Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V/60Hz-es készüléket itthon hogyan lehet működtetni?
Lapozás: OK   9 / 11
(#) k_i_j hozzászólása Aug 15, 2020 /
 
Kézenfekvőnek látszik a "problémás" gépeket kicserélni itteniekre.
Vagy csak a gépek induktív fogyasztóit cserélni, ha ragaszkodik az ember a tárgyakhoz.
Persze, én nem vagyok elektromos szakember.
(#) Tomi111 válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Persze, ha valaki előtte kérdez - nem csinál 'hülyeséget'. Ezeket a gépeket ottkinn el kellett volna adni és itthon venni 'hazait'. De így marad a gányolás, szabálytalan bekötések és a trafó miatt a sok plusz fogyasztás.
(#) k_i_j válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Valószínűleg érzelmi okok miatt ragaszkodik az illető a régi dolgaihoz.
Az is lehet, hogy a frekvenciaváltó megoldaná a problémáját.
Kicsit költséges, de minden gépéhez saját frekvenciaváltó.
Vagy külön hálózat a "problémás" gépekhez.
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Egy másik havernak is mondtam, aki Floridábol jött haza, hogy hagyja ott a francba a gépeit. Nem tette, mert itt tündökölni akart a kétajtos szekrény méretü mosogéppel meg a hütövel és a neje mindenáron 90 cm-s pizzát akart otthon sütni ( 3-n vannak). Csak a sütöt sikerült beüzemelni a villanyszolgáltato külön engedélyével ( ha jol emlékszem 3x25A-s megszakitot és uj drotokat huztak be. A hütö meg a mosogép ment itthon a kukába.
(#) Massawa válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Az USA-ban pl nem igen alkalmazzák a kondenzátoros fázistolást a motorokban. Nekem is van néhány remekül müködö 110V-s motorom, ahol egy speci mechanikus inditokapcso van, ami állo helyzetben kapcsolja a motor inditotekercsét és ha elér egy bizonyos fordulatszámot akkor azt lekapcsolja. Ezek a motorok is azért kerültek hozzám ( vákuumpumpák voltak eredetileg), mert 50 Hz-n lassabban forogtak és nem tudták biztositani a kivánt vákuumot. Igy sorra szereltük ki a gépekböl, és egy központi nagy vákuumpumpárol biztositottuk a kivánt alulnyomást ( ami a gépeket is nagyságrenddel csendesebbé tette).
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 15, 2020 / 1
 
Nehezen szabadulunk a szokásainktól.
(#) szs válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 15, 2020 / 1
 
Idézet:
„Vagy csak a gépek induktív fogyasztóit cserélni, ha ragaszkodik az ember a tárgyakhoz.”

Erre gondoltam én is, amikor írtam a hozzászólásom, hiszen szerintem is maximum a motor működését befolyásolhatja az, hogy a hálózattól hány hz-en érkezik az éltető delej, a többi alkatrészének csak a kb. 110V, és az elegendő áram a lényeg.
A motor pedig (még mindig: szerintem) ha megkapja a kellő áramot, azzal megvan a kellő forgatónyomatéka, csak a végteljesítménye lesz 60/50 arányban, tehát ennyivel tovább tart a mosás.
Nagyon várom már a mosógépszerelő válaszát (nem a calgonról )
(#) k_i_j válasza szs hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Azt nem tudom, hogy a motor mit kezdene 60 Hz-el. Nem próbáltam még soha.
A fűtőbetétnek gondolom mindegy a frekvencia.

Bocsi!
Nem jól írtam.
A 60 herces motor nem tudom hogyan viselkedne 50 herccel.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Nyilvánavaloan lassabban ( 87%), de ezt már irtam. És bizonyos gépeknél ez mérvado, mint azokon a vákuumpumpákon is az volt.
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Igen. Igazad van. Tényleg írtad.
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Az egyik probléma, hogy lassabb, a másik az, hogy a kisebb frekvencián a motorra arányosan kisebb feszültséget kellene kapcsolni. A 110V/50Hz-en a motor túl lesz gerjesztve, telítődhet a vas, megnő a veszteség, erőssen melegedhet vagy leéghet emiatt. (Tetézve azzal, hogy a kisebb fordulatszám miatt a hűtés hatékonysága is kisebb.)
(#) szs válasza majkimester hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Akkor ebben az esetben az lenne a kompromisszumos megoldás, hogy egy autotrafót kb. 95-100V-ra állítva kéne megpróbálni?
(Aztán még az is lehet, hogy akkor meg néhány más alkatrésze nem menne a mosógépnek és a szárítónak...)
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) ferci hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Az eredeti beírást ( kérést ) néha nem árt elolvasni:

"...Beépítettem egy 40 ampreres 8,000 W letranszformálot amihez lettek húzva külön csöben vezetéket és bekötve amerikai konektor dugók. Bemegy a 220-230V és 110V jon ki atlagban 50Hz-en. ..."
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Természetesen ez is fenállhat, pillanatnyilag azonban még el sem indult.
Az én vákuumpumpáim már több évtizede mennek minden gond nélkül 50 Hz-re. Melegnek melegek, de anno azt állitotta a gyár, hogy az normális (24/7-re voltak tervezve).
(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Szia !
Te is írtad, le kellett cserélni az ami vákuumpumpákat. Az 50 Hz miatt a szállítása 80% csak. a gyártók a pumpa adatlapján megengedik a z 50Hz-t de kevesebb szállítási tömeget adnak meg hozzá, mert a motor kevesebbet fordul. Elvileg a végvákuum az nem változik. Több vákuum pumpám van, mind melegszik, kézmelegig. Ha a szállított tömegre szükség van, akkor inverterrel visszanövelhető a fordulattal. A szokásos megoldás nagyobb pumpa.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) ONKYOS válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
K_I_J, Massawa, a hűtőgép, az automata mosógép mit kezdene az 50Hz-es 110V-os hálózati feszültséggel?
hát semmi különöset, ezek ugyanúgy működnének, egy arra alkalmas, 230V/110V~biztonsági leválasztó trafóról, mivel asszinkron motor van beépítve, a hűtőbe, az is megy, csak kicsit kisebb fordulatszámon forog, de ettől még lehűti, a cuccot, és az a fránya mosógép is üzemelne, mert abban kefés univerzális motor van,,,.tehát nem kell kidobni mindent,.
(#) szs válasza ferci hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Elolvastuk...
Azt is írta, hogy a mosógépet, szárítógépet nem meri rákapcsolni, mivel azokra az van írva, hogy 60hz-t kérnek. Ezért besuélgetünk róla, hogy tényleg mennyire lényeges ez...
(#) ferci válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
A gond csak az, hogy konkrétan vele kellene beszélni és gépkönyvvel együtt, mert így csak a feje felett megy az egyezkedés.
Senki nem tudja itt, miért ragaszkodik a 60 Hz-hez, kikkel egyeztetett már.
A beépített 8 kVA-es trafót meg biztos nem fogja piszkálni.
(#) szs válasza ferci hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Jó. De nekem akkor nem szabad megtudnom, hogy jó-e az elképzelésem, hogy használható a mosógép, amire 110V/60hz van írva 50hz-en??
Mert a kérdező azóta sem nyilatkozik, én meg irtó érdeklődnék.

Idézet:
„Senki nem tudja itt, miért ragaszkodik a 60 Hz-hez”

Azért ragaszkodik, mert az van ráírva. Ezt írta a kérdésében. És nem lennénk beljebb, ha tudnánk, Kiss Pista ezt megerősítette.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) ferci válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Hogyne szabadna...csak éppen azt kell megtudnod tőle, hogy mi van leírva a gépkönyvben feketén-fehéren. Utána lehet nekikezdeni a tervezgetésnek.
Különben ez már 1-2x ki lett tárgyalva, mi a helyzet a 60 Hz helyett 50 Hz témában és a 10-15 volt esetleges eltérésekkel, ha még rossz esetben össze is adódnak a negatív következmények.
Részemről ennyi.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Irtam, hogy miért cseréltük a vákuumpumákat (vagy 20 gépben). A gép gyakran vákuumhibát jelzett, igy valamit tenni kellett. Ráadásul igen nagy ricsajt csaptak igy a személyzet is gondban volt mert mindig ott süvöltött a motor a gépben. A gyártoval egyeztetve kiépitették a központi vákuumvezetéket amivel kiváltottuk a motorokat, és a gép teljesen lecsendesedett. A motorok mindig joval melegebbek voltak mint a kézmeleg. Már a gyárban is egy védöburkolatot épitettek köréjük, hogy ne égesse meg valaki a kezét. Jo 50-70 fokos az üzemi hömérséklet és ráadásul egybe van épitve a motor a kompresszorral ( olajmentes grafitlamellás szerkezet), igy duplán melegszik minden ( az egész gép kb 30x∅15 cm).
(#) szs válasza ferci hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Kitárgyalva nem negyon volt, csak egymásnak ellentmondó állítások vannak.
Én egy olyan választ el tudnék könyvelni, hogy (mint írtad):
Gépkönyv elő, ha azt írja, aszinkron motor, akkor inkább ne üzemeltessük 50hz-ről, ha aztvírja, kefés, akkor nyugodtan. A mai válaszok ezt erősítik bennem, de még van bennem kíváncsiság, erősíts már meg...
(#) Massawa válasza ferci hozzászólására (») Aug 16, 2020 / 1
 
A gépkönyvben egész biztos nem találsz ilyen infot. Az amerikaiak számára nem létezik a maradék világ meg, hogy ott esetleg nem 110V/60 Hz-van. A turisták nem igen utazgatnak hütögéppel meg mosogéppel külföldre....
(#) k_i_j válasza ONKYOS hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Írtam is, hogy ebben nincsen tapasztalatom.

A mosógépben szerintem nem egyértelmű a kefés motor. Mondom, nem tudom, csak tippelem.
Egy kefés motor után óriási áttétel kéne, mert szétforgatna mindent. Mondom, csak tipp! Semmi tapasztalat.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Melyik hütögépben vagy mosogépben vannak kefés motorok?

Nemrégen tárgyaltuk az erösitöknél. A japán gyár kivéve az északameriaki modellt, mindenhol máshol ugyanazt az erösitöt árulja átkapcsolhato trafoval 230/110 V 50-70 Hz. Ha ezt az erösitöt az USA-ban veszed meg azt odahaza eldobhatod... .
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Ne rajtam kérjetek már mindent számon, nem én állítottam, az előbb írta egy válaszoló, hogy az van.
Most én vagyok a bűnös, mert érdekelne a valóság?

Idézet:
„az a fránya mosógép is üzemelne, mert abban kefés univerzális motor van,,,”

Ezt írták 8.48-kor....
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) szalamandra válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 / 2
 
Elég sok mosógépben kefés motor van, ezért árulnak szénkefét is hozzá.
Az ő gépében azonban szerintem nem kefés motor van, legalábbis amit a net kiad pótalkatrészként (mellékelt kèp).

Amúgy az eredeti mellékelt gépcimkén szerepel egy 120 V / 240 V adat is 3 vagy 4 vezetékes csatlakozási móddal... Igaz 60 Hz mellett.

Viszont a lassabban forgó motor(ok) okozhatnak más hibákat is, mert ha pl. a lúgszivattyú motorja is lassabban forog, több idő kellhet az ürítéshez, amit meg viszont ha a program figyel, tekintheti hibának, hogy adott idő alatt nem ürítette ki a lúgot.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) szs válasza szalamandra hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Nna, ez már olyan válasz, amit itt várnánk: utánamézéssel, logikával és tapasztalattal megtámogatott.
Köszönöm, én nem tudtam (szakértelem híján) utánanézni sem.
(#) Joe_001 válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Marhaság! A gyártó megadja mennyi a szállított tömeg 50, és 60 Herzen. A hálózat frekijén inverterrel +/-30-%ot simán lehet változtatni kár nélkül. A Kínai a Klímás vákuumszivattyút árulja USÁ-ba is Európába is. Nyilván valóan a 60 Hz-s hálózaton 20%-al többet szállít a vákuum pumpa, szivattyú. A szivattyú adatlapján ez fel van tüntetve. Legalábbis a korrekt gyártó ezt így teszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Massawa válasza szalamandra hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Ezt már megbeszéltük az elején. A száritogép az USA-ban is 230 V/60 Hz de ugy, higy az két fázis között meg 3 vagy 4 csatlakozoponttal. Innentöl bármi lehet. Az lehet 1 fázisu 240V-s motor, de lehet 2 fázisu 2x120V-s motor is. A kefék sem mindig az jelentik ( hogy az egy univerzális motor kommutátorral) hanem lehet sima gyürüs, más-más tekercseléssel, ami nem mindegy.
Következő: »»   9 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem