Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   135 / 199
(#) MCMLXXXII válasza pipi hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!
Ha usb n keresztűl akarsz nyomtatni akkor csak elindítod cura ról
Csak itt fenn áll a veszély hogy ha lefagx a pc akkor a nyomtató is ,nálam pont sd fagyás van
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Wi-fi-s SD kari kell neked.
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Nálam is volt fagyás SD-ről nyomtatás közbe.
Most 24V/5V-os tápot használok, az 5V függetlenítve van és így van rákötve a Ramps-ra, azóta nincs fagyás.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Nekem semmi tapasztalatom nincs egyéb vezérlők terén, így nem tudok érdembe nyilatkozni.
Nálam STK 672-050 IC-kről megy az X és Y, Nema 23-as motorral és nem éppen halk, leginkább az Y -nak van hangja, bizonyos sebességnél berezonál a 4-es alu lemez amire van rögzítve a bed.
Egy komolyabb vezérlővel ezeket a hangokat ki lehet küszöbölni.
Nyomtatás minőséget tekintve még nem jutottam el arra a szintre, hogy ez tényező legyen.
Üdv
(#) pipi válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Hali!
Nem nyomtatni, csak áttölteni akarok USB-n.
Valamelyik szeletelő progit láttam is hogy tudja.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Nem szimpi, ha jól látom ez egy normál SD kártya méretű, amibe lehet dugni egy micro sdkártyát.
A panelomon microsd fglalat van, akkor kéne még egy átalakító is.
Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Pedig nagyon sok különbség van közte.
Hogy csak egy kettőt említsek, nézd meg a PID értékeket, hogy kezeli egy 8 és egy 32 bites lap, kövesd grafikonon és rájössz, hogy gyorsabb. A 8 bitesnél nincs olyan, hogy ne ingadozna egy kicsit is a hőmérséklet.
A Jerk-et se tudja kiszámolni, mintha ott se lenne, a gyorsulási értékekről nem is beszélve.

Nyomtass egy bonyolultabb összetettebb tárgyat 8 és 32 bitessel.
Most nem egy 4 órás nyomtatásra gondolok, hanem több naposról.
A 8 bites nagyon sokat "gondolkodik" míg a 32 bites röhögve megcsinálja.

Valahol van róla egy jó kis teszt de nem találom, hogy hol van.
(#) atus1981 válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Ezt az említett tesztet én is meglesném. Tudom, hogy jobb a 32 bites, kedden-szerdán jön meg a cucc, most váltok 8 bitesről.
(#) András123 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Ma végre sikerrel zárhatom a napot. A korábban említett problémáim mind megoldódtak.
Orbitális baklövést követtem el az elektronika összeállításánál. A ramps panelt rosszul helyeztem el az arduínón. A vezérlődoboz takarása miatt nem vettem észre hogy néhány tüske nem ment bele a helyére. Félrenyomta a műanyag foglalatot. Tehát a tüskék nagyrésze a helyére ment a többi elhajolt (szerencsére nem rossz foglalatba ment). Veszteség 2 db DRV8825.
Újra raktam a rendszert, és minden működik tökéletesen. A motorok 1/32 mikrolépéssel csendesek. Mindkettő Z motor rezonancia mentesen ,csendesen jár, könnyedén emeli az általam korábban súlyosnak vélt Z tengelyt. Végállás szenzorok és az LCD kijelző is jól működik. Komoly fejtörést okozott nekem ez a súlyos hiba amit elkövettem, de tanulópénznek" jó lesz . Még meg kell oldanom a vezérlő hűtését. LCD kijelzőnek kell egy tartó doboz. Fillamentnak egy tartó és spannoló . Aztán következhet a tanulás következő fázisa és a további bonyodalmak a hibák elhárítására
(#) pipi hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Hali!
Freecadben a sketch001 pozicióját miért nem tudom megváltoztatni?
(A fehér kör van rárajzolva)

1.png
    
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Idézet:
„Mindkettő Z motor rezonancia mentesen ,csendesen jár, könnyedén emeli az általam korábban súlyosnak vélt Z tengelyt.”

Na ugye, hogy semmi gond nincs a dual Z-vel párhuzamba kötve?

(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Hát igen, nagy az öröm...
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szuper.
Az lcd dobozolás ráér, ha kész a nyomtatód és már megy a nyomtatás, akkor thingiverseről le tudod tölteni és kinyomtatni, addig 2 oldalas ragasztóval ragaszd fel valahova.
Arra vigyázz, hogy a rotary encoder könnyen szétjön (így érkezett) és könnyen kontakthibás lesz, portól óvd.
Üdv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Ez a fajta kijelzőm van Hogyan jön le ennek a tekerő gombja. Hiába feszegetem nem tudom levenni. Nem szeretném ha ez is megsérülne. Lehet hogy CNC-vel marok neki ideiglenesen egy foglalatot
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Idézet:
„Hogyan jön le ennek a tekerő gombja”

Megfogod és felfele lehúzod róla.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Lehet hogy kicsit melegítenem kellene hogy lazuljon a műanyag
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Dehogy kell melegíteni, ricnin van rajta csak le kell húzni.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Ok értem. Meg kérdezhetem tőled hogy Tiéd ez a csatorna?
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Nem, ez nem az én csatornám.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Mindegy...., Nagy tisztelője vagyok ennek az embernek.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Sokat lehet tanulni tőle. Lenyegretoroen magyaráz. Freecad ot is nála kezdtem.
(#) bbatka válasza pipi hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
A placement ben álltjuk a pozíciót.
(#) András123 hozzászólása Dec 11, 2019 /
 
Néhány további kérdésem lenne az elektronika összeállításához.Felszereltem a gépre egy vészleállító gombot is, arra az esetre ha megbokrosodna" a gép. Hova is kössem be ezt? Valamelyik végállás szenzorra, esetleg a Ramps reset gombjával kapcsoljam össze ? Vagy szakítsam meg vele közvetlen a tápellátást?
A másik kérdésem azzal kapcsolatban lenne hogy a szenzorok közösítése vajon jó ötlet volt-e tengelyenként? Így csak a X- Y- Z- pineket használom és ha pozitív írányba jelez be a szenzor akkor azt úgy érzékeli mintha negativ szenzor lenne az is. A beállításokban engedélyeztem az X max és Y max végálláskapcsolókat is. De ugye ebben az esetben azokon a pineken nincs semmi. Így nem akar megálni pozitiv irányba érzékeléskor? Van -e erről valami infótok számomra?
(#) GPeti1977 válasza András123 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Biztos van erre valami szabvány, szerintem a tápellátást kellene megszakítani.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Szerintem, ha teheted akkor a reset-re kösd, egyrészt vékonyabb vezetékekkel megúszod, márrészt, nem tudom, mennyi puffert használsz, nálam 10.000µF kondi van, ha kinyomom a tápot, még bőven tör-zúz a Z-ha valamit benézek.
Lehet, ha oda jutok, módosítom.

A szenzoros kérdésed, ha jól értem, a - és + szenzor sorba van kötve, logikai és kapcsolatot létrehozva és ez rákötve a - pinre? Ha ez így van, akkor nem ér semmit + irányba, de különösebben nem is kell, max ha nyomtatáson kívül másra is használod.
Minden nyomtatás G-kódja, egy alaphelyzetre állással kezdődik, a szeletelőbe, pedig beállítod a maximális menet hosszt, így képtelenség, hogy kifusson.
Más, egyéb felhasználsái területen, pl lézervágáskor, amikor a gkódba nincs benne az alaphelyzetre állás, akkor előfordulhat kiszaladás.
Üdv
(#) GPeti1977 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
A puffer kondi és a panel közé, a reset lábbal vigyázni kell mert hosszú vezetéken minden zajt összeszedhet.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 11, 2019 /
 
Most jutottam oda, hogy fölszereljem az ultrabase platformot.
Szép nagy 30X30-as sütőlap és adott volt egy 20x20-as bed.
A bedet át kellett alakítani, a 4 sarkait fogó csavar helyett egy már meglévő lemezre lett fölragasztva, így rá lehetett helyezni a nagyobb ultrabase lapot.
Sajna a 2 oldalas ragasztónál jobb megoldást nem találtam, így azzal rögzítettem.
Úgy néz ki, hogy parádésan tapad az első réteg, mindenféle tisztogatás, fújkálás nélkül.
Úgyhogy, mostmár jöhetnek az olyan lényeges több órás nyomtatások, amikbe eddig nem mertem belekezdeni.
(#) András123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
A szenzorokkal kapcsolatban jól érted a problémámat kivéve azt hogy nem sorosan hanem párhuzamosan vannak összekötve, Tudom hogy nem szükséges egy 3 D nyomtatónál X,Y Z max, de mivel maximalista vagyok és voltak itthon plusz szenzoraim ezért felszereltem. A marógépemen ez a megoldás nagyon jól működik mivel ott a vezérlőn kevés a bemenet , nyertem ott, ezzel a megoldással 3 Pint. Itt viszont a várakozásom ellenére ezt máshogy kezeli a szoftver. Ezek szerint külön kell szednem a szenzorokat ,mindegyikhez egy külön optoleválasztó ,és így már látni fogja a Max irányokat is a program.
A vészleállító esetében mi lenne ha rátenném valamelyik végállásra ha már majd rendesen működik?
(#) GPeti1977 válasza András123 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Szerencsére itt nincsenek akkora erők vagy sebességek hogy a vészleállítónak kritikus szerepe legyen.
(#) András123 hozzászólása Dec 11, 2019 / 1
 
Gyorsan összedobtam egy extruder kalibráló programot. Lehet vele X Y Z motorokat is kalibrálni, Akinek kell használja
Következő: »»   135 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem