Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   39 / 82
(#) kovy74 hozzászólása Szept 2, 2016 /
 
Üdv.Ismét segítséget szeretnék kérni.Mégpedig egy Westen Energy 240Fi kazánoból csepeg a víz a képen látható helyről.A másik probléma hogyha meg nyitom a meleg vizet egy idő után elkezdenek felmelegedni a radiátorok.Mit kell cserélnem hogy meg felelően működjön?Köszönöm.
(#) sebokr válasza Spd hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Idézet:
„Üdv! Reggeli felkelve hallottam, hogy dolgozik a szivattyú”
A fűtési rendszer a nyitott rendszer. Így abból sokkal jobban párolog a víz mint a zárt rendszerből. Melegvíz késztés közben használja a fűtési rendszer vizét. Ezért van az, gogy nyitott rendszeren működő kombi gázkazánt nem ajánlatos nyári állásba tenni, mert így a fűtési rendszer felé soha nem mozgatja meg a vizet így kialakul egy belső vízkör ami lelevegősödik, mert 45'C fürdp víz előállításához néha szükséges akér 75'C fűtőköri víz is ami erősen gőzölög nyitott rendszeren. A rendszerbe annyi vizet kell tölteni amíg a fűtési túlfolyó csövön túl nem folyik a víz ezzel jelezve megtelt. De ajánlanám elindítani a fűtést is 1 percre, hogy a gázkazánból eltünjön a levegő. Miközben fűt a készülék 1*,2* ki kell nyitni a melegvizet hogy dolgozzon mind a két irányban.

Roland
(#) sebokr válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 3, 2016 / 1
 
Szia

A nyillal jelzett helyen két irányból is folyhat a víz. 1-ik esetben csak egy villáskulcs kell az utánhúzható tömszelencét utánhúzni, másik esetben cserélni kell a nagy réz tömszelencét.
Ha a fűtési megy melegvíz közben hiba lehet:
1/ Lemezes nemesacél hőcserélő koszos savazni kell.
2/ Váltó szelep vagy rudazata koszos szorul nem tud váltani
3/ Váltószelep tömítése elszakadt
4/ Váltószelep belső része eltört (ha műanyag)

A szóban forgó csöpögés a váltószelep egyik részéből származhat.
Itt a fórumon visszább 1-2 hónapon belül van alkatrész, hogy honnan lehet rendelni.
Igaz ott az elején lévő kis tömszelence van de ugyanonnan rendelhető mindene.

Roland
(#) kovy74 válasza sebokr hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat.
(#) Spd válasza sebokr hozzászólására (») Szept 4, 2016 / 1
 
Kedves Roland, köszönöm a segítséget! Felmentem a padlásra: tényleg tölti az a csap a tágulási tartályt. Eddig se volt nehéz tölteni, mert a tágulási tartály felmenő csövére volt téve egy gyorscsatlakozó, amire rátettem egy csövet, a cső másik végét meg felcsavartam a mosógép betáp csapjára, és már mehetett is a dolog, de így még egyszerűbb. Most feltöltöttem ameddig szeret lenni (kb. 40-50l víz megy bele ha hagyok úgy 10l tágulási teret a túlfolyó csonk aljáig, úgyhogy nem kell valami gyakran töltögetni -- annak idején, 32 éve, amikor készült a vegyes tüzeléses rendszer ez volt kéznél). Majd kell csinálnom oda is valami visszajelzőt, hogy ha leesik a vízszint, akkor szóljon. Fűtésnél észrevettük, mert megváltozott a hangja a rendszernek, de így nyáron ezek szerint nem észlelhető, csak ha nem indul a kazán... Már vettem hozzá úszókapcsolót, csak az elhatározás hiányzik

Abban viszont, hogy nyári állásban soha nem mozgatja meg a vizet a radiátorok felé, nem vagyok biztos, mert nagy-ritkán (mondjuk havonta?) lehet hallani, hogy surrogtatja a vizet a radiátorokban, csövekben. Nem fűti, csak mozgatja benne. Teljesen más hang, mint amikor a HMV-t állítja elő, olyankor nem surrognak a radiátorok, csak duruzsol a szivattyú.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) sebokr válasza Spd hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Idézet:
„Abban viszont, hogy nyári állásban soha nem”

Szervíz utasításunkban az szerepel, hogy nem mozgatja a vizet nyári állásban. Kivéve ha kezd meghibásodni a nagy tányér elején lévő mikrokapcsoló és picit beragad 1-2 mp re. De a lényeg, hogy működik a rendszer.

Roland
(#) jani0062 hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Tisztelt Szakértő urak.
Westen 240Fi gázkazánnal rendelkezem. Egy HMV mikrókapcsoló cserén, és tisztításon kívül eddig nem kellet idegeskednem a technikáért.
Múlt héten jött először az első esemény, meleg víz használat után már nem akart többet begyújtani a kazán, csak a vízkeringető szivattyúja üzemelt. Még a szellőző ventilátora sem indul el. Leellenőriztem az összes mikrókapcsolókat, levegő pressostátot, biztonsági termosztátra is. NTC 10 kohm mértem hideg vízcső mellet (kék). Rudazatok nem szorulnak, mindkettő jól működik. Resetre sem történt változás. 1,2 bar nyomáson a tágulási tartály.
mxdavid21 2016 jan 06- án ugyan evvel a hibával kért segítséget, sajnos én nem találtam a hiba elhárítására választ. Ezért ha kérhetném a szakik útbaigazítását, azt előre is köszönőm.
(#) raistván hozzászólása Szept 6, 2016 /
 
Siasztok!Westen240FI kazánomat sikerült már rajtatok keresztül megcsinálnom a minap ezt a vízfolyást vettem észre.Kép mellékelve.Megtudom én ezt javítani vagy szerelő kell hozzá?Ha igen milyen alkatrész kell hozzá?Köszönöm!!!
(#) sebokr válasza jani0062 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Ez minden valószínűséggel előre menő csövön található hőkorlátozó szakadt vagy kontakthibás netalán túl nagy az alkatrész belső ellenállása. Alap esetben 0ohm vagyis símán vezet. 2 vezeték 6,3mm csőszósaru megy rá. Létezik belőle autómatikusan resetelődő és kézi resetelős. azt nézze meg. ez a hiba pont ráillik.

Roland
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Házilag javítható. nagy gumi membrán melegvíz indító. Ha nem csöpög nem kell piszkálni.
Ha igen lehet, hogy tömszelencét is kell cserélni szétszedés után csöpögni fog 50-50%.
Vissza kell olvasni 2-3 hónapja volt róla szó, hogy honnan lehet rendelni westen alkatrészeket. Ha nincs meg megkeresem én.
(#) jani0062 válasza sebokr hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Szia. Köszi az infót. A biztonsági termosztáttal kapcsolatos mondatott nem fejeztem be, megmértem 0 ohmos. Én kérek elnézést. A probléma megoldódott, vezérlő panelen az összes polarizált kondit, és tömbkondenzátorokat kicseréltem, plusz a 12V-os egy áramkörös relét is.
Nagyon jól hozza a formáját a technika. Azért választottam még 2004-ben ezt a típust mert nem volt túlbonyolítva. Egyvalamit hiányolok a vezérlésből, hogy a keringtető nem üzemel még tovább, hőfok elérése után.
Egy kérdésem lenne még.
Milyen kenőanyagot lehetne használni a két rudazatnál ?
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Helló!Valamennyire csöpög,a mosógép tetején vettük észre.Megpróbálom megkeresni.Köszönöm!
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Pontosan hogy keressem a rendeléshez,meg akkor már a tömszelencét is meg rendelném az egy postaköltség miatt.Köszönöm!
(#) sebokr válasza jani0062 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szilikon zsír. Lehet kávé gépé gyógyszertári, sziloret mol lágy szilikonzsír ipari.
A lényeg, hogy a víz ne hordja el. ez szilikon vagy teflon alapú.
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Westen Energy ugyanaz mint Baxi Luna.

Tömszelence: PIN GUIDE ASSEMBLY rendelési szám 5630250
Nagy gumitányér: DHW PRESSURE SWITCH DIAPHRAGM rendelési szám 5405330

Tömszelence NETTÓ: 2920Ft
Gumitányér NETTÓ: 1800Ft
Posta nem tudom. Ezek Gyári Baxi/Westen alkatrészek. Ennyiért tudom én adni.
A webáruházat nem tudom. Személyesen Szegeden vagy környékén vehető át.

Roland
(#) zoszka válasza raistván hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Membrán
Tömszelence
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) zoszka válasza sebokr hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Laza 5-szörös áron adod a membránt
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) sebokr válasza zoszka hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Gyárilag ennyiért rendelhető.
(#) sebokr válasza zoszka hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Baxi/Westen gyári alkatrész lista, árlista. Nem utángyártott!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2016
(#) zoszka válasza sebokr hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Amit linkeltem az is gyári és már bőséges haszonnal
(#) sebokr válasza zoszka hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Nem kételkedek benne mert nem érdekel.
De aki a központi szervíznél olcsóbban szerzi be, az szimplán nagyon érdekes.

Roland
(#) kovy74 válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
És ha meg nyitom a meleg vizet miért melegszik fel a radiátor pedig a kazán nyári üzem módba van kapcsolva.
(#) szamóca válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Mert a bitermikus hőcserélődben felforrna a víz ha a keringető szivattyú nem tolná ki a radiátorok felé.
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Én amit találtam az 3550ft volt. Tudnál valami jó Webáruházat?Köszi!
(#) kovy74 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ezek szerint akkor ez normális.Nem hiba ?
(#) szamóca válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Úgy van.
(#) zoszka válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
De hiba. Normális esetben nincs biztonsági kikeringtetés. Ha melegszik a rendszer is annak oka van, de biztos, hogy nem a normál üzem része.
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Szept 14, 2016 / 1
 
Helló!Sikerült megcsinálni minden jó lett,mindkettőt kicseréltem nem akartam kétszer szerelni.Szilikonzsírral bekentem a tengelyeket,remélem kibír megint vagy 12 évet.Köszönöm a segítséget!Találtam Debrecenbe üzletet ahol lehetett venni,kb. annyiba került mintha postaköltséget fizetek.
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Szilikonzsír tökéletes. Ki fog bírni jó pár évet de nem annyit mint eddig felét biztosan.

Roland
(#) kovy74 válasza zoszka hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
És mi lehet a hibás alkatrész ?
Következő: »»   39 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem