Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2N3055 hűtése
 
Témaindító: Ferix_, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Slope hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Ismertek olyan gyártót, aminek olyan a jele, mint egy E betű (karikában).

Ha nem akkor is kerüljétek! 30V-ról kettő is elszállt, alig 2A mellett. Szerencsére csak kettőt vettem ebből a sz@rból...
(#) bave00 hozzászólása Feb 6, 2008 /
 
Hello!
Szerintetek ennyi hűtés elég lesz két tranyónak?
(#) Medve válasza bave00 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Hello, attól függ, mekkora teljesítménnyel játszik a tranyó. Ha ki akarod használni a típus teljesítményét, akkor szerintem kicsi lesz.
(#) bave00 válasza Medve hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Egy DoZ, A osztályú erősítőben lenne, itt van kapcsolási rajz meg ilyenek.
(#) Norberto válasza bave00 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Szerintem sem lesz elegendő.
(#) mex válasza bave00 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Szevasz. Ennek a hűtőfelületnek a többszöröse kell!!!
(#) bave00 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Ok, köszi!
(#) forsat válasza bave00 hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Szia!

Minimum 2db tenyérnyi(nagy fajta tenyér) hűtőborda kellene azzal elmegy, de egészségesebb, ha van rajta egy ventillátor vagy kicsit nagyobb borda.

Ha jól figyelem a bordád akkor ebből kettő kellene és egy ventillátor hozzá, mert nem egy nagy ez a borda szerintem.
(#) bave00 válasza forsat hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Nah van másik borda. Képet még nem csináltam róla, de elvileg ilyen, 200mm hosszú. Még nem hasonlítottam össze a valósággal Ez már elég lesz? Ja és még alatta lesz egy kis venti. Még1 kérdés: a hővezető paszta vagy mittudoménmi a neve, szóval Az vmi szilikon alapú? A szilikonzsír jó lenne helyette?

borda.jpg
    
(#) Imi65 válasza bave00 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Sipos Gyula bátyánk mondását idézve: "Bármilyen zsír ezerszer jobban vezeti a hőt, mint a levegő".
(#) RED-FOX válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Csá, nekem megvan a hűtőbordám, csak azt nem tudom, hogy melyik oldalára kell szerelni Tudom, hogy banális kérdés, de nem vagyok benne biztos, hogy jó ha a feliratos részre szerelem
(#) Pulyka válasza bave00 hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia

Bocs,hogy beleszolók,de az a szigetelés át is fogja adni a hőt a hütőbordának??

amugy én is most tervezgetek egy labortápot,amiben egy 2N3055-ös lessz,és max 6A-re tervezem!
megnéztem az adatlapot,a tranyó max ennyit bír!vagy lehet 7A-t!
De ez a maximális teljesitmény!
aztán lehet 5 amperes biztit fogok használni,de ez attól függ,mit fogok meghajtani a labortáppal...
(#) proba válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Gyári labortápokban erre az áramra már két tranzisztort alkalmaznak párhuzamosan (és ennél jobbat VOLTCRAFT 0-40 V 5A .Pedig a kimenő feszültségtől függően megcsapolást is váltanak a trafón.) Ez szerintem max 15-20 voltig biztonságos.
(esetleges túlmelegedés/túlfeszültség miatti zárlat igen komoly anyagi károkat okozhat )
(#) bendoroland hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Ez nemtudom hogy ide tartozike de mindenképpen megkérdezem. Vettem egy revoltec meteor fényt de csak 4 ledet bír el egy csatornán a tranzisztor ami benne van nem lehetne fetuningolni hogy 35wattos izzót villogtasson én 2n3055 re gondoltam csak nem tudom bekötni egy csatornán 12volt jön ki.Kérlek írjatok ninél gyorsabban fontos lenne.Bővebben: Link
(#) Proci_85 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
2db 2N3055 van a 0-30V 0-3A labortápom kimenetén.
Kerémia alátét van alattuk, mert állítólag jobb, mint a csillám. Sajnos 2A zárlatkor gyorsan felmelegszik a _kupakja_ (55-60°C). Ha 1A-es zárlatot csinálok, úgy nem vészes., közel a bordával azonos a hőmérsékletük.
Ha bontom a rövidzárt gyorsan visszahül és a borda lesz a melegebb kettőjük közül.
A borda általában 45°C körül mara 2A esetén.

A tranyó-kerémia alátét és az alátét-hűtőborda között fehér paszta van.

Érdemesebb lenne szétszedni és inkább mégis csillámot alátenni? Akitől vettem annyira esküdött a kerámiára, csak ekkora vastagságban nem tudom vetekszik-e a csillámmal?

Itt látható róla kép
Itt pedig közelről
(#) mex válasza Proci_85 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Csillámmal jobban jársz.
(#) lapose válasza Proci_85 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia!
Biztos, hogy kerámia ez?
Nekem van mind a kettő a kerámia kb. 0.2mm vastag. Ez a fajta nem olyan kemény enyhén hajlik is(már ami nekem van).
Mindenesetre én is kipróbálnám a helyedben a csillámot, pár forint veszteni nem vesztesz semmit!
(#) Proci_85 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Kerémáia néven adták el Vastagságát én is furcsáltam, de mondván, hogy a legjobb hővezető, mondom oké...majdcsak jó lesz. Köszönöm a válszokat, akkor vágom kifele és megnézem egy vékony csillámmal. Majd beszámolok.
(#) lapose válasza Proci_85 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szia!
Kidobni nem kell, esetleg hőfokméréssel meg tudod állapítani melyiknek jobb a hővezetése!
Azt ne feledd a csillám sem jeleskedik ezen a téren, de jobb híján használjuk ezt!
(#) Krisz03 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Hali!

Nem teljesen ide kapcsolódik, de azért valamennyire mégis. Melyik vezeti jobban a meleget: csillám, vagy a PC tápokban használatos hajlékony gumiszerű, általában szürke színű szigetelő?
(#) lapose válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Abból a szürkéből több fajta van, szerintem amelyik enyhén gumis, az jobb mint a csillám!
(#) Krisz03 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Rendben, köszi!
(#) The Light válasza Ferix_ hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Halihó,

régi erősítőből aplikáltam ki, ezt az "alu szárnyat".
gyárilag 4db 2n3055-ös tranyókat hűtött.
nem rossz.
ha érdekel leméregetem.

DSC00157.JPG
    
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem