Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   233 / 288
(#) engineerman válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ez már valami
(#) ELKO26 válasza sniperx hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
El tudod küldeni azt az egyszerű rajzot?
(#) engineerman válasza IMi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Szia. Találtam egyet ami működik biztosan. Írtam pü.t
(#) Mrscottt21 válasza IMi hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Szia! Kell még a trafó? Nálam van.

trafó.jpg
    
(#) Mrscottt21 válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Megtudtam közben hogy 5 évet üzemelt.
(#) IMi válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Ment PÜ!
Köszönöm!
(#) Mrscottt21 hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Sziasztok!

17mm ív! Olyan szép! A testvére már munkában. Villanypásztor - Kutya 3:0!

17mm.jpg
    
(#) erdgab válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 / 1
 
Szép-szép,de nem sok egy kicsit? Tudni kell,hogy a maszek trafós baromi nagyot tud ütni még több kilométer távolságban is,nem biztos hogy "egészséges".
(#) Mrscottt21 válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Pár hozzászólással feljebb tettem fel képet egy gyöngyszemről. A leválasztó trafó, a 16 mikrós kondi, és a bobina ami menthető volt. Építettem bele egy "normális" elektronikát ahelyett a légszerelt valami helyett. Így néz ki most. Teheneknek lesz majd. A 3 említett alkatrészen levő foltok azok bogár maradványok, amiket nem tudtam kellően szépen megtakarítani. Ha netán sok, akkor esetleg kimegyek házhoz, és összébb veszem a szikraközt. Egyébiránt itthon kísérletezés közben el ment 20mm-ig is, de akkor csak minden 2. ütemnél volt ív.
(#) mex válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Szerinted amikor nem volt ív hol talált magának utat a nagyfesz? Rohamosan amortizálja a tekercsszigetelést az ilyen feszített próbaüzem.
(#) erdgab válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Szépen helyrehoztad az tény.Nekem csak a kimenő feszültséggel vannak aggályaim,kicsit soknak tartom!Elég lett volna a 10mm szikraköz is szerintem.Azért azt meg kell nézni,hogy a karám elegendő e a pásztornak,mert,ha nem ,akkor a belső szikraköz fog dolgozni és az ózon hamar felfalja az alkatrészeket.Az én tapasztalatom szerint ennek a pásztornak minimum 500 méter kerítésre van szüksége ahhoz,hogy ne dolgozzon a szikraköz.Ez egy szál karám vezetéket jelent.Ha ennél kevesebb a karám vezeték,akkor kell egy másik szikraköz a karámvezeték végére,de erről már írtam,hogy hogyan és miért.
(#) Mrscottt21 válasza mex hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Kedves mex! Tudom nagyon jól amit írtál. Tisztában vagyok vele. Ez csak teszt volt.
(#) Mrscottt21 válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Köszönöm! Leviszem természetesen. A 17mm-el elsődleges célom az volt, hogy míg tesztelem, akkor mekkora a max, amíg még a készülékre nézve biztonságos az üzemeltetése. A másik ami már dolgozik ott 7mm-es szikraköz van. Olvastam az írásod, amikor írtál róla. Annál van másik szikraköz a karám végén a földelőnél épp azért mert jelenleg még kicsi a táv. Később lesz majd csak bővítve.
(#) mex válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Nézd tényleg nem kötözködni akartok, de ha tisztában vagy a trafóra gyakorolt hatásával ennek a próbaüzemnek, akkor miért tetted? Mit akartál a teszttel kideríteni? Hány mm szikraköznél pusztitja el a túlfeszültség a szigetelést?És az új trafó árát ki állja?
(#) deak francis hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Szép napot mindenkinek!
Senkit nem szeretnék megsérteni,csak a magam tapasztalatait meg nyilvánítani.Szerintem a nagy szikraköztől ,az autó gy. trafónál nem kell félni.(12-17mm).Pláne,ha a szigetelők házilag vannak legyártva...plussz...a drót/ ok/hoz odaér néhány fűszál. Ami a tekert Hv trafókat illeti sokkal nagyobb az "ereje",ugymond nem "terhelődik" be néhány fűszál hozzáérinkezésekor a dróthoz.
Ezek saját tapasztalatok.A piacban még olyan hirdetés is láttam hogy 10-30Km távolságra megfelel autó gy. trafóval volt csinálva, persze amit én nehezen hiszek el.
Aláhúzom NEM!!!!!!! akarok kötözködni senkivel mert nincs okom rá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018
(#) Mrscottt21 hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Reméltem nem kötözködsz, nem szeretem az olyat! Nem veszem annak, mert ez egy szakmai fúrum vagy mi. Miért tettem? Leírom még egyszer. "A 17mm-el elsődleges célom az volt, hogy míg tesztelem, akkor mekkora a max, amíg még a készülékre nézve biztonságos az üzemeltetése." Remélem érted. Amit észrevettem hogy nincs ív csak minden második ütemre, le is kapcsoltam. Ez azt jelenti hogy összesen volt 6 ütem a hibás beállítással. Utána összébb vettem egyből.

"És az új trafó árát ki állja?" <-- Természetesen vigyázok arra hogy ne nekem kelljen.
(#) mex válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
A hat kihagyott ütemet remélhetőleg átvészelte a trafó, pláne, hogy a gazdának kell állni az esetleges csere árát is...
Remélem érted.
(#) Mrscottt21 válasza mex hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Átvészelte. De hogy mindenki megnyugodjon, le vittem a szikraközt 10mm-re.

Megjegyezném, hogy ez a topik azért is jó, mert mindent meg lehet vitatni!

Köszönöm!
(#) mr.Cara hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Üdvözlet mindenkinek ! Készítettem egy inverterest, csak az a gondom hogy egy kissé kevés a 230-as oldalról lejövő feszültség (~200V). Elég lesz ez kecskéknek meg bariknak ? Olvastam korábbról, hogy van aki majdnem 300V-ot is kreált...
(#) erdgab válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Idézet:
„Megjegyezném, hogy ez a topik azért is jó, mert mindent meg lehet vitatni!”

Örülök,ha így fogod fel!Én inkább a tapasztalatot osztom meg,minthogy bárkit is ledorongoljak,legalábbis erre törekszem.
(#) erdgab válasza mr.Cara hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Kicsit kevés lesz szerintem.Módosítsd a kis trafó eredeti szekunderét,tekerj le belőle akkor nagyobb feszültséget kapsz.Megfelelő áttételű kis trafóval elérhető akár a 600 volt is (neked nem kell annyi) ott ahol most 200V van.Használj horganyzott drótot a jószágoknál,kicsit hatásosabb.A birkának elég erős ütés kell,hogy visszatartsa,ráadásul buta jószág,nekimegy újra és újra,nem tanulékony.
(#) deak francis válasza mr.Cara hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szia.
Igaza van "erdgab" forumtársnak!!
(#) mr.Cara válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Üdvözletem! A gond az, hogy egy kiöntött "NYÁK"trafó... Meg nem is saját részre lesz (hugicámnak kellene). Így is (3,2VA) 9V/230V-os az áttétele. Próbáltam a kitöltésen változtatni, de lejjebb ment a feszültség nem feljebb (válltakozófesz).
(#) erdgab válasza mr.Cara hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Jól sejtem,hogy az a kiöntött trafó egy Puskás trafó? Egy 230/6V trafó jobb eredményt adna,esetleg egy régi trafós Nokia töltő trafója.A kitöltésnél merre indultál el,hogy csökkent a kimenőfesz?Elvileg mindegy kinek készül a készülék,annak akkor is jónak kell lenni,különben semmit sem ér.
(#) zosza18 válasza mr.Cara hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Szia!
A 6/230-as trafó jó megoldás, de ha nincs kéznél, akkor a frekvenciát is veheted feljebb, a hajtáson.
(#) ELKO26 hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Megépítettem ezt a nagyon egyszerű pásztort,de nem akar működni.
Bekapcsolásnál csak eggyet szikrázik,többet nem.
Mi lehet a baja?
(#) zosza18 válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 2, 2018 / 1
 
Szia!
Több sebből vérzik a dolog...
-dugasztápról történő működés esélytelen, valószínű ezért van egy szikra és sehova tovább, mert a rövidzártól letilt...
-a kapcsolás kialakítása is rossz, mert a trafót közvetlen a +tápra kell kötni és egy diódán keresztül bekötni a vezérlést, mert így kap az is a rövidzárból és az impulzusból...
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018

ohrad.png
    
(#) ELKO26 válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Köszönöm! De amúgy egyenáram jön ki az adapterből nem?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
(#) erdgab válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Az attól függ milyen adapter.A AC kimenetű váltófeszültséget a DC kimenetű egyenfeszültséget ad ki,neked az utóbbi kellene legalább 3-4A terhelhetőségű.Azért az 555 IC 4. lábát nem ártana a tápra kötni az 5. lábára és a test közé pedig tenni egy 10nF kondenzátort s a leválasztódióda sem árt mint fentebb írták.Sokat ne várj ettől a megoldástól.
(#) ELKO26 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Nem is vártam sokat. Kiváncsiság volt inkább.
Következő: »»   233 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem