Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   110 / 111
(#) TÉ288 hozzászólása Ápr 21, 2024 /
 
Két olyan népcsoportot, (vagy minek nevezzem őket) ismerek, amelyik bármilyen konfliktusra egyetlen megoldást ismer, ez pedig a másik fél totális megsemmisítése.
Ezek természetesen szimbiózisban élnek. Nem lehet véletlen.
(#) TÉ288 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Csak szerénykedsz.
A hozzászólásaid alapján jóval többre tippelek.
(#) Ódenka válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Ez olyan bigkópés...
(#) TÉ288 válasza Ódenka hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Nagyon a média hatása alatt állsz.
Ha jól értem, te egy mások által elképzelt világban élsz és szinte semmit nem tudsz a körülötted levő világról.
Ez a te dolgod.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 21, 2024
 
...és itt kéretik abbahagyni az egymás kioktatását!
(#) Moderátor hozzászólása TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024
 
Szóltunk, hogy fejezzétek be!
(#) Massawa válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Bocs modi, csak most vettem észre, hogy már közbedzoltál.


Idézet:
„Ami közös bennük, hogy itt a legtehetségtelenebb figurából is lehet rendező”


Vajon miböl gondolod, hogy ez csak nálunk igy van? Megint egy közel sem tisztességes általánositás, lejáratás. Abbol, hogy a nyugati filmek százaibol csak egy jobb jut el hozzád, a többi meg ott is megbukik vagy eltünik a süllyesztöben. Nyilván, hogy egy tizmillios országban jobban több nyilvánosságot kap minden jo meg rossz dolog, produkcio, ebböl nem kellene ilyen megállapitásokat kreálni, csupán azzal az ocsmány szándékkal, hogy valakit lejárass.
Halvány fogalmad sincs mennyi rossz és még rosszabb alkotás készül a külföldi studiok ezreiben és hányan hány ilyen filmet stb buknak el. Azaz még viszonyitási alapod sincs, de bátran osztod az észt.
Hallgasd meg pl néhány zenész sztoriait, akik neves studiokban is megfordultak, amikor látták, hogy valaki tehetségtelen, viszont a projektnek pénzt kell hoznia, nem restellték az egész lemezt megcsináltatni a studio profi zenészeivel a tehetségtelen szupersztárok meg playbackröl végigturnézták a fél világot és lehet, hogy te is tapsoltál, csápotál nekik.
Sajnos ilyen világban élünk. A minap ünnepeltették az elsö MI bemondonöt a TVben, az ABBA koncert is már uton van és milliokat fog hozni a projektet pénzelöknek, holott amit látsz meg hallsz az mind mesterséges.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2024
(#) mek-elek válasza Skori hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Talán értelek... Azonban a tanultság, az összefüggések értelmezési képességétől még nem vagyunk kiemelkedők az emberiségben, mivel ez csak egy szegmense az életnek, életképességnek. Aki kiemelt funkcióban van, vagy csak egyszerűen a monitor előtt tölti az élete nagyját annak is kell enni, ruha cipő, stb. Szóval, ha valaki jó valamiben az nem áll felette azoknak, akik az élet más területén szolgálják a köz javát. Mit mondana az említett átlátó barátunk, ha megkérdeznénk, hogy milyen terménnyel kell etetni egy állatot vágás előtt, hogy jóízű legyen a húsa? Vagy mit hova, mikor kell vetni, hogy legyen mit ennie, ha korog a bendője?
A jóval kellene foglalkozni, nem a rosszal, és ha megismerünk valakit a jól, az értéket keressük benne, ne a gyengéit. Ha csak nem segíteni szeretnénk neki. És oda is el lehet jutni, hogy adni jobb, mint kapni. Már akinek...
(#) szs válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Idézet:
„adni jobb, mint kapni.”

Papp Laci is ezt mondta.

De tényleg: vissza-visszatérő dolgok mennek. Volt itt szó hitről, volt tudásról. Mintha egymást kizáró dolgok lennének. Pedig nem, csak tudni kell, minek mennyi teret enged magában az ember. De hit nélkül tudás sem lesz, az teljezen biztos.
(#) TÉ288 válasza szs hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
A hit és a tudás kizárják egymást.
Ugyanis a hit első alapvetése, hogy nem kell értened, elég ha csak hiszel benne.
(#) szs válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Hiszünk a végtelen vilagban, ami mindig volt és mindig lesz.
Hiszünk az ősrobbanásban, és a vegső "crash"-ban.
Egyikre sincs bizonyíték, csak axiómák. Amiket (pontosan) tudományokból latnak. Értik, hogyne. Csak ugyanazon bizonyosságok alapján bizonygatják.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2024
(#) TÉ288 válasza szs hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
A tudománnyal foglalkozó csak abban hisz, ami bizonyítható.
Nem kell megelőlegezni a bizonyítást csak a móka kedvéért, mert akkor oda a tudomány a kételkedés és a megismerés, bizonyítás vágya és ezáltal üressé válik a világ.
Sokszor lehet olyat olvasni, hogy a "tudósok eddig rosszul tudták".
Ilyen nincsen. A sarlatánok tudnak dolgokat rosszul.
A tudomány vagy tudja, vagy nem tudja, de nem tippel bizonyítás nélkül.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2024
(#) Massawa válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 / 1
 
És mi van akkor, ha a tudosnak sikerül bebizonyitani a hitét?
( Galileo, Einstein stb). Jo lenne ha már levennéd a szemellenzöidet. Már elég sokat mutattál be?
(#) szs válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Mint ítam is: sem a végtelen vilag, sem az ősrobbanás nem bizonyított. Axióma mind.
A "tudósok rosszul tudták" az csak újságírói fordulat. Miért kell érvelni vele?
(#) TÉ288 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
einstein jó példa a buta példára.
(#) TÉ288 válasza szs hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Ami nem bizonyított, azzal nem kell foglalkozni.
(#) szs válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 / 1
 
Ez csak féligazság. Ami nem bizonyított, azt bizonyítani nem fölösleges, foglalkozni kell vele.
(#) Ódenka válasza szs hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Vannak dolgok, amikben hiszek, és/vagy látom, hogy léteznek:
1, Zorán után szabadon: ... és én hiszek a táguló gatyában.
2, A mágnesezhető karimás fejfedőben.
(#) proba válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Szerintem sok (minden) dolog úgy születik, hogy valaki hisz valamiben, és megkeresi a hozzá vezető tudományos utat. Miután kitaposta, attól kezdve az tudomány az emberek szemében is, előtte meg hit volt. ( valaki hisz abban, hogy az a baktérium/vírus létezik, hisz abban hogy a levegőnél nehezebb tárgy tud repülni. hisz abban, a föld gömbölyű, esetleg hisz abban, amit a mai eszünkkel el sem tudunk képzelni.) Ha sikerül neki tudós, ha meg nem, akkor sarlatán.. a kortársai szemében.
(#) sany válasza proba hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Én hiszem, hogy a tranzisztort az ufók adták.
(#) Remci válasza sany hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Akkor az Ic-t meg még náluk is fejlettebb lények
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Duguljatok már el.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Mázlista. Én meg a boltban veszem sok pénzért .
Ha most tudnám miről van itt szó .
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2024
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Nem érdekes.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Ápr 21, 2024 / 2
 
Töprengtem a programozás és az elvont fogalmak mérése közti javaslatodon, a kis részletekre bontás formájában.
A módszerrel lehet számokat létrehozni, de ezek értelmezése, vagy egymáshoz viszonyítása nagyon zavaros eredményeket ígér. Akkor lenne a módszer szó szoros értelmében "mérés", ha nem függne a körülményektől, és a vizsgált személytől. Mert ha csak azt akarjuk megtudni boldog-e, jólétben él-e valaki, akkor ezt kell tőle megkérdezni, és megmondja. Az a nehéz, amikor azt kell megmondani mik azok a körülmények amik egyértelműen (személytől függetlenül) garantálják az adott érzetet. Megkockáztatom, a feladat megoldhatatlan, hiszen pl, aki egészséges, az általában nem tudja értékelni ennek pozitivizmusát, aki pedig beteg, minden egyéb elé helyezi a gyógyulási vágyát.
Kicsit másképpen megközelítve a kérdést, talán nem azt kellene vizsgálni mi van meg és mi hiányzik (mert ez az alaphelyzet, és nagyon eltérő lehet egyénenként), hanem milyen élményt vagy traumát okozna ha változnának a körülmények.
Apám mondta néha, amikor meleg nyári napon, mezítláb, gatyában üldögélt a saját készítésű sámliján, néhány szőlőtőke között az udvaron, hogy a király sem boldogabb a trónján, mint most Ő.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Hú,rosszat szóltam
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 21, 2024 / 1
 
A tudósnak általában nem hite van, hanem feltételez valamit. Azért akarja bebizonyítani, mert tisztában van vele, hogy amíg nem bizonyítja be, addig az csak egy feltételezés és ő maga sem lehet teljesen biztos benne (pl. Higgs: bozon).

A hit annyiban más, hogy az sokszor egy olyan megingathatatlan meggyőződés, ami néha még a tényekkel is szembe megy.

A tudomány esetében a feltételezések cáfolhatók, kellő bizonyítás (vagy egy jobb elmélet megtalálása esetén) esetén megváltoztathatók. Sőt egy témára több elmélet is létezhet addig, amíg nem bizonyítják valamelyiket, amelyik a többit kizárja. Addig pedig csak valószínűségek vannak, amivel azért még egész jól el tudnak dolgozni... sőt pl. a kvantumfizikában szinte mindennek csak valószínűsége van.
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Saját értelmezésemben (tapasztalat alapján) a boldogság: - az ego (elme) állapota, az az állapot amikor már nincs szüksége semmire mert mindene megvan (mindent elért) amit akart. Aztán van az az állapot amit a spirituális útkeresők zöme keres, az meg inkább a lélek állapota, az az állapot amikor már nincs szükségünk semmire, de nem azért mert elértünk mindent, hanem egyszerűen csak nem vágyunk már semmire. Azért nem, mert ez egyfajta teljes nyugalom állapota, a pezsgő örömben, végtelen szeretetben és a mérhetetlen békében.
(#) Skori válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Ez így eléggé digitális. Ha több felé kellene kvantálni annál, hogy boldog/nem boldog, akkor jóval bonyolultabbá válik a dolog.
(#) sany válasza Remci hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Nyugi, én is rosszat írtam. (Pedig csak viccnek szántam.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2024
Következő: »»   110 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem