Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   136 / 199
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 14, 2019 / 1
 
Találtam egy nagyon szuper start G-kódot, picit alakítottam rajta, akármilyen mocskos a fej nyomtatás előtt, garantáltan tiszta lappal kezd neki a nyomtatásnak.

  1. M117 Clean                      ; Indicate nozzle clean in progress on LCD
  2.                
  3. M107                            ; Turn layer fan off
  4. G21                             ; Set to metric [change to G20 if you want Imperial]
  5. G90                          ; Force coordinates to be absolute relative to the origin
  6. G28                          ; Home X/Y/Z axis
  7. {IF_BED}M190 S{BED}
  8. {IF_EXT0}M109 T0 S{TEMP0}
  9.  
  10. G0 X1 Y0 Z0.6 F9000         ; Move in 1mm from edge and up [z] 0.15mm
  11. G92 E0                       ; Set extruder to [0] zero
  12. G1 Y50 E40 F500             ; Extrude 100mm filiment along Y axis 190mm long to prime and clean the nozzle
  13. G92 E0                       ; Reset extruder to [0] zero end of cleaning run
  14. G1 E-3 F500                  ; Retract filiment by 3 mm to reduce string effect
  15. G1 X3 Y0 Z15 F9000              ; Move over and rise to safe Z height
  16. G1 X3 Y0 Z15 F9000              ; Move back to front of bed at safe Z height to shear strings
  17. ;
  18. ; Ensure extruder is not reset by other code or it will be 3mm short [see next line also]
  19. ;G1 E3 F500                                     ; Uncomment if you believe exruder will be reset
  20. ; Recommend turning off SKIRT in the slicer to avoid strings pulled into first layer
  21. ; Begin printing with sliced GCode after here
(#) Mrscottt21 hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy problémával kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy találkozott e már valaki ilyennel.

A probléma az az, hogy nyomtatás kezdetekor (amikor a brim nyomtatódik), egyszer csak megáll az egész, a controller kijelző is mintha befagyna. De Z-ben elkezd lassan emelkedni, majd odébb megy picit a fej, és elkezd lassan lefelé menni. Aztán fojtatja a nyomtatást mintha mi sem történt volna.
Kb. 1 éve van ez az épített nyomtatóm. Soha nem csinált még ilyet. Cura-t használok amúgy szeletelőnek, és Repetier-host a progi amivel nyomtatok.

Valakinek tanácsa esetleg van? Hol lehet a probléma? A Cura-ban csesztem el valamit, vagy a Repetier-ben?

Köszönöm a segítséget!

Üdv, Laci
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ez biztos, hogy a brim nyomtatása közbe csinálja? Mert az úgy elég érdekes.
Ha kiveszed a brim-et, akkor jó?
Üdv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Akkor meg rögtön ezzel kezdi.
Lehet nem pontosan fogalmaztam.... A brim nálam 20 menet. A 20. menet után csinálja, épp akkor mikor elkezdené magát az objektumot nyomtatni. A Cura-t ujra kellett raknom, a profilt is ujra kellett szerkeztenem. Eddig mindig siker volt, most meg itt van ez a bug.

Ha régebbi gcode-ot nyomtatok, akkor nincs ilyen probléma. Ezért nem értem a dolgot.
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ezt a fej eltávolodás... vár egy kicsit... folytat, akkor csinálja, ha be van állítva a fej hűtés és túl kicsi a rétegidő a beállítotthoz képest, ilyenkor hagyja hűlni az anyagot.
Nézd meg ezt a menüpontot (ezzel rokonértelmű kifejezést keress)
Mondjuk érdekes, pont az elején ilyet csináljon.
Üdv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Igen érdekes... Ráadásul utána egyszer sem csinálja, pedig az egész nyomtatandó alakzat végén kisebb méretet nyomtat mint a brimm.
Amúgy tudom miről írsz, használtam is már nem egyszer, de ez nem olyan. Itt konkrétan ki fagy a conroller, és a nyomtató szoftver. Aztán megy tovább mintha mi sem történt volna. Ha használom ezt a beállítást, akkor Z-ben gyorsan emelkedik, és közen nem extrudál, mert a retrakció be van állítva. De itt ebben az esetben lassú a Z mozgás felfelé irányban, és jön ki anyag a nozzle-n. Holnap utánna járok mi lehet a gáz. :/
(#) pipi válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ha generálsz egy már régebbi cuccodról gcode-ot azzal is csinálja, a régivel meg nem?
(#) Mrscottt21 válasza pipi hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Szia pipi!

Régebbi gcode-t nyomtatok nem újra szeletelve. Ebben az esetben nincs ilyen hiba.
Délután kipróbálom. STL-t szeletelek, és megnézem hogy csinálja e.
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Mentsd le a régi cuccról az új gkódot és hasonlítsd össze a régivel, bájtra ugyanannyi-e?
Kártyáról, vagy usb -ról csinálja?

Nekem van a kártyán egy g-kód, ami meg azt csinálja, hogy nyomtatás kezdetekor visszahúz a szálból vagy 5 centit, persze nem tolja vissza.
És csak ez az egy ilyen hibás fájl van.
Üdv
(#) András123 hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Még nem jött meg a filamentem , egyenlőre csak ismerkedek a géppel és a szoftverekkel. Néhány furcsaság amit nem értek.
1 Az X és Y tengely mozgása ,GT 2 szijjal 20 fogas kerékkel, az 1/32 mikrolépéssel beállított értékeknek megfelelően méretarányosan mozog. Z tengelyen is DRV8825 van 3 jumperral elhelyezve. Ha helyesen számolom ki az 1,8 fok-os motor, orsó 2mm menetemelkedés, áttétel nélkül, 1/32 mikrolépéssel ,akkor az eredmény 3200 step/mm kellene hogy legyen, de nekem 800step/mm beállítással dolgozik méretarányosan ami 1/8 mikrolépésnek felelne meg Nem értem ??
2 A repetier Host programban nem tudom módosítani a marlin EPROM beállításokat, annak ellenére hogy engedélyezve van az Eprom módosítása. A bed méretbeállításait sem tudom módosítani a Repetier hostban . A bevitt adatokat ugyan menti de csak a marlin firmver közvetlen módosításával tudom ráhangolni a repetier Hostban beállított értékekre.
3 A Pronterface programmal is tesztelem a gépet .Működik a G28 Homing és a kapacitiv szenzor is jól működik pontosan az ágy közepén mér. Viszont próbálkoztam a bed leveling opcióval is, de a G29 parancsra olyan üzenetet kapok hogy :No Mesh bed leveling data . Szeretném beállítani a gépet hogy minimum négy vagy több ponton szintezzen de egyenlőre ez sajnos nem sikerül . A AUTO_BED_LEVELING_LINEAR opcióval kisérletezek de hibákat dob mindig feltöltés előtt. Csak a MESH_BED_LEVELING beállítással jutottam előbbre. Tudna ebben segíteni valaki.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
1. Szerintem túl sokat számolgatsz, a z hosszát 10centi távolságot mérve lődd be egyszer és az életbe nem kell többet állítgatni, a znel amúgy sincs jelentősége az 1/32 mikrolepesnek, ezt Nagy A. Utolsó videója be is bizonyítja.
2. Tedd föl ide azt a kodreszt amivel engedélyezte a fw hozzáférést a repetiernek, mert szerintem valamit nem jól csináltál.
3 nem sok értelme van a több pontos mérésnek. Nekem amikor bltouch szenzor volt font, kiprobaltam 6 ponton mert egy direkt rosszul beszintezett beden, hát nyomtatás kor baszta korrigálni a különbséget.
Udv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
// M501 - reads parameters from EEPROM (if you need reset them after you changed them temporarily).
// M502 - reverts to the default "factory settings". You still need to store them in EEPROM afterwards if you want to.
//
#define EEPROM_SETTINGS // EPROM MENTÉSÉNEK ENGEDÉLYEZÉSE M500//
//#define DISABLE_M503 // Saves ~2700 bytes of PROGMEM. Disable for release!
#define EEPROM_CHITCHAT // Give feedback on EEPROM commands. Disable to save PROGMEM.


Kisérletezek csak egyenlőre hogy mi lenne a legjobb nekem . Azért a több ponton szintezést ki szeretném valahogy próbálni
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2019
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Az pedig úgy elvileg jó. A repetier amúgy normálisan működik?
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Nyomtatni még egyenlőre nem tudok ,mivel még nem jött meg a megrendelt filament. A mozgásokat és G kódokat próbálgatom csak a szoftverben. Azt olvastam valahol hogy a repetier host ugyan kezeli a marlint is de leginkább a repetier firmverhez készült. Lehetséges hogy ezért nem enged menteni az Epromba ? Másnak ez a funkció működik?
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Miért nem Pronterface-el próbálod inkább?
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Nálam is marlin - repetier szeletelő páros van és hidd el működnie kell.
Egyébként a z magasság állítás miatt jó, de ha neked az asztal felületet nézi, akkor nincs különösebb haszna.
Engedd el, ha nagyon nem akarja.
Udv
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Ha jól értem akkor nem a gkod kuldessel van a gondja, hanem eeprom tartalmát nem tudja írni.
Udv
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
A pronterface program tökéletesen működik nekem is. A repetier host is jól működik ,de csak akkor ha a marlinban minden helyesen be van állítva hozzá. Lehet hogy csak én szerencsétlenkedek"Mint minden programot, ezt is meg kell tanulni kezelni. Még az elején vagyok nagyon ennek a dolognak.
(#) András123 hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Egy kis segítség jóll jönne a Z ofset érték értelmezésében. Jelenlegi kisérleteim során Z homing után úgy állítom be a nozle távolságát hogy egy papírlap vastagság távolságra legyen az asztaltól ez kb 0,2 mm. Vagyis a Z számláló ha 0 értéket mutat akkor a fejnek 0,2mm a tényleges helyzete. Ezt a 0,2 értéket kellene beírnom a #define Z_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER-hoz ? Negativ vagy pozitiv előjellel? Ha jóll értem akkor a fej nem fog 0 érték alá mozogni (ami ténylegesen 0,2mm) De akkor hogy fog lerakni az első réteghez 0,1 mm rétegvastagságot?
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Nyomtatási előkép oldalon nézd meg az egy réteg mutatása és a mozgás mutatása legyen bejelölve.
Vékony kék vonallal jelöli ezt a mozgást?
Egyébként a repetier nagyon érdekesen szabályozza a ventilátor sebességet ill hűtést. Csak a rétegidőt figyeli és hiába nagy a rétegidő, de vannak benne pici kiálló részek (most nyomatok egy eiffel tornyot) nem izgatja, ugyanúgy min venti sebességgel hűti, holott igényelné a nagyobb sebességet.
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Nekem mostanába nagyon benézi a repetier a kikalkulált időt, sajna nem perceket, hanem órákat téved és nem nepos nyomtatás esetén.
Kb fele időt számol a ténylegestől.

Melyik az a jellemző amit nem figyel időkalkuláció alatt? (gyorsulások, retract?)
Üdv
(#) Laca13 hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy ideje foglalkoztat a 3D nyomtatás és most majdnem úgy döntöttem, hogy veszek is egy nyomtatót. Csakhogy azzal találtam magam szembe, hogy az olcsóbbak igencsak gagyik (50 körül), de még a dupla annyiba kerülők se igazán tűnnek stabilnak, precíznek. Így most azon gondolkodok, hogy építek egyet magamnak. Keresgéltem a neten leírások után, de eddig sehol nem találtam olyat, ami részletes és pontos lenne. Többek között rendre azzal találkozok, hogy a léptetőmotoroknál mindössze annyi van, hogy Nema 17, csakhogy annak is van több fajtája. Szóval a lényeg az, hogy segítséget szeretnék kérni, az alkatrészek kiválasztásához olyanoktól, akiknek van építési tapasztalata, hogy ne vásároljak fölöslegesen nem megfelelő dolgokat. Az Ultimaker rendszerű ami nekem stabilnak tűnik, valami olyat szeretnék.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Szia
Át kell nyálazni a fórumot, olyat nem is fogsz találni, hogy egy összefoglalt leírásba elmondja lépéről lépésre mit csinálj.
Azért nem találsz a Léptetőmotorokról pontos meghatározást, mert nem is lényeges, 1,8 lépésszögű kell, lehetőleg bipoláris.
Azzal nem biztos, hogy pénzt spórolsz, ha magad csinálod, ha mindent összeadogatsz és beleszámolod a munkaórád akkor nem fogsz jobban kijönni.
De ettől függetlenül, ha valaki hobbiként tud az elkészítésére is tekinteni, akkor megéri.
Üdv
(#) elektromos válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Nézd meg ezt: Bővebben: Link
(#) András123 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Ha türelmes leszel ,akkor fogsz találni ilyen leírást hamarosan. Készül a weblapom ,amin minden olyan információ összefoglalva lesz kezdők részére ,ami CNC-vel kapcsolatos. Többek között a 3D nyomtató építése is szerepel ezen a listán. És minden olyan alapfogalom ,aminek a megértése szükséges mind a szoftveres és hardveres összeállításhoz és a használathoz is.
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Szia! Folyamatban van a fórum átolvasása és nem is hagyom abba, mert minden információ hasznos lehet. A segítségkérésem csak azért tettem közzé, hogy hátha valaki rendelkezik, vagy talált már részletes leírást, amit megosztana velem is, hogy könnyebb dolgom legyen. A motorokkal kapcsolatban, számomra a nyomaték szükséglet az érdekes, mert az erősebb ugye lényegesen drágább, de egy túl gyenge meg esetleg nem tudja mozgatni az adott mechanizmust. Egyébként engem főleg a megépítése érdekel, bár ha sikerül, akkor biztos hogy ki fogom használni a nyomtatásban rejlő lehetőségeket. Az ár kérdése ott érdekes, hogy ugyanannyiért esetleg jobbat, stabilabbat rakjon össze az ember.
(#) Laca13 válasza elektromos hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Köszönöm, ez nagyon szuper, sok hasznos információval. Persze ha ilyet szeretnék, akkor kellene hozzá egy működő 3D nyomtató.
(#) Laca13 válasza András123 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Szia! Az nagyon jó lenne. Türelmes vagyok és türelmetlenül várom.
(#) Mrscottt21 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 22, 2019 / 1
 
Szia!

Én fapadosban kezdtem. Teljesen minimál projekt ként. Lényegében abból készült amit találtam itthon. Nállam speciel a léptetó motorok Nema17-es méretűek (mint sok helyen), viszont valami nagyon "gagyik". Ráadásképp egy nem is tudom hány évet üzemelt szállító szalag motorjai voltak.
Minden esetre sikerült össze hoznom egyet. Azóta kisebb átalakításon esett át, de az alapja még mindig ugyan ez. A farost lemez lapok cserélve lettek, és a "váz" sem a hajlékon gagyi salgópolcutánzatból van.

Íme a prototípusom (még a szöveg is kicsit béna, de ezt teszi a lámpaláz ):
Bővebben: Link

Egy tanács amit mindenképp fogadj meg: Lesznek kudarcok, lesznek örömök, de mindig légy kreatív, és soha ne add fel!
(#) Attila86 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Én a gépem terveihez mellékeltem pontos alkatrészlistát, konkrét linkekkel:
Bővebben: Link
Következő: »»   136 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem