Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   145 / 199
(#) MCMLXXXII hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Én azt olvastam hogy a vezetősávot nyomtatni nem olyan jó mert elválhat, vagy be folyik a marató szer

próbáld meg így inkább

https://www.youtube.com/watch?v=7EctuSTL7-w
(#) bbatka válasza pont hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
A műanyag ilyen vékony sávban megfog vajon tapadni a nyákon ? Kíváncsi vagyok mire jutsz.
(#) atus1981 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Sprint layout 6.0 és ez kell.
Valahol van videó is. Maratásálló filccel kirajzolod és vas-kloridban kimarod.
Párat csináltam.
(#) MCMLXXXII válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Itt a video : https://www.youtube.com/watch?v=zRdJrE80Vjk

De filccel pont fordítva kell rajzolni nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pont válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Szia! Köszönöm ezt a megoldást, Kb. ekkora konvertálási időre gondoltam, ami még foglalkozásra érdemesnek teszi a technológiát. A felbontásban is természetesen igazad van. Nem ez lesz a profi nyákgyártás konkurenciája, de egy hobbista, aki eddig is elvolt az 1mm-es vezetősávokkal még használhatja valamire. A jövőben pedig biztos fejlődik a 3d nyomtatás technológia, kisebb fúvókák, spéci fillamentek, mert ahogy MCMLXXXII írta, akár még vezető képes anyaggal is lehet majd nyomtatni. Már nyomtattam kísérleteket, nekem biztatónak tűnik, még kísérletezem, és még egyszer köszi....
(#) atus1981 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Hogy érted, hogy fordítva?
(#) MCMLXXXII válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Amit linkeltem videókban a kontúr vonalat marják és meg marad a vezetősáv, a filctollal meg a vezetősávot és a többi eltűnik.
(#) atus1981 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Olyanra állítod a sprint layoutban a vezető sávot és a forrszemeket, hogy a filc vastagsága a 2 kontur esetén összeérjen, vagy egymáson legyen. tadam
(#) András123 hozzászólása Márc 7, 2020 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól. Az első komolyabb nyomtatásaimat készítem a sok tesztkocka, és egyéb első réteg tesztek után, a saját magam által készített nyomtatómon. Most hogy felszerelésre került egy filament hűtő ventilátor ,kezdenek egész jól kialakulni a formák. Ugyan a képen nem látszik ,de jelenleg olyan problémám van, hogy a függőleges szélső falvonalak elválnak egymástól ,szinte az alakzat aljáig. A kitöltés és a többi rész jónak tűnik. Ezzel akkor is gond volt amikor nem használtam még hűtőventilátort. Talán a hőmérsékleten kellene egy kicsit emelnem, jelenleg a szeletelőben 195 fok van beállítva, de lehetséges hogy a termisztor sem méri pontosan az adatokat. Mit javasolnátok a hiba megoldására?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) KBal76 válasza András123 hozzászólására (») Márc 7, 2020 1 /
 
Ránézésre kevésnek tûnik a flow, tehát kevés anyagot nyom a fej, ezért nem tömör a felület a nyomat vízszintes részein sem, és emiatt az alul-adagolt anyagmennyiségnek a hatása hogy a rétegek sem lesznek egymással jól összedolgozva.
(#) Sinike válasza András123 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Első lépésként talán összehasonlítanám az adatokat a - fal és kitöltést - mert van, ami eltér ugye )pl. speed).
Én nem a flow-ra gyanakszom, inkább a hőfok lesz a ludas. (Bár nem írtad, mivel nyomtatsz) Nálam a fehér PLA+-al fel kellett mennem 218 fokra..
Ha a beállítások közt nem találsz eltérést, én nyomtatnék egy hőhidat (Temp Tower)
(Fehér és Fekete az egyik legkényesebb anyag - úgy tudom)
(#) András123 válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Nagyon kezdő vagyok a szeletelő beállításait illetőleg A magyar nyelvű Cura-t használom. Melyik is lenne az az opció ,amivel ezt növelni lehetne? A Pronterface progival nyomtatok, ott látok olyat hogy print flow .100%. ezzel biztos növelhetném, de a szeletelőben ezt hogy oldjam meg?
(#) András123 válasza Sinike hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Beismerem , gagyi minőségű Kínai PLA-val nyomtatok .(gyakorolni gondoltam jó lesz) alapon 0,3mm kezdőréteg magassággal és 0,2 rétegmagassággal.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) Sinike válasza András123 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
A Cura jobb oldalán a beállítások felett van egy keresősáv. Oda ha beírod, hogy flow, kidobál ezret
Neked már csak ki kell pipálnod azokat, amiket állítani szeretnél.
Gagyi kínai pla is jó lehet, elsőnek vidd fel a hőt 205-re, teszt...
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Ha elválnak a rétegek (ezen a képen tényleg nem látszik) akkor az anyagnak nincs ideje kapcsolódni az alatta lévő réteghez,
Lehet emelni a hőmérsékleten (nálam 215 van) de aminek szerintem nagyobb jelentősége van, ha visszább veszed a sebességet.
Műhelyembe 18 foknál nincs melegebb és azok a beállítások amik nyáron jók voltak, azt most el lehet felejteni, 50 helyett 35 a sebesség és ugye a hűtőventi rá tesz egy lapáttal, de azt meg nem érdemes levenni, mert pici részletnél meg kellhet.
Legutóbb világosszürke PLA-val nyomtattam és a régi beállításokkal tört mint a keksz, levettem a sebességet, egyből jó lett.
Ezt egyébként kérdezni is akartam, kinek milyen sebesség/hőfok jó hűvösebb időbe?
Üdv
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
A rétegek elválása nem az alatta lévő réteggel történik hanem a mellette levővel. Ma nyomtattam egy kis hajót. A sebességet max 40-re csökkentettem , Hőfokot 215 -re emeltem. A flow értéket a pronterface programból növeltem 102-re. Egy kicsit jobbnak tűnik ,de még mindig el akar válni a legszélső függőleges oldalfal a belsőtől. Bovden extrudert használok 0,4 fúvókával 0,2 rétegmagassággal. Több mint 2 óráig tartott a nyomtatás, ha a minőségét javítani szeretném 0,1 rétegmagassággal ,akkor akár 3-4 órás is lehetne a nyomtatás.. Ebből nehezen lehetne megélni ha nem hobbyról lenne szó
(#) matheattila válasza András123 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Szia, én eddig az új PrusaSlicer (2.1) szeletelőt használtam a házilag gyártott nyomtatómhoz és ott van egy olyan paraméter, hogy "Infill/perimeters overlap" itt meg %-osan lehet megadni, pl 25%-re emeltem az alapértelmezett 15 helyett és így jobban összeboronálja az egymás melletti sávokat. Nem tudom, hogy ha Cura-ban is van ilyen beállítás de utána nézhetsz, amúgy én is ki akarom próbálni a Cura-t, mert látom sokan azt használják...
Még egy tipp a nyomtatási hőmérséklet emelése mellett (nekem is kb 215 fok körül megy jól a fehér ValuePLA-m), esetleg megpróbálhatod növelni a nyomat szélességet (extrusion width) is lehet nem tudja elegendő számu sávval lefedni egy adott vastagságu falat.
(#) Elektro.on válasza András123 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Szia!
Ne aggódj az idő miatt, nem A4 -es doksikat nyomtatsz. Profi gépen nálunk a nyomtatások közt vannak 4 naposak is. 205*205*305 mm a nyomtatónk munkatere.
Ennek a kis display cover nek csak az eleje volt 8 óra 40 perc.

Display Cover
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020

Time.png
    
(#) Laca13 hozzászólása Márc 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Nemrég írtam, hogy 3D nyomtató építésen töröm a fejem. Azóta túrtam a netet információk és anyagok után és közben teljesen elbizonytalanodtam. Ugyanis eredeti célom az lett volna, hogy nagyjából egy készen vett nyomtató árából, jobbat, stabilabbat építsek, csakhogy akárhogy kutattam olcsóbb alkatrészek után, ez az ár arány sehogyan sem akar összejönni. Pedig valójában engem leginkább a gép megépítése csábított, mintsem maga a nyomtatás. Viszont most úgy néz ki, hogy mégiscsak vásárlás lesz belőle és ehhez kérnék tapasztalati tanácsot. Amiket most nézegettem az a Tronxy X5SA, vagy az Ender 5. Ha ezekről, előnyeikről, hibáikról vannak valakinek tapasztalatai, azokat szívesen venném ha megosztaná velem. Persze az is kérdéses, hogy vegyek-e egy ekkora gépet, vagy esetleg vegyek kisebbet, nagyon olcsón és majd azzal építsek esetleg nagyobbat.
Ahogy elnéztem, az építés sok helyen csúszhat félre, úgyhogy nem tudom bele merjek-e vágni.
Üdv,
Laca13
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Márc 12, 2020 / 2
 
Szia

Ha már elhatároztad, akkor már ne viszakozz. Nem tudom, hol nézted az árakat, de aliról szinte minden rendelhető, ami nem éri meg az az alu idomok a gépvázhoz, azt meg kell venni sajnos itthon, de minden jöhet külföldről, menetes szár, lineáris vezetők, csapágyházak.
Vezérlőnek is jó lesz egyenlőre egy arduino-ramps páros.
Az én gépem nagyon masszív lett és belül lett egy százason, ezért a pénzért még nem fogsz kapni masszív gépet.
Hát nyilván a munkaórát...ööö munka hónapokat nem számolom, pontosabban az építés miatti bevételkiesést, de ha te az építés örömét tudod értékelni akkor mindenképpen jó project szerintem.
Üdv
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 12, 2020 / 1
 
Estét!
Én is építettem!
Nagyon jó dolog lépésről lépésre össze rakni és utána a végeredményben örömöt lelni.
(#) Lacika2000 hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kis segítsére lenne szükségem.
Adott egy COREXY gép Marlin2.0.x fut rajta TMC2130-as diver-ekkel, a sensorless endstop-ot hogy tudnám beállítani. Sajnos még nem találtam meg rá a megoldást. Ha valaki elárulná, hogy miket állítsak át a Marlinban, hogy működésre bírjam, akkor nagyon hálás lennék.
(#) András123 hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Újabb nyomtatásokat készítettem a korábban tárgyalt hiba kijavítására. Hőmérséklet 210 fok . Sebességet levettem 35-40 közé Flowratát felemeltem 103-ra rétegvastagságot levettem 0,15-re .Sajnos még mindig jelentkezik a hiba, bár egy kicsivel jobb lett a nyomtatás. Ha nem lenne ez a fal kettéválás függőleges irányban akkor elégedett lennék a végtermék minőségével. Mit tudnátok még javasolni a javításhoz?
Más problémám is lenne még. Elkezdtem nyomtatni egy LCD kijelző tokot. Kb egy fél óra munka után elkezdett rezonálni a gép és össze vissza kezdte kinyomni a filamentet. Megállítottam a nyomtatást, és felemeltem a Z tengelyt ,mozdítottam Y tengelyt, ezek mozogtak rendesen . De amikor az X tengelyt akartam léptetni akkor rángatózva mozgott össze-vissza. Korábban is tapasztaltam ilyet. Kontakt hibára gyanakodtam a motorok csatlakozóján. Korábban megmozgattam a vezetékeket és újra jó lett. De most nem ezt tettem, hanem bezártam a programot és utána újra megnyitottam és csatlakoztam az USB-n keresztül. Az elektronika piszkálása nélkül újra működik rendesen minden így. Lehetséges hogy szoftveresen van valami gond az X motor step/dir jeleivel? Tapasztalt valaki hasonló problémát?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Hali!
Nem lehet hogy kevés az anyag?
A jelöld meg a filamentet kb 10 cm hosszon, majd a nyomtató menüjéből tolj ki 10cm-t, ellenőrizd valóban annyi fogyott-e
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
A nyomtató beüzemelésekor ezt 100 mm-rel mérve megtettem, és a beállítás jó. Szerintem ha nem lenne ez a beállítás jó ,akkor a tárgy többi részénél is jelentkezne a hiba ,nem csak az oldalfalnál. Szerinted még növelnem kellene a Flow-ot? a 103 %-ot már így is egy kicsit soknak találom.
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Minden irányban rossz az oldalfal, vagy csak a "szorulós" irányban.
Nekem egy gagyi kinai allja kategóriásom van, nem csinált ilyet soha. Milyen kitöltési %-al nyomtatsz? Esetleg vedd feljebb, Milyen tipusú filamentet használsz (pla,petg,abs)? Mit mond a gyártó ajánlott hőfokra?
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Csak gagyi kínai PLA-t használok( egyenlőre a tanulási fázisban) ,30% kitöltés. A korábban minden oldalon volt hiba (Elválás) Most a korábban közölt adatokkal csak a bal oldalon van ilyen problémám . A második hibajelenség amit írtam ,egy kicsit jobban zavar. Kellemetlen hogy egy több órás nyomtatás -ra tervezett dolog félbeszakad. Saját készítésű gépről van szó Ramps 1.4 /drv8825 vezérlővel. A mechanika nagyon stabil, minden jónak tűnik
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Addig csereberéld keresztbe kábelt, motort, drv8825-öt, amíg a hibát nem viszi magával...
Azt is megpróbálhatod hogy felcseréled az x-y motorok vezetékét, ekkor ugye elfordítva fog nyomtatni, akkor hol lesz a hiba....
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Ezt most a második hiba szűrésére javasoltad vagy a fal elválás problémájához?
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Mindkettőre. SDkártyáról tudsz nyomtatni? onnan is csinálja?
Következő: »»   145 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem