Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   144 / 199
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Most mintha eltünt volna az extra tekerccsel: de irj be ilyesmit az ebay keresöjébe:

3D Drucker
Én 6 hete vettem ugyanennyiért az Anycubic i3-t két tekercs PLA-val.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
"Én 6 hete vettem ugyanennyiért az Anycubic i3-t két tekercs PLA-val."

Amennyiben ugyanabban a kivitelben gyártják mint 2 éve, akkor kb.80óra után el fog törni az asztal fűtés vezetéke. A Hestorban van szilikon bevonatú vezeték. Én arra váltottam ki, mert az enyém eltört. Egyébként jó nyomtató.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Az a legkevesebb. De ahogy látom ezek sem tudnak 2 egyforma sorozatot gyártani, az enyémen máshol a display, amugy majdnem ugyanaz.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Van még egy dolog ami bosszúságot okoz. A pendrive szerű SD kártya felöltő. Ne használd ! Valami probléma van vele. Szerintem a Windowsról nem válik le és törlődnek az SD kártyára felírt fájlok. Persze az sem biztos hogy a tiédnek van ilyen tartozéka. Az enyémhez például csak 1kg PLA járt kb. 2 éve.

Ha meg azt hallod nyomtatás közbe hogy kattog, akkor már készülődhetsz a nozzle cseréhez.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Eddig semmi ilyesmit nem vettem észre - vagy 10-15 dolgot nyomtattam eddig. Most inkább a Tinkercad progival bajlodok, illetve keresek valami jobbat, használhatobbat, mert ez messze van az elvárásaimtol.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Én a FreeCAD-et használom. kb.1,5 év után most már elboldogulok vele. A SolidEdge is fent van a gépemen. Hivatalos, forgalmazótól származó diáklicences. Mégis a FreeCAD-et nyüstölöm. Egy kicsit bonyolult, de szerintem megéri használni. A 2D-s része viszont komolytalan.

A nozzle dugulást valószínűleg a por okozza. Nincs letakarva a nyomtatószál és beviszi magával.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Én is azzal probálkozom a fiamnak van hivatalos invertor progija igy azon kisérletezünk most melyik egyszerübb. A Tinkercad nem olyan rossz mint amennyire szokatlan, és sok mindent nem találok rajta ami minden rajzolo programon alapbol adott..
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) MCMLXXXII válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Szép jó estét!
Sokan fusiont használnak én Autocad 2017 et.
mit akartok tervezni azt kell eldönteni
(#) Massawa válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Én pontosan tudom mit akarok tervezni és nyomtatni - ezt azt már ki is nyomtattam és jo is lett. Például ennek a tekercselögépnek az alkatrészeit ( vagy 9 különbözö darab). De sok minden igen nehézkes a Tinkercadban. A 2 D rajzoloprogramokban már több évtizede ugy ahigy otthin vagyok, de a 3. diemenzioval eddig nem igen veszödtem.

IMG_4447.JPG
    
(#) MCMLXXXII válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Értem-értem, nem bántásból írtam.
Eegyszerű alakzat, menet, stb., vagy valami komolyabb tárgy.
Én az Autocad-be rajzolok 2dD-be, majd kihúzom 3d D-re, de van, amikor több 3dD elemből adom össze, amit szeretnék, vagy le töltömLETÖLTÖM Thingiverse-ről.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Massawa válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Én is autocadban vagy coreldrawban rajzolok (illetve ilyen formában van már meg rengeteg dolog) amit eddig CNC maroval stb készitettem el, de sok mindenre egyszerübb és gyorsabb a 3D nyomás. Ezeket probaloom én is átrajzolgatni 3 D-be. Én is nyomtattam már néhány többrészes alkatrészt.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) pont hozzászólása Feb 27, 2020 /
 
Sziasztok! Az autocadesekhez lenne egy kérésem: Pl. ezt a dxf-et ki lehetne húzni mondjuk 1mm-re és készíteni belőle stl file-t?

U.dxf
    
(#) remiasa válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Ez nem tudom mi de ha ez így néz ki akkor nem, ezek csak körök és vonalak!!
Egyszerűbb lenne megrajzolni FreeCAD-el, de vonalból ott sem lehet testet létrehozni!!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020

0.jpg
    
(#) pont válasza remiasa hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Igen a freecad így nyitja meg, de az autocadnél megvannak a vonalak szélességei is, legalábbis drótváz nézetben, ezért kérdeztem az autocad profikat. De egyébként bármilyen megoldás érdekel arra a problémára, hogyan lehet a gerber file-ból stl-t készíteni. Odáig jutottam, hogy gerberből dxf, ezt kellene kihúzni, és menteni stl.be. Freecaddel egyébként már megrajzoltam úgy hogy a Sprint Layout ból képet importálok és átrajzolom, de ha újra kell rajzolni akkor megette a fene...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) Mrscottt21 válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Szia!

Bocs ha hülyeség... Ilyesmire gondoltál?
Ha nem akkor nem folytatom!
(#) pont válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Ilyesmire igen, ha a vége stl file lesz. Nem titok mi a cél, nyákot szeretnék így készíteni. Hogy hogyan arra van pár ötletem, nem tudom melyik válik be, de amíg nem megy egyszerűen a Sprint Layout-ból az stl file, addig nincs értelme tovább lépni....
(#) Mrscottt21 válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
oksa nemsoká folytatom
(#) Mrscottt21 válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Halihó!

Vezetősáv szélesség, illetve tickness is kellene. Most a tickness 0,1mm, ami szerintem sok, és csak szemrevételezésnek van. Valamint ellenőrizni kellene, hogy a furatok és a PAD-ek nagysága jó lesz-e?

Próba1.STL
    
(#) MCMLXXXII válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Estét!
Nyákot mivel?
Folyadékkal maratni, vagy pici cnc-vel marni?
Vagy nyákot kimaszkolni 3D nyomtatással?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) MCMLXXXII válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 / 1
 
Esetleg mented bmp-be majd vektorizálod mented svg-be majd stl be.
(#) Mrscottt21 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Jogos kérdés... Én sem értem az összefüggést.
(#) Mrscottt21 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Rakok ide még egy képet is. Én kiszineztem, de az stl nem hiszem, hogy letárolja.
(#) pont válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Köszönöm! A vezetősáv szélességeknek benne kell lennie a gerber file-ban. A vastagságnak nincs jelentősége kb 0,5-1mm. Tehát olyan kellene mint amit az FC képen a freecaddel rajzoltam. Tehát megrajzolni én is tudom, de ezt pár kattintással kellene alakítani stl-é hogy az egésznek legyen értelme. Technika pl. egyszerűen rányomtatni a nyákra és utána maratni. Vagy raftra nyomtatni és felülről ráhelyezni egy forró nyákot, hogy ráragadjon és utána maratni. Ha a vezetősávok helyét hagyom ki, le lehet fújni festékkel és utána maratni.....mint mondtam van ötlet bőven de értelme csak akkor van ha a gerberből pár kattintással lesz stl, hisz egy bonyolultabb vezetősávot megrajzolni 3d már nem versenyképes megoldás.
(#) Mrscottt21 válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
De Te nem gerbert tettél fel, hanem dxf-et.
(#) Mrscottt21 válasza pont hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Plusz még egy... Lézernyomtató + műnyomó papír + vasaló?
Tükrözve kinyomtatod, rá teszed a nyákra, rávasalod, le szeded vízzel a fölös papírt, és mehet pl. vaskloridba.
Sokkal egyszerűbb, nem kell ennyit szenvedni vele. De ez csak egy ötlet. Én is így csinálok nyákot.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) MCMLXXXII hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Reggelt!
Azt hiszem kezdem érteni mit szeretnél.
a komplett nyákot nyomtatni a vezető sávot meg valami vezetővel kitölteni, vagy vezető anyaggal nyomtatni ?
(#) pont válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az se rossz ötlet, de nem tartok itt. Egyszerűen az ebben a hozzászólásban Bővebben: Link szereplő FC képen lévő 3d nyomatot, ami gyakorlatilag a vezetősávok, rányomtatni nem a tárgyasztalra, hanem magára a nyákra, mintegy a toner helyett, és kimaratni. Ez csak egy példa a technológia a lényeg, de öt perc egy ilyet kinyomtatni, ennyi idő alatt nem vasalom át, meg áztatom le. Ha így nem jön össze alámar stb, vannak még ötleteim mint ahogy fentebb írtam. A probléma, hogy a gerbert át tudom konvertálni dxf-é, de ebből dxf-ből nem tudok 3d file-t gombnyomásra alakítani, csak újra megrajzolni, de az ugye nem éri meg.
(#) KBal76 válasza pont hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az a kérdés, hogy tudunk-e képfájlt (mondjuk fekete-fehéret) csinálni a nyomatból?
Mert ha igen, akkor elég triviális a megoldás:
- A panelt érdemes bekeretezni, tehát a kimentett képnek (így a panelnek) ismert lesz a befoglaló mérete.
- Ha a kép megvan, legyen mondjuk PNG a formátuma (sokféle ingyenes programmal átalakíthatjuk PNG-vé, én az IrfanView-et ajánlanám).

Ebbôl kéne nekünk ugye egy STL fájl, amit azután a kedvenc szeletelô-programunk (szabadon választott, kinek mi) kinyomtatható G-kóddá alakítja.

- Maradjunk az ingyenes vonalon, erre van neten szolgáltatás, pl:
https://imagetostl.com/
Itt meg kell adjuk a befoglaló méreteket, és egy magasságot, ha fekete a vezetôsáv akkor az "invertál" pipát vegyük ki. Az értékekkel lehet játszani, én nem próbálgattam eddig, csak most hogy láttam a témát kerestem gyors megoldást.
- A konvertálás végeredményét letöltve megkapjuk az STL-t.
- Innen meg már minden a szokásos.
(Mégegyszer: én nem csinálnék így nyáklapot, számomra ennek a megoldásnak nincs elég jó felbontása, de így küzdeném le a feladatot. Ha valamit nem jól értettem akkor bocs.)
(#) KBal76 válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Ha épp elmenne a net , erre a KÉP -> STL konverzióra most kerestem (és találtam is) a neten hagyományos Windows programot, több félét is (természetesen szintén ingyeneseket).
Ami leginkább használható, az a következô linkrôl letölthetô:
Bővebben: Link
A méretet és a max.res paramétert be kell állítani, illetve a két "spike filter" pipát kikapcsolni.
Leltem olyant is, ami inkább emblémának/bélyegzônek csinál jó STL-t, mivel kikapcsolhatatlan rajta az alapréteg:
Bővebben: Link
Ez egy java alapú program, tehát Linuxon is fut. A "compression" paramétert nagyobbra kell venni (pl.: 5-re) mert amúgy túl nagy fájlt hoz létre, vagy kifagy.
(#) reishi válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
A MatterControl képfájlból meg tudja oldani.
Következő: »»   144 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem