Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   595 / 960
(#) ABU válasza papo69 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Igen, közben találtam én is ilyen dobozokat.
(#) lacik2 hozzászólása Máj 2, 2018 1 /
 
Nincs valakinek eladó AEG B16,B20,B25-ös Elfa E91 kismegszakitója?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018

aeg.jpg
    
(#) lacik2 válasza lacik2 hozzászólására (») Máj 2, 2018 2 /
 
Esetleg E.ON feliratozással.

eon2.jpg
    
(#) Gabó válasza lacik2 hozzászólására (») Máj 2, 2018 1 / 2
 
És mégis miért keresel pont ilyen szolgáltatói kismegszakítókat, amin a felirat is rajta van??
(#) papo69 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 2, 2018 / 2
 
Biztos tetszik a design.
(#) kristikoma válasza ABU hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Az áramkörhöz tartozó kismegszakítókat C karakterisztikára érdemes cserélni, esetleg motorvédő kapcsolóval(hőkioldóval) helyettesíteni. Ha ez nem működik, érdemes kérni bővítést az áramszolgáltatótól. A sínre szerelhető lágyindító nem olcsó mulatság.
(#) Moderátor hozzászólása lacik2 hozzászólására (») Máj 4, 2018
 
Ha segítő szándékkal szólnak, akkor megköszönni illik, nem reklamálni.
A hirdetés (keres és kínál egyaránt) pedig a fórumban szigorúan tilos! Erre való az "Apróhirdetés" részleg.
(#) Jana90 hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Sziasztok!Gondoltam írok a forumba mielőtt szétkapom a szivattyút.
Az lenne a felvetés hogy a kondenzátor képes úgy meghibásodni,hogy leveri a Fi relét?
Elindul szépen a a szivattyú megy kb fél percig aztán old a Fi relé,szerintem ha gond lenne vele egyből verné de mivel szépen indul a motor így úgy gondolom nincs vele gond,megmérni nincs lehetőségem egyébként,

Üdv Jani!
(#) Bakman válasza Jana90 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Ha fémházas a kondenzátor, akkor lehetséges de valószínűbb, hogy a motor tekercse a hőtágulás és/vagy vibráció miatt hozááér valahol a fémtesthez. Minden bizonnyal korábban is így volt, csak mostanra kopott le a tekercs szigetelése.

Szigetelésvizsgáló műszerrel kb. egy perc alatt biztosat lehet mondani de lehet, hogy egy multiméterrel is. Mérés nélkül csak találgatni lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) Jana90 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Fhu köszi,én is erre gondoltam,elég béna multiméterrel néztem,de igen működés közben kellene,mert kikapcsolt állapotban persze nem mértem közte rossz értéket.
Vibráció az van dögivel apám mivel lazán veszi az ilyen kis motorokat,véletlenül se rögzít le egy kerti szivattyút.
Köszönöm a hozzászólást!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) Bakman válasza Jana90 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
A szigetelésvizsgáló műszer 500/1000 V-ot enged a motorra (miközben az áramtalanítva van) és úgy méri az ellenállást.
(#) Jana90 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Értem akkor miért annyira hatékony a szigetelésvizsgáló műszer,hát olyan sajnos nincs,de minden esetre van egy erős gyanú hogy mi a gond!
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) Bakman válasza Jana90 hozzászólására (») Máj 4, 2018 / 2
 
Azért hatékony, mert igen kis hibát is ki tud mutatni, továbbá a viszonylag nagy vizsgálófeszültség hatására létrejöhet olyan káros átvezetés, ami egy egyszerű multiméterrel nem idézhető elő. Ez az átvezetés lehet hogy csak ritkán, alkalmanként jön elő 230 V esetén (mint pl. nálad), de egy 1000 V-os vizsgálat valószínűleg azonnal rámutatna a kezdődő hibára.

Az így hibásnak találtatott eszközt általában olcsóbb javítani, mint megvárni amíg a hiba kiforrja magát és egy szép nagy fény- és hangjelenség mellett végleg dob egy hátast, ne adj Isten valaki megsérül...
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Nálam egy kapcsolóüzemű tápban, a kondiból kifolyt folyadék károsította a nyák szigetelését, ahol át is húzott a 230V. Szerencsére leválasztó trafóról és soros izzóval teszteltem, így a fény és hangjelenség nem okozott gondot, a hiba helye azonnal meglett.
(#) sany hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Van egy tégla építésű melléképületünk, ami idén lesz bevakolva és külső, talán EPS, szigeteléssel ellátva. Ennek az épületnek a homlokzati falára, kültere két lámpát és egy kapcsolót szeretnék felszerelni. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hogyan kell szerelni? Illetve, kötődobozt és szerelvényeket hogyan kell(ene) rögzíteni?
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Máj 9, 2018 / 1
 
A kötődobozok rögzítése attól függ, hogy milyen vastag a hőszigetelés. Léteznek mély kötődobozok amiket hagyományosan be tudsz gipszelni a falba, de kiáll annyira, hogy amikor a hőszigetelés felkerül akkor egy síkban lesz vele. Kötődoboz hőszigetelt falakra.
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Máj 9, 2018 / 1
 
Lámpák felszerelésére szerelőlemez. Sorolható, ha nagyobb felület kell. Belső és külső hungarocell kitöltést adnak hozzá (nem kell bele és köré "faragni" a hőszigetelést).
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Szerintem 10 cm vastag lesz a szigetelő, de lesz szerintem vakolat is alatta gondolom az max. 1- 2 lehet majd.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) sany válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Nagyon hasznos.
És ezeket a szerelvények jól gondolom, hogy a szigetelés előtt kell felszerelni?
(#) papo69 válasza sany hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Igen az alsó részét fel kell furni, és amikor megvan az EPS akkor szintben le kell vágni, kelyhet felszerelni.
(#) sany válasza papo69 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Köszönöm.
A vezetéket pedig "hagyományos" módon, védőcsőbe a fali horonyba kell rakni?
(#) proba válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Hungarocelbe vannak műanyag csavarok, ha nem túl nehéz a lámpa nem kell semmiféle konzol.
Bővebben: Link Talán az 5 cm-est próbáltam, a natúr hungarocelből is nehéz volt kitépni, a hálóval ragasztóval meg még erősebbé válik.
(#) sany válasza proba hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Az szerintem nem lesz nehéz, hajólámpára gondoltam. De még lehet más lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Ez jobb link: polisztirol dűbel
Ha van idő előre felkészülni/átgondolni, akkor nyert ügy.
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Igaz, az eredetivel érdemesebb próbálkozni, a másolatok nem annyira jók.
(#) papo69 válasza sany hozzászólására (») Máj 10, 2018 / 1
 
Persze
(#) sany válasza papo69 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Érdekes, hogy nem tanultuk, hogy ilyen esetben milyen szerelvényeket,stb kell alkalmazni, sem vizsgán, sem pedig tanév közben nem került elő a hőszigetelőre való szerelés. Csak azért kérdezem, nehogy bajt csináljak, ilyen triviális dolgokat is.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Idézet:
„ami idén lesz bevakolva és külső, talán EPS, szigeteléssel ellátva.”

Nálunk a szigetelés előtt leverték az összes vakolatot
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Ez új építésű, még csak "becsapkodva" van, a kőműves azt mondta, hogy valamilyen sima vakolatot tesz rá először arra megy rá a szigetelés.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Idézet:
„Nálunk a szigetelés előtt leverték az összes vakolatot”
Túlságosan egyenletes volt a felület? Ilyet sem hallottam még.
Következő: »»   595 / 960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem