Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   109 / 111
(#) teddysnow válasza Skori hozzászólására (») Szept 2, 2023 /
 
Nagyon 3D ez nekem, lehet, hogy átlátnám, de motoszkálna bennem, hogy ez csak egy feladat. Ha kész, lapozunk a következőre.
(#) compozit válasza diamik hozzászólására (») Szept 2, 2023 / 1
 
Egy ilyen cifra történetet én is hallottam.
Vizsga, a delikvens tudása igen szerény volt. A vizsgáztató azt mondta neki, hogy menjen végig az épületben és számolja meg, hány izzót talál. Ha páros, akkor átengedi, ha páratlan akkor meghúzza. A srác elment, megszámolta, azt látta, hogy páratlan. Kitekerte egy izzót és zsebrevágta. Ment vissza és mondta, hogy 108 darab, vagyis páratlan, vagyis átmentem. A tanár vészjóslóan vigyorgott és előhúzott a zsebéből egy izzót. Ezzel 109, tehát páratlan, vagyis megbukott. A srác is előhúzta az izzóját, ezzel 110, vagyis páros, tehát átmentem...
A tanulság: mindig legyen lélekjelenlétünk.
(#) sany hozzászólása Feb 22, 2024 /
 
A tegnapi napon egy téma nyitotod egy hirdetésről.
Az a bizonyos hirdetés mára eltűnt. Szabályszegés történt a hirdetés körül?
Semmi közöm a hirdetéshez, sem hirdetőhöz. Csak a kíváncsiságból kérdezném. Vállalom a kérdésem feltevése miatti esetleges jogos büntetést is.
(#) klausz18 válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 1
 
Amit én láttam, hogy kétszer adta fel a hirdetését, majd érvénytelenítették a modik, utána regisztrált egy új fiókot, ahonnan ugyan azt feladta harmadjára is.

Remélem az ilyen csalókat és trükközőket inkább kitiltják, mert ezért szeretem a HE aprót, mert nincs egy ember fennt hatszáz regisztrációval mint más oldalon.

Ráadásul kifejezetten tilos az aprós hisztit a fórumba hozni, szóval azért is megérdemelne egy dorgálást.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2024
(#) proba válasza compozit hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 2
 
Hasonló stílus:
Tanár: Egy kérdésem van ha tudja a választ átmegy.
Diák : Rendben.
Tanár: Hány levél van az udvaron azon a nagy fán?
Diák : 132456754
Tanár : Ezt meg honnét tudja?
Diák: Na ja. Ez már a második kérdés...
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 1
 
Semmi különös nem történt, csak pár fórumszabályt szegett meg... Kezdve az apróhirdetésének többszöri felrakását, több felhasználóval, majd folytatva a témanyitással, ami meg ugye az "ami az apróban történik az maradjon is ott" szabálynak mond ellent.
Cserébe megint megnyitotta, csak még mocskolódóbb stílusban - helybe megy a pofonért / némításért.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Azt hiszem túl is lett tárgyalva. Tudom én kérdeztem.
(#) ha6qt hozzászólása Ápr 17, 2024 /
 
Sziasztok,

Van arra ötletetek, hogy hogyan férhetnék hozzá a régi privát üzeneteimhez? Keresem egy kollégának a telefonszámát, akinek a nickjére sem emlékszem, de privátban elküldte nekem anno.

Na most ha belemegyek a privát üzenetekbe, 2023. június 7. előtti üzeneteket nem látok, pedig biztos csevegtem már itt azelőtt is.

Köszi!
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Sajnos három év után törlődnek a privátok.
Szerintem nem fogják neked előtúrni az üzemeltetők, különösen ennyi információ alapján.
(#) ha6qt válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2024 / 1
 
Nem gond, nem kell előtúrni. Csak legalább hagyom ezt a vonalat, és megyek más irányba.
(#) Ódenka hozzászólása Vas, 10:01 /
 
Átjőve a hifis topikból, ott nem igazán ildomos.
A boldogságról, mint viszonylagos életérzésről:
Stanislaw Lem egyik könyvében az egyik robot téma, feszegetve a most már eluralkodó MI-vel kapcsolatban.
Kellene az érző robotok lelki életéről is gondoskodni, tervezni. Nyilván kell valami mértékegység, hogy meg lehessen a fokát állapítani. Az egyik talán az lehetne, amikor az ember 1 km-rt megy a cipőjében egy kaviccsal és azt onnét kiveszi.

A Barabás c. filmben a beomló kénbányában - ahol bekötik a saját szemüket, mert különben megvakulnának - néhányan életben maradtak és a konzul azt mondja, ez olyan csoda, hogy nem küldjük vissza őket ilyen helyre.
Aztán mutatják a 2 rabszolgát, ahol a tengertől nem messze ketten húznak egy fa ekét és jegyzik meg: - Érzed ezt a jó levegőt? - és látszik, hogy boldogok.

Valamelyik filmsztárt kérdezték, a feleletében arról beszél, ki kit irigyel a boldogságáért.
A hontalan azt, akinek háza van, a munkanélküli, akinek van munkája, a kerekes székes azt, aki járni tud...
Szóval a sor végtelen.
Nem mindig tudom betartani, de eszembe jut többször: Este az elmúlt napból felidézni, ami örömöt adott, jó volt.
Megbecsülni azt, ami megvan, meglett és nem örökös lázban lenni a következő almáért...
Egész évben gürcölni csak azért, mert egy évben 1-2-3 hétre eljutni valahova, ami csodás?
Megelégszem a legtöbb örömmel, amit 1-1 nap egész éven át ad - már ha van, lehet.
(#) TÉ288 válasza Ódenka hozzászólására (») Vas, 10:20 /
 
Nem kedvelem az előregyártott "okosságokat". Így a propagandafilmeket sem.
Mivel nem nézek ilyeneket, így hozzászólni se tudok.
Nyilván, hogy se a boldogságnak, se a jólétnek nincsen mértékegysége. Gondolom, mert nem lehet mérni.
Legalább is, nem lehet objektíven megközelíteni a problémát.
De hát az se biztos, hogy mérni kéne.
Az igazságosság kérdésköre is hasonló. Persze, valamiképpen meg lehet határozni.
Mondjuk, ne kívánjak magamnak több jót, mint amit mástól se sajnálnék. (ez csak úgy most ugrott be.)

Visszatérve a filmekre.
Mivel a filmeket se ingyen csinálják, így valakiknek finanszírozni kell azokat. Nyugaton ugye profitot is kell hozniuk. Itt meg csak egy fejőstehén, vagy egy feneketlen pénzeszsák, amibe el lehet merülni. Nem lényeges, hogy a fenét se érdekli a film.
Ami közös bennük, hogy itt a legtehetségtelenebb figurából is lehet rendező.
A "rendező" meg úgy "rendez", hogy a témáról semmi tapasztalata, csak kényszerképzetei vannak. Ebből aztán objektív dolog nem lehet.
(#) Skori válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 11:07 /
 
Szoktam programozni, nem hivatás szerűen, inkább csak hobbiból. Ahhoz, hogy egy (bonyolultnak tűnő) programozási feladatot meg tudjunk oldani, szét kel tudni darabolni a feladatot olyan kicsi egységekre, rész-feladatokra amelyek jól átláthatók, és megoldhatók.
Ilyen logikával azonban más problémakörök is megközelíthetők.
Mondjuk számszerűsíteni szeretném a jólétet.
Hogy is kezdeném, milyen részletek kellenek hozzá:
- egészség (betegségek hiánya, ill. elégedettség az egészségi állapotunkkal, betegségtudat hiánya)
- alapvető fizikai szükségletek kielégítettségének foka.
pl. tiszta levegő, étel, ital, stb...
- szellemi szükségletek kielégítettsége
szórakozás, hobbi, társaság, stb...
- tartalékok megléte (pl. az ember lelki nyugalmát segíti, ah tudja, hogy nehezebb időkre kellő tartalékokkal rendelkezik)
- életszínvonal: főleg anyagiak szempontjából nézve mit engedhetünk meg magunknak és mit nem.
- jelenlegi helyzettel való elégedettség, vagy a hiányérzete valaminek...
- stb... lehetne találni még
Kellő felbontás esetén, az "összetevőket" súlyozva lehetne pontozni, amiből a végén kaphatunk egy számszerű végeredményt.

A boldogságot nézve ugyanígy:
- ennek egyik összetevője lehet pl. a jólét, de ez jóval bonyolultabb ennél, mert szerényebb jólétben is lehet valaki boldog, és fordítva is.
- Pl. magasabb intelligencia szint IQ, és EQ - azt a szintet is feljebb emeli, ami a boldogsághoz kell. Nem hangzik túl jól, de tény, hogy a butább emberek általában boldogabbak.
Nem vagyok egy vallásos ember, de anélkül is eljuthatunk oda, hogy: "Boldogok a lelki szegények,...
A hozzászólás módosítva: Vas, 11:11
(#) Ódenka válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 11:12 /
 
Messze jársz attól, amiről szólt a hsz-em. Semmi köze a filmgyártáshoz, lépjél tovább. Ja, volt egy szomszéd nénije a nővéremnek, aki büszkén kijelentette, ő még soha nem olvasott el egész életében egyetlen könyvet sem! Naja, adunk is az ilyen véleményre...
A példa lényege, próbáld meg értékelni, amid van és már az is a boldogság része lesz.
Abban a pillanatban, amikor nem kapsz levegőt, máris értékeled az előbb milyen jó volt.
Az elégedetlen "bekiabálásokkal" - mert akkor te is én én is de jó srácok hozzáállással sok éve teli a hócipöm. Ha ilyenre vágynék, ott egy focimeccs, vagy a kocsma. Ugyanaz az elégedettség lesz bennem,. de jól megadtuk neki...
Próbál meg elérteni: Azt bizony!
(#) Ódenka válasza Skori hozzászólására (») Vas, 11:16 /
 
A Boldogok a... nem a buta emberekről szól. Kicsit másról.
A többi stimmel.
A hozzászólás módosítva: Vas, 11:18
(#) gg630504 válasza Skori hozzászólására (») Vas, 11:29 /
 
Jutott eszembe embereknél a Maslow-piramis (vagy Maslow-szükséglethierarchia).
Valamint az emberi egészség a teljes testi, lelki és szociális jóllét állapota, és nem csupán a betegség vagy fogyatékosság hiánya.
Mindez hogyan fordul le mintázatra...
(#) TÉ288 válasza Skori hozzászólására (») Vas, 11:33 /
 
A megközelítés tényleg szimpatikus. Mármint a feladat apróbb részekre osztása.

Amikor számszerűsíteni akarod a problémát, ott már látszik ellentmondás. Legalább is az én nézőpontom szerint, ami ugye nem etalon.
Szóval, amit írok, ne vedd kioktatásnak, mert az nagyon távol áll tőlem.
Legfeljebb én más nézőpontból látom a világot, mint Te.
Amiben vitatkoznék.
Szerinted a magasabb intelligencia, magasabb követelményeket állít.
Ebben nem vagyok biztos.
Egyes megfogalmazás szerint az intelligencia, "megkülönböztetni a lényegest a lényegtelentől".
Az igazság az, hogy én már régóta nem kedvelem az embereket túlságosan. Ez persze nem minden egyedre igaz.
A családom tagjaival például semmi bajom.
Idegen emberek társaságára nem vágyom. Talán azért, mert túlságosan ismerem az embereket.
Rögtön látom, hogy ki, kicsoda és az lelombozó.
Az ilyen virtuális társaság, mint mondjuk ez a fórum, ezzel szimpatikusabb számomra.
Lehet véleményt cserélni, ami fontos, de nem muszáj az illető tudtára adnom, hogy "átlátok rajtad" és amit látok, az nekem nem tetszik.
Ezt persze ne vedd magadra! Nem rajtad látok át!

Ezt írod:
"Nem hangzik túl jól, de tény, hogy a butább emberek általában boldogabbak. "

Ez pedig a következő gondolat:
"Boldogok a lelki szegények,...

Én sem vagyok egyik vallás követője sem és pláne nem szakértője, de szerintem a "lelki szegények" alatt a nem keresztényeket értik.
Valószínűleg közvetve utal rá, hogy aki nem hisz a vallásban (mesében), az boldogabb ugyan, de butább is egyben.

Az én IQ -m nem kevés, amivel ugyan nem sok értelme előhozakodni, mert nem tudom igazolni.
A mondandóm lényege, hogy szerintem az IQ fordítottan arányos a hittel.
Magasabb IQ, nehezebb az illetőt mesékkel etetni.
(#) TÉ288 válasza Ódenka hozzászólására (») Vas, 11:38 /
 
"Messze jársz attól, amiről szólt a hsz-em. Semmi köze a filmgyártáshoz, lépjél tovább. "

Szerintem nincs értelme tovább folytatni a társalgást, mert a produktum, nem független az "elkövetőjétől".

Magyarra fordítva.
Egy tudatlan rendezőtől nem kell várni túl sok okosságot. A saját kis beteg világát próbálja másokra erőltetni.
Annak a beteg rendszernek a zsoldosa, amiben él.
(#) TÉ288 válasza gg630504 hozzászólására (») Vas, 12:07 1 /
 
Az ábrahámokra igaz lehet, de rajtuk kívül élnek még emberek ezen a bolygón.
Épeszű ember fel akarja fedezni az északi-sarkot?
Valószínűleg nem.
Azon semmi felfedezni való nincsen, hogy a hó hideg. Ezt legfeljebb csak az egyenlítő környékén nem mindenki tudja.
Mi hajt egy ilyen felfedezőt?
Tudományos értéke nincsen, legfeljebb a feltűnési viszketegség hajtja.
(#) Ódenka válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 12:17 /
 
Tényleg kár beszélnünk kettőnknek erről, mert ahhoz a nénéhez hajaz, amit mondasz. Mondanak valamit a Fellini filmek - Országúton, etc., Aranypolgár, Doktor Zsivágó, hasonló filmek? naugye, innéttől tovább lapozhatunk.
A gyakran tévesen használt magyarázatokhoz hasonlít az SOS - Mentsétek Meg Lelkeinket. Azért valamit magára adó embernek fel kéne lapoznia, téveszmékbe csontosodott elmére egy kis frissítést... Olvasni, olvasni... - Tanulni, tanulni...
Esetleg nézz meg párat és hasonlót, azért is van a net.
(#) Bakman válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 12:17 /
 
Elég nagy szegénységi bizonyítványt állítottál ki magadról. Attól, mert nem tudod és el sem tudod képzelni mi van ott, még nem a felfedezők a buták. Egy csomó írás foglalkozik azzal, milyen tudományos eredmények születtek a sarkokon és a hidegen kívül mi van még ott. Mondhatni, pár dolog az általános műveltséghez tartozik (tartozna).
(#) Gafly válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 12:29 / 5
 
Idézet:
„Az én IQ -m nem kevés, amivel ugyan nem sok értelme előhozakodni, mert nem tudom igazolni.”

Hihihi.
(#) TÉ288 válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 12:36 /
 
Majdnem reagáltam, de rájöttem, hogy nincsen mire és nincsen kinek.
(#) Skori válasza Ódenka hozzászólására (») Vas, 12:42 / 2
 
Lehet... nem túlzottan ismerem a vallást, csak szó szerint értelmezem a dolgokat. A lelki szegény számomra az: aki nem anyagilag szegény, hanem lelkileg. De ugye egy kifejezésbe sokmindent lehet belemagyarázni, az aktuális politika, vallási, stb.. irányzattól függően. Igazából mindegy is, mert a hozzászólásomban nem ez volt a lényeg, csak egy apró kiragadott részlet.

Viszont amit látok a világban az tényleg ez, hogy a magasabb IQ, EQ, nem jelent boldogabb életet, akkor sem feltétlenül ha a körülmények jobbak - nagyon gyakran ez inkább fordítva van. Aki butább, az lehet, hogy nem is tudja mi hiányzik az életéből, aki vaknak született az nem tudja milyen látni, stb...

Ha csak a hobbimat, az elektronikát nézem: mondjuk jön egy szenzációsnak gondolt ötletem, amit szívesen megosztanék ill. megbeszélnék mással is. De a barátaim nagy része azt se értené, hogy miről beszélek, mintha egy marslakó lennék (szerencsére azért akad - bár nem túl sok - kivétel)... Így utólag elolvasva kicsit hülye példának tűnik, de az IQ néha megnehezíti az életet, mert olyan problémákon agyalhatunk, amiről mások nem is tudják, hogy létezik....
(#) Bakman válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 12:42 / 3
 
Regálj nyugodtan, majd készítesz egy negyedik regisztrációt erre a fórumra (ha jól számolom).

A sok IQ-ból igazán adhatnál párat a közönségnek hogy megértsük, miért jársz ide trollkodni.
(#) TÉ288 válasza Skori hozzászólására (») Vas, 12:52 /
 
"az IQ néha megnehezíti az életet, mert olyan problémákon agyalhatunk, amiről mások nem is tudják, hogy létezik.... "

Ismerek én is néhány embert, akire lehet mondani, hogy "nem sok gondot okoz neki az esze"
(#) Ódenka válasza Skori hozzászólására (») Vas, 12:58 / 1
 
Boldog-boldogtalan, buta- művelt ezekre varrva:
Aki tájékozott, őt sok minden nyomasztja a maga tehetetlenségét is beleértve - a világ helyzete pl.
A tájékozatlannak meg sok minden nem nyomja a lelkét, vagy nem is tud, akar úszni és nem is tudja az miért jó. Rengeteg művészet - filmművészet is - ha ezt abszolút elvetnénk, baj lenne.
Még egyszerűbben:
A sas madár kilométer magasan száll, nézi a fenséges látványt, övé az egész világ.
A teknősbéka ül a mocsárba egy fadarabon és valami elmondhatatlanul hidegen hagyja a sas esete.

Amit nagyon fájlalok, kevés ember értékeli a humort úgy általában.
Pedig jót tesz a nevetés, igaz, több hónappal később, de nagyon jót nevetek és azóta is vidáman gondolok arra, amikor olyant estem az úton egy jégbuckán, hogy elrepedt egy bordám. Nem adtam volna kevésért, ha lett volna egy felvétel és nem csak röntgen...
A hozzászólás módosítva: Vas, 13:02
(#) TÉ288 válasza Ódenka hozzászólására (») Vas, 13:07 /
 
Egy kis segítség.
A tortadobálás csak nagyon alacsony IQ esetében számít humornak.
A humor értéséhez, felismeréséhez IQ kell.
Vannak ilyen buktatók.
(#) Ódenka válasza TÉ288 hozzászólására (») Vas, 13:11 /
 
Melyik eseten nevettél utoljára?
Melyik filmen például?
Ja azt nem mézel...
Bunuel filmek - Hulot úr nyaral, Csúfak és gonoszak, Brunó? etc.
Magadon nevettél már? Sokat tud segíteni, mert egyúttal belátod, földi halandó vagy.
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 13:15 / 2
 
Az én IQ-m is magas, legutóbb 86-ot mértem : ) És mégis boldog vagyok.
A hozzászólás módosítva: Vas, 13:18
Következő: »»   109 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem