Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   124 / 199
(#) Imtilk hozzászólása Okt 19, 2019 / 5
 
Sziasztok!
A lézeres kollegáknak esetleg egy tipp, nem tudom ismeritek-e? :
Bővebben: Link
Úgy akadtam rá, hogy terveztem, nyomtattam a nyomtatómra egy tolltartót, hogy tudjon rajzolni. Tökéletesen használható, erre is a szoftver, de igazándiból nektek találták ki.
Egy kis segítség a használatához, bár ez a tollal rajzoláshoz való, de a kezdeteket elég jól elmagyarázza: Bővebben: Link
Mellékeltem képet, jópofa, hogy ezt a rajzolást is tudja a nyomtatóm Meg aztán így kicsi megindult a fantáziám, hogy miket is foghatnék be a toll helyére. Mondjuk egy marómotort
Vagy egy nyák filctollal kisebb komplexitású nyákrajzolatokat lehet csinálni gyorsan, vagy kisebb előlapokat szépen feliratozni.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) bbatka válasza Imtilk hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
"vagy kisebb előlapokat szépen feliratozni."

Érdekes amiket írtál. Ezt hogy akarod kivitelezni? Milyen eszközzel?
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Igazán egy festékkel író eszközzel lehetne hatékonyan feliratokat készíteni. A 80-as években a műszaki rajzolást még csőtollal kezdtem tanulni. A mai napig emlékszek rá, hogy mennyi bosszúságot okozott amikor bele száradt a tus. A festékek meg még rosszabbak. Bár most jutott eszembe, hogy már vannak vízzel oldódó zománc festékek is. Talán megér egy próbát.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) foxi63 válasza djusee hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Szia!
Szerintem a nyomtatási sebesség túl gyors, a fej nem olvasztja meg a már kész réteget.
üdv.: foxi
(#) MCMLXXXII válasza Imtilk hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Szia
köszi az infót arra vagyok kiváncsi hogy mostbez hogy is van
Nekem ardu mega ramps 1.4 van felteszem ezt a progit felismeri az ardut és már lehet is rajzolni vagy csak a g code generálásához kell és ha az meg van mejet a tetszőleges szeletelőbe?
(#) Imtilk válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Nem kell szeletelő, ez a legjobb benne. A második linket olvasd át ha rajzolni akarsz a nyomtatóval, csak a beállításoknál át kell írni a lézer ki be kapcsoló gkódot, hogy tollat emeljen, illetve engedjen. És kész. Illetve a lap alján található gkódot le kell futtatni, a pozíciók miatt.
De nagyon jól le van írva minden.
Onnantól fogva a számítógéppel tudod vezérelni a nyomtatót, de sd-re is kimentheted a gkódot, megy arról is.
Igazándiból az alaplap szerintem mindegy ezeket a Firmware-kat támogatja:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) Imtilk válasza bbatka hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Ezen még pontosan nem gondolkoztam, de jövőhéten elmegyek egy nyomtatványboltba, vagy egy hobbi dekoros boltba, megnézem milyen lehetőségek vannak.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Funkció nélküli próba, ABS 250/95 fok 60mm/sec, zárt tér, hűtés nélkül, 5mm szálvisszahúzás.
0,2 réteg.
Min lehetne javítani?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Miért kell 5mm retract?
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Bowdenes gépeknél minimum ennyit, vagy többet látok, ha rákeresek, de egyébként még így is szőrös.
Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Ja, hogy bowdenes akkor úgy más.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Van 0,2 Z hope is, amit majd lehet kiszedek, fölösleges időveszteség.
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 21, 2019 /
 
Ha így felkunkorodik az alsó réteg, akkor a bed hőmérséklet karcsú?
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 24, 2019 / 1
 
90 fokon maradt ami kisebb tárgyaknál jó, de 4-5 centisnél már probléma.
Valóban igényli a 110fokot, most teljesen elégedett vagyok, az alsó réteg is gyönyörű.
Pár képet tolok, kicsit nagyobb dobozkáról.

Megjöttek a süllyeszthető 3-as anyák, alig várom, hogy kipróbáljam
(#) djusee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Szia. ABS? Jól néz ki. Szenvedek a letapadással üvegre. Nemtudom ez mennyire éri meg. Az anyák honnan jöttek ha nem titok?
(#) pipi válasza djusee hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nekem ezt javasolták, már megjött, de még nem próbáltam
Bővebben: Link
(#) djusee válasza pipi hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Köszi, úgy tünik hogy ez ugyanaz az anyag. Valószínü megpróbálom
(#) zsoltee0001 válasza djusee hozzászólására (») Okt 25, 2019 / 1
 
Szia
Igen, ABS
250/110 fok mindenféle hajlakk és ragasztó mentes üvegre nyomtatok, az első réteg sebesség 15 mm/sec-re levéve utána 60.
Szerintem nincs értelme az üvegen kívül bármivel próbálkozni.
Amikor kihűl akkor elengedi és még akkor is tapad hozzá sztatikusan.
Ezt most nyomtattam, egyéb okból félbe kellett szakítanom a nyomtatást, de jó lett volna.
Az anyákat du. megnézem, aliról jött.
Üdv
(#) djusee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Király, ezek szerint alacsony hömérsékleten próbálkoztam, azért volt olyan hogy néha letapad, néha nem. 230/100 fok C -on és a sebességet is le kell vennem. Egyenlöre PLA -nál maradok, be kellett hoznom a lakásba a nyomtatót és az ABS szag nem a kedvenc illatom. PETG -vel van tapasztalatod?
(#) zsoltee0001 válasza djusee hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Tárgy méretétől is függ!
Sok esetbe a deformálódás miatt nem tapad, felkunkorodik, csökken a tapadó felület, extrém esetbe beleakad a fejbe, aztán az persze kaszál.
Pet-G nél 240/85 fok van beállítva, a többi ugyanaz mint az abs-nél.
Nekem nincs bajom az abs szagával, a PLA 50 fok fölötti deformálódásával annál inkább.

Bővebben: Link

Üdv
(#) András123 hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Kezdem lassan összeállítani az elektronikát a gépemen. A mozgásokat egyenlőre csak egy Arduinó Uno /Cnc shield-el tudom tesztelni mivel még a rendes vezérlőmre várnom kell. Azt szeretném kérdezni hogy a Hotend kábeleit (termisztor és fűttőpatron) tudom -e 1mm-es sokeres réz vezetékkel toldani ,mivel rövidnek bizonyultak? Gondolom a termisztorhoz vékonyabb kábel is megteszi, de a fűtőpatron eredeti vezetéke olyan mintha hőálló anyagból lenne. A Bed bekötéséhez is ezt az 1mm vastagot tervezem, A Bednél egy sorkapoccsal akarom megoldani a leválasztást a termisztort is és a bed fűttését is. Nem lesz ezzel valami gond?Gondolok itt a temisztor mérési pontosságára esetleg melegedésre.
Másik kérdésem az lenne hogy használtok -e valamilyen elektronikát vagy esetleg feritgyürüket a motorokhoz a zavarszűréshez? A végállás kapcsolóim induktiv szenzorok lesznek, a Z beméréséhez kapacitiv szenzort rendeltem. Aki szintén ilyet használ hogy oldja meg a feszültség csökkentését a signal vezetéknek 12V-ról 5 Voltra ? Diódával vagy ellenállásokkal?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Rövid?? egy méter nekem a Hiper cube evon-hoz elég volt pedig 270 x 270 mm felületen mozog plusz 450mm a váz tetejétől a vezérlőig , mekkora a nyomtatód?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2019
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Jók ezek az anyák én is ilyeneket használok csak tervezésnél pár tizeddel kisebb-re kell tervezni a furatot mint az anya átmérője.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2019
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Sajnos rövid, mivel hatalmas a gép és minden kábelt el akarok rejteni. Először energialáncban indul majd a zártszelvény belsejében halad a vezérlő dobozig .Kb 60 cm kábellel még toldanom kellene. A kérdésemre továbbra is várok válaszokat..
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Toldani lehet, de én a feláldoznék egy szenzort és egy fűtőbetétet erre a célra + zsugorcső !!
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
5 centinél levágtam a termistor és a Endet.
A Hotendet sorkapoccsat, a termistort összedugós csatival.
Szerintem tök logikus, ha valamiért szét kell szedni a hotendet, akkor könnyen ki lehessen kötni.
Én azt hittem mindenki így csinálja
/holnap lövök egy képet róla.

Ilyen csatlakozókat vettem + 4-es műanyag házat Bővebben: Link

Egyébként az 1-es vezeték szerintem kevés, nálam 1,5-ös van, ráadásul 24V-on, dulázd meg, 2 vezetéket használj.
De egyszerű, kapcsold rá a fűtést és mérd le mV-mérő állásba a vezetéken a feszültség esést.

Üdv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Az asztalnál ezt a módszert alkalmaztam én is, ezt a logikát követve ,hogy minden könnyen leválasztható legyen. Ezek szerint a Hotend-nél is így csinálják mások . A Bed-et 12V-al akarom fűteni. Szóval az 1mm-es kábel szerinted kevés az asztal fűtéshez és a nyomtató fejhez is? Van valami zavarszűrőtök beszerelve a rendszerbe?
(#) András123 hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Még egy kérdés eszembe jutott. Végállás kapcsolót használtok mindkét irányba, vagy csak egy darabot tengelyenként negatív irányba? Elcsesztem a rendelést , NPN NO szenzorokat rendeltem. Ezeket nem igazán lehet sorba kötni sem sorosan sem párhuzamosan, úgy hogy megbízható legyen a rendszer. Viszont ha csak negatív irányba egyet használok ,akkor ez is megfelel.
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Az asztalnál meg sehol máshol ne használj csatlakozót ilyen dupont csatlakozót meg főleg nem mert olyan szépen fog leolvadni róla, hogy öröm lesz nézni.
1mm-es kábelt úgy felejtsd el ahogy van.

Ha esetleg ott is akarod hagyni magára a nyomtatót akkor ezeket felejtsd el.
Én egyedül a tárgyhűtésnél használok ilyen csatit mert ha az megáll az még nem okoz visszafordíthatatlan folyamatokat.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Én inkább sorkapocsban gondolkodom a toldásnál. 1,5mm vastag sokeres kábelt használhatok a hosszabbításhoz? Vagy mit tudnál javasolni?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2019
Következő: »»   124 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem