Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   3 / 82
(#) gazszeres válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Látom itt vagy. Tudnál bővebben írni a hibáról?
Vegyes kazán van e? Azt használjátok, stb.
(#) psc2 hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Hello azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek az mitől van, hogy 10ből 8x langyos víz jön a régi kazánban kezdő membrános volt ilyenkor de tudtomal ebben már nincs Előre is köszönöm Üdv
(#) gazszeres válasza psc2 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Írhatnál kicsit bővebben a hibáról, így nehéz behatárolni. Mindenesetre látatlanban egy NTC csere nem ártana.
(#) madazg77 hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Szükségen lenne a meleg víz és a fűtés vízét mérő hőmérő gombára. Megtudja valaki mondani hogy hol lehet beszerezni?

Üdv.
(#) gazszeres válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
ebből nem igazán tudom megállapítani mire van szükséged. Milyen típusú a kazánod? Nem lehet, hogy az NTC-re gondolsz?
(#) madazg77 válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Westen Star 240 FI a kazánom típusa. Mellékletben küldök egy képet róla. Nem tudom, hogy milyen hőelem van benne.

Üdv.

Kép 001.jpg
    
(#) gazszeres válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ez egy NTC ,alkatrész boltban beszerezhető Kb. 3000 Ft. Ha vásárolni mész, a színe számít. Vidd magaddal a rosszat.
(#) madazg77 válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.
(#) psc2 válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Hello
ha nincs meg nyitva teljesen a csap csak kicsit akkor tökéletesen jön a meleg víz ha pedig megvan nyitva rendesen már csak langyos a víz ja és a kazán fűt folyamtosan és a víz hőmérséklet az órán 70fok körül van de mégis langyos víz jön
(#) gazszeres válasza psc2 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Lemezes HMV hőcserélő savazása megoldaná a problémát. 12-13 liter/perc meleg víz termelést tud teljesíteni.
(#) psc2 válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
és azt hogyan kell? milyen sav kell hozzá?
(#) szerviz válasza psc2 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
A gázkazán savazása a tulajdonos által nem végezhető el!
Kazántisztító vegyszert még csak tudnál venni, de savazó szivattyú is kell hozzá. Ennek ára jóval száz fölött van, tehát nyílván nem akarsz erre költeni.
Másrészt a hőcserélők szivattyúhoz való csatlakozásához speciális idomok kellenek, amikkel szintén nem rendelkezel. Bár ez tipusfüggő, a kazánod tipusát pedig nem adtad meg.
Cserélni illik még minden megbontott gumigyűrűt is, ha nem akarod kockáztatni a későbbi csöpögést.

Jah, és még annyit, hogy nemcsak a lemezes hőcserélőt kell savazni, hanem a primert is, különben elmarad a várt siker!
(#) psc2 válasza szerviz hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Rendben, Köszönöm a segítséget.
(#) gazszeres válasza psc2 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
A rend az rend. Várlak majd a honlapon amit épp most csinálok. Magunknak, és mindenkinek aki komoly szakember. Néhány kollégát már megismertem, köztük szerintem neked is van helyed.
üdv. gazszeres.
(#) djada80 hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok !

Van valakinek Westen WCT-101 termosztathoz felhasznaloi kezikonyve ?

Sehol nem talalok a neten ,a Westen honlapjan nincs meg.

Elore is koszonom.
(#) raistván hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
westen 240fi tipusú kazánom van.melegvíz használatkor nemmindig áll meg a kazán fűtésen működik tovább.amikor megáll relé kapcsolások hallatszanak be-ki.nyári üzemmódban is csinálja.debreceni vagyok.előre is köszi
(#) gazszeres válasza raistván hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Mikrokapcsoló csere. A nyitott kazánban bal oldalt alul a nagy membránnal szemben levő mikrokapcsoló beégése okozza a hibát.
Remélem segítettem.
(#) raistván válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
hol tudok venn?
(#) raistván válasza raistván hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
gázkészülék boltba speciálisan vagy elektronikai szaküzletbe is?
(#) brigadir válasza raistván hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Helló!
Sima elektromos üzletben is találhatsz a készülékedbe illő mikrokapcsolót!
Ott egyébként szinte fillérekért, szaküzletben sajna 10000.Ft- os alkatrészként árúlják, igaz konzollal, kábelkorbáccsal.
Ma még küldök képet.
Üdv E.Csaba
(#) toro válasza raistván hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Bármilyen mikrokapcsoló jó, ha feltudod fogatni a membránházra, a felfogó lemezre. Az elmozduló rudazat nyomja meg! Egyébként 800-1.000.-Ft körül van az ára.
:yes: :yes: :yes:
(#) raistván válasza toro hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
köszi asegítséget sikerült venni 550-ft volt
(#) raistván válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
jó volt a diagnózis.köszönöm a segítséget.így550ft-ból meg 15 perc munkával megúsztam a javítást.mindenkinek köszi a segítséget!
(#) brigadir válasza brigadir hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Örülök hogy sikerűlt megoldanod a javítást,de ígértem hát itt vannak a képek!
(#) djada80 hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
240FI + WCT101 = NOT WORKING

van valakinek wct101 hasznalati utasitasa ? Bonyolult a programozasa ,nem tudok rajonni magamtol .
(#) gazszeres válasza djada80 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Próbálj meg több adatot megadni, így sehol sem található meg. Fotót tegyél fel róla lehet, hogy az alapján hamarabb megtalálom. Az lenne a legjobb ha tudnád a gyártó nevét.
(#) jomester hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok
westen energy240fi kazánom van . nyári állásban a meleg víz engedésekor melegek a radiátorok . Téli állásban fütéskor nincs forró víz. Mit tegyek vele ?
(#) szerviz válasza jomester hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Hogy mi a teendőd, "jómester"?

Először is kérdezd meg magadtól, hogy mikor ellenőriztetted, tisztítattad ki a kazánodat egy jó mesterrel!
Mert bizony az idő vasfoga repült el a kazánod felett, és bele is ütközött rendesen!

A váltószelep rudazatok mind fűtés, mind HMV oldalon vízkövesek, "gallérosak", meg vannak szorulva. A tömszelencék valószínűleg szivárognak, elkoptak, vízkövesek.
A hőcserélők mind a négy oldalon koszosak, ledugultak, tisztításra szorulnak. Ha így folytatódnak a dolgok, akkor hamarosan igen sokat kell költened a kazánodra.
Tehát sűrgősen keress egy jó mestert, aki rendbeteszi a készülékedet!

Jahh, hogy mi az a "négy oldal", amit tisztítani kell?
Hát fűtési hőcserélő vízoldala és fűtésoldala, HMV hőcserélő csapvíz és fűtésivíz oldala.............
(#) jomester válasza szerviz hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
köszönöm szépen a kimerítő választ . igyekezni fogok , keresek 1 szerelőt .
(#) quasimod hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek! Starmaster 240 FI kombi kazánnal van olyan gondom, meleg víz vételkor kazán indul de kb 5 mp múlva teljes resettel újraindul. Relék kattannak, de gyújtásig nem jut el, ismét újraindul. Ha nincs vízelvétel, készülék rendszer feláll, hibakód nincs. Meleg víz megnyitásakor megint reset. Már ilyen jellegű problémát felvetettek 2010 okt 12-én, de nem irt rá senki választ. Tud e valaki segíteni? Köszönöm.
Következő: »»   3 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem