Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2300W-os Sarokcsiszoló, fordulatszám Szabályozása
Lapozás: OK   3 / 3
(#) niedziela válasza pimpa hozzászólására (») Szept 27, 2020 /

Nem úgy néz ki mintha ott bármi lett volna.
(#) uniman válasza niedziela hozzászólására (») Szept 27, 2020 /

Meg kell nézni jobban...

pot.jpg

(#) erbe válasza pimpa hozzászólására (») Szept 27, 2020 /

Hátoldaláról is kellene kép. Hátha SMD ellenállással fixre kötötték.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) Tomy1432 hozzászólása Nov 15, 2020 /

Sziasztok! Nem teljesen idevágó kérdés, de megtudná valaki mondani, hogy egy 125-ös kis sarokcsiszoló motorja üresen mennyit forog /perc? Szóval nem az áttétellel együtt, csak a motor terhelés nélkül.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) Bakman válasza Tomy1432 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /

Kb. 3:1 arányú osztással kell számolni. Egyértelmű választ csak a gép ismeretében lehet adni, mert ezek igen változó értékek, átlag 10 - 11 000 f/p üzeműek.

Az "üresen" dolgot óvatosan kell kezelni, mert a motor gyorsabban forog ha a nagy fogaskereket kiszereled és lassabban, ha nagy légellenállású korong van a gépre szerelve, pl. drótkorong.
(#) vision61 válasza Tomy1432 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /

Szia!
Az függ a típustól, és az alkalmazott áttételtől. Nekem az egyiken 10 000, a másikon 11 000 n/min van megadva a korong üresjárati fordulatszámának. Régen nem kellett szétszednem egyet sem, de az áttétel kb. 4-5-szörös lehet.
Terhelés, áttétel nélkül szerintem nem kéne üzemeltetni a "csupasz" motort.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) Bakman válasza Tomy1432 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /

Szét kell szedni és megszámolni a fogakat. Gyorsan két képről az eredmény:

36 : 11 (3.27)
37 : 9 (4.11)

Magyarán van szórás bőven.
(#) Owert hozzászólása Feb 27, 2021 /

Sziasztok! Adott egy Parkside sarokcsiszoló, melyben van egy elektronika. A motor jó, de a vezérlésben az IC megadta magát. Az IC típusa le van törölve a tetejéről, az alján pedig sorozatszám van, valakinek valamilyen tippe lenne a típusát illetően? Képet csatoltam. 555 kilőve a kiosztás miatt (itt 2-es kimeneten vezérlik a TRIAK-ot)... Köszönöm!
(#) sany válasza Owert hozzászólására (») Feb 27, 2021 /

Valószínűleg, hogy az IC egy mikrovezérlő, beégett szoftverrel. A triak esetleg nem lehet rossz?
(#) niedziela válasza sany hozzászólására (») Feb 28, 2021 / 1

U2008B lesz az, vagy társai.
Ez egy lágyinditós fáziskontrol ic
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Feb 28, 2021 /

Nem semmi ez az IC.
De mivel irva vagyon, hogy a 2-es lábon vezérli a triakot, ezért inkább "társai".
Szerintem vissza kellene rajzolni a környezetet, és akkor valószinűleg bele lehetne "mókolni" valami hasonlót. Az is lehet, hogy találnánk lábkompatibis IC-t.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem