezt meg azt. Betegen, de megtettem semmi javulás
Télen már senki nem mászott ki a kamerákhoz.
Tavasszal folytattuk.
Most meg azt mondják, hogy lejárt az az idö, hogy visszaadhatom az egész cuccot.
Én 4x kértem öket, egyre sem válaszoltak mindig javitgatni akarták. Most meg a nyakamra akarják sozni.
Közben a központi egységet a ház legalább 5 helyén probáltam - a jelenlegin alig 4-5 m van 2 kamera, 6-ra a 3. mig kb 12 m-re a 4. Az elsö kettö ugy ahogy megy, a többi soha. ( ugyanazokon a helyeken a régi kamerák hiba nélkül müködtek 10 évig...
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
(#) antikzsolt válasza Massawa hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Akkor 2 megoldás kínálkozik.
Keresni egy használt központot vagy a régit megjavítani.
(#) Massawa válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Használtat nem találni ( ki adná el a kamera nélkül) a rosszat meg nem biztos, hogy megéri javitgatni - semmi anyag, dokumentácio sincs hozzá, elküldtem vissza Németországba, hogy javitsák meg, nem vállalták és az ujabb generácio már nem kompatibilis a kamerákkal.
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Másik, fix wifi csatornát próbáltá? Esetleg egy-két access-point?
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
A központ a menü szerint legalább 5 üzemmodot kinál (4 kontinens szabvány szerint, és mindegyikben lehet fix és automatikus csatornát választani .( az öregbe ilyen nem volt, ott csak megkereste a kamerakat és kész.
A baj az, hogy hiába állittom be valamire, amikor felszerelem a ház falára már nem megy stabilan. Ugy meg alig lehet beállitani ( valakinek fel kell mászni a kamerához megnyomni egy gombot hogy összejöjjön a kapcsolat - szintén egy agyrém ( épitettem rengeteg CCTV hálozatot amikor felszereltünk egy kamerát ahhoz már hozzá sem lehetett férni, nem még, hogy ott nyomkodni).
Szoval probáltam a kinai beállitást meg egyszer az EU csatornákat - kinaival stabilabb de ott is elveszti a kapcsolatot. Most szereltem le utoljára az összeset. Kiprobálom a lakásban pár napig, hogy házon belül mennyire stabil, de ilyen *** (pocsékkal) már régen nem volt semmi dolgom. Hiába tud a központ mindent, ha az alapokon elbukik - csatlakozás a kamerákhoz. Eddig leghosszabb ideig 2 kamera birta - kb 3 hétig, amikor abbol egy elveszett a központ számára.
A leirás szerint 100 m a hatosugár a szabadban, nekem még 12 m-t sem sikerült összehozni a szabadban. Ha a vevö egység házon belül van akkor meg 4-5 m amit tud a szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) yulo5310 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
A gazdag paraszt házitanítót akar fogadni két fia mellé.Egyezkednek az árban,tíz arany!?,dejszen azért már egy pár ökröt lehet venni! Igaza van kigyelmednek,ha a fiait neveletlenül hagyja,ingyen is meglesz a pár ökre!
(#) FIGIRI hozzászólása Máj 21, 2020 / 1
 
Ezeket csak ugy itt hagyom...
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 22, 2020 / 1
 
Nekem egy pofon egyszerű vezetékes kamera van felszerelve a ház oldalára nagyjából derékmagasságban (fölötte szigetelés van, arra nem lehet rögzíteni). Csupán arra kellett, hogy rálássak a kapura a szobámból is, mivel hátra az udvarra néz az ablakom. Az én kamerámnak csak 12V kellett és egy kábelen be kellett hozni a kompozit videojelet is, semmi egyéb vacakolás. Csak összedugtam egy régi monitorral és működik.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Én már nem akartam ilyen matuzsálemi technikát az uj házba (meg amugy is jo 1 km kábelt huztam be a kamerák nélkül. Az elsö rendszer majdnem 10 évig müködött, csak az ujjal van baj.
A bejárathoz nekem is van extra vezetékes kamerám az nem gond ( habár ott is dögledezik valami, mert a világitás már nem kapcsol be automatikusan. Megint valami fotoellenállás halt meg (már másodszor).
(#) zsoltee0001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Ha csak arra kell, hogy ránézz lag mentesen ki csöngetett, arra tényleg jó, de, hogy lesz ebből visszanézhető fölvétel, valamint 4 sarka van a háznak.
Idézet:
„fölötte szigetelés van, arra nem lehet rögzíteni)”

Bővebben: Link
(#) Egri Frédi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 22, 2020 / 1
 
A matuzsálemi működik, az új meg nem ?
(#) Rosszmáj válasza Massawa hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Hülye ötlet ... központi egységtől madzagon kivinni a wifi atennát a kamerák közelébe?
Mondom, hülye ötlet.
(#) Bakman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Kicsi a valószínűsége, hogy a kamerák egy csoportban lennének.
Következő: »»   837 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem