Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   123 / 199
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Meg volt a PETG "töréstesztje"
Eléggé brutális terhelést kapott, furgya módon nem ott engedett amire számítottam.
Úgy vártam, hogy a tengely ricnis kapcsolatánál, ill. a tengelyhez közel, ahol a legnagyobb a nyomaték, fog elengedni, erre a fogakat nyalta szét.
Úgy tűnik, minden rendbe volt a nyomtatással, ennek az anyagnak úgy tűnik ez a tűréshatára.
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 28, 2019 / 1
 
Ha azokat a bordákat is beletervezed ami az eredetin van akkor még erősebb lesz.
Persze a fogak attól nem lesznek erősebbek.
Ugyan úgy le kell törni az éleit ahogy az eredetin van.
A kerekített vagy derékszögű élek feszültség gyűjtő pontok.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ez tulajdonképpen egy ablaktörlő motor, csak egy kicsit nagyobb csigahajtású fogaskereke.
Sajna, alapból nem egy globoid profilú, ráadásul egyszerre csak 1 fog kapja a terhelést és az se nagy felületen.
Talán a lákör átmérőjét egy picit lehetne növelni, ill. a fog vastagságot pár tizeddel.
Extrém esetekbe ketté szokott törni a fogaskerék, tehát elég rideg anyagból van, amit nem biztos, hogy tudok reprodukálni.
Üdv
(#) Mrscottt21 hozzászólása Okt 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy apró kis segítséget szeretnék kérni filament ügyben.

Eddig csak PLA-t használtam (Gembird- kék, Gembird-zöld). Szeretném megtudni, hogy a PLA, HIPS, PETG között mi a különbség? Ha jól tudom a PLA és a PETG az ugyan az, csak a PETG valamivel olcsóbb. (Ha nem jól tudom akkor javítsatok ki!!!) Eddig csak Gembird filamentem volt. Mi a véleményetek a DevilDesign márkáról?

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv, Laci
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Okt 6, 2019 / 1
 
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Oké jó! De! Személyes tapasztalatod van e? Mondjuk a PETG-vel vagy a HIPS-el?
(#) hunagyp válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Okt 6, 2019 / 1
 
Idézet:
„Szeretném megtudni, hogy a PLA, HIPS, PETG között mi a különbség?”

Erre kaptál választ (google, tömegesen vannak cikkek az alapanyagokról és tulajdonságaikról)

Idézet:
„Ha jól tudom a PLA és a PETG az ugyan az”

Nem jól tudod, különböző anyagok.
Idézet:
„DevilDesign”

Is jó, Spectrum, Colido, Prusament, Sunlu, Azure, ERYONE - nálam ezek jártak, mind jó volt eddig. (pla, petg és noname kínai flexi)
(#) Mrscottt21 válasza hunagyp hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Köszi! Ilyen válaszra vártam!
(#) elektromos hozzászólása Okt 8, 2019 /
 
Sziasztok! Használ valaki SKR 1.3 vezérlőt?
Nekem csak annyi segítségre lenne szükségem, hogy a Platform IO (Visual Code) programban, hogyan lehet szerkeszteni. Törölni, másolni tudok de be írni számokat , szöveget nem enged.
(#) attika válasza elektromos hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Idézet:
„Törölni, másolni tudok de be írni számokat , szöveget nem enged.”


Ez érdekes, azt írok be amit akarok, én nem találkoztam ilyennel.
(#) elektromos válasza attika hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Az a bánatos mindenit. Át kellett állítani a billentyűzetemet!
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 11, 2019 / 1
 
Megjöttek az energialáncok és azok az ominozus kábelharisnyák, gyakorlatilag újrakábeleztem a gépem.
Már nem számolok semmit, pénzt, időt...
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
szuper lett !!!
lehet megrendelem én is a láncokat meg a szoknyákat
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Köszi, 2x 1m elég volt, még maradt is ki.
Megjött a 24V-os fűtőpatron a fejbe, mostmár normálisan dolgozik az is, szerintem gyorsabban felfűt mint 12V-osan, bár a bed felfűtési ideje az ütősebb, per piilanat 16 fok van a helyiségbe, de még így is feltornázza a 200w-os 24v-os táp.

Nálam most a pet-g és a abs nyomtatása úgy történik zárt térbe, hogy szépen ráhúzok egy nejlon zsákot a gépre.
Ez nem túl elegáns, de hatásos módszer.
Érdekelne, hogy milyen megoldások születtek zárt térré alakítás terén?
Üdv
(#) András123 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Egyenlőre nincs tapasztalatom az arduinó mega -Ramps 1.4 párosítást illetőleg. Még nem érkezett meg az Ebay-ről a megrendelt csomag. Egyenlőre csak elméletben érdekelne. Meg tudná valaki mondani ,hogy kivitelezhető-e egyidejüleg egy 3D nyomtatót ,nyomtatóként és lézergravírozóként használni ezzel a hardverrel. Persze úgy értem hogy fel lehet-e tölteni rá ideglenesen a lézer használatához egy GRBL-t , gondolom a marlin nem kezeli a lézert. Hol lenne a PWM kimenet ezen a Ramps-on? (ha egyáltalán lehetséges) Csinált közületek valaki ilyet?
(#) hunagyp válasza András123 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Igazából Marlin is kezelhet lézert - nézz szét a Configuration_adv.h fájlban (is).
GRBL úgy tudom "csak" forkolt verziókban van Mega-ra, eredetileg Uno volt a céleszköz.
(#) András123 válasza hunagyp hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Arduinó Unó/ cncshild/GRBL-vel használok más gépen lézert. A 3D nyomtatóhoz viszont kell az arduinó mega/ramps. Ehhez szeretnék valahogy egy lézert mellé konfigurálni. Ha a marlin is kezeli a lézert akkor vajon hova kell bekötni a lézerveztérlőt a ramps-on?
(#) András123 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Közben úgy tűnik találtam hozzá megoldást ezen a weboldalon A ramps ventillátor kimenetelén történik a pwm jel csatolása a lézermodulhoz Inscape plugin kell hogy készítse hozzá a g kódot ,mivel a M106 M107 parancsokat használja a lézer ki be kapcsolásához az S" paraméter itt is 0-255 lehet.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szia
Csináltam ilyet akarsz.
Semmit nem kell módosítani a ramps ön. A lézer triggelo vezetéket a hutoventi helyére kell kötni.
És az inkscape progival tudod generálni a gcodet. Amit aztán bármilyen szeletelővel rá tudod küldeni a nyomtatóra.
Udv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Azt nem írják sehol a weboldalon hogy a marlinba is változtatni kell valamit. Lehetséges ez? Azt viszont máshol olvasom hogy van letölthető módosított marlin lézerhez , ami már kezeli az M3, M5 utasításokat is. Ehhez lehetne használni normál lézerhez készített G-kódokat is. A te általad is használt módszernél ,le kell választani a Hotendet és a Hotbedet is lézer módban ? Mivel így folyamatosan fűttené mindkettőt ? Amit még nem értek ,hogy 3D nyomtató módban is a hűttőventillátorra PWM jel megy-e ki, és a termisztor által mért eredmény szerint állítja be a venti fordulatszámát?
(#) djusee hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok. Mit szóltok, mely beállításokra nézzek rá hogy ne váljon el a külsö rész? Gondolom a szeletelö programnál van valami gubanc. Eddig Cura-t használtam ott nem tapasztaltam ilyen problémát, most a Slic3r -el küszködöm. Megnöveltem a fej hömérsékletét, látszik a nyomaton.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Hidd már el, hogy semmit nem kell állítani az FW-be, a marlin csak azt csinálja amit megkap gcode-ba, ha nem kap felfűtési parancsot akkor nem fűt fel.
Semmi nincs leválasztva.
Nekem egy 3500mA-es lézer jött, ezzel már lehet fába gravírozni rendesen.
ennek kell egy 12V és 5V trigger jel, ezért betettem a hűtőventi áramkörébe egy 5 voltos converter, de ezt leszámítva semmi változtatás.
Annyi, hogy lehúzom a hűtőventi csatlakozóját.

Le kell tölteni az inkscape programhoz egy JT laser tool plugint, ez 4 db file, amit be kell másolni.
  1. C: \ Users \ XYZ \ AppData \ Roaming \ inkscape \ kiterjesztések
  2.  
  3. C: \ Program Files \ Inkscape \ share \ kiterjesztések

helyre, aztán már benne lesz az inkscapebe.
Sok sikert, remélem rájössz, hogy kell gravírozni, mert nekem csak a körbevágás megy.

Üdv
(#) zsoltee0001 válasza djusee hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szia
Ismerős a helyzet, lehet, hogy semmi köze a szeletelőhöz, hanem egyszerűen hideg van, akkor meg még nyár volt, nekem az ABS csinált ilyet, gyanítom, hogy a tied is abs.
Forgástestnél a közepét körkörösen töltötte ki, majd átváltott vonalkázásra, na itt vált el. (ki lehetett ütni kalapáccsal)
Pet-g nél már jó volt.
Szinte biztos, hogy nincs meg a tárgy hőn tartása, ezért nem tud kapcsolódni, tálca hőmérséklet mennyi?
Üdv
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szia
nézegettem én is ezt a lézeres dolgot nekem elég is lenne, ha már 3mm rétegeltet vágni is tudnám akkor tökéj lenne
+ árnyalatos égetést lehet valahogy csinálni???
(#) HERC válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szia, na ez engem is érdekel.
Én vettem egy 3w-os kék lézert.15Khz-en pwm-el egész jól lehet szabályozni.
Viszont nem akarok kilépni a komfort zónámból, ragaszkodom a repetierhez.
(Mivel két Z tengelyemhez két min endstop van.)Ki is lehetne valamit mahinálni
a dologból. Csak milyen programot lehetne rávenni arra hogy ehhez jó G kódot generáljon?
(#) zsoltee0001 válasza HERC hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Inkscape, ingyenes és kell az a plugin amit az előző hozzászólásomba feltöltöttem.

A Z tengelyt be kell állítani olyan magasságba, hogy a tárgyra jól tudjon fókuszálni, nekem kb 8 centi, aztán le is veszem a z motorokról a csatlakozót, ne mászkáljon még véletlen se, ha home-ba állítom.
Én is repetierből használom, de tök mindegy miből küldöd, akár pronterfaceből, a szeletelő már semmit nem változtat, amit az inkscape legenerált gcode-n.
A múltok beszámoltam mellékesen erről a lézeres dologról, furcsálltam is, hogy senkit nem érdekelt
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Valami színátmenetes dologra gondolsz?
Nekem sajna még csak az adott tárgy körbevágása megy, attól is megtérdel a gépem, ha egy kicsit komolyabb képet próbálok kivágatni, először fekete/fehérbe kell alakítani (1 bites) aztán vektorizálni kell, majd gcode generálás.
De tuti, hogy meg lehet csinálni azt is valahogy.
Üdv
(#) András123 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
EzMódositott marlin Ehez nem kell inscape plugin. Ha megjön a cucc az ebayról lehet vele majd kisérletezi, itt is jóll leirják hogy van más meoldás is hozzá
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2019
(#) djusee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szia. Nem, ez PLA, 23fok van a szobában. Az asztal az első rétegnél 75 fok majd pediglen 60. 50 en is megtapad szépen.
(#) zsoltee0001 válasza djusee hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Szia, úgy tudom, hogy nem jó, ha csökkentjük a bed hőmérsékletét, azzal a hőmérséklettel kell végigcsinálni amivel elkezdted, nálam ez 50 fok.
Lehet, hogy csak a fényképen tűnik úgy de olyan mintha nem lenne elégséges a hűtés, nekem ilyen élek ABS-nél vannak, ahol ugye 0 hűtés van.
Próbáld ki 50 fokos bed-el végig.

Most folyamatosan szivatott a gépem, úgy tűnt, mintha elállítódott volna a Z magasság, nem tapadt az anyag az üveglapon, a nagy hézag miatt.
Gyakorlatilag nem volt két egyforma első rétegem.
Na mondom zsugorcső alá veszem a Z végállás szenzort, ami egy fotoszenzor, amiről szentül meg voltam győződve, hogy atompontos.
Az is, de ha pl kézzel , vagy ronggyal megtörlöm az alu felületét egyből megváltozik a visszatükröződés és rögtön 2-3 tizedet mellémér.
Annyit kellett alakítani, hogy nem párhuzamosan figyeli a z magasságát, hanem merőlegesre állítottam, így már tényleg 100-ad pontos.
Következő: »»   123 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem