Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V/60Hz-es készüléket itthon hogyan lehet működtetni?
Lapozás: OK   6 / 11
(#) lempi válasza sunside hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Most nem füstöl semmi, be van dugva.
Össze rarom és kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015
(#) sunside válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Ezt még megvárom.
(#) sunside válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Az akku kimeneten van fesz?
(#) lempi válasza sunside hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
A csatikon nincs, lehet hogy kell rá az akkumulátor
(#) lempi válasza sunside hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Jó éjszakát holnap írok. Köszönöm hogy szántál rám időt,energiát.
(#) sunside válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Rendben, szia.
(#) lempi válasza sunside hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szóval működik! Nagyon hálás vagyok a segítőkészségedért a hozzáálásodért amiért időt szántál rám! Valamint hogy megosztottad velem a lehetséges megoldást.

A kételkedőknek mutatnám az alábbi képen hogy tölt. A töltöttség jelző az aksin kettesről hármasra ugrott. Már a negyedik LED is világít. Feltöltött!
(#) sunside válasza lempi hozzászólására (») Szept 17, 2015 / 1
 
Örülök, hogy sikerült, nehéz küzdelem volt de megérte. A megspórolt 230/110-es trafó árát meg majd leisszuk valamikor. (ne vedd komolyan)
Ne felejtsd el pótolni a kiszedett VDR-t egy megfelelővel.
(#) didyman válasza sunside hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Előtte érdemes lenne megnézni az adatlapot. A 10D271 varisztor 175 Vac-ra megengedett maximum, illetve 225 Vdc és a megszólalási küszöbe 247-303 V közé szór.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) lempi válasza sunside hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Összességében a varisztor volt csak a probléma, amugy minden úgy volt ahogy írtad. igen megspóroltál nekem egy külső egységet, ami nem fért volna bele a dobozába. Külön kellett volna cipelni tárolni, ezt szerettem volna elkerülni. Ami a te jóvoltodból sikerült is. Igen veszek bele varisztort.
Igen egy pár sört meg ihatunk!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) attila_papp hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretném előre leszögezni, hogy nem nagyon értek az elektronikához. Az alapok megvannak, de kb ennyi.
A munkahelyemen azt a feladatot kaptam, hogy készítsek tesztkészüléket ami mér hőmérsékletet és áramfelvételt. 230V-os hálózathoz már elkészítettem, de nem tudom, hogy a 110V-oshoz milyen alkatrészek kellenek.

Az alkatrészek, amiket használtam a 230-as hálózathoz:
-Ampermérő: Schrack 72LA (MGF57010-A)
-Hőmérő modul: RKC RF100 (ez jó 100-240V-ig)
-Kismegszakító: Schrack C10
-FI relé: Chint NL1-63
-Bemenet: Tplast F216
-Táp: 3 eres 0,75mm
-Hőszenzor: Metra S33-A-K
-banándugók

A kérdésem az lenne, hogy melyik alkatrészt kell cserélnem, és mire, hogy 110V-os hálón működjön? Egyáltalán be lehet-e szerezni a szükséges alkatrészeket itthon?

Előre is köszi a válaszokat!
(#) attila_papp válasza attila_papp hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Annyiban szeretném javítani, hogy nem 110V, hanem 120-127V, mert Ecuadorba menne a cucc. Köszi! Mondjuk elvielg ugyanaz...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) Hari1231 hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Üdv! (Na itt se volt mostanában nagy mozgás!)
Lenne egy kérdésem!
Van egy régi amerikai szalagos magnóm, aminek a táplálása 110V 60Hz-es! ... a motorok direktbe mennek 110V 60Hz-ről! ...és ez itt a probléma! Addig ok, hogy a 240/120V-os trafóval tudom életre kelteni! DE! A lejátszáskor a capstan motor fordulata 1/6-al kisebb - adandóan a frekvencia különbségből! - ezért igencsak használhatatlan így!
Kinek milyen ötlete lenne a probléma kiküszöbölésére?!
(#) zolika60 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Frekvencia váltó, vagy másik motor, vagy a motoron lévő kondi cseréje.
(#) pucuka válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
A hangtengelyre kell készítened egy köszörült hüvelyt, aminek a kerületi sebessége 50 Hz esetén megegyezik a 60 Hz -en adott kerületi sebességgel. Ráhúzod a hangtengelyre, és kész. Csak szoros illesztésű legyen.
Tudom elmondani könnyű, kivitelezni nehéz. kell egy kicsit számolni is.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) tothzoli81 hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Segitsegeteket szeretném kérni! Hazatelepülés előtt állok az USA-ból. Sok elektromos készülékem van. Azt szeretném kérdezni, hogy mit érdemes hazavinni. Tervem, hogy beszerzek minden helyiségbe 3000-5000 Watt-os áramátalakítót, amik viszont nem tudnak 60Hz-ről 50Hz-re átalakitani. Azt olvastam, hogy a váltóárammal működők nem szeretik az 50Hz-et. Tehát az alább felsoroltak közül mit érdemes hazavinni, vagy mit lehet kisebb költséggel (és hogyan) üzemképessé alakitani?
Mosógép, mikrohullámu sütő, porszivó, kenyérsütő gép, tálas mixer, turmix gép, apritó, elektromos sütő, ventilátor, hajszáritó, elektromos párologtató, fúrógép, kézi körfűrész, akkumulátoros behajtó töltője)
Illetve a 12 voltos motorral működő készülékeket (pl akvárium külső szűrő) zavarja -e az 50Hz?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza tothzoli81 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 2
 
Szerintem jobban jársz ha semmit nem hozol haza , adj el mindent és itthon vegyél újakat . Soha nem lesz jó ha mindent inverterekkel akarsz meghajtani, és szerintem amiért ott eladod a használt gépeidet azért itt mindenből újat vehetsz ...
(#) ferci válasza tothzoli81 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
Szia!

A helyedben jóformán semmit se hoznék haza.. párszáz wattostól felfelé és trafós táplálásút ott eladnék aprópénzért. A szállítás + költsége se lenne 2 Ft. ide, tehát nem érné meg valami összebarkácsolt dobozokkal játszani.
Trafósnál a 60>>50 Hz miatt még kisebb fesszel lehetne megtáplálni.
Ami pedig trafó nélküli univerzális, ott már esetleg egy itteni trafóval lehet csökkenteni a megtáplálást, de még akkor is elképzelhető, hogy a trafó árából megveszed itt ugyanazt a készüléket.
(#) Ge Lee válasza tothzoli81 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
Én hallgatnék az előttem szólókra és semmit nem hoznék haza, inkább ott eladnám. Egyébként minden működne, de kellene kerítened hozzá egy combos trafót, ami a 230V-ból olyan 90-95V körüli feszültséget csinál. Azért nem 110V-ot, mivel az 50Hz görbe alatti területe kb. annyival nagyobb a 60Hz-énél. És magától értetődően, amiben mondjuk indukciós motor van, az azzal a tizenakárhány százalékkal lassabban is forogna.
Mondok egy saját példát, 3 fázisú 400Hz-re készült 4800 fordulatú motorom 600 körüli fordulattal megy, 3x32V körüli feszültséggel.
(#) Gafly válasza tothzoli81 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
Én is csak a többiekhez tudok csatlakozni.

A volt főnököm felesége költözött haza, nagyon sok cuccot hozott haza.

Például a Chrysler autót is, ami a maga nemében csodaszámba ment akkoriban.
Hajón szállítva szétrohadt a kipufogója. Vagyon volt levizsgáztatni (lámpatestek cseréje, stb.), valamint Chrysler automataváltót ebben az országban kevesen javítanak...

Ez volt a "nem elektrós" része.
Azzal kapcsolatban Pista nagyon okos és ügyes mérnök (nem imformatikus!). Jó sokáig "el volt" a készülékek "honosításval"...

Ámbár, a háromfázisú USA szabványú elektromos hókotróval nem tudom mire jutott, szerintem okafogyottság miatt feladta, különös tekintettel a pesti negyedik emeleti társasházi lakásra való tekintettel...
(#) tothzoli81 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Köszönöm a hozzászólásaitokat!
Ugy néz ki sok mindentől meg kellesz válnom.
(#) gaben62 válasza tothzoli81 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Üdv. ha van valami jó fajta ONKYO, vagy Sony sztereo erősítőd,vagy rádiód, 110-120V-os bemenetű, hozd haza, és én átveszem tőled, elfogadható árban.. régi érdekelne, ill. nem házimozis cucc
Tudok hozzá trafót tekerni, 230V/120V-ra.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) gaben62 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Igen tudjuk, manapság eldobható vegyél újat, /műanyag/ világban élünk.
(#) doni82 hozzászólása Jún 9, 2020 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Van egy Sony STR-DE597-es házi mozi erősítőm,a problémám hogy
AC 120v 60HZ 300VA Van a hátuljára irva.
A kérdésem hogy ha konvertert vennék,milyen paraméterekkel valot vegyek hozzá,a másik kérdésem,hogy van e rá mód házilag valamit össze rakni.
Az illető akitől megvettem az erősitőt,egy konvertert vett hozzá,de csak 45watt-ot tudott és leégett.
Remélem az erősítőben nem tett kárt.
(#) Massawa válasza doni82 hozzászólására (») Jún 9, 2020 1 /
 
Ha trafo van benne ( a tápban) akkor hosszutávon sehogyan. A 60 Hz-s trafo alul van dimenzionálva az 50 Hz-s hálozathoz. Ez volt valamikor minden amerika cuccnak a kinja. Egyszerüen duplán tekerték a primer tekercset és párhuzamosan (110V) vagy sorba kötötték (220V), de a vasmag az 50 Hz-t nem birta és tönkre ment. ( még a méregdrága ipari berendezésekben is....).
(#) doni82 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Akkor mi lenne a mególdás?
Hogyan tudom használni az erősítőt megfelelően hosszutávon?
(#) Massawa válasza doni82 hozzászólására (») Jún 9, 2020 1 /
 
Gyakorlatilag sehogy, ( de én nem tudom hogy van-e benne trafo). Esetleg kibontani és egy uj europai trafot venni/csináltatni bele.
Megnéztem - sima tafo van benne. Felejtendö. Uj 50 Hz-s trafo kell!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2020
(#) doni82 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
A trafot az erősítőből kéne kivennem?
Le fényképeztem az erősitő trafo részét.
(#) ferci válasza doni82 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Vagy vegyél bele 230/120 voltos trafót ( de honnan? ), vagy tekercseltesd át.
Nem tudom, az eladó miféle 60/50 Hz-es konverterrel használta, de elképzelhető, hogy az CSAK a 230/120 voltot csinálta meg és nem a 60/50 Hz-et IS..
A belső 120 voltos trafó az 50 Hz miatt égett le: sokkal nagyobb volt a nyugalmi árama.
(#) proba válasza doni82 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Mire mindkét transzformátort európaira cseréled, kb vehetsz egy másik erősítőt. Azt gondolnám egy 230/100V -os autotranszformátorral járnál legjobban. Van sok olyan kész transzformátor aminek a primerje 2x110V a szekunder lényegtelen. Aztán bírja amíg bírja. Ebben a formában úgyis használhatatlan. Esetleg a szekundert sorbakötve a primerrel a kimenőfeszültség csökkenthető. Így az élettartama esetleg nő egy kicsit.
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem