Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   38 / 82
(#) szamóca válasza sebokr hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszi! Igen a 10-es is megkeményedett.
(#) sebokr válasza lucsi1 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Idézet:
„az ábrán amit küldtél a 115 ös rész olyan mint....”
Az a bypass ág. Az a szivattyú védelme miatt enged visszafelé is a hátuljába csatlakozó vékonyabb csövön. Nem befolyásolja, hogy a fűtésbe kimegy a melegvíz. A 117-119 betét nincs felcserélve? Rendesen egymásba vannak dugva? És a rajtuk lévő O gyűrű nem kemény vagy sérült (363)?
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Szia. A 117-119 kicserélve újra.Ha leveszem víz armatúra és úgy indítóm el akkor van meleg víz és nem engedi fűtési ágba.
(#) sebokr válasza lucsi1 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Idézet:
„Szia. A 117-119 kicserélve újra...”
Akkor ha jól gondolom a vízarmatúra tüskéje sem jön ki teljesen.
Hiba lehet az armatúra belső felén a tömszelence erősen meg van húzva (ahol az O gyűrű van) ezért szorul. Dugult valamelyik vékony cső ami bele megy. Néha a benne lévő membrán szokott rossz lenni. 2-t fajta létezik -teli gumis, -lyukas közepű gumis. Az utóbbi a közepén lévő lyuknál szokott szivárogni. 1 alkalommal találkoztam törött rugóssal. A váltó szelep belsejében a hátsó rugó volt eltörve. kb 1 menet tört le belőle.
(#) lucsi1 hozzászólása Ápr 19, 2016 / 2
 
Szia!Meg van a hiba oka!A vízoldali armatúrában van egy vissza csapó szelep és annak a rugójából tört le egy kis darab,kicseréltem és rendesen működik.Köszönöm szépen a segítséged.
(#) hiruyu hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Sziasztok kedves Fórumtársak!
Újfent itt vagyok a problémámmal, remélve egy kis segítséget. Westen 24 Fi Ocean kombi cirkóm van 1998-as évjárat. A hibajelenség: téli-nyári állásban egyaránt egyre sűrűbben (újabban 10-20 percenként beindul a fűtés, majd 1-5 perc után leáll. Ha ilyenkor egy pillanatra megnyitom a meleg vizet, akkor leáll a fűtés is. A váltószelep mikrokapcsolót már lecseréltem, semmi sem változott. Ma kiszedtem a fűtésoldali NTC szondát, Ohm-mérővel mérve 20 C fokon az ellenállása olyan 30 Kohm és 160 Kohm között ugrált. Mennyinek kell lennie az NTC ellenállásának 20-25 C fokon? A meleg víz oldali NTC ellenállását megmértem, 20 C fokon 10,3 Kohm volt stabilan. Másik kérdésem: hol lehet ilyen vagy hasonló karakterisztikájú NTC-t beszerezni? Mellékelek az NTC szondákról képet.

Üdvözlettel és köszönettel: hiruyu
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) sebokr válasza hiruyu hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Szia

Fűtési ntc néha szakadt ezért indul el a fűtésed. cseréld ki.
Legelső citromsárga oszlop.
Westen/ocean/baxi ugyanaz a gyártó és készülék.

Roland
(#) hiruyu válasza sebokr hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
Tisztelt Roland, köszönöm a segítséged. Már találtam is két helyet, ahol baráti áron kapható ez az NTC. Majd beszámolok. milyen lett.



Üdv. Ottó
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) sebokr válasza hiruyu hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
a beretta piros ntc is jó hozzá. Mi azt használjuk.
1100Ft+posta.

Roland
(#) hiruyu válasza sebokr hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget!
Az Ocean cirkónk szépen dolgozik az új fűtési NTC-vel. (EPCOS B57301K0103A003, 1097 Ft.) Fűt, meleg vizet ad, ahogy kell. Két nap alatt megjött az NTC.
Még egy kérdésem lenne: a képen szereplő membrános-mikrokapcsolós érzékelőhöz kapható tömszelence-tömítés? Látjátok, kicsit "kivirágzik" a dugattyúja mellett. Érdemes megbabrálni, míg működik?
(#) envagyok75 hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Sziasztok,
Westen Boyler Digit 240/40FI kazánom van.
Olyan problémám volt, hogy 12-es hibaüzenettel leállt. Jött egy szerelő, aki rájött, hogy a fűtés/melegvíz készítéskor van egy pöcök, ami kijön és átkapcsol egy mikorkapcsolót, nem jön ki eléggé. Megnézte a membránt, de nem volt szakadt, ezért megpatkolta a mikrokapcsolót, és mondta hogy előbb utóbb takarítani kell valószínűleg a hőcserélőt. Most viszont a mikrokapcsolóban letört a műanyag pöcök, ami kapcsolja a kis kapcsolót. Hol lehet kapni a legolcsóbban ilyen mikrokapcsolót kompletten?
Illetve az lenne még a kérdésem, hogy mi okozza azt, hogy a pöcök nem túl keményen jön ki? Kijön, de kézzel visszanyomható, pedig álítólag nagyon erősen kellene, hogy tartson.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) envagyok75 hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Itt a kép a kapcsolóról.
(#) hubhaver hozzászólása Máj 30, 2016 /
 
Sziasztok kedves fórumozók!Westen Quasar 27 f kombigázkazánom van már 10 éve.Eddig jól működött.Most viszont nem akar meleg vizet adni.A meleg víz csap kinyitása után a főégő begyujt majd pár másodperc után elalszik.A szerelő szerint panel csere.Ha hűvösebb az idő akkor van meleg víz,ha melegebb van akkor pedig nincs.Nem tudom van e összefüggés,de ezt tapasztaltam. Mi az ami a hibát okozhatja?Előre is köszi a választ.Ernő
(#) sebokr válasza envagyok75 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Szia

Két fajta van. van olyan amiben bele van sajtolva teflon betét alá az O gyűrű illetve olyan ami alatta O gyűrű van.
Mind a kettő kapható
O gyűrű pár forint
kompletten Utángyártott 3000 Eredeti 6500ft körül volt 2015 áprilisban.
(#) sebokr válasza hubhaver hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Idézet:
„Sziasztok kedves fórumozók!Westen Quasar 27 f kombigázkazánom van...”
Szia

Panelon milyen visszajelző lámpák világítanak esetleg villognak?
Első gondolat kémény hiba
Második gondolat érzékelő hiba....


UI.: Fűtésnél mit csinál? Ugyanezt?
Roland
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) hubhaver hozzászólása Máj 31, 2016 /
 
Kedves Roland!Amikor a főégő begyujt, felvillan jobboldalon a sárga ,ugyanakkor a 30c majd a 40c fokot jelző vörös ,közben elalszik a főégő és már hidegvíz jön a csapon.A lámpák nem világítanak.
(#) sebokr válasza hubhaver hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Idézet:
„Sziasztok kedves fórumozók!Westen Quasar 27 f kombigázkazánom van”

Üdv.
És ha a vizet tovább folyatod akkor sem kezd villogni valamelyik lámpa?
Mert ha panel hiba lenne akkor kiállna valamelyik hibára.
2006 óta javítom a westen típust de ilyen hibával nem találkoztam, hogy semmi hibajel ne legyen.
(#) hubhaver válasza sebokr hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Hali.
Ha tovább folyatom a vizet, egy idő után újra gyújt majd 30 foknál a lámpa villogni kezd.
Reszetelem és minden indul előről. Tegnap este a panelt befújtam kontakt sprével és volt meleg víz.Miután megfürödtünk próbáltam, hogy ad-e meleg vizet és már nem adott.
A kémény átjárható. A 10 év alatt csak egy szezont fűtött mivel vegyes tüzelésűvel fűtök.Teljesen jól működött,mind a fűtés mind a melegvíz vételezés.
(#) envagyok75 válasza sebokr hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Utángyártottat merre érdemes keresgélni?
(#) gzoli01 hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Áprilisban vettünk egy házat és egy westen quasar 24f kazán van bent. Beköltözésünk után már 3 szor kellet utánatölteni a vizet, mert elengedi a nyomást, és a legmagasabban lévő radiátor lelevegősödik. vizesedést nem látok sehol igaz a csövek a falba és a padlóba mennek. Előző tulajjal beszéltem ő azt már újkorától ezt csinálja. Még azt is észrevettem, hogy ha kinyitom a meleg vizet és elzárom akkor a legmagasabban lévő radiátorban vízfolyást hallok. Mitöl lehet ez? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) sebokr válasza hubhaver hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Idézet:
„Ha tovább folyatom a vizet, egy idő után újra gyújt majd 30 foknál a lámpa...”

Szia ez láng érzékelési hiba.
Megoldások:
1. Az égő tálca gáz lángjába nem ér bele valamelyik elektróda kis lángnál. A hő elgörbítette.
2. Az elektróda le van oxidálódva meg kell tisztítani.
3. A vezérlő panelon az X2-es jelzésű kondenzátorok cserére szorulnak.
4. A készüléknek nincs kislángja ezért kialszik.

Kb ebben a sorrendben van valószínűsége.
Meg van a magyar felhasználói könyve?
Abban benne van a pontos beállítása az elektródáknak.
VIGYÁZZ!!!
Az elektródákat beállítani (görbítgetbi) csak melegen lehet! Pirosan izzon! Ellenkező esetben eltörhet.

Roland
(#) sebokr válasza gzoli01 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Idézet:
„Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Áprilisban....”

Ha a kazánból nem csöpög a víz és a fűtés rendszer is jó akkor a tágulási tartálya le van engedve és a víz a levegő helyére megy el.
Ellenörzése:
Engedjük le a víz nyomást 0bar.
Vegyünk elő egy autó kerék nyomás érzékelőt.
Álljunk létrára és a kazán hátulján a fal felől lévő tágulási tartály szelepét nézzük meg. Fentről közelíthető meg. Megfelelő nyomás 0,8-1.1bar. Kevesebb több nem jó.
Ha nincs ilyen műszerünk akkor következtetni lehet abból is ha nagyon kevés víz rátöltéssel gyorsan változik a nyomás.
Roland
(#) sebokr válasza envagyok75 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Idézet:
„Utángyártottat merre érdemes keresgélni?”

Szegeden a József attila sgt. Fég/baxi szaküzlet. Webárúházba szét kell néznem. Ön melyik településen lakik?
Jelenleg nekem sincs itthon, pedig szívesen adnék.
Roland
(#) sebokr válasza envagyok75 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
(#) envagyok75 válasza sebokr hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Győrújbarát
Nekem ez kellene:
http://www.ep-shop.hu/Westen-Novadens-Boyler-mikrokapcsolo_5641800
De ez horror összeg érte.
Olcsóbban nem lehet beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2016
(#) sebokr válasza envagyok75 hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Igen van sokkal olcsóbban ha a műanyag nem sérült. Van csak belső kapcsoló is vezeték nélkül.
Tegyen fel a belsejéről képet mert 3 fajta van, akkor tudok tovább segíteni.
Ahogy a képen van 5500Ft+posta amiért én tudom.

Roland
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2016
(#) horvcsong hozzászólása Júl 2, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy kérdésem lenne, nevezetesen, hogy a Westen Energi 240i kéményes gázkazán vezérlő panelje helyettesíthető -e a 280i kéményes típus paneljével? Elgondolásom szerint több alkatrész is csereszabatos, de a vezérlést nem merném csak úgy kicserélni az eltérő teljesítményszint miatt, ha egyáltalán ugyanaz a panelje... (Van egy elfekvő kazán, így -ha működne- nem kellene komolyabb összeget ráfordítanom.)
Előre is köszönöm a segítséget!
H.Cs.
(#) sebokr válasza horvcsong hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Idézet:
„Üdvözlök mindenkit!
Egy kérdésem lenne, nevezetesen, hogy a Westen Energi 240i”

Ha a panel száma megegyezik akkor csereszavatos. A teljesítménye a fúvóka méretétől és a gázszelep beállításától függ elsősorban.
A panelon van egy számsor amiben pontok szerepelnek. Az egyezzen meg.
PL.: 56.5389.1
Ha eltér valószínűleg a gázszelep is más és rövid időn belül tönkremegy.

Roland
(#) fedesmajd válasza sleon hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Bocs, érdeklődöm, megoldódott-e a probléma, azaz kiderült-e, hogy mi az (én szerviz leírásomban sem szereplő) E168-as hibakód jelentése? Nálam minden átmenet nélkül a nagyláng hmv bekapcsolásakor már nem lobban be és (feszment. majd újrabekapcs. után is) ezt a kódot dobja. A gép ugyanaz, Westen Star Condens. Előre is kösz bármilyen infót!
(#) Spd hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Üdv! Reggeli felkelve hallottam, hogy dolgozik a szivattyú a kazánban. Gondoltam biztos csak a szokásos karbantartó tevékenységét végzi. Tusoláskor azonban észrevettem, hogy nincs melegvíz. Kimenve hallom, hogy a kazánban a szivattyú még mindig forog (kb. fél órát biztosan ment egyfolytában), miközben E12 hibát mutat.

A kézikönyv szerint a készülék jobb oldalán lévő műszernek mutatnia kellene nyomást, de mivel a fűtés nyitott rendszerű, így még nem tért ki életében sem nulláról. Ennek ellenére a doksi alapján óvatosan megnyitottam a bal oldali feltöltőcsapot, aminek hatására egy darabig levegő áramlott valahová, majd víz (gyanítom, hogy a belső, zárt körét töltöttem ezzel). A víz viszont kb. egy perc múlva is még áramlott, és nem jelent meg sehol vagy állt el, hogy tele van, így elzártam, nehogy baj legyen... Egyelőre készít a kazán HMV-t, de a kijelzőn a hőfokmérő felballag 75-77°C-ra (miközben a HMV 45-re van beállítva), aztán kikapcsol a láng, majd később a szivattyú is.

Meddig kell nyitva hagyni ezt a csapot? Okozhatja a problémát az, hogy idő előtt elzártam, és belső körben még nem elég a víz? Másik kérdés: hova lett a víz a belső körből kb. 10 hónap alatt? Időnként rá kell nyitni erre a csapra?

Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   38 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem