Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   819 / 959
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem kockáztatok ilyennel. Nem szeretnék lakástüzet.
Nálam a nagyobb gépekhez 3x2,5-ös kábel megy, minőségi szerelvényekkel. Nem görbülős érintkezővel, normális szigeteléssel, robosztus felépítéssel.
Kopp, Legrand, Schneider, stb. Igen, drágább lesz. Jóval. De nem ég le a ház.
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem a kocsmában kell villanyszerelést tanulni...
Vezetékezést feszültségesésre kell tervezni. Abból pedig le lehet ellenőrizni (kiszámolni) a melegedésüket.
(#) Wuti91 hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!
Az a kérdésem hogy ez így szabályosan van bekötve?
(#) kameleon2 válasza gyulank hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Csak csendben jegyzem meg, hogy ha a kismegszakító névleges értéke 16A A vezetékvédő simán (B) 3-5 szörös értéken szólal meg. A hosszabbító - elosztósáv melyik része 16A? Mert ha a dugvilla 16, akkor egy 3-as elosztósáv egyik dugaljába már eleve nem illendő 5A-nél nagyobb terhelést dugni. Vagy egy 10-es elosztósáv 160A-t kellene tudjon? Hmm.. A régebbi elosztósávokon (Kontaset), volt egy görög betű a 16A előtt. Az a bizonyos Szumma....

bcd_kar.png
    
(#) Gabó válasza gyulank hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Erre még 6A se engednék, nem hogy 16-ot...
Fogadok C16 van fent, és valami "minőségibb " fajta...
Amúgy is, km-et nem fogyasztóhoz méretezünk, hanem vezetékhez....
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
(#) Tomi20 válasza Wuti91 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Szia

Nem jó a bekötés, a PEN vezető nincs szétválasztva.
(#) mugab válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Mert az egy N, és a PE külön jön be, és akkor szerintem jó...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
(#) Tomi20 válasza mugab hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Ezt nem értem, az ott egy földelőszonda, Én nem láttam még olyat, hogy csak az látja el a védőföld szerepét...
Illetve nem nagyon látszik, de a kismegszakítók 32A-esek, ránézésre az elmenő kábel keresztmetszet ehhez kevés lehet
(#) mugab válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Bocsánat, a nagyításban nem néztem a szekrény alatti részt, valóban igazad van.
(#) Bakman válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Elég csak bizonyos falvakban körbenézni, ahol még TT rendszer van. A feladat pontos megfejtéséhez ismerni kellene a helyi viszonyokat.
(#) Tomi111 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Szerintem nem szétválasztva nincs, hanem összekötve. Annak ott nem kellene összekötve lennie? A földelőszondának és a PEN-nek? (persze ha PEN) A FI-relébe felülről bemegy a PEN, annak előbb a földelősíre kellene mennie, majd onnan a FI-relébe...szerintem. Lehet nem jól látom.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
(#) Tomi20 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Igen, de ez kb a tyúk vagy tojás kérdése, ezen nem vitatkozunk.
(#) gyulank hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Táblázat, csőátmérő? Amúgy nem tudom, milyen csatlakozóra gondoltok. Van még ezen kívűl, ami előtt van egy műanyag akadály. Azt nem szeretem, mert van, hogy percekig kínlódok, mire bele tudok dugni valamit. Nem tudom, ez minden ilyennél így lenne-e.
(#) gyulank hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
A szekrény ajtajában rozsdamentes a lakatolólemez?
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Idézet:
„Van még ezen kívűl, ami előtt van egy műanyag akadály.”

Az azért van, hogy ne lehessen bedugni csak az egyik lukba valamit, pl szög, csavarhúzó, gyerek ujja. Akkor enged, ha a dugvilla egyszerre nyomja mindkettőt.

Idézet:
„Azt nem szeretem, mert van, hogy percekig kínlódok, mire bele tudok dugni valamit.”

Azért kínlódsz, mert olcsó vackot használsz. Találkoztam vele én is. Minőségi termékeknél jól működik ez a biztonségi zár is. Csavarhúzót nem tudsz belenyomni, de a dugvilla bedugásakor fel sem tűnik.
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Milyen nagy teljesítményű készülék volt csatlakoztatva ebbe a hosszabbítóba ?
(#) _BiG_ válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Fogyasztásmérő után nem lehet összekötve a PE és az N. előtte kell szétválasztani.
Légvezetéknél nem kell összekötni előtte sem, mert az oszlopokon földelt az N. Földkábeles beállásnál van összekötés, de még a méretlen oldalon.
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Írtam. Hűtőkompresszor, ami szorult. Szóval egy hűtő is lehetett volna.
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Azért kérdeztem így rá még egyszer, mert nyilván ez nem egy gyári készülék, hanem barkácsolt. Ha ez az eset nem ott a kőpadlón, hanem egy éghető környezetben van, szerinted mi történt volna ?
Ha káreseményre, tűzre került volna a sor a biztosító nem fizetett volna , mert nem gyári készülékről van szó. Ha megszorul a kompresszor, vagy meghibásodik, annak a kikapcsolásáról , védelméről már neked kellet volna gondoskodni, nem a gyártójának.
Sok készülékre rá van írva egyébként, hogy tilos hosszabbítóról, elosztóról használni. Csak külön fali csatlakozóról.
A kőpadlós helyiségek általában a vizes helyiségek. Ha a lakásban csőrörés következne be, akkor a lakók bármelyike beleléphet a kiömlő vízbe, agyonütötte volna az áram! Elosztó vagy hosszabbító használata ugyanis azért szigorúan tilos, mert a mosógép esetében előfordulhat ilyen “áradás”, a gép legkisebb meghibásodása esetén is (amilyen például egy elrepedt cső, de a fürdőben egyébként sem tanácsos a földön elektromos eszközt tárolni). A víz belefolyhat az áramforrásba, és ezzel áramot vezet a padlóba!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Azt mondjátok meg, hogy rozsdamentes a lemez, vagy nem?
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Nézd meg egy mágnessel.
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Mit nézzek meg vele? A rozsdásodó vasat nem vonzza?
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Ha rozsdás, akkor rozsdamentes ?
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 20, 2021 1 /
 
Direkt csinálod? Te beszélsz hülyeséget. Én nem mondtam, hogy rozsdás. Én kérdeztem, hogy hogy nézzem meg mágnessel, hogy rozsdásodó vas, vagy rozsdamentes acél...
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
A vasat vonzza, a rozsdamenteset nem.
Ez függ az összetételén is. A konyhai edényeken és evő eszközökön is tesztelheted.
Az indukciós főzőlapon csak a mágnesezhető edények használhatóak.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Tehát azt akarod mondani, hogy az indukciós edények nem rozsdamentesek? Nem hiszem... Szóval a vasat vonzza a mágnes, az acélban meg vad van, a rozsdamentesben is.
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Az ötvözet pontos összetételtől függ, hogy vonzza-e a mágnes.
(#) gyulank válasza vargham hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Tehát nem derül ki a mágnes vonzásából. Ez a lényeg.
(#) gyulank hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Gondoltam valaki látott már több éveset vagy tudja. Mert ha nem rozsdamentes, lefestem. Ha az akkor meg nem. De jobb lenne, ha rozsdamentes lenne, mert nem tudom mennyi időm van rá.
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Az indukciós edény több rétegből van, nem 1 anyag és darab. Teszteld le az edény oldalát és az alját. Meg fogsz lepődni. Az oldalát nem vonzza a mágnes, az alját viszont igen.
De mondok még érdekeset. Az evőeszközöknél a kanalakat és villákat nem vonzza a mágnes, a késeket viszont igen. Más az összetétele.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
Következő: »»   819 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem