Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   4 / 82
(#) gazszeres válasza quasimod hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia!
Javaslom: először; az NTC-k ellenőrzését, esetleg lehet még a váltó szelep hibája. A régebbi Westenek fázis érzékenyek voltak, ezt is ellenőrizd.
Egyenlőre ennyi.
Fűtési üzemmódban rendesen üzemel?
(#) psc2 válasza gazszeres hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Hello
Még mindig nem lett megcsinálva a savazás a kazánban amit korábban javasoltál de most, hogy már nem kell fűteni észre vettem h mikor megvan nyitva a melegvíz a radiátor is melegszik nyári üzem módban. A hőcserélő okozza ezt a hibát vagy más? Előre is köszönöm
(#) gazszeres válasza psc2 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Igen, ez az amiért pontos hibaleírást kérek. A hiba teljesen máshol van. Ebben az esetben egy mikrokapcsoló beégése okozza a hibát. A nagy membránnal szembeni kapcsolót cseréld ki. Visszább a kapcsoló cseréről olvashatsz.
Ez a kapcsolód úgy égett be, hogy szerencsétlen kazán azt hiszi minden indításkor, hogy fűtenie kell.
Ennyi.
(#) psc2 hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Rendben köszönöm a gyors választ.
(#) psc2 válasza gazszeres hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Közben megnéztem gyorsan azt a mikrokapcsolót az jónak tünik kattog mikor megnyomom meg amikor benyomom kapcsolja szivattyút. Mikor megnyitom a csapot kijön kis pöcök és benyomja annak úgy kell működni ugye?
(#) szerviz válasza psc2 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Igen, úgy kell működnie!
A mikrokapcsolónak nálad nincs semmi baja. Az igaz, hogy a Westenek HMV mikrokapcsolói tönkremennek, de annak mások a tünetei. Meg az mérhető is.............

A problémádra már megadtam a választ, csak te nem figyeltél eléggé!

(#949456) és (#977401)

A fűtésre "kiszivárgó" melegedés télen is fennállt, de akkor nem vetted észre. Az oka: a váltószelep rudazatok szorulása.
Tehát ne sokat spekulálj, keress egy jó szervízt, és rakasd rendbe a kazánodat!
(#) szerviz válasza quasimod hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Fűtésre is ugyanezt csinálja?

Ha igen, akkor a panelon keress egy bistabil relét, annak a "bistabilsága" nincs meg. Azért indítgatja újra a ventillátort.
(#) psc2 válasza szerviz hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Hello
A tegnapi szétszereléskor elzártam a gázcsapot és ma egésznap úgy maradt mikor hazajöttem folyamatosan ég rajta egy piros lámpa próbáltam ki resetelni de nem tűnik el. Mit kell vele csinálni Előre is köszönöm.
(#) quasimod válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia

NTC-k rendben, kontaktusok rendben, készülék 2 éves bekötve fázishelyesen van. Télen már vegyes üzemmódban is csinálta néhányszor, most rákapcsoltam fűtésre, tévedésből beindult , de azóta semmilyen üzemmódban sem. Ventilátor szivattyú elindul, gyújtásig nem jut el.
(#) quasimod válasza szerviz hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia

Fűtés módban sem gyújt. Szivattyú indul, ventilátor indul, gyújtani nem gyújt, teljesen újraindul, mintha áramtalanítanám.
(#) szerviz válasza quasimod hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Leírásod alapján én egyre inkább a panelon lévő bistabil relére tippelek.
Bár StarMasterral nem volt még ilyen gondom, de az Energy szériában ez a hiba néhányszor előjött.

A jelenség a következő:
ventillátor áramot kap, felpörög, a füstgáz-presszosztát átkapcsol, de a bistabil relé nem marad a "bi" helyzetében, hanem visszavált, a ventillátor leáll, presszosztát kikapcsol, ezért a ventillátor újra áramot kap, felpörög............és ez így megy akármeddig.

A tragédia az volt, hogy tudtuk, hogy mi a hiba, mit kellene kicserélni, de ilyen relét nem lehetett beszerezni. Pedig nem kispályás műszerésszel javíttatok.

Jahh, még valami.......
Ha a kazánod két éves, akkor miért nem próbálod meg garanciában javíttatni?
(#) szerviz válasza psc2 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Egyre jobban belekeveredsz a kazánodba!
Miért kellett a gázcsapot elzárni?
A főkapcsolót tartsd legalább 5 másodpercig "R" állásban!
(#) psc2 válasza szerviz hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Hát nem tudom már bánom, próbáltam már vagy fél percig is de nem, meg áramtalanítottam is már.
(#) gazszeres válasza psc2 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ahogy gondoltam, szaporodnak a problémák. Szerviz jó tanácsokkal látott el , mégis valamiért szaporodnak a hiba jelenségek. A folyamatosan égő piros jó néhány hiba lehet. De szerintem csak valamelyik vésztermosztát végezte munkáját. Szerencsére a Westeneken visszaállíthatók ezek az érzékelők a rajtuk lévő kapcsoló visszanyomásával. Még egyszer elmondom, mivel tapasztalatból tudom, higgy annak a kapcsolónak amit írtam cseréld ki. És ha ez nem segít? A váltó szelepről már írt neked szerviz; mindenféleképp ellenőrizd. 2: Bármily furcsán is hangzik a kazán bal oldalán szemben veled lévő kapcsoló, melyet egy nagy membránra szerelt kis tüske mozgat, sanszos, hogy ő okozza a hibát. Azt azért hozzá teszem, más diagnózist felállítani, ha látom és más ha te írod le a hibát.
Sok szerencsét a javításhoz. Írj ha nem sikerül és ha lehet jó bőven, mert abból könnyebben értünk szakik.
(#) gazszeres válasza quasimod hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
További utánanézésre van szükségem. Írni fogok ha valamit találtam (hamarosan). Sajnálom de most mennem kell.
(#) psc2 válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Hello
Kihívtam szerelő azt mondta, hogy hőcserélőt kell savazni szonda letiltja, hogy átmelegszik nagyon a hőcserélő meg ő hallja is hangján h piszkos. Szóval első diagnosztika volt a helyes. Gázcsap visszanyitottam. Csak itthoniak elzárták mikor látták, hogy pirosan világít.köszönöm a segítséget.
(#) quasimod válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Előre is köszönöm
(#) quasimod válasza szerviz hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia
Készülék szegeden lett véve, garancia 1 év letelt (sajnos). Tegnap este próba-szerencse alapon meleg víz vétel, második próbára indult. 5 percig ment, utána mintha áramszünet lenne, teljesen újraindul, (már nem gyújt). Nem valami táp problémája lesz ennek?
(#) gazszeres válasza quasimod hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia!
Írod, hogy ment 5 percig aztán megint megállt, előtte azt, hogy nem gyújt stb.
Rapszodikusan ugyan, de üzemel! Egyetlen hibára tudok gondolni; a vezérlő panelon valamelyik kontaktus nem megfelelő. Vagy amit szerviz írt, relé.
Elsőre azt javasolnám; abból kiindulva, hogy néha működik, szereld ki a panelt és nézd át a forrasztásokat, ehhez lehet, hogy nagyítóra lesz szükséged a hideg forrasztásokat betyár nehéz észre venni. És még egy, a relék környékén kezd a hibakeresést. Ez csak tapasztalat.
Írj ha továbbra sem jön össze.
Üdv.
(#) quasimod válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Szia
Ezt már eljátszottam, de megpróbálom újra. Hátha...
(#) szerviz válasza quasimod hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
No, mégegyszer.....
Bistabil relé instabilan működik.
A megoldás: panelcsere.
B megoldás: panel ki, ügyes műszerészhez el, az megkeresi a relét, kiforrasztja, ellenőrzi, kicseréli. Tulaj örül.
A kazán gépkönyvében van bekötési rajz a panelról, azon látható, hogy melyik stekkerre mi csatlakozik, ez kell a műszerésznek.
Bár én már egyszer megszívtam, mert a műszerész kolléga égen-földön sem talált ilyen relét...........
(#) szelas hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok! Westen Boyler I kazánomnál ki szeretném kapcsolni a heti HMV felfűtés (használók leforrázása) funkciót. Jól gondolom, hogy a logikai kapcsolási rajzon szerepló A11 átkötést kell megszüntetni?
(#) szerviz válasza szelas hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Ha az A11 hidat megszünteted, akkor egyáltalán nem lesz melegvized.
Ha a kazánod digitális kijelzős, akkor a menüjében ki tudod ütni a legionella elleni funkciót.
Mert az a "hibás" a heti egyszeri túlfűtésért.
A régi, ledes kazánokhoz, ha azokban Siemens panel van, akkor azokhoz egy interfész panelon keresztül csatlakoztatható egy QAA 73-as. Állítólag azon keresztül kiüthető a legionella funkció.
Hááát, én még nem csináltam ilyet......
(#) szelas válasza szerviz hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Kösz a választ. Led kijelzős vagyok és egy kicsit csalódott lettem. Mert hát próbálkoztam már "hozzáértő" szerelőnél is. Valamit makogott, hogy az nem is olyan egyszerű, aztán meg nem jött a megbeszélt időpontban. Azt hiszem, keresek másik szakit.
(#) Szegedi71 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Westen energy 240fi gázkazán problémám a következő:Tegnap fürdésnél észrevettem, hogy melegvíz elzárás után nem kapcsolt ki a lámpa, melegített tovább.Kattogó, sercegő hangot adott, mintha többször ki-be kapcsolna, majd megállt, leállt.Később magától újra elindult, pedig nem nyitottam ki a melegvizet.Ijedtemben null állásba kapcsoltam , de biztos túlmelegedett, mert a fürdőszoba padlófűtése érezhető lett.
Mindez nyári üzemmódban.Télen a fűtéssel is voltak gondok.Padlófűtés van, az egyik szoba nem melegszik úgy, mint a többi.Ráadásul csak akkor indul el a fűtés, ha megnyitom a melegvizes csapot.Sajnos már 8 éves a kazán, garancia nincs már úgy tudom.Gyanítom, ez szervíz lesz, de kihez lehet fordulni Szegeden?Nem vet fel a pénz, télen is azért halogattam a szervízelést.Meg lehet ezt úszni súlyos kiadások nélkül is?Gáztűzhelyem hibás volt, és majdnem annyit fizettem, mintha újat vettem volna...Tud valaki segíteni?
(#) Nagy István pifu hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
sajnos nem melegiti a vizet a 30fokos piros led villog mi lehet a gond? Boyler 240 FI
(#) imre87 hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
HALI! A kazánunk (Western energy 240 fi) elromlott ,a tünet a következő: A melegvizet engedve a melegvizes csap elzárása után magától beindul a fűtés!

Köszi és Üdv!
(#) gazszeres válasza imre87 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia!
Ezzel a problémával már foglalkoztunk, kicsit vissza lapozva meg találod a megoldást.
Mikrókapcsoló csere!
(#) raistván hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
helló!egyik ismerősnek westen 240fi kazánja van tegnap volt a közelükbe egy nagy villámlás azóta nem csinál melegvizet a kazánjuk,csap kinyitása után piros led villog.próbáltam segíteni de nemtaláltam semmit.van valakinek valami ötlete?köszi!
(#) gazszeres válasza raistván hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Szia!
Bal felül, termisztor, tetején gomb. Nyomd meg kattanásig. A hiba jelenség; vihar becsapta azaz jól,működésre késztette a kazán füstgáz érzékelő alkatrészét.
Elsőre ennyi( ez a leggyakoribb hiba ilyenkor ).
Következő: »»   4 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem