Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   134 / 197
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
1. Még nem kötöttem rá sehova semmit és nem emiatt van a probléma a vezérlővel.
2. Én egy szóval se mondtam hogy ez egy opto szenzor" (Van ilyen?) Én opto modul megnevezést használtam ami egyértelmüen egy leválasztó
3. Induktiv szenzorok vannak teljesen külön tápról és ezzel szeretném illeszteni a szenzorokat a vezérlőhöz.
4.Mielőtt dobálózol a szavakkal ,olvasd el pontosan amit leírtam . Ha viszont nem jó az elgondolásom akkor, ne csak azt írd le hogy nem jó, hanem azt is hogy mi a helyes megoldás, vagy ha nem jó akkor ennek mi az oka. Mindannyian tanulni ,információt szerezni jövünk ide és ebben érthetően megfogalmazott válaszok segítenek
(#) Elektro.on válasza András123 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szerintem az induktív szenzorok kapcsolási pontja eléggé szór. Én nem azokból építeném meg a végállást érzékelését. Nagy berendezéseken rendben van, ahol 5-10 mm szórás belefér. Kicsi induktív szenzornál lehet, hogy ennél kevesebb a szórás, de akkor sem tized mm alatti.
Én az optikai érzékelést részesíteném előnyben.
(#) András123 válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
A végállás szenzorok X és Y tengelyen induktiv szenzorok (mindkét irányba ). Z tengelyen kapacitiv szenzor lesz az üveglap érzékeléséhez . Ezek a marógépemen pontosan dolgoznak . De a sorba kötésük nem is olyan egyszerű feladat főleg NPN szenzorok esetében. Most már meg van a megoldás, csak még az optóleválasztó vezérlőbe kötése nem egészen világos
(#) Elektro.on válasza András123 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Induktív szenzorról valami linket tudnál mutatni?
(#) András123 válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Kapacitiv szenzorInduktiv szenzor
A párhuzamos kötés diódákkal van megoldva
(#) Elektro.on válasza András123 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Én is ezekre gondoltam, de a pontosságával nekem nincsenek jó tapasztalataim.

Itt egy részlet egy Telemecanique szenzorról.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) András123 válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Meglátjuk mi lesz belőle . Most már felszereltem a gépre, ha nem válik be akkor csere. Esetleg tudnál abban segíteni hogy az általam választott optoleválasztó hogyan csatlakozzon a Ramps 1.4-re. Ez a bekötés logikus számomra is De az enyémen csak csatornánként 2 csatlakozó van .
(#) Elektro.on válasza András123 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Az a helyzet, hogy én a munkahelyemen igen drága profi gépet használtam/használok. Azon is optikai szenzor van.
A ramps - ot nem ismerem. De a linkelt bekötés elektromos szempontból jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) András123 válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Én a korábbi képen szereplő leválasztóval kapcsolatban kérdetem. Az utóbbit azt én is értem
(#) HERC válasza András123 hozzászólására (») Dec 4, 2019 / 1
 
Az S-t az optokapu tranyójával én a földre húznám, és ehhez kell a pullup.
Az ilyen induktív/kapacitív érzékelőket én is próbáltam, optokapunál nincs jobb megoldás.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) asrock válasza András123 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Ha érdekel?
Álitható kapacitási paraméterrel (poti)

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) András123 válasza asrock hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Hat db hozzászólással feljebb ugyanerről írok
(#) András123 hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Nos ,ma teszteltem újra a gépet. A végállás kapcsoló bekötések sikeresek.
A korábban említett négycsatornás Opto leválasztó modul tökéletesen működik két csatlakozós vezérlőbekötéssel is. A bekötés a Signal és a GND Pinekre történt a Rampson. A Configuration .h-ban invertálni kellett az alapbeállítású NC állapotot. Az induktivszenzorok is párhuzamosan bekötve jól működnek, de az ismétlési pontosságot még nem teszteltem.
Működik a vezérlőn a Bed és a Hotend fűttése is. Így ki tudtam próbálni végre az extruder motort. Ez is működik rendesen. A vezérlő X és Y motormeghajtóin nem jön ki step/dir jel ezek sérültek. A Z motormeghajtón emelni kellettem a feszültséget és szinkronra kellettem állítani a motor forgási irányokat. Ezáltal ez a tengely is elindult. DE...Sajnos szembesülni kellettem azzal a ténnyel hogy a két motor lefele irányban könnyen szinkronban marad ,mivel húzza a gravitáció . Viszont felfele, csakúgy tudom működtetni, ha ellensújt teszek a Z tengelyre. Túlságosan nagy a súlya .és emiatt lépést veszít, majd becsipődik valamelyik oldalon a tengely. Mint írtam teszteltem korábban a mozgásokat egy Arduinó uno és V schild/ GRBL el. Ott két külön motormeghajtó vitte a 2db Z motort és működött a súly ellenére is, Valószínű meg kell oldanom a külön meghajtást a Rampson úgy ahogy ezt Zsoltee001 írta, mert az ellensúlyos megoldás nem túl elegáns módszer egy ekkora nyomtatónál. Lehetséges valóban hogy egy komolyabb vezérlőt kellene vennem ami külön kezeli a Z motorokat
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Nálam nem azért kellett 2db Z A4988, mert nem bírta felemelni, nem a súllyal volt a gond.
Pont, hogy lefele csinálta a berezonálást, ami valószínűleg eredetileg a motor unipoláris volta miatt történt, teljesen más történet.
De ettől függetlenül lehet, hogy érdemes nálad is ketté venni.
Nem tudom, mekkora lehet a súly amit a z-nek emelnie kell nálad, de az enyém se épp pehelysúlyú, mégis lazán viszi, sőt, elvégeztem egy kísérletet, kivettem az egyik oldal orsómenetét és csak egy nema 17 megemelte lazán az egészet, nem is gondoltam volna, de bírta, a 2mm-es menetemelkedéssel.

Pont nem a Z meghajtásba fog egyébként megnyilvánulni egy komolyabb vezérlő tudása. Hanem az XY-nál, mert símább a járása és több mikro lépésre bontja a mozgást. itt halkan megjegyezném, hogy azóta se láttam erre bizonyítékot, before after videót, ezt csinálta régi vezérlővel ezt pedig a fullossal, de biztos így van
Üdv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Egyenlőre tanácstalan vagyok hogyan küszöböljem ki ezt a hibát. A Vezérlőkre újra várni kell mire megérkezik. Amit nem értek , hogy az UNO/VSCHILD-GRBL -el miért működik jól Z tengelyek emelése .Még megpróbálok a sebesség és gyorsulás értékek módosításával valamit elérni ,hátha úgy működik Addig nem tudok tovább lépni amíg nem próbálom ki az új vezérlőt . Addig is kérdezném tőled hogy amit te készítettél panelt a Z külön meghajtójához. Mennyire bonyolult elkészíteni. Tudnál esetleg erről valami rajzot készíteni jó szájbarágósan" privátban , mert nem vagyok annyira ott" az elektronikában? Esetleg ha valakit érdekel a szenzorok párhuzamba kötése és az opto bekötése az szóljon, csináltam hozzá rajzot
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Érdekes hibákat generál nálad ez a projekt.
Mekkora motor áramot állítottál a dual Z-re?
Hibátlanul kell működnie párhuzamba kötve is.
Nem feszül a mechanika?
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Úgy néz ki nehezebben jön össze mint a marógépem megépítése , A motoráram motoronként ,
0,7-0,8 V között van. Z motorokon próbáltam elmenni egészen 1 voltig. Z tengely felfele a lépévesztés miatt becsípődik De ez nem a T nútos tengely miatt van hanem azért mert X csak sima 12-es tengely és hajlik
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Idézet:
„X csak sima 12-es tengely és hajlik”


Nem értelek komolyan, 12-es tengely hajlik.
A menetes szár/orsó alul a motorra tengelykapcsolóval csatlakozik, felül csapággyal megtámasztva.
A lineáris köracél tengely meg alul felül megvezetve és párhuzamba állítva a többi tengellyel, hogy hajlik az neked?
Ilyen csapágy alul felül az orsóra.

Egy egy ilyen meg a tengelyekhez.
Nekem 4db 8-as körtengely van de az nem hajlik sehova.

Mekkora a tálcád?
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
A 12-es tengely önmagában elég vastag és nem hajlik . De a motorokon ha nem egyforma lépés történik akkor ez az efektus megjelenik. Még azt vizsgálom hogy miért nem azonos a léptetése (lépésvesztése). Lehet hogy csak a sebesség/ gyorsulás beállításom rossz ,de az is lehet hogy a vezérlő ezen része is sérült.
A 60cm orsón csak felül van csapágyazva ,ezén még tudok változtatni. Viszont használok az anyákhoz feszítő megoldást is ami még szorosabbá teszi a tengelyen a mozgást. A tálcám mérete 30x 30 cm ezen a bed egyenlőre 21x21 cm ennek mozgatásával nincs gond mert ezt az Y motor hajtja mert az elhelyezés ANET nyomtatókhoz hasonlít.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Egyszerű. 2 oldalas lyukacsos panel, az egyik oldalon 1 pár apa tüskesor, a másik oldalon 2 pár, és ezek párhuzamosan összekötve vékony vezetékekkel, az MS1,2,3- nem kell foglalkozni.
Plusz egy apa tüske sor a második vezérlő IC kimenete miatt.
Fél óra, kb.
Egy videót készíthetnél a Z mozgásáról, amikor beáll, hátha úgy eszünkbe jut valami.
Üdv
(#) atus1981 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Anet a8 is így van. Párhuzamosan van kötve, s ráadásként felül még egy végtelenített szijjal van szinkronba hozva. Előtte szinte minden nyomtatás előtt szintezni kellett, azóta meg már nem is emlékszem mikor szinteztem.
(#) zsoltee0001 válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Idézet:
„a másik oldalon 2 pár”
anya. Nem engedte módosítani.
Én nem tudtam mechanikailag megoldani a két motor szíjas összekötését, de nem is erőlködtem vele, össze van jelölve mindkét oldalon a kuplkung a vázzal 0 magasságba, néha ránézek, max csak akkor kell korrigálni a nem szenzor felöli oldalt, ha valamit alatta felejtek a beden és ráeresztem a fejet.
Üdv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Most néztem az A8 alaplapot. Erre integrálva vannak az A4988 motormeghajtók és a 2 db Z motornak külön bemenet.
Jelenleg azért használok DRV8825 -öt mivel ez nagyobb áramot is tud adni mint az A4988. és a mikrolépést is dupláját tudja. A motorjaim nema 17 59ncm 2A -sak. Vajon alkalmas lenne ezekhez a motorokhoz ez az alaplap? Egyenlőre csak lehetőségként kérdezem
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Már egyszer le lett írva, hogy milyen lapot érdemes venni de nem nagyon érdekelt és nem reagáltál semmit.
A8 lap egy hulladék.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Amikor erről volt szó akkor már folyamatban volt egy Arduinó mega /ramps megrendelésem. Tisztában vagyok vele hogy nem a legjobb megoldás. Még nem használtam és nem is láttam más nyomtatót ,sem CNC gépet azon kívül amit magam készítek. Könnyebb helyzetben van az aki már évek óta használ és ismer ezekkel kapcsolatos ismereteket.
(#) Mrscottt21 válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Idézet:
„Amikor erről volt szó akkor már folyamatban volt egy Arduinó mega /ramps megrendelésem. Tisztában vagyok vele hogy nem a legjobb megoldás.”


Ez most hogy értelmezzem? Én kb. 1 éve építettem a nyomtatómat megával és RAMPS-al. Semmi gondom nincs vele, és nem is volt.

Laci
(#) András123 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Az olvasottak alapján ez csak egy 8 bites rendszer és a tapasztaltabbak" szerint sok hibalehetőséggel . De inkább mondják el azok, hogy mi vele a gond, akik már lecserélték.
(#) Mrscottt21 válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Értem, világos így!
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Semmi különbséget nem vetten észre a 8 és a 32 bit-es között, szerintem nincs is inkább a motorvezérlők cseréje hozott változást mióta TMC használok szinte nincs hangja a nyomtatónak, néha még rá is nézek hogy nem állt e le, és lágyabban mozognak a tengelyek simább lett a nyomtatott tárgy felülete.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) pipi hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Hali!
Miyen szoftverrel lehet a gcode-ot rátölteni a printerben lévő sdkártyára?
Macerás kiszedni mindig az sdkártyát.
A curával előállított fájlt akarom áttölteni az usb kábelen át a printerre(marlin2)
Köszi
Következő: »»   134 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem